03 грудня 2019 р. м. ХарківСправа № 440/2841/19
Другий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
Головуючого судді: Гуцала М.І.,
Суддів: Бенедик А.П. , Донець Л.О. ,
за участю секретаря судового засідання Соколової О.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Другого апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою Акціонерного товариства "Полтаваобленерго" на рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 26.09.2019, головуючий суддя І інстанції: С.О. Удовіченко (повний текст складено 27.09.19) по справі № 440/2841/19
за позовом Акціонерного товариства "Полтаваобленерго"
до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби України в особі Харківського управління Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби
про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,
Позивач, Акціонерне товариства "Полтаваобленерго" (далі - АТ "Полтаваобленерго") звернулося з позовом до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби України в особі Харківського управління Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби (далі - Харківське управління ОВПП ДФС), в якому просило визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення №0000905008 від 22 квітня 2019 року про застосування штрафних санкцій в розмірі 63 280,38 грн.
Рішенням Полтавського окружного адміністративного суду від 26.09.2019 відмовлено у задоволенні позову АТ "Полтаваобленерго".
Не погодившись з таким рішенням, АТ "Полтаваобленерго" звернулося до суду з апеляційною скаргою, посилаючись на неправильне застосування судом першої інстанції норм матеріального права, невідповідність висновків, викладених у рішенні суду першої інстанції, обставинам справи. Просить скасувати рішення суду першої інстанції та прийняти нове судове рішення про задоволення адміністративного позову.
В обгрунтування апеляційної скарги зазначає, що підприємство не порушувало строків реєстрації податкових накладних. Щодо податкових накладних №№763-779, №№№263-264 від 31.01.2019, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) 27 лютого 2019 року, вказує, що їх було пізніше направлено для реєстрації у зв'язку з необхідністю самостійно виявленої помилки при реєстрації зведеної податкової накладної №760//1501 від 31.01.2019. Щодо податкової накладної №27//1700 від 10.01.2019 вказує, що вона вважається зареєстрованою в ЄРПН 21.01.2019, оскільки квитанцію про її неприйняття було отримано лише 22.01.2019.
Відповідачем до суду надано відзив на апеляційну скаргу, в якому просить апеляційну скаргу залишити без задоволення, а рішення суду першої інстанції - без змін. В обгрунтування відзиву вказує на фактичні обставини несвоєчасності реєстрації позивачем податкових накладних, які зумовили застосування до нього штрафних санкцій.
В судовому засіданні представник позивача вимоги та доводи апеляційної скарги підтримав, стверджуючи про відсутність вини підприємства у несвоєчасній реєстрації податкових накладних.
Представник відповідача в судовому засіданні проти задоволення вимог апеляційної скарги заперечував, вважаючи прийняте судове рішення законним та обгрунтованим.
Заслухавши доповідь судді-доповідача стосовно обставин, необхідних для прийняття рішення судом апеляційної інстанції, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, перевіривши і обговоривши доводи апеляційної скарги, правильність правової оцінки обставин справи та застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, колегія суддів дійшла висновку про відсутність підстав для задоволення вимог поданої позивачем апеляційної скарги, з огляду на наступне.
Матеріалами справи підтверджено, що АТ "Полтаваобленерго" (код ЄДРПОУ 00131819) зареєстровано як юридична особа 26 травня 1995 року (т.1 а.с.20-27).
22 березня 2019 року Харківським управлінням ОВПП ДФС проведено камеральну перевірку даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість Публічного акціонерного товариства "Полтаваобленерго" (код ЄДРПОУ 00131819) в податковій декларації з податку на додану вартість за січень 2019 року.
За результатами перевірки контролюючим органом складено акт №211/28-10-50-08-12/00131819 від 22.03.2019 (т.1 а.с.56-61), за висновками якого встановлено несвоєчасну реєстрацію ПАТ "Полтаваобленерго" податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних складених у січні 2019 року, чим порушено абзац 14 пункту 201.10 статті 201 розділу V Податкового кодексу України, а саме:
- податкові накладні від 31.01.2019 №№763-779, №№№263-264 із граничним терміном реєстрації 15.02.2019 фактично зареєстровано в ЄРПН 27.02.2019;
- податкову накладну №27 від 10.01.2019 із граничним терміном реєстрації 31.01.2019 фактично зареєстровано в ЄРПН 04.02.2019.
Не погоджуючись із висновками акту перевірки АТ "Полтаваобленерго" подало до Харківського управління ОВПП ДФС заперечення на нього, за результатами розгляду яких контролюючим органом відмовлено у їх задоволенні (т.1 а.с.44-55).
На підставі висновків акту перевірки №211/28-10-50-08-12/00131819 від 22.03.2019 контролюючим органом прийнято податкове повідомлення-рішення від 22.04.2019 №0000905008, яким за порушення граничних строків реєстрації податкових накладних/розрахунків коригувань до податкових накладних, визначених статтею 201, та згідно зі статтею 120-1.1 Податкового кодексу України за затримку реєстрації податкових накладних/розрахунків коригувань до податкових накладних на 15 і менше календарних днів на суму ПДВ 632803,74 грн. до АТ "Полтаваобленерго" застосовано штраф у розмірі 10% у сумі 63280,37 грн. (т.1 а.с.41-42).
Не погоджуючись із вищевказаним рішенням АТ "Полтаваобленерго" подало на нього скаргу до ДФС України, за результатами розгляду якої рішенням №29648/6/99-99-11-06-01-25 від 01 липня 2019 року податкове повідомлення-рішення №0000905008 від 22 квітня 2019 року залишено без змін, а скаргу - без задоволення (т.1 а.с.28-40).
Позивач, не погоджуючись із податковим повідомленням-рішенням від 22.04.2019 №0000905008, звернувся до суду.
Відмовляючи у задоволенні адміністративного позову суд першої інстанції виходив з того, що обставини щодо змін у статусі контрагентів (покупців послуг) відбулися ще до складення та реєстрації зведеної накладної №760/1501 від 31 січня 2019 року. Складення та реєстрація в подальшому розрахунку коригування, яким "анулюються" несвоєчасно зареєстровані податкові накладні не звільняє платника податків від відповідальності за вчинене правопорушення. Податковий номер, зокрема, покупця є обов'язковим реквізитом податкової накладної. При здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/ послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну та зареєструвати її в ЄРПН.
Колегія суддів частково погоджується з такими висновками суду першої інстанції, виходячи з наступного.
Відповідно до п.1.1 ст.1 Податкового кодексу України (далі - ПК України) Податковий кодекс України регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства. Цим Кодексом визначаються функції та правові основи діяльності контролюючих органів, визначених пунктом 41.1 статті 41 цього Кодексу, та центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Згідно із п.п.14.1.60 п.14.1 ст.14 ПК України Єдиний реєстр податкових накладних - це реєстр відомостей щодо податкових накладних та розрахунків коригування, який ведеться центральним органом виконаної влади, що реалізує державну податкову політику, в електронному вигляді згідно з наданими платниками податку на додану вартість електронними документами.
Положеннями пункту 201.1 статті 201 ПК України визначено, що на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.
У податковій накладній зазначаються в окремих рядках такі обов'язкові реквізити, в тому числі: а) порядковий номер податкової накладної; б) дата складання податкової накладної; в) повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, - продавця товарів/послуг; г) податковий номер платника податку (продавця та покупця). У разі постачання/придбання філією (структурним підрозділом) товарів/послуг, яка фактично є від імені головного підприємства - платника податку стороною договору, у податковій накладній, крім податкового номера платника податку додатково зазначається числовий номер такої філії (структурного підрозділу); д) повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, - покупця (отримувача) товарів/послуг; й) індивідуальний податковий номер.
Відповідно до пп.201.2 ст.201 ПК України форма та порядок заповнення податкової накладної затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Положеннями п.п.201.10 ст.201 ПК України передбачено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.
Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.
Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.
Якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків:
для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені;
для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені;
для розрахунків коригування, складених постачальником товарів/послуг до податкової накладної, що складена на отримувача - платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, - протягом 15 календарних днів з дня отримання такого розрахунку коригування до податкової накладної отримувачем (покупцем).
У разі порушення таких строків застосовуються штрафні санкції згідно з цим Кодексом.
Відповідно до п.120-1.1 ст.120-1 ПК України порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого статтею 201 цього Кодексу, для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (крім податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю), складеної на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою) тягне за собою накладення на платника податку на додану вартість, на якого відповідно до вимог статей 192 та 201 цього Кодексу покладено обов'язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі: 10 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації до 15 календарних днів; 20 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 16 до 30 календарних днів; 30 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 31 до 60 календарних днів; 40 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 61 до 365 календарних днів; 50 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації на 366 і більше календарних днів.
Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 № 1246 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 № 341) зі змінами та доповненнями (далі - Порядок №1246).
Відповідно до пп.1-3 Порядку №1246 цей Порядок визначає механізм внесення відомостей, що містяться у податковій накладній та/або розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до неї, до Єдиного реєстру податкових накладних (далі - Реєстр).
Податкова накладна - це електронний документ, який складається платником податку на додану вартість (далі - платник податку) відповідно до вимог Податкового кодексу України (далі - Кодекс) в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.
Операційний день - це частина дня, протягом якої здійснюються прийняття від платників податку податкових накладних та/або розрахунків коригування та реєстрація або зупинення реєстрації.
Операційний день триває в робочі дні з 8-ї до 20-ї години. Технічне обслуговування та регламентні роботи, що потребують зупинки Реєстру, не проводяться протягом операційного дня, крім аварійних випадків. Якщо 15 число або останній день місяця припадають на вихідний, святковий або неробочий день, такий день вважається операційним днем.
Враховуючи вищевказані приписи чинного законодавства та те, що спірні правовідносини пов'язані саме із порядком та своєчасністю реєстрації в ЄРПН податкових накладних №№763-779, №№№263-264 від 31.01.2019, зареєстрованих 27 лютого 2019 року, та податкової накладної №27//1700 від 10.01.2019, зареєстрованої 04 лютого 2019 року, колегія суддів зазначає наступне.
Щодо податкових накладних №№763-779, №№№263-264 від 31.01.2019, зареєстрованих в ЄРПН 27 лютого 2019 року колегія суддів зазначає наступне.
АТ "Полтаваобленерго" вказує, що дані податкові накладні були зареєстровані в ЄРПН із порушенням граничного строку реєстрації у зв'язку з тим, що в січні 2019 року Кременчуцькою філією ПАТ "Полтаваобленерго" отримано передоплату за розподіл електричною енергією від ряду господарюючих суб'єктів та дані стосовно такої оплати включено до зведеної податкової накладної №760/1501 від 31 січня 2019 року (т.1 а.с.64). Дана зведена податкова накладна була складена як на неплатника ПДВ з умовним ІПН 100000000000 та зареєстрована в ЄРПН 14.02.2019. В подальшому, позивачу стало відомо про наявність у покупців електроенергії статусу платників ПДВ, а тому, з метою виправлення допущеної помилки, АТ "Полтаваобленерго" було складено податкові накладні №№763-779, №№№263-264 від 31.01.2019 та направлено для реєстрації в ЄРПН 27.02.2019.
Так, матеріалами справи підтверджено, що АТ "Полтаваобленерго" складено податкові накладні від 31.01.2019 №№763-779, №№№263-264, які фактично зареєстровано в ЄРПН 27.02.2019. (а.с.70-120, 128-131 139-141 т.1)
Відповідно до п.201.7 ст.207 Податкового кодексу України податкова накладна складається на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс).
Колегія суддів звертає увагу, що вищевказані податкові накладні складені АТ "Полтаваобленерго" на виконання договорів постачання електроенергії покупцям.
Відповідачем наголошується, і це не заперечується позивачем, раніше АТ "Полтаваобленерго" неодноразово складалися та реєструвалися в ЄРПН податкові накладні стосовно постачання електроенергії покупцям-платникам ПДВ, стосовно яких складено вищезазначені податкові накладні №№763-779, №№№263-264 від 31.01.2019.
Таким чином, враховуючи, що позивачем із своїми покупцями укладалися договори постачання електроенергії, ці господарські взаємовідносини тривали вже значний проміжок часу та раніше вже підприємством виписувались відповідні податкові накладні, позивачу було достовірно відомо про наявність у таких покупців статусу платників ПДВ та необхідність складення відповідних податкових накладних.
Щодо доводів позивача про складення зведеної податкової накладної у зв'язку з отриманням саме передоплати за розподіл електричною енергією від ряду господарюючих суб'єктів, колегія суддів відмічає, що такі кошти надходили на розрахунковий рахунок та позивач мав можливість встановити як суму коштів, яка надійшла в якості передоплати від кожного покупця, так і безпосередньо ідентифікувати кожного такого покупця, оскільки в даному випадку мова йде про покупців-юридичних осіб.
Разом з тим, як на час отримання передоплати, так і на час складання та реєстрації зведеної податкової накладної від 31.01.2019 інформація про наявність у контрагентів позивача статусу платників ПДВ була йому не лише відома, а й у випадку необхідності могла бути додатково перевірена позивачем, оскільки містилась у відкритих інформаційних джерелах, зокрема на сайті ДФС України.
Зазначене дає підстави для висновку, що обставини щодо наявності у контрагентів позивача статусу платників ПДВ, на які позивач вказує як на причину помилки при складанні зведеної податкової накладної, що зумовила необхідність в подальшому оформити та зареєструвати нові податкові накладні із пропуском встановленого строку для виправлення цієї помилки, відбулися ще до складення та реєстрації відповідних податкових накладних. Тобто необхідність оформлення та реєстрації нових податкових накладних не пов'язана із обставинами, які відбулися після складення або реєстрації зведеної податкової накладної.
Отже, сам по собі факт своєчасної реєстрації зведеної податкової накладної не може впливати на правову оцінку дотримання строків реєстрації нових податкових накладних, виписаних за фактом тих самих господарських операцій.
При цьому суд враховує, що приписи Податкового кодексу України не містять норм щодо звільнення від відповідальності за несвоєчасну реєстрацію податкової накладної в ЄРПН у разі її здійснення з метою виправлення помилки поза межами встановленого законодавством строку.
Дотримання встановлених строків реєстрації податкових накладних постачальником (продавцем) є безумовним та визначальним відповідно до пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України обов'язком платника податків. При цьому можливість в подальшому виправляти допущені ним помилки шляхом складення відповідних розрахунків коригування не можуть нівелювати цей обов'язок.
Невиконання вказаного обов'язку утворює склад податкового правопорушення із формальним складом, відповідальність за яке передбачена пунктом 120-1.1 статті 120-1 Податкового кодексу України, і це правопорушення вважається закінченим з моменту спливу встановленого законом граничного строку реєстрації. З цього ж моменту виникають підстави для настання відповідальності.
Складення та реєстрація в подальшому розрахунку коригування, яким "анулюються" несвоєчасно зареєстровані податкові накладні не звільняє платника податків від відповідальності за вчинене правопорушення.
Аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 23 липня 2019 року по справі №816/955/18.
Відповідно до частини п'ятої статті 242 Кодексу адміністративного судочинства України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
Колегія суддів звертає увагу, що підстави для відступлення від даної правової позиції Верховного Суду судом не встановлені, а сторонами не повідомлені.
Доводи апелянта про необхідність застосування правової позиції Верховного Суду, викладеної у постанові від 30.11.2018 по справі №810/222/18, колегія суддів не приймає до уваги, оскільки в межах справи №810/222/18 позивачем було зареєстровано не одну зведену податкову накладну, а відповідну кількість податкових накладних, в яких єдиним помилковим реквізитом було невірне зазначення ІПН покупця, а інші реквізити накладних повністю відповідали правильним.
Разом з тим, із матеріалів справи №440/2841/19 слідує, що зведена податкова накладна №760 від 31.01.2019 (т.1 а.с.64) містить лише загальний розмір ціни постачання одиниці товару і не містить жодних відомостей, в тому числі назви, стосовно контрагентів, яким такий товар постачався.
Щодо податкової накладної №27//1700 від 10.01.2019, зареєстрованої в ЄРПН 04 лютого 2019 року колегія суддів зазначає.
Матеріалами справи підтверджено, що АТ "Полтаваобленерго" 10 січня 2019 року складено податкову накладну №27 на загальну суму 3 054,13 грн, в тому числі ПДВ 610,83 грн, отримувач (покупець) ПАТ "Укртелеком", яка направлена до ДФС:
- 21 січня 2019 року, однак згідно квитанції №1 (т.1 а.с.146) не прийнята з тих підстав, що "на дату виписки податкової накладної платник ПДВ з ІПН "215607626656" присутній в Реєстрі платників ПДВ з ЄДРПОУ "21560766", який не співпадає з графою "Податковий номер платника податку-покупця" (01186975);
- 25 січня 2019 року, однак згідно квитанції №1 (т.1 а.с.150) не прийнята з тих підстав, що "на дату виписки податкової накладної платник ПДВ з ІПН "215607626656" присутній в Реєстрі платників ПДВ з ЄДРПОУ "21560766", який не співпадає з графою "Податковий номер платника податку-покупця" (25160766);
- 31 січня 2019 року, однак згідно квитанції №1 (т.1 а.с.154) не прийнята з тих підстав, що "на дату виписки податкової накладної платник ПДВ з ІПН "215607626656" присутній в Реєстрі платників ПДВ з ЄДРПОУ "21560766", який не співпадає з графою "Податковий номер платника податку-покупця" (25160766);
- 04 лютого 2019 року та згідно квитанції №1 доставлена до центрального рівня ДПС України "ДОКУМЕНТ ПРИЙНЯТО", згідно даних ЄДРПН накладна зареєстрована 04 лютого 2019 року о 13:59 год (т.1 а.с.257).
Колегія суддів звертає увагу, що відповідно до вимог ПК України та Порялку №1246 податкова накладна та/або розрахунок коригування приймаються до ЄРПН у разі дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192, пунктами 200-1.3, 200-1.9 статті 200-1 та пунктами 201.1, 201.10 і 201.16 статті 201 Кодексу, а також з урахуванням Законів України “Про електронний цифровий підпис”, “Про електронні документи та електронний документообіг” та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.
Разом з тим, положеннями ПК України передбачено, що якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Як свідчать матеріали справи (т.1 а.с.146), позивачем 21.01.2019 о 16:15:42 було направлено для реєстрації в ЄРПН податкову накладну №27//1700 від 10.01.2019.
Однак, протягом операційного дня 21.01.2019 квитанція про прийняття/неприйняття податкової накладної до позивача від податкових органів не надходила.
Лише 22.01.2019 о 10:51 до позивача надійшла квитанція про неприйняття вказаної податкової накладної.
В подальшому, підприємством було здійснено відповідні виправлення та повторно направлено податкову накладну для реєстрації в ЄРПН, внаслідок чого така податкова накладна була зареєстрована лише 04.02.2019.
З огляду на вказане, колегія суддів доходить висновку, що в даному випадку податковим органом правомірно було не прийнято 21.01.2019 податкову накладну №27//1700 від 10.01.2019, однак у зв'язку із несвоєчасним надходженням до позивача квитанції про таке неприйняття є обгрунтованими доводи АТ "Полтаваобленерго" про відсутність можливості своєчасно дізнатися про невідповідність оформлення податкової накладної та, як наслідок, можливості своєчасно, до закінчення операційного дня 21.01.2019, виправити відповідні недоліки накладної та направити вже виправлену накладну для реєстрації в ЄРПН.
Разом з тим, подальше (25.01.2019 та 31.01.2019) неправильне оформлення даної податкової накладної свідчить про наявну можливість у позивача своєчасно виправити недоліки накладної шляхом направлення відповідної податкової накладної. В той же час повторне оформлення податкової накладної із помилками зумовило правомірну відмову у її реєстрації. Виправлення таких помилок було можливо в той же операційний день, проте позивач не скористався такою можливістю за відсутності поважних на то причин.
Отже, податкове повідомлення-рішення від 22.04.2019 №0000905008 в частині накладення штрафу в сумі 61,08 грн. за порушення строків реєстрації податкової накладної №27//1700 від 10.01.2019 було прийнято відповідачем правомірно.
Підсумовуючи вищевикладене, колегія суддів дійшла висновку, що доводи апеляційної скарги не спростовують висновки суду першої інстанції та вказують на відсутність підстав для скасування оскарженого судового рішення, що, з огляду на приписи ст. 316 КАС України, зумовлює залишення вимог поданої апеляційної скарги без задоволення, а прийнятого судового рішення без змін.
Зважаючи на результати розгляду апеляційного перегляду оскарженого судового рішення та вимоги ст. 139 КАС України, у справі відсутні підстави для здійснення нового розподілу судових витрат.
Керуючись ст. ст.311, 315, 316, 321, 325, 328 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Апеляційну скаргу Акціонерного товариства "Полтаваобленерго" залишити без задоволення.
Рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 26.09.2019 по справі № 440/2841/19 залишити без змін.
Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду, з врахуванням вимог ч. 5 ст. 328 КАС України.
Головуючий суддя (підпис)М.І. Гуцал
Судді(підпис) (підпис) А.П. Бенедик Л.О. Донець
Повний текст постанови складено 06.12.2019.