Рішення від 04.12.2019 по справі 904/1862/19

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027

E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04.12.2019м. ДніпроСправа № 904/1862/19

За позовом Виконавчого комітету Апостолівської міської ради, м. Апостолове Дніпропетровської області

до Виконавчого комітету Нивотрудівської сільської ради, с. Нива Трудова Дніпропетровської області

про стягнення 169 607,00 грн.

Суддя Євстигнеєва Н.М.

Секретар судового засідання Чернявська Е.О.

Представники:

Від позивача: не з'явився

Від відповідача: не з'явився

СУТЬСПОРУ:

Виконавчий комітет Апостолівської міської ради звернувся до Господарського суду Дніпропетровської області із позовом, яким просить стягнути з Виконавчого комітету Нивотрудівської сільської ради заборгованість у розмірі 169 607,00 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням відповідачем умов угоди №3 від 02 січня 2017 року в частині повного та своєчасного перерахування коштів субвенції по КПК 0318290 "Субвенція на утримання об'єктів спільного користування чи ліквідацію негативних наслідків діяльності об'єктів спільного користування" на утримання лікувального закладу Комунального закладу "Апостолівська ЦРЛ "ДОР".

Відповідач проти задоволення позовних вимог заперечує посилаючись на те, що:

- виконавчому комітету Нивотрудівської сільської ради була надана потреба (з розрахунками) для здійснення видатків з надання послуг із вторинної медико-санітарної допомоги населенню Нивотрудівської об'єднаної територіальної громади на 2017 рік по КПК 0318380 "Медичної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам" та по КПК 0318290 "Субвенція на утримання об'єктів спільного користування чи ліквідацію негативних наслідків діяльності об'єктів спільного користування" та по КПК 0318680 "Додаткова дотація з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров'я" на утримання лікувального закладу Комунального закладу "Апостолівська ЦРЛ ДОР" в сумі 2 377 907, 00 грн.;

- Відповідачем було сплачено 2 208 300,00 грн. у тому числі медична субвенція 1 709 100,00 грн., додаткова дотація з державного бюджету 85 399,80 грн. та субвенція на утримання об'єктів спільної власності 413 800, 00 грн., останні дві субвенції можуть використовуватися на оплату енергоносіїв, потреба в яких складає 156 800, 00 грн. Дану потребу надав Виконком Апостолівської міської ради;

- різниця між потребою для здійснення видатків з надання послуг із первинної медико-санітарної допомоги населенню Нивотрудівської об'єднаної територіальної громади та сплаченими коштами становить 169 607, 00 грн., за даними твердженням позивача, однак відповідач зазначає, що йому було надано узагальнену потребу без розрахунків, суму потреби неможливо було перевірити, так як звітність не надавалась. Субвенції, які виділялися з сільського бюджету були в повному обсязі перераховані до Апостолівського ОТГ, станом на 01.01.2018 залишки субвенцій на рахунках відсутні;

- кошти, які просить стягнути позивач не затверджено сесіями Апостолівської міської ради та сесіями Новотрудівської сільської ради. Відповідач посилається на положення ч. 3 ст. 93 Бюджетного кодексу України, відповідно до якої передача коштів між місцевими бюджетами здійснюється на підставі рішень відповідних місцевих рад, прийнятих кожною із сторін, і укладання договору. Проте, рішення як Апостолівської міської ради так і Ниво-Трудівської сільської ради відсутні, відповідно, відсутні підстави для укладання договорів. Спірний договір, на думку відповідача, нікчемний та не потребує визнання його недійсним.

Згідно Витягу з протоколу автоматизваного розподілу судової справи від 07.05.2019 матеріали справи №904/1862/19 були передані на розгляд судді Євстигнеєвої Н.М.

Ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 10.05.2019 позовну заяву Виконавчого комітету Апостолівської міської ради залишено без руху, зобов'язано протягом 10 днів з дня отримання ухвали суду усунути недоліки позовної заяви, а саме: направити на адресу відповідача позовну заяву, надати до суду докази направлення.

Ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 07.06.2019 відкрито провадження у справі, ухвалено розглядати справу у порядку спрощеного позовного провадження, призначено перше судове засідання у справі на 01.07.2019. З 01.07.2019 відкладено розгляд справи у судове засідання на 22 липня 2019 року.

Ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 22.07.2019 ухвалено перейти до розгляду справи №904/1862/19 за правилами загального позовного провадження, призначено підготовче засідання на 29 серпня 2019 року. З 29.08.2019 підготовче засідання відкладено на 16.09.2019. З 16.09.2019 строк підготовчого провадження продовжено на тридцять днів та відкладено на 09.10.2019. У судовому засіданні 09.10.2019 оголошено перерву до 17.10.2019.

Ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 17.10.2019 закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті у судове засідання на 18.10.2019. З 18.10.2019 розгляд справи відкладено на 12.11.2019.

11.11.2019 від представника відповідача Глущенко Д.Л. надійшло клопотання про відкладення розгляду справи в зв'язку з хворобою з посиланням на те, що підтверджуючий документ буде надано в судовому засіданні. З урахуванням наданого клопотання розгляд справи відкладено з 12.11.2019 на 04.12.2019.

13 листопада 2019 року грудня 2019 року до господарського суду надійшло клопотання Виконавчого комітету Апостолівської міської ради про відкладення розгляду справи, призначеного на 12.11.2019, на іншу дату у зв'язку із перебування уповноваженого представника у відпустці.

У судове засідання 04.12.2019 представники позивача та відповідача не з'явилися, про дату, час, місце розгляду справи повідомлялися належним чином (рекомендовані повідомлення про вручення поштового відправлення (ухвали суду від 12.11.2019) №4930010487503 та №4930010487511 містяться в матеріалах справи).

Неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею (ч.1 ст. 202 Господарського процесуального кодексу України).

Відповідно до частини четвертої статті 240 Господарського процесуального кодексу України, у разі неявки всіх учасників справи у судове засідання, яким завершується розгляд справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи суд підписує рішення без його проголошення.

Датою ухвалення рішення, ухваленого за відсутності учасників справи, є дата складення повного судового рішення (ч.5 статті 240 Господарського процесуального кодексу України).

Під час розгляду справи судом досліджені письмові докази, що містяться у матеріалах справи.

Дослідивши матеріали справи, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, сукупно оцінивши докази, які мають значення для справи, господарський суд, -

ВСТАНОВИВ:

02 січня 2017 року між Виконавчим комітетом Апостолівської міської ради (отримувач) та Виконавчим комітетом Нивотрудівської сільської ради (надавач) укладено угоду №3 (а.с. 13), відповідно до умов якої (п. 1.1) надавач на виконання рішення Нивотрудівської сільської ради зобов'язався перерахувати кошти субвенції з сільського бюджету до бюджету Апостолівської міської ради по КПК 0318290 "Субвенція на утримання об'єктів спільного користування чи ліквідацію негативних наслідків діяльності об'єктів спільного користування" та по КПК 0318390 "Медична субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам", а отримувач зобов'язується своєчасно, для ефективного та цільового використання коштів медичної субвенції та спільного користування, перерахувати ці кошти лікувальним закладам.

Обсяг субвенцій становить 1 865 900,00грн. (один мільйон вісімсот шістдесят п'ять тисяч дев'ятсот грн. 00 коп.) в т.ч.:

- по КПК 0318290 "Субвенція на утримання об'єктів спільного користування чи ліквідацію негативних наслідків діяльності об'єктів спільного користування" - 156 800 грн. (сто п'ятдесят шість тисяч вісімсот грн. 00 коп.);

- по КПК 0318390 "Медична субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам" - 1 709 100 грн. (один мільйон сімсот дев'ять тисяч сто грн. 00 коп.) (п. 1.2 угоди).

Розділом 2 угоди визначені зобов'язання та права сторін.

Так, надавач зобов'язується забезпечити перерахування коштів медичної субвенції з міського (сільського, селищного) бюджету Нивотрудівської сільської ради по КПК 0318290 "Субвенція на утримання об'єктів спільного користування чи ліквідацію негативних наслідків діяльності об'єктів спільного користування" та по КПК 0318390 "Медична субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам" 250380 "Інші субвенції" в обсязі, визначеному у пункті 1.2 угоди, на рахунок виконавчого комітету Апостолівської міської ради (п. 2.1 угоди).

Отримувач, як головний розпорядник бюджетних коштів, зобов'язується:

- забезпечити, своєчасне перерахування коштів медичної субвенції на рахунки лікувальних закладів КЗ "Апостолівський центр первинної медико-санітарної допомоги", яка знаходиться на території Апостолівської міської ради та обслуговує населення Нивотрудівської об'єднаної територіальної громади (п. 2.2.1 угоди);

- надавати щомісячно до 05 числа місяця, наступного за звітним, до виконавчого комітету Нивотрудівської сільської ради звіт про стан використання субвенцій (п. 2.2.2 угоди).

За умовами пункту 3.1 угоди надавач здійснює перерахування коштів через управління Державної казначейської служби України в Апостолівському районі, Дніпропетровської області у вигляді субвенції міського бюджету Нивотрудівської сільської ради до Апостолівської міської ради.

Сторони несуть відповідальність за виконання цієї угоди відповідно до діючого законодавства (п. 4.1 угоди).

Відповідно до пункту 6.1 угоди ця угода набирає чинності з моменту її підписання і діє до 31 грудня 2017 року.

03 серпня 2017 року між Виконавчим комітетом Апостолівської міської ради (отримувач) та Виконавчим комітетом Нивотрудівської сільської ради (надавач) укладено додаткову угоду №1 до угоди №3 від 02.01.2017 (а.с. 16) відповідно до умов якої сторони внесли зміни до пунктів 1.1 та 1.2 угоди, та виклали їх у наступній редакції:

Надавач на виконання рішення Нивотрудівської сільської ради перераховує кошти субвенції з сільського бюджету до бюджету Апостолівської міської ради по КПК 0318290 "Субвенція на утримання об'єктів спільного користування чи ліквідацію негативних наслідків діяльності об'єктів спільного користування", по КПК 0318390 "Медична субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам" та по КПК 0318680 "Додаткова дотація з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров'я", а отримувач зобов'язується своєчасно, для ефективного та цільового використання коштів медичної субвенції та спільного користування, додаткової дотації перерахувати ці кошти лікувальним закладам (п. 1 додаткової угоди).

Обсяг субвенцій становить 2 065 900,00 грн. (два мільйони шістдесят п'ять тисяч дев'ятсот гривень 00 коп.) в т.ч. - по КПК 0318290 "Субвенція на утримання об'єктів спільного користування чи ліквідацію негативних наслідків діяльності об'єктів спільного користування" - 271 400,00 грн. (двісті сімдесят одна тисяча чотириста гривень 00 коп.); - по КПК 0318390 "Медична субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам" - 1 709 100,00 грн. (один мільйон сімсот дев'ять тисяч сто грн. 00 коп.); - по КПК 0318680 "Додаткова дотація з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров'я" - 85 400,00 грн. (вісімдесят п'ять тисяч чотириста гривень 00 коп.) (п. 2 додаткової угоди).

29 листопада 2017 року між Виконавчим комітетом Апостолівської міської ради (отримувач) та Виконавчим комітетом Нивотрудівської сільської ради (надавач) укладено додаткову угоду №2/1 до угоди №3 від 02.01.2017 (а.с. 14), відповідно до умов якої сторони внесли зміни до пунктів 1.1 та 1.2 угоди, та виклали їх у наступній редакції:

Надавач на виконання рішення Нивотрудівської сільської ради перераховує кошти субвенції з сільського бюджету до бюджету Апостолівської міської ради по КПК 0318290 "Субвенція на утримання об'єктів спільного користування чи ліквідацію негативних наслідків діяльності об'єктів спільного користування" та по КПК 0318390 "Медична субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам" та по КПК 0318680 "Додаткова дотація з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров'я", а отримувач зобов'язується своєчасно, для ефективного та цільового використання коштів медичної субвенції та спільного користування, додаткової дотації перераховувати ці кошти лікувальним закладам (п. 1 додаткової угоди).

Обсяг субвенцій становить 2 208 300,00 грн. (два мільйони двісті вісім тисяч триста грн. 00 коп.) в т.ч. - по КПК 0318290 "Субвенція на утримання об'єктів спільного користування чи ліквідацію негативних наслідків діяльності об'єктів спільного користування" - 413 800,00 грн. (чотириста тринадцять тисяч вісімсот грн. 00 коп.); - по КПК 0318390 "Медична субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам" - 1 709 100,00 грн. (один мільйон сімсот дев'ять тисяч сто грн. 00 коп.); - по КПК 0318680 "Додаткова дотація з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров'я" - 85 400,00 грн. (вісімдесят п'ять тисяч чотириста гривень 00 коп.) (п. 2 додаткової угоди).

29 листопада 2017 року між Виконавчим комітетом Апостолівської міської ради (отримувач) та Виконавчим комітетом Нивотрудівської сільської ради (надавач) укладено додаткову угоду №2 до угоди №3 від 02.01.2017 (а.с. 15), відповідно до умов якої сторони внесли зміни до пунктів 1.1 та 1.2 угоди, та виклали їх у наступній редакції:

Надавач на виконання рішення Нивотрудівської сільської ради перераховує кошти субвенції з сільського бюджету до бюджету Апостолівської міської ради по КПК 0318290 "Субвенція на утримання об'єктів спільного користування чи ліквідацію негативних наслідків діяльності об'єктів спільного користування", по КПК 0318390 "Медична субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам" та по КПК 0318680 "Додаткова дотація з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров'я", а отримувач зобов'язується своєчасно, для ефективного та цільового використання коштів медичної субвенції та спільного користування, додаткової дотації перерахувати ці кошти лікувальним закладам (п. 1 додаткової угоди).

Обсяг субвенцій становить 2 377 907,00 грн. (два мільйони триста сімдесят сім тисяч дев'ятсот сім гривень 00 коп.) в т.ч. - по КПК 0318290 "Субвенція на утримання об'єктів спільного користування чи ліквідацію негативних наслідків діяльності об'єктів спільного користування" - 583 407,00 грн. (п'ятсот вісімдесят три тисячі чотириста сім гривень 00 коп.); - по КПК 0318390 "Медична субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам" - 1 709 100,00 грн. (один мільйон сімсот дев'ять тисяч сто грн. 00 коп.); - по КПК 0318680 "Додаткова дотація з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров'я" - 85 400,00 грн. (вісімдесят п'ять тисяч чотириста гривень 00 коп.) (п. 2 додаткової угоди).

При формуванні бюджету виконавчому комітету Нивотрудівської сільської ради була надана потреба (з розрахунками) для здійснення видатків з надання послуг із вторинної медико-санітарної допомоги населенню Нивотрудівської об'єднаної територіальної громади на 2017 рік по КПК 0318390 "Медичної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам" та по КПК 0318290 "Субвенція на утримання об'єктів спільного користування чи ліквідацію негативних наслідків діяльності об'єктів спільного користування" та по КПК 0318680 "Додаткова дотація з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров'я" на утримання лікувального закладу Комунального закладу "Апостолівська ЦРЛ "ДОР" в сумі 2 377 907,00 грн. (два мільйони триста сімдесят сім тисяч дев'ятсот сім гривень 00 копійок).

Виконавчим комітетом Нивотрудівської сільської ради було сплачено 2 208 300,00 грн. (два мільйона двісті вісім тисяч триста гривень 00 копійок).

Різниця між потребою для здійснення видатків з надання послуг із вторинної медико-санітарної допомоги населенню Нивотрудівської об'єднаної територіальної громади та сплаченими коштами становить 169 607,00 (сто шістдесят дев'ять тисяч шістсот сім гривень 00 копійок) (2 377 907,00 грн.-2 208 300,00 грн.).

В матеріалах справи містяться платіжні доручення про перерахування Виконавчим комітетом Нивотрудівської сільської ради медичної субвенції на рахунок Апостолівської міської ради (а.с. 112-122): №98 від 30.01.2017 на суму 26 168,10 грн., №96 від 27.01.2017 на суму 122 445,00 грн., №269 від 23.02.2017 на суму 81 135,00 грн., № 157 від 09.02.2017 на суму 81 135,00 грн., №417 від 23.03.2017 на суму 142 245,00 грн., № 160 від 09.02.2017 на суму 26 168,10 грн., № 421 від 23.03.2017 на суму 19 064,00 грн., № 536 від 26.04.2017 на суму 10 000,00 грн., №537 від 26.04.2017 на суму 33 272,10 грн., № 496 від 13.04.2017 на суму 142 470,00 грн., №822 від 14.06.2017 на суму 142 470,00 грн., №630 від 15.05.2017 на суму 142 470,00 грн., №1413 від 20.10.2017 на суму 142 470,00 грн., №1580 від 15.11.2017 на суму 142 400,00 грн., №1039 від 26.07.2017 на суму 100 000,00 грн., №968 від 20.07.2017 на суму 142 470,00 грн., №1243 від 19.09.2017 від 142 470,00 грн., №1103 від 15.08.2017 на суму 142 470,00 грн., №1579 від 15.11.2017 на суму 142 470,00 грн., №1505 від 01.11.2017 на суму 73 250,00 грн., №1743 від 11.12.2017 на суму 158 300,00 грн.

Таким чином, в порушення умов договору, відповідач не виконав зобов'язання щодо перерахування коштів субвенції по КПК 0318290 "Субвенція на утримання об'єктів спільного користування чи ліквідацію негативних наслідків діяльності об'єктів спільного користування" з сільського бюджету Апостолівської міської ради на утримання лікувального закладу "Апостолівський центр первинної медико-санітарної допомоги", яка обслуговуває населення Нивотрудівської сільської ради у розмірі 169 607,00грн.

Виконавчим комітетом Апостолівської міської ради 26.04.2018 була направлена претензія №1, за вих. № 1016, до Виконавчого комітету Нивотрудівської сільської ради щодо погашення існуючої заборгованості (а.с.17).

Виконавчим комітетом Нивотрудівської сільської ради було надано гарантійний лист за вих. №1882-18 від 02.05.2018 про взяття обов'язків сільською радою погасити недостатні кошти в повній сумі (а.с.21).

Позивач зазначає, що відповідачем у повному обсязі не перераховані кошти субвенції, у зв'язку з чим у нього виникла заборгованість у розмірі 169 607,00грн., що і є причиною виникнення спору.

Отже, предметом розгляду у даній справі є стягнення заборгованості за Угодою №3 від 02.01.2017 в редакції Додаткової Угоди №2 від 29.11.2017.

Предметом доказування у даній справі є обставини, пов'язані з укладенням угоди та додаткових угод до неї, строк дії угоди, умови надання субвенції, загальна сума коштів, строк настання оплати, наявність часткової чи повної оплати.

Пунктом 1 частини 2 статті 11 Цивільного кодексу України передбачено, що однією із підстав виникнення цивільних прав та обов'язків є договори та інші правочини.

Відповідно до ст. 626 Цивільного кодексу України, договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків. Договір є двостороннім, якщо правами та обов'язками наділені обидві сторони договору.

Договір є обов'язковим для виконання сторонами (ст. 629 ЦК України).

Відповідно до ст. 509 Цивільного кодексу України, ст.173 Господарського кодексу України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.

Згідно вимог ст.ст. 525, 615 Цивільного кодексу України одностороння відмова від виконання зобов'язання і одностороння зміна умов договору не допускаються.

За приписом ст. 526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

За змістом ст. 193 Господарського кодексу України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.

За положеннями ч. 1 ст. 530 ЦК України якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Якщо строк (термін) виконання боржником обов'язку не встановлений або визначений моментом пред'явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов'язок у семиденний строк від дня пред'явлення вимоги, якщо обов'язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства (ч. 2 ст. 530 ЦК України).

Пунктом 2.2.1 угоди визначено зобов'язання головного розпорядника бюджетних коштів своєчасного перерахування коштів медичної субвенції на рахунки лікувального закладу КЗ "Апостолівська ЦРЛ "ДОР", яка є власністю Дніпропетровської обласної ради, знаходиться на території Апостолівської міської ради та обслуговує населення Нивотрудівської об'єднаної територіальної громади.

Між тим, строк виконання зобов'язання цією Угодою не встановлено.

Претензія №1, за вих. № 1016, яка направлена 26.04.2018 до Виконавчого комітету Нивотрудівської сільської ради щодо погашення існуючої заборгованості, отримана особисто Любченко О.О. 10.05.2018.

З урахуванням положень ч.2 ст.530 ЦК України строк виконання зобов'язання за укладеним договором є таким, що настав.

Доказів оплати заборгованості у розмірі 169 607,00грн. відповідач не надав, доводи, наведені позивачем в обґрунтування позову, не спростував.

За викладеного, позовні вимоги про стягнення з відповідача заборгованості у розмірі 169 607,00грн. підлягають задоволенню у повному обсязі.

Заперечуючи проти задоволення позовних вимог відповідач посилається на відсутність рішення сільської ради та нікчемність укладеної угоди в силу прямої норми закону.

Статтею 202 ЦК України передбачено, що правочином є дія особи, спрямована на набуття, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.

Правомірність правочину презюмується. Відповідно до ст. 204 ЦК України правочин є правомірним, якщо його недійсність прямо не встановлена законом або якщо він не визнаний судом недійсним.

Відповідно до частини 4 ст. 42 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" сільський, селищний, міський голова, зокрема:

- укладає від імені територіальної громади, ради та її виконавчого комітету договори відповідно до законодавства, а з питань, віднесених до виключної компетенції ради, подає їх на затвердження відповідної ради (п.16 );

- є розпорядником бюджетних коштів, використовує їх лише за призначенням, визначеним радою (п.13);

- представляє територіальну громаду, раду та її виконавчий комітет у відносинах з державними органами, іншими органами місцевого самоврядування, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форм власності, громадянами, а також у міжнародних відносинах відповідно до законодавства (п.14);

- звертається до суду щодо визнання незаконними актів інших органів місцевого самоврядування, місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій, які обмежують права та інтереси територіальної громади, а також повноваження ради та її органів (п.15).

Сільський, селищний, міський голова несе персональну відповідальність за здійснення наданих йому законом повноважень (ч.5 ст. 42 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні").

За змістом частини третьої статті 93 Бюджетного кодексу України кошти, передача коштів між місцевими бюджетами здійснюється на підставі рішень відповідних місцевих рад, прийнятих кожною із сторін, і укладання договору. Сторони не заперечують, що рішення як Апостолівської міської ради так і Нивотрудівської сільської ради не приймались.

В матеріалах справи наявна Додаткова угода №2 від 29.11.2017 до Угоди №3 від 02.01.2017 про збільшення суми Угоди на 312007грн. укладена виконавчим комітетом Апостолівської міської ради в особі міського голови Нігая С.К. та виконавчим комітетом Нивотрудівської сільської ради в особі сільського голови Любченка О.О., які діяли, як зазначено в преамбулі Угоди, на підставі Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні".

Угода скріплена печатками обох сторін.

За змістом статті 215 Цивільного кодексу України недійсним є правочин, якщо його недійсність встановлена законом (нікчемний правочин). У цьому разі визнання такого правочину недійсним судом не вимагається. У випадках, встановлених цим Кодексом, нікчемний правочин може бути визнаний судом дійсним (ч.2).

Якщо недійсність правочину прямо не встановлена законом, але одна із сторін або інша заінтересована особа заперечує його дійсність на підставах, встановлених законом, такий правочин може бути визнаний судом недійсним (оспорюваний правочин) (ч.3).

Спірна Угода у встановленому законом порядку недійсною не визнавалась. Недійсність цієї Угоди прямо Законом не встановлена, отже відсутні підстави вважати цю Угоду нікчемною.

З урахуванням викладеного позовні вимоги про стягнення заборгованості у розмірі 169 607,00 грн. підлягають задоволенню повністю.

Відповідно до статті 129 Господарського процесуального кодексу України судові витрати по сплаті судового збору покладаються на відповідача у розмірі 2 544,11 грн.

Відповідно до ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. За подання позову до господарського суду ставка судового збору складає 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Позивачем сплачено судовий збір у розмірі 2 544,12 грн., у той час, як до сплати підлягав судовий збір у розмірі 2 544,11 грн. (169 607,00 * 1,5%), тобто позивачем внесено судовий збір у більшому розмірі (на 0,01 грн.), ніж підлягав сплаті.

Відповідно до статті 7 Закону України "Про судовий збір" у випадку внесення судового збору в більшому розмірі, ніж встановлено законом сплачена сума судового збору повертається виключно за клопотанням особи. На час прийняття рішення такого клопотання не надходило, що не позбавляє позивача права подати зазначене клопотання після прийняття рішення.

Керуючись статтями 2, 46, 73, 74, 76, 77-79, 86, 91, 129, 233, 238, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -

ВИРІШИВ:

Позов Виконавчого комітету Апостолівської міської ради до Виконавчого комітету Нивотрудівської сільської ради про стягнення 169 607,00 грн. задовольнити повністю.

Стягнути з Виконавчого комітету Нивотрудівської сільської ради (53810, Дніпропетровська область, с. Нива Трудова, вул. Каштанова, 6, код ЄДРПОУ 40211687) на користь Виконавчого комітету Апостолівської міської ради (53800, Дніпропетровська область, м. Апостолове, вул. Центральна, 65, ЄДРПОУ 40209395) 169 607 (сто шістдесят дев'ять тисяч шістсот сім) грн. 00 коп., судовий збір у сумі 2 544 (дві тисячі п'ятсот сорок чотири) грн. 11 коп., про що видати наказ.

Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення до Центрального апеляційного господарського суду безпосередньо або через Господарський суд Дніпропетровської області. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення підписано 09.12.2019

Суддя Н.М.Євстигнеєва