Рішення від 21.12.2011 по справі 2-4665/11

Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області

м. Павлоград, вул. Дніпровська, 135, 51400, (05632) 6-28-66

справа № 2-4665/2011

ЗАОЧНЕ
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 грудня 2011 року Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області в складі:

головуючого судді Юдіної С.Г.,

при секретарі Поночковій О.І.,

за участю представника позивача ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Павлограді Дніпропетровської області цивільну справу за позовом Публічного акціонерного товариства Комерційний банк "ПриватБанк" до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості, -

ВСТАНОВИВ :

Позивач звернувся до суду з позовною заявою до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості, в якій просив суд винести рішення яким стягнути на користь позивача з відповідача заборгованість у розмірі 15704,69 грн. за кредитним договором від 16.09.2008 року та судові витрати по справі.

В обґрунтування заявленого позову позивач посилається на те, що ним згідно кредитного договору б/н від 16.09.2008 року відповідачці було надано кредит у розмірі 7000,00 грн. зі сплатою 30 % річних, під умову щомісячного повернення кредиту з кінцевим терміном повернення, що відповідає строку дії картки. Однак відповідачка зобов'язання за кредитним договором не виконала, станом на 31.08.201 1 року заборгованість за кредитним договором становить 15704,69 грн.

Представник позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги в повному обсязі.

Відповідачка, належним чином сповіщена про день та час слухання справи, в судове засідання не з'явилася, не повідомивши суд про причину неявки.

Суд з урахуванням думки представника позивача ухвалив: розглянути справу заочно.

Вивчивши матеріали справи у їх сукупності, суд вважає можливим задовольнити позовні вимоги з огляду на таки підстави.

Як передбачено п. 1 ч. 2 ст. 11 ЦК України підставами виникнення прав та обов'язків, зокрема є договори та інші правочини.

У судовому засіданні встановлено, що між позивачем та відповідачкою 16.09.2008 року був укладений кредитній договір б/н (а.с.6-8), згідно з яким відповідачка отримала від позивача кредит у розмірі 7000,00 грн., з кінцевим терміном повернення, що відповідає строку дії картки та сплатою 30 % річних.

Відповідачка зобов'язання за кредитним договором не виконала. Станом на 31.08.2011 року розмір кредиторської заборгованості становить 15704,69 грн., з якої 6109,97 грн. - заборгованість за кредитом; 7370,69 грн. - заборгованість по процентам за користування кредитом, 1000,00 грн. - заборгованість по комісії за користуванням кредитом, а також штрафи відповідно до пункту 8.6 Умов та правил надання банківських послуг: 500,00 - штраф (фіксована частина), 724,03 грн. - штраф (процентна складова) ( а.с. 4-5).

Відповідно до ст. 1054 ЦК України, згідно якої, за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитор) зобов'язана надати грошові кошти (кредит) позичальнику в розмірі і на умовах, передбачених договором, а позичальник зобов'язаний повернути кредит і сплатити відсотки.

Згідно до ст. 629 ЦК України, договір є обов'язковим для виконання.

Відповідно до ст. 526 ЦК України, зобов'язання повинні виконуватися належним чином і у встановлений термін, відповідно закону, договору.

Таким чином, сума заборгованості за кредитним договором, заявлена в позові, підлягає стягненню з відповідача в повному обсязі.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 88 ЦПК України стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 4-6, 57-60, 81, 88, 209, 212-215, 224, 225 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ :

Позов Публічного акціонерного товариства Комерційний банк «Приватбанк» до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь Публічного акціонерного товариства Комерційний банк «Приватбанк» (р/р № НОМЕР_1 , МФО 305299, код ЕДРПО 14360570) заборгованість за кредитним договором в сумі 15704 (п'ятнадцять тисяч сімсот чотири) грн. 69 коп.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь Публічного акціонерного товариства Комерційний банк «Приватбанк» ( р/р № НОМЕР_2 , МФО 305299, ЕДРПО 14360570) витрати по сплаті судового збору в сумі 157 (сто п'ятдесят сім) грн. 04 коп. та витрати на інформаційно- технічне забезпечення розгляду справи в сумі 120 (сто двадцять) грн.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Дніпропетровської області через Павлоградський міськрайонний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги.

Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Суддя С.Г. Юдіна

Попередній документ
86049044
Наступний документ
86049046
Інформація про рішення:
№ рішення: 86049045
№ справи: 2-4665/11
Дата рішення: 21.12.2011
Дата публікації: 05.12.2019
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Категорія справи: Цивільні справи (до 01.01.2019); Позовне провадження; Спори, що виникають із договорів; Спори, що виникають із договорів позики, кредиту, банківського вкладу
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (15.07.2011)
Результат розгляду: залишено без розгляду
Дата надходження: 27.04.2011
Предмет позову: визнання права власності
Розклад засідань:
07.03.2024 14:50 Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
29.04.2024 10:30 Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
01.07.2024 09:20 Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
АНТОНЮК ОЛЕКСАНДР АНДРІЙОВИЧ
ГОЛЯНА ОЛЕНА ВІКТОРІВНА
ЛЕМАК ОЛЕСЯ ВОЛОДИМИРІВНА
МАЛЮК ВІТАЛІЙ МИРОСЛАВОВИЧ
ПОДУС ГАННА СЕРГІЇВНА
СОЧКА ВІТАЛІЙ ІВАНОВИЧ
суддя-доповідач:
ГОЛЯНА ОЛЕНА ВІКТОРІВНА
ЛЕМАК ОЛЕСЯ ВОЛОДИМИРІВНА
МАЛЮК ВІТАЛІЙ МИРОСЛАВОВИЧ
ПОДУС ГАННА СЕРГІЇВНА
СОЧКА ВІТАЛІЙ ІВАНОВИЧ
відповідач:
Лоскій Олена Василівна
Пушкарьов Анатолій Аркадійович
Червона Серафіма Володимирівна
позивач:
Байдик Просковья Іванівна
Лоскій Євген Володимирович
Пушкарьова Ольга Ардальонівна
заінтересована особа:
Відділ ДВС у м.Ужгороді Західногоміжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Івано-Франківськ)
інша особа:
1. Виконавчий комітет Жовтневої ради у м.Дніпропетровську 2. Сектор громадянства, імміграції фізичних осіб Жовтневого РВ ДМУ УМВС України в Дніпропетровській обл. 3. Пушкарьов Роман Анатолієвич
представник позивача:
Марамигін Павло Владиславович
третя особа:
Харківська міська рада Харківської області