єдиний унікальний номер справи 756/8927/19
номер апеляційного провадження: 22-ц/824/17282/2019
04 грудня 2019 року Київський апеляційний суд в складі судді Білич І.М., вирішуючи питання про поновлення строку на апеляційне оскарження та відкриття провадження за апеляційною скаргою представника Акціонерного товариства Комерційний банк «ПриватБанк» Крилової Олени Леонідівни на заочне рішення Оболонського районного суду м. Києва від 16 вересня 2019 року, ухвалене під головуванням судді Оболонського районного суду м. Києва Жук М.В.
по цивільній справі № 756/8927/19 за позовом Акціонерного товариства Комерційний банк «ПриватБанк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, -
Заочним рішенням Оболонського районного суду м. Києва від 16 вересня 2019 року позов АТ КБ «ПриватБанк» про стягнення заборгованості задоволено частково.
Не погоджуючись із рішенням суду представник позивача 25 листопада 2019 року подав апеляційну скаргу, в якій також порушується питання про поновлення строку на апеляційне оскарження з підстав поважності причин його пропуску, а саме: повний текст заочного рішення було надіслано судом на їх електронну адресу та отримано представником позивача 28 жовтня 2019 року. Таким чином вважаючи, зазначені підстави пропуску строку поважними просили суд розглянути питання щодо поновлення строку на апеляційне оскарження.
Згідно ч. 1 ст. 127 ЦПК України суд за заявою учасника справи поновлює процесуальний строк, встановлений законом, якщо визначає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.
Відповідно до ст. 354 ЦПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Враховуючи положення ст. ст.127, 354 ЦПК України, зазначені в заяві обставини щодо пропуску строку на апеляційне оскарження рішення, а також відсутність доказів які б свідчили про дату отримання позивачем по справі та/чи його представником копії оскаржуваного рішення до 28 жовтня 2019 року, виходячи з принципу доступу до правосуддя, суд вважає, що строк підлягає поновленню з підстав поважності причин пропуску.
Разом з тим, апеляційна скарга не може бути прийнята судом, а підлягає залишенню без руху, так як в порушення вимог п. 3 ч. 4 ст. 356 ЦПК України до апеляційної скарги не надано документів, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документів, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до Закону.
За таких обставин, слід сплатити судовий збір у розмірі 2881 гривень 50 коп. на реквізити Київського апеляційного суду та надати оригінал доказів оплати суми судового збору або докази (підстави) звільнення від сплати судового збору:
Отримувач коштів УК у Солом. р-ні/Соломян. р-н
Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38050812
Банк отримувача Казначейство України (ЕАП)
Код банку отримувача (МФО) 899998
Рахунок отримувача UA118999980000034311206080024
Код класифікації доходів бюджету 22030101
Адреса суду м. Київ, вул. Солом'янська, 2-А
Відповідно до ч. 2 ст.357 ЦПК України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених ст. 356 цього Кодексу, застосовуються положення ст. 185 ЦПК України.
Керуючись ст.ст. 127, 185, 356, 357 ЦПК України, суд, -
Поновити представнику Акціонерного товариства Комерційний банк «ПриватБанк» Криловій Олені Леонідівні строк на апеляційне оскарження заочного рішення Оболонського районного суду м. Києва від 16 вересня 2019 року.
Апеляційну скаргу представника Акціонерного товариства Комерційний банк «ПриватБанк» Крилової Олени Леонідівни на заочне рішення Оболонського районного суду м. Києва від 16 вересня 2019 року залишити без руху.
Надавши строк для усунення недоліків викладених у мотивувальній частині ухвали, протягом п'яти днів з дня вручення ухвали Київського апеляційного суду від 04 грудня 2019 року.
У випадку невиконання ухвали суду, апеляційна скарга буде вважатися неподаною та підлягатиме поверненню.
Ухвала набирає чинності з моменту підписання, касаційному оскарженню не підлягає.
Суддя І.М. Білич