Постанова від 05.12.2019 по справі 306/2331/19

Справа № 306/2331/19

Провадження № 3/306/728/19

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 грудня 2019 року м.Свалява

Суддя Свалявського районного суду Закарпатської області Тхір О.А., за участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши надіслані Свалявським ВП Мукачівського ВП ГУНП в Закарпатській області, матеріали справи за протоколом серії ОБ № 048264 від 14 листопада 2019 року про притягнення до адміністративної відповідальності за ст.124 КУпАП ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, що проживає в АДРЕСА_1 , непрацюючої, -

ВСТАНОВИЛА:

Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ОБ№048264 від 14 листопада 2019 року ОСОБА_1 01 вересня 2019 року близько 11 години 25 хвилин в м.Свалява по вул.Верховинській, керуючи велосипедом, не дотрималась безпечного інтервалу, в результаті чого допустила зіткнення з автомобілем марки Черрі номерний знак НОМЕР_1 , що призвело до механічного пошкодження транспортного засобу, чим порушила вимоги п.13.1 Правил дорожнього руху України та вчинила правопорушення, передбачене ст.124 КУпАП.

Ознайомившись з матеріалами справи, доходжу висновку, що зазначений протокол з додатками необхідно повернути на доопрацювання до органу, який його надіслав, відповідно до положень ст. 278 КУпАП.

Згідно із вимогами ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом

Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи заподіяно матеріальну шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно зі ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушення визнається протиправна, винна дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління, і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Частиною 2 ст. 9 КУпАП передбачено, що адміністративна відповідальність за правопорушення, передбачені цим Кодексом, настає, якщо ці порушення за своїм характером не тягнуть за собою відповідно до закону кримінальної відповідальності.

Відповідно до ст. 124 КУпАП адміністративна відповідальність передбачена за порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.

Доказами в справі про адміністративне правопорушення згідно зі ст. 251 КУпАП є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються, серед іншого, протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, а також іншими документами. Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених ст. 255 цього Кодексу.

Особливості оформлення матеріалів про адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст. 124 КУпАП, встановлені розділом VIІІ Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженої наказом МВС України № 1395 від 07.11.2015 року(з наступними змінами та доповненнями).

Відповідно до п. 1 розділу VIІІ Інструкції у разі порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна, на місці дорожньо-транспортної пригоди складається протокол про адміністративне правопорушення стосовно цих осіб, до якого додаються: схема місця ДТП, яку підписують учасники ДТП та поліцейський; пояснення учасників пригоди та свідків (у разі їх наявності); показання технічних приладів (у разі їх наявності); показання засобів фото- та/або відеоспостереження (у разі їх наявності); інші матеріали, які необхідні для прийняття рішення у справі.

Пунктом 4 Розділу VIII визначено вимоги до складання схеми місця ДТП. В обов'язковому порядку на схемі місця ДТП заповнюється таблиця дорожніх умов та зазначаються назви об'єктів, зображених на схемі. Зазначена інформація підтверджується підписами водіїв транспортних засобів.

Так, судом встановлено, що в порушення зазначених приписів, до протоколу про адміністративне правопорушення взагалі не долучено схему дорожньо-транспортної пригоди.

Крім того, в протоколі не сформульовано об'єктивну сторону правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, не вказано місця вчинення порушення (адресу), не зазначено які дії учасника дорожнього (зокрема, яке порушення ПДР вчинив велосипедист) призвели до пошкодження транспортних засобів чи іншого майна, та, крім того, взагалі не зазначено та не встановлено який пункт правил дорожнього руху порушила ОСОБА_1 , керуючи велосипедом, що призвело до пошкодження майна. Всупереч нормам КУпАП, та відповідних інструкцій, ОСОБА_1 , як учаснику дорожнього руху, яка керує велосипедом, ставиться у вину порушення п. 13.1 ПДР, яким визначено заборони для водія транспортного засобу, та не ставиться у вину жодного порушення правил дорожнього руху, якими визначено заборони або правила саме для учасника дорожнього руху, який керує велосипедом.

В протоколі про адміністративне правопорушення серії ОБ № 048264 від 14 листопада 2019 року, взагалі не зазначено потерпілої особи від даної ДТП та які наслідки настали від порушення ПДР ОСОБА_1 , та яких саме ПДР.

Згідно з положеннями ч. 2 ст. 7 та ст. 245 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її у точній відповідності із законом та забезпечення виконання винесеної постанови.

Враховуючи те, що протокол про адміністративне правопорушення складено з порушенням вимог ст. 256 КУпАП, в ньому не викладено об'єктивної сторони правопорушення, та не викладено суті правопорушення правил дорожнього руху учасником дорожнього руху, не зазначено наслідків, які передбачені ст. 124 КУпАП, суд вважає, що матеріали адміністративної справи стосовно гр. ОСОБА_1 , підлягають поверненню для належного оформлення до Свалявського ВП Мукачівського ВП ГУНП в Закарпатській області.

Тому, керуючись ст. ст. 256, 278 КУпАП, суддя -

ПОСТАНОВИЛА:

Протокол про адміністративне правопорушення серії ОБ № 048264 від 14 листопада 2019 року з додатками, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за ст. 124 КУпАП - повернути для належного оформлення до Свалявського відділення поліції Мукачівського відділення поліції ГУНП в Закарпатській області.

Постанова саду є обов'язковою для виконання, та виконується в порядку, встановленому для виконання судових рішень.

За невиконання рішення суду, винні особи несуть відповідальність, встановлену законом.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя Свалявського районного суду

Закарпатської області О.А.Тхір