Постанова від 28.11.2019 по справі 335/12268/19

1Справа № 335/12268/19 3/335/1894/2019

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 листопада 2019 року м. Запорожжя

Суддя Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя Геєць Ю.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду м. Запоріжжя справу про адміністративне правопорушення за адміністративним протоколом № 233, що надійшла з ГУ ДПС у Запорізькій області, про притягнення до відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , працюючого директором ПрАТ «Вега Плюс», який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

При проведенні перевірки ПрАТ «Вега Плюс», директором якого є ОСОБА_1 , було встановлено: порушення п. 44.1, п. 44.2 ст. 44, п.п. 134.1.1. п. 134.1 ст. 134, п. 135.1. ст. 135 розділу III Податкового кодексу України №2755-УІ від 02.12.2010 року (із змінами та доповненнями), в результаті чого занижено податок на прибуток в періоді, що перевірявся, на загальну суму 252 195 грн., у т.ч. по періодам: 2018 рік на суму 187 500 грн., півріччя 2019 рік на суму 64 695 грн. Крім того встановлено порушення п. 198.1 п.198.2 п.198.3, ст.198, п. 201.1, п. 201.10 ст. 201 р. V Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-УІ (із змінами та доповненнями) в результаті чого встановлено заниження податку на додану вартість що підлягає сплаті до державного бюджету у сумі 208 333 грн., в тому числі: лютий 2018 року на суму 172 993 грн., березень 2018 року на суму 35 340 грн.

Також було встановлено порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, визначених п. 201.10 ст. 201, та згідно зі п. 120 1.1. ст. 1201 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-УІ (із змінами та доповненнями) за затримку реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних: до 15 календарних днів передбачено застосування штрафних санкцій у розмірі 10 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначених в таких податкових накладних/розрахунках коригування, що складає 512грн.; від 31 до 60 календарних днів календарних днів передбачено застосування штрафних санкцій у розмірі 30 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначених в таких податкових накладних/розрахунках коригування, що складає 5 489,05 грн., за що передбачена відповідальність за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.

В судові засідання 14.11.2019 року, 28.11.2019 року ОСОБА_1 не з'явився, про день та час судового засідання повідомлявся у встановленому законом порядку.

Суд вважає за можливе розглянути справу у відсутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності на підставі наступного.

Стаття 7 КпАП України вказує на те, що ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. При цьому, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законів.

Стаття 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ратифікована Україною Законом № 475/97-ВР від 17.07.1997 року, гарантує право на справедливий і публічний розгляд справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом.

Як наголошує в своїх рішеннях Європейський суд, сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов'язана з розумним інтервалом часу сама цікавитися провадженням у її справі, добросовісно користуватися належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов'язки.

Заборона зловживання правом знайшла своє закріплення у статті 17 Конвенції, згідно якої жодне з положень Конвенції не може тлумачитись як таке, що надає будь-якій державі, групі чи особі право займатися будь-якою діяльністю або вчиняти будь-яку дію, спрямовану на скасування будь-яких прав і свобод, визнаних цією Конвенцією, або на їх обмеження в більшому обсязі, ніж це передбачено в Конвенції.

Відповідно до Глави 21 КпАП України особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, зобов'язана добросовісно здійснювати свої процесуальні права і виконувати процесуальні обов'язки.

Вивчивши матеріали справи, суд, вважає ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП на підставі наступного.

Кодексом України про адміністративні правопорушення визначено форму і основні елементи змісту рішення (постанови), що приймається в конкретній справі.

В ній, зокрема, повинні бути викладені всі обставини вчинення правопорушення, отримані на підставі сукупності досліджених доказів на обґрунтування наявності складу правопорушення та правильності його юридичної кваліфікації.

Відповідно до ст. 9 КпАП України адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, підтверджується, дослідженими судом в судовому засіданні, доказами: адміністративним протоколом № 233 від 30.10.2019 року, який підписаний директором ПрАТ «Вега Плюс» ОСОБА_1 , актом про результати документальної планової виїзної перевірки ПрАТ «Вега Плюс» №75/08-01/05-02/23878685 від 29.10.2019 року, згідно висновків якого підприємством порушено вимоги Податкового кодексу України.

Згідно до ч. 1 ст. 163-1 КУпАП суб'єктом даного правопорушення є керівники та інші посадові особи підприємств, установ, організацій, в даному випадку: директор ПрАТ «Вега Плюс» ОСОБА_1 .

За таких обставин ОСОБА_1 необхідно визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КпАП України.

Вирішуючи питання про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, суддя у відповідності до вимог ст. 33 КУпАП, характер вчине ного правопорушення, дані про особу правопорушника, ступінь вини, майновий стан порушника, обставини, що пом'якшують та відсутність обставин, що обтяжують його відповідальність, суд дійшов до висновку про необхідність призначення ОСОБА_1 адміністративного стягнення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП у вигляді штрафу.

Крім того, відповідно до ст.ст. 40-1, 283 КУпАП, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір у розмірі 384 грн. 20 коп. до спеціального фонду Державного бюджету України.

Керуючись ст.ст. 27, 163-1, 283, 284 КУпАП ,-

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП і накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 85 грн. в дохід держави.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в дохід держави судовий збір у розмірі 384 грн. 20 коп.

Постанова може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду через Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя: Ю.В. Геєць

Попередній документ
86127016
Наступний документ
86127018
Інформація про рішення:
№ рішення: 86127017
№ справи: 335/12268/19
Дата рішення: 28.11.2019
Дата публікації: 09.12.2019
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Адмінправопорушення
Суд: Вознесенівський районний суд міста Запоріжжя
Категорія справи: Справи про адмінправопорушення (з 01.01.2019); Адміністративні правопорушення в галузі торгівлі, громадського харчування, сфері послуг, в галузі фінансів і підприємницькій діяльності; Порушення порядку ведення податкового обліку, надання аудиторських висновків