Справа № 369/10749/19
Провадження № 3/369/4317/19
Іменем України
29.11.2019 року м. Київ
суддя Києво-Святошинського районного суду Київської області Хрипун Світлана Володимирівна, розглянувши матеріали Управління захисту економіки в Київській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, зареєстрована АДРЕСА_1 та проживає АДРЕСА_2 , працювала головним спеціалістом - державним реєстратором відділу державної реєстрації виконавчого комітету Боярської міської ради Києво-Святошинського району Київської області, ІПН НОМЕР_1 ,
- за ст. 172-6 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Встановив
Відповідно до протоколу № 785 про адміністративне корупційне правопорушення від 14.08.2019 року, передбачене ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 , порушила вимоги абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та п.п. 2 ч. 5 розділу ІІ Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Реєстр), затвердженого рішенням НАЗК від 10.06.2016 № 3, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
ОСОБА_1 , будучи звільненою за угодою сторін 27.10.2017 з посади головного спеціаліста - державного реєстратора відділу державної реєстрації виконавчого комітету Боярської міської ради Києво-Святошинського району Київської області, тобто за власною ініціативою припинивши діяльність, пов'язану з виконанням функції держави або місцевого самоврядування, була зобов'язана подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями, не пізніше дня звільнення із займаної посади, а саме до 23 год. 59 хв. 27.10.2017.
Відповідно до протоколу № 785 про адміністративне корупційне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративне правопорушення, датою вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, ОСОБА_1 є дата не пізніше якої суб'єкт декларування повинен був подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування, за період, неохоплений раніше поданими деклараціями, тобто 00 год. 00 хв. 20.10.2017.
Відповідно до протоколу № 785 про адміністративне корупційне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративне правопорушення, фактичним моментом виявлення вчиненого ОСОБА_1 правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП є дата зібрання усіх матеріалів перевірки та подання рапорту про виявлення всіх необхідних ознак складу правопорушення.
В судові засідання 29.11.2019, ОСОБА_1 з'явилася, пояснила, що не подала декларацію з технічних причин. В день звільнення 27.10.2017 року її електронний цифровий підпис вже був анульований, 25.10.2019 року оформила новий, 26.10.2019 року її старий ключ був заблокований, проте 27.10.2019 не змогла зайти до реєстру з технічних причин, надіслала запит у тех. підтримку, проте відповіді не надходило. 30.10.2017 - 13.11.2017 перебувала у відпустці за межами України. 15.11.2017 року звернулася до Приватбанку та пере випустила повторно свій електронний цифровий ключ. Зайти у свій електронний особистий кабінет змогла тільки 05.12.2017 року. Подати декларацію змогла тільки 09.12.2017 року.
В судове засідання з'явилася прокурор Києво-Святошинської місцевої прокуратури Київської області Звягінцева М.О., яка пояснила, що ОСОБА_1 , будучи звільненою за угодою сторін 27.10.2017 з посади головного спеціаліста - державного реєстратора відділу державної реєстрації виконавчого комітету Боярської міської ради Києво-Святошинського району Київської області, тобто за власною ініціативою припинивши діяльність, пов'язану з виконанням функції держави або місцевого самоврядування, була зобов'язана подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями, не пізніше дня звільнення із займаної посади, а саме до 23 год. 59 хв. 27.10.2017. ОСОБА_1 подала декларацію тільки 09.12.2019 року. Почала дії щодо заповнення своєї декларації тільки 05.12.2019 року, витративши на це 15 хвилин.
Суд, вислухавши прокурора та ОСОБА_1 , дослідивши протокол про адміністративне правопорушення № 785 від 14.08.2019 року, пояснення ОСОБА_1 від 27.05.2019 року, та інші матеріали справи, приходить до наступного.
Відповідно до статті 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
Відповідно до частини 3 статті 38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 164-14, 212-15, 212-21 цього Кодексу може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
Оскільки правопорушення було вчинено 28.10.2017 року, то строки накладення стягнення на ОСОБА_1 закінчились 28.10.2019 року.
Враховуючи вище сказане та керуючись ст. 172-6 ч. 1, ст. 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя, -
Постановив:
Провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 172-6 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення закрити у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
Постанова у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Києво-Святошинський районний суд Київської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя С.В. Хрипун