Справа № 369/11771/19
Провадження № 3/369/4638/19
Іменем України
29.11.2019 року м. Київ
суддя Києво-Святошинського районного суду Київської області Хрипун Світлана Володимирівна, розглянувши матеріали Управління захисту економіки в Київській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, зареєстрована АДРЕСА_1 та проживає АДРЕСА_2 , працює спеціалістом І категорії землевпорядником Софіївсько-Борщагівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області, ІПН НОМЕР_1 ,
- за ст. 172-6 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Встановив
Відповідно до протоколу № 818 про адміністративне корупційне правопорушення від 03.09.2019 року, передбачене ч.2 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 , будучи спеціалістом І категорії землевпорядником Софіївсько-Борщагівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області, суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією згідно пп. «в» п.1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» та приміткою до ст.. 172-6 КУпАП, порушила вимоги абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та п.п. 2 ч. 5 розділу ІІ Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Реєстр), затвердженого рішенням НАЗК від 10.06.2016 № 3. під час припинення виконання функцій держави або місцевого самоврядування, не подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування,за період, неохоплений раніше поданими деклараціями, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
ОСОБА_1 будучи звільненою 15.08.2018 з посади спеціаліста І категорії землевпорядника Софіївсько-Борщагівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області, тобто припинивши діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, була зобов'язана подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями, не пізніше дня звільнення із займаної посади, а саме до 23 год. 59 хв. 15.08.2018.
Відповідно до протоколу № 818 про адміністративне корупційне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративне правопорушення, датою вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, ОСОБА_1 є дата не пізніше якої суб'єкт декларування повинен був подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування, за період, неохоплений раніше поданими деклараціями, тобто 00 год. 00 хв. 16.08.2018.
Відповідно до протоколу № 818 про адміністративне корупційне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративне правопорушення, фактичним моментом виявлення вчиненого ОСОБА_1 правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП є дата зібрання усіх матеріалів перевірки та подання рапорту про виявлення всіх необхідних ознак складу правопорушення.
В судові засідання 29.11.2019, ОСОБА_1 з'явилася, пояснила, що 15.08.2019 року звільнилася, не подала декларації в день звільнення з технічних причин, системи не пускала її ключ, до 29.08.2019 року не заходила до системи, змінювала ключ, писала пояснення. Потім у зв'язку із сімейними проблемами, менший син хворів на хронічний гайморит, сама хворіла. Не знала про це строки , в законі немає строків, про роз'яснення НАЗК дізналася від слідчого. В день звільнення не подала декларацію, бо були технічні проблеми, ключ її не пускав, викидало, писало помилку. Ключ замінила 29.08.18 р. Просить звільнити її від відповідальності та оголосити їй усне зауваження.
В судове засідання з'явилася прокурор Києво-Святошинської місцевої прокуратури Київської області Звягінцева М.О., яка пояснила, що ОСОБА_1 будучи звільненою 15.08.2018 з посади спеціаліста І категорії землевпорядника Софіївсько-Борщагівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області, тобто припинивши діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, була зобов'язана подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями, не пізніше дня звільнення із займаної посади, а саме до 23 год. 59 хв. 15.08.2018. Своїми діями ОСОБА_1 , будучи спеціалістом І категорії землевпорядником Софіївсько-Борщагівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області, суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією згідно пп. «в» п.1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» та приміткою до ст.. 172-6 КУпАП, порушила вимоги абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та п.п. 2 ч. 5 розділу ІІ Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Реєстр), затвердженого рішенням НАЗК від 10.06.2016 № 3, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП. ОСОБА_1 звільнилася 15.08.2018 року, в день звільнення не подала декларацію за період, неохоплений раніше поданими деклараціями.
Суд, вислухавши прокурора та ОСОБА_1 , дослідивши протокол про адміністративне правопорушення № 818 від 03.09.2019 року, пояснення ОСОБА_1 від 15.05.2019 року, та інші матеріали справи, приходить до наступного.
Відповідно до статті 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
Відповідно до частини 3 статті 38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 164-14, 212-15, 212-21 цього Кодексу може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
Відповідно до протоколу № 818 про адміністративне корупційне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративне правопорушення, фактичним моментом виявлення вчиненого ОСОБА_1 правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП є дата зібрання усіх матеріалів перевірки та подання рапорту про виявлення всіх необхідних ознак складу правопорушення. Проте відповідно до пояснень ОСОБА_1 вона ще 15.05.2019 року надала пояснення до Управління захисту економіки в Київській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, тому вважаю, що фактичним моментом виявлення вчиненого ОСОБА_1 правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП є дата 15.05.2019.
Оскільки правопорушення було виявлено 15.05.2019 року, то строки накладення стягнення на ОСОБА_1 закінчились 15.08.2019 року.
Враховуючи вище сказане та керуючись ст. 172-6 ч. 1, ст. 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя, -
Постановив:
Провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 172-6 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення закрити у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
Постанова у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Києво-Святошинський районний суд Київської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя С.В. Хрипун