Рішення від 25.11.2019 по справі 904/4272/19

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027

E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25.11.2019м. ДніпроСправа № 904/4272/19

Господарський суд Дніпропетровської області у складі:

судді Колісника І.І.

за участю секретаря судового засідання Ковтун А.В.

та представників:

від позивача: Денисенко М.М., адвокат;

від відповідача: Петрушевська І.О.

розглянув у відкритому судовому засіданні за правилами загального позовного провадження справу

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Дніпро Оіл Трейд", м. Дніпро

до Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області, м. Дніпро

про зобов'язання укласти договір

СУТЬ СПОРУ:

Товариство з обмеженою відповідальністю " ДНІПРО ОІЛ ТРЕЙД " звернулось до Господарського суду Дніпропетровської області з позовною заявою до Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області в якій просить зобов'язати останнього укласти договір про закупівлю товару "ДК 021:2015-09130000-9 "Нафта і дистиляти" (Дизельне паливо, Бензин А-95) у кількості 27 870 літрів на суму 840000,00 грн. з переможцем торгів Товариством з обмеженою відповідальністю "ДНІПРО ОІЛ ТРЕЙД" за результатами електронного аукціону, що відбувся 06.06.2019 в електронній системі закупівель № UA-2019-05-20-002239-a.

Судові витрати позивач просить покласти на відповідача.

Позовні вимоги позивач обґрунтовує безпідставним призупиненням відповідачем процедури закупівлі товарів внаслідок незаконного рішення Антимонопольного комітету України від 08.07.2019 № 9055-р/пк-пз про зобов'язання відповідача скасувати рішення останнього про визнання ТОВ "ДНІПРО ОІЛ ТРЕЙД" переможцем процедури закупівлі товарів.

Ухвалою суду від 26.09.2019 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження. Підготовче засідання призначено на 21.10.2019, після чого відкладалось на 07.11.2018 та 18.11.2018.

30.09.2019 до господарського суду від позивача надійшла заява про забезпечення позову, в якій він просить заборонити відповідачу вчиняти будь-які дії, пов'язані з процедурою закупівлі товару “ДК 021:2015-09130000-9 - Нафта і дистиляти” у кількості 27870 літрів на суму 840000,00 грн. (оголошення в електронній системі закупівель № UA-2019-05-20-002239-а), а також укладати договір поставки зазначеного товару з учасниками даної закупівлі до вирішення справи по суті.

Ухвалою суду від 02.10.2019 позивачу відмовлено у задоволенні заяви про забезпечення позову (а.с. 140-141).

Ухвала в апеляційному порядку не оскаржувалась.

21.10.2019 від відповідача до суду надійшов відзив на позов, у якому він позов не визнає та просить у його задоволенні відмовити.

При цьому відповідач зазначає, що на підставі протоколу № 12/07/1 від 12.07.2019 та відповідно до рішення Антимонопольного комітету України № 9055-р/пк-пз від 08.07.2019 ним було скасовано його рішення про визначення переможцем торгів ТОВ «ДНІПРО ОІЛ ТРЕЙД» на закупівлю товару за кодом Єдиного закупівельного словника ДК 021:2015:09130000-9 «Нафта і дистиляти» (Дизельне паливо, бензин А-95).

Після цього відповідач повернувся до стадії визначення найбільш економічно вигідної тендерної пропозиції відкритих торгів, строк дії яких ще не минув, у зв'язку з чим позивач не може вважатися переможцем торгів.

Крім того, посилаючись на пункт 4 Розділу 3 Тендерної документації за кодом Єдиного закупівельного словника ДК 021:2015 - 09130000-9 «Нафта і дистиляти» (дизельне паливо, бензин А-95), відповідач зауважує на обмеженості строку дійсності тендерних пропозицій - протягом 90 календарних днів з дати розкриття тендерних пропозицій, яке відбулось 06.06.2019, що є додатковою підставою для відмови у позові.

Ухвалою суду від 18.11.2019 підготовче провадження було закрито та призначено справу до судового розгляду по суті на 25.11.2019.

У судовому засіданні представники сторін надали пояснення, аналогічні за змістом заяв по суті справи.

У судовому засіданні 25.11.2019 проголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази у їх сукупності, господарський суд

ВСТАНОВИВ:

У 2019 році на електронному торгівельному майданчику "Держзакупівлі онлайн" (dzo.com.ua) (далі - Уповноважений орган) Головним територіальним управлінням юстиції у Дніпропетровській області (далі - замовник, відповідач) було оприлюднено оголошення про проведення відкритих торгів UА-2019-05-20-002239-а щодо закупівлі дизельного палива, бензину А-95, кількістю 27870 л, коди відповідних класифікаторів предмета закупівлі - ДК 021:2015:09130000-9 - Нафта і дистиляти (далі - товар), місце поставки - 49027, м. Дніпро, пр. Дмитра Яворницького, 21-А. Строк поставки - до 15.07.2019.

06.06.2019 в електронній системі закупівель відбувся електронний аукціон на закупівлю товару.

Для участі в аукціоні було подано шість остаточних тендерних пропозицій, а саме:

- ТОВ “ДНІПРО ОІЛ ТРЕЙД” на суму 707 393,40 грн. з ПДВ;

- ТОВ “ГЛУСКО-КАРТ УКРАЇНА” на суму 756 396,60 грн. з ПДВ;

- ПП “ОККО КОНТРАКТ” на суму 760 577,10 грн. з ПДВ;

- ТОВ “КОНДОР ЛОГІСТИК” на суму 761 133,00 грн. з ПДВ;

- ТОВ “ВОГ КАРД” на суму 820 214,10 грн. з ПДВ;

- ТОВ “ЛІВАЙН ТОРГ” на суму 836 100,00 грн. з ПДВ.

За результатами аукціону електронною системою закупівель автоматично було обрано переможця, пропозиція якого за результатом оцінки визначена найбільш економічно вигідною, а саме пропозицію ТОВ “ДНІПРО ОІЛ ТРЕЙД” на суму 707 393,40 грн. з ПДВ.

На підставі протоколу засідання тендерного комітету відповідача № 07/06 від 07.06.2019 позивача визнано переможцем у зазначеній процедурі закупівлі.

Не погодившись із рішенням тендерного комітету, ТОВ “ГЛУСКО-КАРТ УКРАЇНА” звернулось до відповідача з вимогою (лист № UA-2019-05-20-002239-а/ск-пз від 14.06.2019 а.с.24-26) скасувати рішення про визначення ТОВ “ДНІПРО ОІЛ ТРЕЙД” переможцем закупівлі товару та оприлюднення повідомлення про намір укласти з ним договір.

Протоколом № 14/06 від 14.06.2019 відповідач відхилив вимогу ТОВ “ГЛУСКО-КАРТ УКРАЇНА (а.с. 167 - 171).

У відповідь ТОВ “ГЛУСКО-КАРТ УКРАЇНА” звернулось до Антимонопольного комітету України зі скаргою від 14.06.2019 № UА-2019-05-20-002239-а/ск-пз, в якій просило встановити порушення законодавства під час здійснення замовником процедури закупівлі та зобов'язати замовника скасувати його рішення стосовно визначення переможцем процедури закупівлі ТОВ “ДНІПРО ОІЛ ТРЕЙД” (а.с. 24 - 26).

Постійно діюча адміністративна колегія з Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель рішенням від 19.06.2019 № 8049-р/пк-пз прийняла до розгляду зазначену скаргу, за результатом якого рішенням № 9055-р/пк-пз від 08.07.2019 зобов'язала відповідача скасувати рішення про визнання ТОВ " ДНІПРО ОІЛ ТРЕЙД" переможцем процедури закупівлі "ДК 021:2015-09130000-9 "Нафта і дистиляти", оголошення про проведення якої оприлюднене на веб-порталі уповноваженого органу за №UA-2019-05-20-002239-a.

В обґрунтування зазначеного рішення постійно діюча адміністративна колегія Антимонопольного комітету України посилається на те, що пропозиція переможця не відповідала умовам тендерної документації в частині належного оформлення проекту договору: у пункті 11.9 не заповнена графа «постачальник» (а.с. 16 - 18).

На виконання рішення Антимонопольного комітету України відповідач відповідно до протоколу № 12/07/1 від 12.07.2019 скасував своє рішення про визначення переможцем торгів ТОВ «ДНІПРО ОІЛ ТРЕЙД» на закупівлю товару та повернувся до стадії визначення найбільш економічно вигідної тендерної пропозиції відкритих торгів, строк дії яких ще не минув (а.с. 178 - 180).

Відповідно до протоколу засідання тендерного комітету Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області № 15/07/4 від 15.07.2019 переможцем у процедурі закупівлі було визнано ТОВ “ЛІВАЙН ТОРГ” (а.с. 188 - 190). Пропозиція ТОВ “ГЛУСКО-КАРТ УКРАЇНА” була відхилена як така, що не відповідає кваліфікаційному критерію, установленому статтею 16 Закону України «Про публічні закупівлі» та умовам тендерної документації замовника (а.с. 181 - 185).

За офіційною інформацією, розміщеною на веб-порталі Уповноваженого органу, повідомлення про намір укласти договір з переможцем було оприлюднене того ж дня - 15.07.2019.

Не погодившись із указаним рішенням, ТОВ “ГЛУСКО-КАРТ УКРАЇНА” звернулось до позивача з вимогою щодо скасування рішення про відхилення його тендерної пропозиції.

Протоколом № 22/07 від 22.07.2019 позивач відхилив вимогу ТОВ “ГЛУСКО-КАРТ УКРАЇНА” з підстав надання ним тендерної пропозиції, яка не відповідає умовам тендерної документації в частині документально підтвердженого досвіду виконання аналогічних договорів (а.с. 191 - 194).

ТОВ “ГЛУСКО-КАРТ УКРАЇНА” звернулось до Антимонопольного комітету України зі скаргою від 23.07.2019 № UА-2019-05-20-002239-а/ск-пз, в якій просило встановити порушення законодавства під час здійснення замовником процедури закупівлі та зобов'язати замовника скасувати його рішення стосовно відхилення тендерної пропозиції ТОВ “ГЛУСКО-КАРТ УКРАЇНА”, визначення переможцем процедури закупівлі ТОВ “ЛІВАЙН ТОРГ” та оприлюднення повідомлення про намір укласти договір із вказаним учасником процедури закупівлі (а.с. 64 - 66).

Рішенням постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель №11135-р/пк-пз від 13.08.2019 позивача було зобов'язано скасувати рішення про відхилення тендерної пропозиції ТОВ “ГЛУСКО-КАРТ УКРАЇНА” та рішення про визначення ТОВ “ЛІВАЙН ТОРГ” переможцем процедури закупівлі товару (а.с. 38 - 41).

Після виконання даних вимог Антимонопольного комітету України тендерний комітет призупинив тендерні процедури щодо закупівлі ДК 021:2015:09130000-9 - Нафта і дистиляти», що й стало причиною виникнення спору.

З урахуванням підстав позову предметом доказування є обставини щодо підтвердження/спростування безпідставного призупинення відповідачем тендерної процедури щодо закупівлі товару.

Правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади визначені Законом України від 25.12.2015 № 922-VIII (із змін. і доп.) «Про публічні закупівлі» (далі - Закон № 922).

Умови, порядок та процедури закупівель товарів, робіт і послуг регулюються виключно цим Законом та/або Законом України "Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони", крім випадків, передбачених цим Законом, і не можуть встановлюватися або змінюватися іншими законами України, крім законів, що містять виключно норми щодо внесення змін до цього Закону та/або до Закону України "Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони" (ч. 2 ст. 2 Закону № 922).

За змістом статті 1 Закону № 922 замовники - органи державної влади, органи місцевого самоврядування та органи соціального страхування, створені відповідно до закону, а також юридичні особи (підприємства, установи, організації) та їх об'єднання, які забезпечують потреби держави або територіальної громади, якщо така діяльність не здійснюється на промисловій чи комерційній основі, за наявності однієї з таких ознак: юридична особа є розпорядником, одержувачем бюджетних коштів; органи державної влади чи органи місцевого самоврядування або інші замовники володіють більшістю голосів у вищому органі управління юридичної особи; у статутному капіталі юридичної особи державна або комунальна частка акцій (часток, паїв) перевищує 50 відсотків. До замовників також належать юридичні особи та/або суб'єкти господарювання, які здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання та відповідають хоча б одній з таких ознак: органам державної влади, органам влади Автономної Республіки Крим, органам місцевого самоврядування належить частка у статутному капіталі суб'єкта господарювання в розмірі більше ніж 50 відсотків або такі органи володіють більшістю голосів у вищому органі суб'єкта господарювання чи правом призначати більше половини складу виконавчого органу або наглядової ради суб'єкта господарювання; наявність спеціальних або ексклюзивних прав.

Переможець процедури закупівлі - учасник, тендерна пропозиція якого відповідає всім критеріям та умовам, що визначені у тендерній документації, і визнана найбільш економічно вигідною, та якому замовник повідомив про намір укласти договір, або учасник, якому замовник повідомив про намір укласти договір за результатами застосування переговорної процедури закупівлі (ст. 1 Закону № 922).

За частиною першою статті 11 Закону № 922 для організації та проведення процедур закупівель замовник утворює тендерний комітет (комітети) або визначає уповноважену особу (осіб).

Згідно з частиною третьою статті 16 Закону № 922 визначені замовником згідно з цією статтею кваліфікаційні критерії та перелік документів, що підтверджують інформацію учасників про відповідність їх таким критеріям, зазначаються в тендерній документації та вимагаються під час проведення переговорів з учасником (у разі застосування переговорної процедури закупівлі).

За результатами розгляду та оцінки тендерної пропозиції замовник визначає переможця та приймає рішення про намір укласти договір згідно з цим Законом (ч. 6 ст. 28 Закону №922).

Відповідно до частин першої, другої статті 30 Закону № 922 замовник відхиляє тендерну пропозицію в разі якщо:

1) учасник: не відповідає кваліфікаційним (кваліфікаційному) критеріям, установленим статтею 16 цього Закону; не надав забезпечення тендерної пропозиції, якщо таке забезпечення вимагалося замовником;

2) переможець: відмовився від підписання договору про закупівлю відповідно до вимог тендерної документації або укладення договору про закупівлю; не надав документи, що підтверджують відсутність підстав, передбачених статтею 17 цього Закону;

3) наявні підстави, зазначені у статті 17 і частині сьомій статті 28 цього Закону;

4) тендерна пропозиція не відповідає умовам тендерної документації.

Інформація про відхилення тендерної пропозиції протягом одного дня з дня прийняття рішення оприлюднюється в електронній системі закупівель та автоматично надсилається учаснику/переможцю, тендерна пропозиція якого відхилена через електронну систему закупівель.

За змістом частини першої статті 32 Закону № 922 рішення про намір укласти договір про закупівлю приймається замовником у день визначення переможця, та протягом одного дня після прийняття такого рішення замовник оприлюднює на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір та надсилає його переможцю. Усім іншим учасникам електронною системою закупівель автоматично надсилається повідомлення із зазначенням найменування та місцезнаходження переможця торгів.

Замовник укладає договір про закупівлю з учасником, який визнаний переможцем торгів протягом строку дії його пропозиції, не пізніше ніж через 20 днів з дня прийняття рішення про намір укласти договір про закупівлю відповідно до вимог тендерної документації та пропозиції учасника-переможця. З метою забезпечення права на оскарження рішень замовника договір про закупівлю не може бути укладено раніше ніж через 10 днів з дати оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір про закупівлю (ч. 2 ст. 32 Закону № 922).

За змістом статті 37 Закону № 922 договір про закупівлю є нікчемним у разі його укладення з порушенням строків, передбачених частиною другою статті 32 цього Закону.

Відповідно до інформації, розміщеної на офіційному веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель (prozorro/gov/ua), строк дії пропозицій учасників процедури закупівлі товару "ДК 021:2015-09130000-9 "Нафта і дистиляти" (Дизельне паливо, Бензин А-95) у кількості 27 870 літрів на суму 840 000,00 грн. - протягом 90 календарних днів з дати розкриття тендерної пропозиції. Розкриття пропозицій відбулось 06.06.2019. Аукціон завершився того ж дня о 15:17 год. Переможцем у процедурі закупівлі було визнано ТОВ “ЛІВАЙН ТОРГ” (протокол засідання тендерного комітету Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області № 15/07/4 від 15.07.2019). Повідомлення про намір укласти договір з переможцем було оприлюднене того ж дня - 15.07.2019. Інші учасники процедури закупівлі дискваліфіковані. Аукціон завершився. Термін дії пропозицій сплинув 04.09.2019.

За змістом статті 18 Закону № 922 органом оскарження процедур закупівлі є Антимонопольний комітет України, до якого подаються скарги, що стосуються прийнятих рішень, дії чи бездіяльності замовника, які відбулися після оцінки пропозицій учасників, протягом 10 днів з дня оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір, але до дня укладення договору про закупівлю. Розгляд скарги зупиняє перебіг строків, установлених частиною другою статті 32, абзацом восьмим частини третьої статті 35 цього Закону.

Відповідно до частини дванадцятої статті 18 Закону № 922 рішення органу оскарження набирають чинності з дня їх прийняття та є обов'язковими для виконання замовниками, особами, яких вони стосуються.

На сьогодні рішення постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України № 9055-р/пк-пз від 08.07.2019 та № 11135-р/пк-пз від 13.08.2019 не скасовані та є чинними, а тому були і є обов'язковими для відповідача як замовника, в тому числі й щодо скасування рішення про визнання позивача переможцем процедури закупівлі товару.

За таких обставин, а також з огляду на завершення аукціону, закінчення терміну дії пропозицій позивача як учасника закупівлі товару, правові підстави стверджувати про безпідставність призупинення відповідачем процедури закупівлі відсутні.

Спір позивача щодо законності рішень Антимонопольного комітету України за наслідком розгляду скарг учасника процедури закупівлі може бути предметом окремого судового провадження.

Згідно зі статтею 187 Господарського кодексу України спори, що виникають при укладанні господарських договорів за державним замовленням, або договорів, укладення яких є обов'язковим на підставі закону та в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом. Інші переддоговірні спори можуть бути предметом розгляду суду у разі якщо це передбачено угодою сторін або якщо сторони зобов'язані укласти певний господарський договір на підставі укладеного між ними попереднього договору.

Господарські договори укладаються за правилами, встановленими Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених Господарським кодексом України, іншими нормативно-правовими актами щодо окремих видів договорів (ч. 7 ст. 179 ГК України).

Статті 179 - 181 Господарського кодексу України регулюють загальний порядок укладення договорів, суть якого полягає в тому, що одна сторона має запропонувати іншій проект договору, в першу чергу з усіма істотними умовами договору, інша сторона або приймає їх повністю, або пропонує свій варіант істотних умов.

Договір про закупівлю укладається відповідно до норм Цивільного кодексу України та Господарського кодексу України з урахуванням особливостей, визначених цим Законом (ч.1 ст. 36 Закону № 922).

Відповідно до частини першої, п.п. 3 - 7 частини другої статті 22 Закону № 922 тендерна документація безоплатно оприлюднюється замовником на веб-порталі Уповноваженого органу для загального доступу.

Тендерна документація повинна містити:

3) інформацію про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі, у тому числі відповідну технічну специфікацію (у разі потреби - плани, креслення, малюнки чи опис предмета закупівлі). При цьому технічна специфікація повинна містити: детальний опис товарів, робіт, послуг, що закуповуються, у тому числі їх технічні та якісні характеристики; вимоги щодо технічних і функціональних характеристик предмета закупівлі у разі, якщо опис скласти неможливо або якщо доцільніше зазначити такі показники; посилання на стандартні характеристики, вимоги, умовні позначення та термінологію, пов'язану з товарами, роботами чи послугами, що закуповуються, передбачені існуючими міжнародними або національними стандартами, нормами та правилами. Технічна специфікація не повинна містити посилання на конкретну торговельну марку чи фірму, патент, конструкцію або тип предмета закупівлі, джерело його походження або виробника. У разі якщо таке посилання є необхідним, воно повинно бути обґрунтованим, а специфікація повинна містити вираз "або еквівалент". Технічні, якісні характеристики предмета закупівлі повинні передбачати необхідність застосування заходів із захисту довкілля;

4) кількість товару та місце його поставки;

5) місце, де повинні бути виконані роботи чи надані послуги, їх обсяги;

6) строки поставки товарів, виконання робіт, надання послуг;

7) проект договору про закупівлю з обов'язковим зазначенням порядку змін його умов.

Тому, оприлюднена замовником тендерна документація є по суті пропозицію з визначенням усіх істотних умов та представленням проекту договору.

За змістом статті 1 Закону № 922 тендерна пропозиція - пропозиція щодо предмета закупівлі або його частини (лота), яку учасник подає замовнику відповідно до вимог тендерної документації.

Частиною першою статті 25 цього Закону передбачено, що тендерна пропозиція подається в електронному вигляді через електронну систему закупівель. Документ з тендерною пропозицією подається в електронному вигляді шляхом заповнення електронних форм з окремими полями, де зазначається інформація про ціну, інші критерії оцінки (у разі їх встановлення замовником), інформація від учасника про його відповідність кваліфікаційним (кваліфікаційному) критеріям, вимогам, визначеним у статті 17 цього Закону і в тендерній документації, та завантаження необхідних документів, що вимагаються замовником у тендерній документації. Документи, що підтверджують відповідність учасника кваліфікаційним (кваліфікаційному) критеріям, та документи, що містять технічній опис предмета закупівлі, подаються в окремому файлі.

Тобто, тендерна пропозиція є зустрічною пропозицією учасника закупівлі з певних умов та погодженням з усіх інших, у т.ч. і з проектом договору. Проект договору є додатком до тендерної документації. Умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції. Однак, наявність у тендерній документації проекту договору не звільняє учасника, якого визнано переможцем торгів, від оформлення договірних зобов'язань відповідно до вимог законодавства, а також від обов'язку позивача подати проект договору до суду разом з позовною заявою.

Так, за змістом пункту 9 статті 238 Господарського процесуального кодексу України у спорі про спонукання укласти договір в резолютивній частині рішення вказується умови, на яких сторони зобов'язані укласти договір, з посиланням на поданий позивачем проект договору.

Цей висновок співпадає з позицією, викладеною у постановах Верховного Суду України у складі колегії суддів Касаційного господарського суду від 13.03.2018 у справі №910/11239/17 та від 01.02.2018 у справі № 922/1999/17.

Позивач у справі не є переможцем закупівлі товару у зв'язку з рішенням Антимонопольного комітету України. Проекту договору позивач суду не надав.

За наведених обставин вимога позивача про зобов'язання відповідача укласти договір задоволенню не підлягає.

Судовий збір у сумі 2881,50 грн., з яких: 1921,00 грн. - за подання позову, 960,50 грн. - за подання заяви про забезпечення позову покладається на позивача відповідно до статті 129 Господарського процесуального кодексу України.

Керуючись ст.ст. 2, 3, 20, 73 - 79, 86, 91, 129, 233, 236 - 238, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

ВИРІШИВ:

У задоволенні позовних вимог Товариства з обмеженою відповідальністю "Дніпро Оіл Трейд" до Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області про зобов'язання укласти договір - відмовити.

Судовий збір у сумі 2881,50 грн. покладається на Товариство з обмеженою відповідальністю «Дніпро Оіл Трейд».

Рішення суду може бути оскаржене протягом 20-ти днів з дня складання повного судового рішення шляхом подання апеляційної скарги до Центрального апеляційного господарського суду.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повне рішення складено 05.12.2019.

Суддя І.І. Колісник