Справа № 535/1380/19
Провадження № 2/535/475/19
05 грудня 2019 року смт Котельва
Котелевський районний суд Полтавської області в складі:
головуючого - судді Загнійко А.В.,
за участі:
секретаря судових засідань Колісник Л.В.,
позивача ОСОБА_1 ,
представника відповідача ОСОБА_2 ,
розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження в режимі відеоконференції з Київським районним судом м. Полтави цивільну справу №535/1380/19 за позовом ОСОБА_1 до Головного територіального управління юстиції у Полтавській області про нарахування та виплату заробітної плати в частині надбавки за вислугу років,
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Головного територіального управління юстиції у Полтавській області про нарахування та виплату заробітної плати в частині надбавки за вислугу років за період з 04.04.2017 року по 31.12.2017 року в сумі 2034,77 грн.
Відповідно до ухвали Котелевського районного суду Полтавської області від 11.11.2019 року відкрито провадження по справі у порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін.
Відповідач 28.11.2019 року подав до суду відзив на позовну заяву, в якому позовні вимоги ОСОБА_1 не визнає і просить відмовити у задоволенні позову, крім того, подав клопотання про закриття провадження по справі, оскільки вказаний спір є публічно-правовим, вирішення якого відноситься до юрисдикції адміністративних судів (а.с. 39-51).
Під час судового розгляду позивач ОСОБА_1 позовні вимоги підтримав у повному обсязі з підстав зазначених у позовній заяві.
Представник відповідача ОСОБА_2 , яка діє на підставі довіреності від 29.12.2018 року (а.с.44), позовні вимоги не визнала з підстав заявлених у відзиві на позовну заяву та підтримала клопотання про закриття провадження по справі, оскільки вказаний спір є публічно-правовим, вирішення якого відноситься до юрисдикції адміністративних судів.
Суд, заслухавши пояснення позивача та представника відповідача, дослідивши докази по справі, приходить до наступного.
Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_1 був призначений 04.04.2017 року на посаду старшого державного виконавця Котелевського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Полтавській області, відповідно до наказу Головного територіального управління юстиції у Полтавській області «Про призначення ОСОБА_1 » №210/5-3 від 31.03.2017 року. На підставі наказу Головного територіального управління юстиції у Полтавській області «Про звільнення ОСОБА_1 » №916/к від 31.07.2019 року його звільнено за угодою сторін, згідно з п. 3 ч. 1 ст. 83 та ч. 3 ст. 86 Закону України «Про державну службу» (а.с. 3, 4).
01.08.2019 року ОСОБА_1 звернувся з заявою до Головного територіального управління юстиції у Полтавській області про вирішення питання при звільнені щодо нарахування та виплати йому надбавки за стаж державної служби в період з 04.04.2017 року по 31.12.2017 року та провести остаточний розрахунок (а.с. 9).
Також, надав розрахунок заборгованості Головного територіального управління юстиції у Полтавській області по заробітній платі за стаж державного службовця за період з 04.04.2017 року по 31.12.2017 року на суму 2034,77 грн. (а.с. 10).
Відповідно до ч. 1 ст. 19 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.
Згідно з ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Відповідно до п. 2, п. 17 ч. 1 ст. 4 КАС України публічно-правовий спір - спір, у якому: хоча б одна сторона здійснює публічно-владні управлінські функції, в тому числі на виконання делегованих повноважень, і спір виник у зв'язку із виконанням або невиконанням такою стороною зазначених функцій; або хоча б одна сторона надає адміністративні послуги на підставі законодавства, яке уповноважує або зобов'язує надавати такі послуги виключно суб'єкта владних повноважень, і спір виник у зв'язку із наданням або ненаданням такою стороною зазначених послуг; або хоча б одна сторона є суб'єктом виборчого процесу або процесу референдуму і спір виник у зв'язку із порушенням її прав у такому процесі з боку суб'єкта владних повноважень або іншої особи. Публічна служба - діяльність на державних політичних посадах, у державних колегіальних органах, професійна діяльність суддів, прокурорів, військова служба, альтернативна (невійськова) служба, інша державна служба, патронатна служба в державних органах, служба в органах влади Автономної Республіки Крим, органах місцевого самоврядування.
Згідно з ч. 1 ст. 19 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема: спорах з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби та за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, коли право звернення до суду для вирішення публічно-правового спору надано такому суб'єкту законом.
Систему органів примусового виконання рішень становлять: 1) Міністерство юстиції України; 2) органи державної виконавчої служби, утворені Міністерством юстиції України в установленому законодавством порядку. Державними виконавцями є керівники органів державної виконавчої служби, їхні заступники, головні державні виконавці, старші державні виконавці, державні виконавці органів державної виконавчої служби. Державний виконавець є представником влади, діє від імені держави і перебуває під її захистом та уповноважений державою здійснювати діяльність з примусового виконання рішень у порядку, передбаченому законом. Державні виконавці, керівники та спеціалісти органів державної виконавчої служби є державними службовцями (ст. ст. 6, 7, 8 Закону України «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів» від 02.06.2016 року № 1403-VIII).
Відносини, що виникають у зв'язку із вступом, проходженням та припиненням державної служби та правовий статус державного службовця визначається Законом України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII.
Відповідно до ч. 2 ст. 1 Закону України «Про державну службу» державний службовець - це громадянин України, який займає посаду державної служби в органі державної влади, іншому державному органі, його апараті (секретаріаті) (далі - державний орган), одержує заробітну плату за рахунок коштів державного бюджету та здійснює встановлені для цієї посади повноваження, безпосередньо пов'язані з виконанням завдань і функцій такого державного органу, а також дотримується принципів державної служби.
Згідно з ч. 3 ст. 5 Закону України «Про державну службу» дія норм законодавства про працю поширюється на державних службовців у частині відносин, не врегульованих цим Законом.
На підставі викладеного, суд приходить до висновку, що зазначений спір є публічно-правовим та підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства окружним адміністративним судом, а тому справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
На підставі п. 1 ч. 1 ст. 255 ЦПК України, суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
При вирішення даної справи, суд враховує правову позицію Верховного Суду від 11.04.2018 року справа №333/298/16-ц, провадження №14-98цс18.
На підставі викладеного, керуючись ч. 2 ст. 247, п. 1 ч. 1 ст.255 ЦПК України, суд
Провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного територіального управління юстиції у Полтавській області про нарахування та виплату заробітної плати в частині надбавки за вислугу років, - закрити.
Роз'яснити позивачу про його право на звернення до суду з позовом у порядку адміністративного судочинства.
Ухвала може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги до Полтавського апеляційного суду через Котелевський районний суд Полтавської області протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя