Постанова від 05.12.2019 по справі 321/1743/19

Михайлівський районний суд Запорізької області

Справа № 321/1743/19

Провадження № 3/321/476/2019

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05.12.2019 року

Суддя Михайлівського районного суду Запорізької області Машкіна Н.В., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов із Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Михайлівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, заступника директора Комунальної установи «Михайлівський психоневрологічний інтернат» Запорізької обласної ради, який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ,

за ч. 3 ст. 166-22 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

20 листопада 2019 року, під час проведення планового заходу державного нагляду (контролю) у формі інспектування на підставі наказу Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області «Про проведення планового заходу зі здійснення державного нагляду (контролю) від 04.11.2019 р. №1735 на потужностях Комунальної установи «Михайлівський психоневрологічний інтернат» Запорізької обласної ради за адресою: Запорізька область, Михайлівський район, с. Показне, 90-А (харчоблок, пекарня, первинне виробництво) в період з 13.11.2019 року о 08 годині 36 хвилин до 20.11.2019 року о 15 годині 00 хвилин встановлені порушення: п. 1 ч. 1 ст. 40 Закону України «Про основні принципи та вимоги щодо безпечності та якості харчових продуктів» №771: оператор ринку не здійснює заходи з управління небезпечними факторами, характерними для харчових продуктів та способами поводження з ними (під час зберігання первинної продукції (пшениця озима, соняшник) у зерносховищі не здійснюється облік температурно-вологісного режиму); п. 1 ч. 2 ст. 40 вказаного вище закону №771: потужності для виробництва та/або обігу первинної продукції не підтримуються у чистоті (територія біля зерносховища забур'янена, поруч із зерносховищем насипом зберігаються відходи первинного виробництва); п. 5 ч. 2 ст. 40 закону №771: до виробництва та/або здійснення обігу харчових продуктів (первинне виробництво) допускається персонал, стан здоров'я якого не становить загрози безпечності харчових продуктів та який пройшов обов'язковий медичний огляд, але не пройшов навчання (підготовку), що документально не підтверджено (не надано наказ, графік проведення навчання, протокол, результати опитування працівників); п. 6 ч. 2 ст. 40 закону №771: по зерносховищу підсобного господарства письмово не підтверджено здійснення результативних заходів щодо боротьби зі шкідниками (не надано документального підтвердження (актів обстеження); п. 7 ч. 2 ст. 40 закону №771, п. 1 ч. 1 ст. 20 Закону України №287: відходи первинного виробництва зберігаються насипом поруч із зерносховищем та не вивозяться, відсутні договори та акти виконаних робіт; ч. 3 ст. 40 закону №771: документально не підтверджуються дії, визначені законодавством, з використання засобів захисту рослин відповідно до вимог законодавства; п. 1 ч. 7 ст. 40 закону №771: записи щодо використання засобів захисту рослин не наявні та не ведуться; п. 1 ч. 1 ст. 41 закону №771: приміщення овочесховищ не підтримуються в чистому стані (встановлено наявність павутиння, в деяких місцях накопичення бруду), не надано документального підтвердження щодо чищення приміщень та за потребою здійснення заходів по боротьбі із шкідниками; п. 2 ч. 1 ст. 41 закону №771: на потужності не створені та не забезпечуються умови для належного утримання, чищення та/або дезінфекції, запобігання або мінімізації будь-якого забруднення, а також здійснення заходів, необхідних для забезпечення гігієнічних вимог, у тому числі заходів з боротьби зі шкідниками, запобігання накопиченню бруду, контакту з токсичними речовинами та матеріалами, забрудненню харчових продуктів, підтримання необхідних температурних режимів (біля харчоблоку встановлено присутність домашніх тварин (котів), у приміщенні харчоблоку є мухи, у приміщенні харчоблоку для зберігання інвентарю прибиральний інвентар (відра, швабри, віники) зберігається не впорядковано, у проході; відзначається прибиральний інвентар, не придатний для використання, у мийних кімнатах харчоблоку зберігається сторонній посуд (чашки працівників); ч. 2 ст. 45 закону №771: обладнання не каліброване, відповідно до законодавства; п. 2 ч. 1 ст. 46 закону №771: харчові відходи розміщуються не в закритих контейнерах, а в дерев'яному ящику, що не забезпечує максимальний рівень їх захисту та здійснення дезінфекції, побутове сміття складається на причеп, не дооблаштовано майданчик для контейнерів з харчовими та побутовими відходами (відсутня огорожа); ч. 2 ст. 46 закону №771: харчові відходи не знищуються відповідно до законодавства, не надано документального підтвердження; п. 2 ч. 1 ст. 49 закону №771: первинна продукція (овочі, фрукти), які зберігаються в овочесховищі, утримуються в умовах, що не запобігають їх псуванню та не забезпечують захист від забруднення, невпорядковано зберігання консервованих харчових продуктів, овочів, зберігаються сторонні речі (пуста тара: пластикові ємності, коробки та інше); у цеху сирої продукції харчоблоку встановлено сумісне зберігання капусти та буряку; п. 3 ч. 1 ст. 49 закону №771: харчові продукти не захищені від забруднення на стадії зберігання та/або обігу на пекарні (зберігання в коморі пекарні борошна впритул до стіни), на харчоблоці (тимчасове зберігання хліба в коморі харчоблоку під тканиною, не промарковано ніж для розрізання хлібу та стіл добового запасу), у коморі (не впорядковано зберігання харчових продуктів у морозильній камері (м'ясо туші (чверті), м'ясопродукти, молокопродукти), поверхня столу для видачі молочних продуктів не забезпечує належний рівень захисту від забруднення (вкритий клейонкою), на столі зберігаються сторонні речі, інвентар (ніж) не промаркований); п. 4 ч. 1 ст. 49 закону №771: не надано документального підтвердження здійснення результативної боротьби із шкідниками і гризунами; п. 5 ч. 1 ст. 49 закону №771: температурний режим, який унеможливлює розмноження мікроорганізмів, формування токсинів протягом всього технологічного процесу, не контролюється та не дотримується (встановлено переривання температурного режиму під час перевезення харчових продуктів, що потребують дотримання відповідного температурного режиму з комори установи до комори харчоблоку, не створені відповідні умови для їх перевезення (термоконтейнери, ізольовані ящики, тощо, у коморах харчоблоку, пекарні, овочесховища, коморі для зберігання харчових продуктів потужності не здійснюється вимірювання показників вологісного режиму, визначеного на маркуванні виробником харчових продуктів, що може сприяти виникненню загрози псування харчових продуктів та призвести до негативних наслідків впливу на здоров'я людей при вживанні таких харчових продуктів); п. 9 ч. 1 ст. 49 закону №771: у харчоблоці розмір шафи для зберігання небезпечних речовин не задовольняє потреби наявних миючих та дезінфікуючих засобів, у центральній коморі не впорядковано зберігання небезпечних речовин, у мийних кімнатах харчоблоку використовується мийний засіб у не промаркованих ємностях, його зберігання не впорядковано; ч. 1 ст. 39 закону України №2042: не впорядковано зберігання харчових продуктів (риби мороженої) у морозильній камері комори (порушується товарне сусідство); ч. 1 ст. 21 закону №771: постійно діючі процедури, засновані на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках, не розроблено.

У судовому засіданні ОСОБА_1 факт вчинення правопорушення визнав. Пояснив, що КУ «Михайлівський психоневрологічний інтернат» Запорізької обласної ради є бюджетною організацією, дефіцит фінансування якої призвів до вказаних в протоколі про адміністративне правопорушення недоліків в роботі. Після проведення планового заходу державного нагляду (контролю) ним розроблено план і розпочаті заходи для усунення виявлених порушень по мірі надходження фінансування. Просив не застосовувати суворого стягнення.

Вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 166-22 КУпАП, підтверджується протоколом №2199/28/11 про адміністративне правопорушення; актом, складеним за результатом планового (позапланового) заходу державного контролю (інспектування) стосовно додержання операторами ринку вимог законодавства про харчові продукти та корми, здоров'я та благополуччя тварин №2199/28 від 20.11.2019 року; наказом начальника Головного управління Держпродспоживслужби у Запорізькій області №1735 від 04.11.2019 року «Про проведення планового заходу зі здійснення державного нагляду (контролю)».

Таким чином, встановлено, що в діях ОСОБА_1 містяться ознаки правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 166-22 КУпАП, а саме: порушення значень параметрів безпечності об'єктів санітарних заходів, встановлених законодавством про безпечність та окремі показники якості харчових продуктів.

При накладенні адміністративного стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан.

Враховуючи викладене, суд вважає необхідним застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

На підставі викладеного та керуючись ст. 40-1, ч. 3 ст. 166-22, п. 1 ст. 284 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , притягнути до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 166-22 КУпАП, застосувавши до нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень, у прибуток держави (отримувач коштів УК у Печер.р-ні/Печерс.р-н/21081100, Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38004897, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA528999980000031116106026007, код класифікації доходів бюджету: 21081100).

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , на користь держави судовий збір в сумі 384 (триста вісімдесят чотири ) гривні 20 коп. (Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106 Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783 Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП)Рахунок отримувача: UA798999980000031211256026001 Код класифікації доходів бюджету: 22030106).

Строк пред'явлення постанови до виконання складає три місяці з дати її винесення.

Постанова може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду протягом десяти днів через Михайлівський районний суд Запорізької області.

Суддя

Михайлівського районного суду

Запорізької області Н.В. Машкіна