Рішення від 04.12.2019 по справі 280/3927/19

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ

04 грудня 2019 року Справа № 280/3927/19 м.Запоріжжя

Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Сацького Р.В., за участю секретаря судового засідання Серебрянниковій О.А., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за правилами спрощеного позовного провадження

за позовом ОСОБА_1 (адреса реєстрації: АДРЕСА_1 , код ДРФО НОМЕР_1 )

до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (юридична адреса: 69057, м. Запоріжжя, пр. Соборний, буд. 158 - Б, код ЄДРПОУ 20490012),

про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

12 серпня 2019 року до Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі по тексту - позивач) до Пологівського відділу обслуговування громадян (сервісний центр) управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (далі по тексту - відповідач), в якому позивач з урахуванням уточнених позовних вимог просить суд:

- визнати протиправними дії відповідача щодо відмови у призначення позивачу пенсії за віком з урахуванням ч. 2 ст. 40 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» №1058 із застосуванням середньої заробітної плати в Україні, з якої сплачено страхові внески, обчисленої як середній показник за 2016, 2017, 2018 роки;

- зобов'язати відповідача призначити позивачу пенсію за віком з урахуванням ч. 2 ст. 40 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» з 20.06.2019, із застосуванням середньої заробітної платив Україні, з якої сплачено страхові внески, обчисленої як середній показник за 2016, 2017, 2018 роки.

В обґрунтування позовних вимог, позивач зазначає, що є пенсіонером та отримує пенсію за віком на підставі положень Закону України "Про державну службу". Листом відповідача позивача було повідомлено про автоматичне обчислення пенсії за віком, згідно закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». З травня 2019 року позивачу призначено пенсію по Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Оскільки при призначенні пенсії за іншим законом її розрахунок було проведено без врахування показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні за три роки перед зверненням, з якої сплачено страхові внески, то в липні 2019 року позивач звернувся до пенсійного органу з вимогою про проведення розрахунку пенсії згідно з чинним законодавством. Зазначено, що в даному випадку пенсія за віком призначається вперше, а не здійснюється перехід з одного виду пенсії на інший. З огляду на наведене, сторона позивача вважає протиправними дії пенсійного органу у відмові здійснити розрахунок пенсії з врахуванням показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні за 2016-2018 роки та просила зобов'язати його в судовому порядку здійснити такий розрахунок пенсії за віком, починаючи з дня призначення 20.06.2019.

Ухвалою суду від 13.09.2019 позовну заяву залишено без руху та надано 10-ти денний строк на усунення недоліків.

Ухвалою суду від 27.08.2019 продовжено строк для усунення недоліків до 01.11.2019.

Ухвалою суду від 04.11.2019 відкрито спрощене позовне провадження без виклику (повідомлення) сторін. Відповідачу запропоновано у 15-денний строк з дня отримання ухвали надати відзив на позовну заяву.

Представником відповідача через канцелярію суду (вх. №48883) подано відзив на позовну заяву. В обґрунтування своїх заперечень вказав на те, що вимоги позивача щодо здійснення перерахунку пенсії із застосуванням середньої заробітної плати (доходу), визначеної частиною другою статті 40 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" є безпідставними, оскільки пенсія позивачу призначається не вперше, а тому підстав для застосування положень, які регулюють первинне призначення пенсій, - немає. Вказано, що позивач використав своє право первинного призначення пенсії по Україні, а тому немає підстав для застосування показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні за 2016-2018 роки. З огляду на це сторона відповідача просила суд відмовити у задоволенні позову повністю.

Статтею 258 КАС України передбачено, що суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.

Відповідно до п. 10 ч.1 ст. 4 КАС України, письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи або окремого процесуального питання в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без повідомлення та (або) виклику учасників справи та проведення судового засідання на підставі матеріалів справи у випадках, встановлених цим Кодексом.

За таких обставин, суд дійшов висновку про наявність підстав для розгляду справи в порядку письмового провадження, фіксація судового засідання за допомогою технічного засобу, відповідно до ч. 4 ст. 229 КАС України не здійснювалось.

Розглянувши матеріали та з'ясувавши всі обставини адміністративної справи, які мають юридичне значення для розгляду та вирішення спору по суті, дослідивши наявні у справі докази у їх сукупності, судом встановлено наступне.

ОСОБА_1 23.05.2011 звернулась з особистою заявою про призначення пенсії за віком та необхідними документами до пенсійного органу. На підставі зазначеної заяви позивачу була призначена з 22.05.2011 пенсія за віком, про що свідчить протокол №5775 від 25.05.2011 про призначення пенсії.

23.05.2011 позивач звернулася з особистою заявою щодо переходу з пенсії за віком на пенсію, призначену відповідно до Закону України "Про державну службу", у зв'язку із чим надала відповідну заяву. Розпорядженням №135049 від 31.05.2011 позивача переведено на пенсію, згідно норм Закону України «Про державну службу».

З 01.03.2019 позивача було автоматично переведено на пенсію за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та перерахований розмір пенсії становив 2885 грн 44 коп., що підтверджено копією рішення №923180135049 від 22.05.2019 про: перерахунок пенсії. Про зазначене переведення було повідомлено позивача листом №6276/07 від 30.05.2019.

31 травня 2019 року позивач звернулась із особистою заявою щодо переведення з пенсії за віком по Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" на пенсію, призначену відповідно до Закону України "Про державну службу". Пенсію було перераховано з 01.06.2019 в розмірі 90% від посадового окладу, що підтверджено копією рішення №923180135049 від 04.06.2019 про перерахунок пенсії.

20 червня 2019 року позивач звернулась з особистою заявою щодо переведення з пенсії державного службовця на пенсію за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Відповідач листом від 16.07.2019 № 2/Д-4 повідомив позивача, що перерахунок пенсії, відповідно додатку, здійснено із застосуванням середньої заробітної плати в Україні, з якої сплачено страхові внески, обчисленої як середній показник за 2014-й, 2015-й і 2016-й роки (3764,40 грн). Також в листі зазначено, що відповідач відмовив позивачу у перерахунку пенсії в зв'язку з тим, що позивачу вже призначено пенсію за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Положення ч.2 ст.40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» застосовується виключно для призначення нових пенсій, тобто пенсій, на які особи набувають право у 2019 році. Звернення із заявою про призначення пенсії за віком у 2019 році не може вважатись першим правом виходу на пенсію за віком, оскільки вказану пенсію позивач вже отримував з 2011 року. В зв'язку з зазначеними обставинами, відсутні також підстави для обчислення розміру пенсії з застосуванням середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачені страхові внески за 2016 - 2018 роки.

Розглянувши матеріали справи, вирішивши питання, чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд встановив наявність достатніх підстав для прийняття законного та обґрунтованого рішення по справі.

При вирішенні спору по суті судом прийнято до уваги приписи Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” та інших актах, у редакціях на час виникнення спірних правовідносин.

Згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

За приписом пункту 6 частини першої статті 92 Конституції України основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України.

Умови призначення пенсії за віком державним службовцям за час призначення позивачу такого виду пенсії визначались ст.37 Закону України «Про державну службу» відповідно до якої на одержання пенсії державних службовців мали право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мали не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку. Пенсія державним службовцям призначалась в розмірі 80 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 80 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Відповідно до частини першої статті 9 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 № 1058-IV (у редакції, чинній на момент призначення позивачу пенсії вперше відповідно до Закону № 1058-IV) відповідно до цього Закону за рахунок коштів Пенсійного фонду в солідарній системі призначаються такі пенсійні виплати: 1) пенсія за віком; 2) пенсія по інвалідності внаслідок загального захворювання (у тому числі каліцтва, не пов'язаного з роботою, інвалідності з дитинства); 3) пенсія у зв'язку з втратою годувальника.

Положеннями частини першої статті 10 Закону № 1058-IV визначено, що особі, яка має одночасно право на різні види пенсії (за віком, по інвалідності, у зв'язку з втратою годувальника), призначається один із цих видів пенсії за її вибором.

Відповідно до частини першою статті 44 Закону №1058-IV заява про призначення (перерахунок) пенсії або про її відстрочення та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодженням із спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики.

Як встановлено з матеріалів справи, ОСОБА_1 23.05.2011 звернулась з особистою заявою про призначення пенсії за віком та необхідними документами до пенсійного органу. На підставі зазначеної заяви позивачу була призначена з 22.05.2011 пенсія за віком, про що свідчить протокол №5775 від 25.05.2011 про призначення пенсії.

23.05.2011 позивач звернулася з особистою заявою щодо переходу з пенсії за віком на пенсію, призначену відповідно до Закону України "Про державну службу", у зв'язку із чим надала відповідну заяву. Розпорядженням №135049 від 31.05.2011 позивача переведено на пенсію, згідно норм Закону України «Про державну службу».

Матеріалами справи встановлено, що вперше позивачу за його особистою заявою було саме призначено пенсію за нормами Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з 23.05.2011, що підтверджено протоколом №5775 від 25.05.2011 про призначення пенсії. У заяві позив зазначив, про призначення «пенсії за віком».

Загальний стаж роботи склав 37 р. 07 м. 17 дн. (індивідуальний коефіцієнт стажу з урахуванням кратності 1,35 - 0,50738)

Пенсія була обчислена із заробітної плати за період з 01.01.1995 по 31.12.1999 та за даними СПОВ з 01.07.2000 по 30.04.2011 (індивідуальний коефіцієнт заробітку для обчислення пенсії - 1,58651). Оскільки пенсію було призначено в 2011 році, то середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески за рік, шо передують року звернення за призначенням пенсії, а саме за 2010 рік становила 1982,63 грн. Середньомісячний заробіток для обчислення пенсії- 3145,46 грн (1982,63 грн х 1,58651).

Розмір пенсії за віком по Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" станом на 22.05.2011 становив 1725,82 грн, де:

1595,94 грн - основний розмір пенсії (0,50738 х 3145,46);

129,88 грн - доплата за понаднормативний стаж (17 років).

23.05.2011 позивач звернулася з особистою заявою щодо переходу з пенсії за віком на пенсію, призначену відповідно до Закону України "Про державну службу". У заяві позивач зазначив: «перевести з одного виду на інший, на держслужбу».

Загальний стаж роботи склав 37 р. 7 м. 17 дн., в тому числі стаж державної служби 31 рік 04 місяці 17 днів. Пенсія була перерахована з 23.05.2011 та складала 2132,05 грн (90% від посадового окладу 2368,95 грн), що підтверджується копією розпорядження №135049 від 31.05.2011.

Відповідно до ст. 37 Закону України "Про державну службу" пенсія державним службовцям у частині, що не перевищує розміру пенсії із солідарної системи, призначається відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", виплачується за рахунок коштів Пенсійного фонду України.

Частина пенсії відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" призначена з урахуванням ст. 26 та ст. 40 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Частина пенсії позивача була обрахована з урахуванням статті 40 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", а саме врахована заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 01.01.1995 по 31.12.1999 та за даними СПОВ з 01.07.2000 по 30.04.2011 із застосуванням середньої заробітної плати працівників, зайшлих у галузях економіки України за 2010 рік. яка склала 1982,63 грн.

11 жовтня 2017 року набув чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" №2148-VIII, яким внесено зміни до низки законів, що регулюють питання пенсійного забезпечення громадян Із 1 жовтня 2017 року перераховано пенсії, призначені до зазначеної дати. При цьому перерахунок здійснено із застосуванням середньої заробітної плати в Україні, з якої сплачено страхові внески, обчисленої як середній показник за 2014-й, 2015-й і 2016 роки (3764,40 грн), і величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1%. "Осучаснення" пенсії проводилось пенсіонерам, які отримують пенсії за нормами Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

20 лютого 2019 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову №124 "Питання проведення індексації пенсії у 2019 році". Зазначеною Постановою затверджено порядок здійснення перерахунку пенсій відповідно до частини другої статті 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", яким визначено механізм проведення перерахунку раніше призначених пенсій шляхом збільшення показника середньої заробітної плаги(доходу) в України, з якої сплачені страхові внески, який враховується для обчислення пенсії (далі - показник середньої заробітної плати, з урахуванням якої обчислено пенсії). Отже, з 01 березня 2019 року проведено перерахунок пенсії шляхом збільшення показника середньої заробітної плати, з урахуванням якої обчислено пенсії, на коефіцієнт 1,17.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 124 від 20.02.2019 перерахунок пенсії особам, яким призначено пенсію відповідно до Закону України "Про державну службу" проводиться в частині розміру, обчисленого відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Якщо розмір пенсії буде більшим від розміру пенсії, обчисленого відповідно до Закону України "Про державну службу", проводиться автоматичне, без звернення особи, переведення на пенсію на умовах, передбачених Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", за матеріалами пенсійних справ.

З 01.03.2019 позивача було автоматично переведено на пенсію за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та перерахований розмір пенсії становив 2885 грн 44 коп., що підтверджено копією рішення №923180135049 від 22.05.2019 про: перерахунок пенсії. Про зазначене переведення було повідомлено позивача листом №6276/07 від 30.05.2019.

Відповідно до пункту 4-3 розділу ХV Закону №1058-IV (зі змінами, внесеними Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" від 03.10.2017 №2148-VIII) пенсії, призначені відповідно до цього Закону до набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій", з 1 жовтня 2017 року перераховуються із застосуванням середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, обчисленої як середній показник за 2014, 2015 та 2016 роки із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1 %.

Відповідно до частини першоїстатті 40 Закону №1058-ІV для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 01 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 01 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв.

Частиною другою статті 40 Закону №1058-ІV передбачено, що заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії визначається за формулою: Зп = Зс х (Ск : К), де: Зп - заробітна плата (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, у гривнях; Зс - середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії. Порядок визначення показників зазначеної заробітної плати затверджується Пенсійним фондом України за погодженням з центральними органами виконавчої влади, що забезпечують формування державної фінансової політики, державної політики у сферах економічного розвитку, статистики. Ск - сума коефіцієнтів заробітної плати (доходу) за кожний місяць (Кз 1 + Кз 2 + Кз 3 + ... + Кз n); К - страховий стаж за місяці, які враховано для визначення коефіцієнта заробітної плати (доходу) застрахованої особи.

У випадку призначення пенсії на підставі Закону №1058-ІV, при обчисленні пенсії враховується середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії.

Разом з тим, відповідно до частини першоїстатті 10 Закону №1058-ІVособі, яка має одночасно право на різні види пенсії (за віком, по інвалідності, у зв'язку з втратою годувальника), призначається один із цих видів пенсії за її вибором.

Приписи частини третьої статті 45 Закону № 1058-IVвизначають, що переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час переведення з одного виду пенсії на інший в пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду.

При переведенні з одного виду пенсії на інший за бажанням особи може враховуватися заробітна плата (дохід) за періоди страхового стажу, зазначені в частині першійстатті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) попереднього виду пенсії.

Аналіз наведених норм свідчить про те, що частиною третьою статті 45 Закону №1058-ІV регламентовано порядок переведення з одного виду пенсії, призначеного саме за цим Законом, на інший. Отже, показник середньої заробітної плати при переведенні на інший вид пенсії має бути незмінним, тобто таким, яким він був на час призначення пенсії, передбаченоїЗаконом №1058-ІV.

Вказане відповідає позиції, викладеній Верховним Судом України у постанові від 31 березня 2015 року у справі № 21-612а14 та Верховним Судом в постанові від 20 березня 2018 року по справі №336/368/16-а (2-а/336/59/16).

Водночас, позивач в позовній заяві стверджує, що він набув право на нове призначення пенсії за віком на загальних підставах із її новим обчисленням у відповідності до приписів статті 40 Закону № 1058-IV, оскільки за таким призначенням він звернувся вперше.

Вказані доводи суд вважає необґрунтованими з огляду на наступне.

31 травня 2019 року позивач звернулась із особистою заявою щодо переведення з пенсії за віком по Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" на пенсію, призначену відповідно до Закону України "Про державну службу". Пенсію було перераховано з 01.06.2019 в розмірі 90% від посадового окладу, що підтверджено копія рішення 923180135049 від 04.06.2019 про перерахунок пенсії.

20 червня 2019 року позивач звернулась з особистою заявою щодо переведення з пенсії державного службовця на пенсію за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Пенсія була перерахована з 20.06.2019 та становить 2885,44 грн, на підтвердження надано копія рішення №923180135049 від 24.06.2019 про перерахунок пенсії.

Загальний стаж роботи при перерахунку склав 37 років 07 місяців 17 днів (індивідуальний коефіцієнт стажу - 0,37583)

Пенсія була обчислена із заробітної плати за період з 01.01.1995 по 31.12.1999 та за даними СПОВ з 01.07.2000 по 30.04.2011 (індивідуальний коефіцієнт заробітку для обчислення пенсії - 1,58942). Середньомісячний заробіток для обчислення пенсії - 7000,36 грн (4404,35 грн х 1,58942).

Розмір пенсії станом на 20.06.2019 становить 2885,44 грн, де:

2630,95 грн - основний розмір пенсії;

254,49 грн - доплата за понаднормативний стаж роботи (17- років).

Таким чином, матеріалами адміністративної справи підтверджено, що вперше позивачу було призначено пенсію за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" з 22.05.2011, що підтверджується особистою заявою позивача від 23.05.2011 та протоколом 5775 від 25.05.2011 про призначення ОСОБА_1 пенсії за віком, а вже потім з 23.05.2011 Позивача за її особистою заявою від 23.05.2011 переведено на пенсію відповідно до Закону України "Про державну службу".

Оскільки заява позивача до відповідача фактично стосувалась призначення йому того самого виду пенсії (пенсії за віком), яка вже була призначена у 2011 році, то вона не може бути призначена повторно на підставі положень статті 40 Закону №1058-IV.

Вказана правова позиція суду узгоджується з судовими рішеннями Верховного Суду від 23.10.2018 у справі №334/2653/17, від 19.06.2018 у справі №185/866/17, від 19.06.2018 у справі №334/1625/17, від 08.05.2018 у справі №337/1539/17 (2-а/337/135/2017), від 03.07.2018 у справі №336/613/16-а (2-а/336/76/2016), від 02.05.2018 у справі №334/10787/15-а, від 15.05.2018 у справі №127/20271/17, від 20.03.2018 у справі №336/368/16-а та іншими.

Відповідно до ч.5 ст.242 КАС України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

Згідно з частинами першою та другою статті 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог.

Відповідно до частин першої, другої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Суд, відповідно до статті 90 КАС України, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності..

З наведених вище підстав, суд дійшов висновку про необґрунтованість заявлених позовних вимог, а відтак, про відсутність правових підстав для їх задоволення.

Враховуючи те, що у задоволенні позову відмовлено повністю, суд не вирішував питання про розподіл судових витрат.

Керуючись статтями 2, 6, 8-10, 14, 90, 139, 143, 241-246 та 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ВИРІШИВ:

У задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 (адреса реєстрації: АДРЕСА_1 , код ДРФО НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (юридична адреса: 69057, м. Запоріжжя, пр. Соборний, буд. 158 - Б, код ЄДРПОУ 20490012) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - відмовити у повному обсязі.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду шляхом подачі в 30-денний строк з дня його проголошення, а якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення в повному обсязі складено та підписано суддею 04.12.2019.

Суддя Р.В.Сацький