Постанова від 03.12.2019 по справі 559/2324/19

Справа № 559/2324/19

Номер провадження 3/559/838/2019

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 грудня 2019 року місто Дубно Рівненська область

Суддя Дубенського міськрайонного суду Рівненської області Ралець Р.В. розглянувши матеріали, які надійшли від Дубенського ВП ГУНП України в Рівненській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жит. АДРЕСА_1 , за ст. 187 ч. 1 КУпАП,-

ВСТАНОВИВ:

28.10.2019 з Дубенського ВП ГУНП в Рівненській області, поштовим відправленням, надійшли матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 187 КУпАП(протокол серії ГР160285 від 03.04.2019, протокол серії ГР160347 від 06.05.2019, протокол серії ГР160284 від 04.04.2019).

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ГР160285 від 03.04.2019, ОСОБА_1 01.04.2019 не з'явився на реєстрацію в Дубенський ВП, чим порушив правила адміністративного нагляду, встановленого ухвалою від 06.03.2019.

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ГР160347 від 06.05.2019, ОСОБА_1 05.05.2019, близько 23 год. 40 хв. був відсутній за місцем проживання, чим порушив правила адміністративного нагляду, встановленого ухвалою від 06.03.2019.

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ГР160284 від 04.04.2019, ОСОБА_1 02.04.2019, близько 23 год. 40 хв. був відсутній за місцем проживання, чим порушив правила адміністративного нагляду, встановленого ухвалою від 06.03.2019.

01.11.2019 з Дубенського ВП ГУНП в Рівненській області, поштовим відправленням, надійшли матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 187 КУпАП (протокол серії ГР160215 від 08.04.2019, протокол серії ГР160338 від 06.05.2019, протокол серії ГР160450 від 20.05.2019, протокол серії ГР160449 від 20.05.2019, протокол серії ГР160451 від 21.05.2019, протокол серії ГР160452 від 22.05.2019, протокол серії ГР159975 від 22.05.2019).

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ГР160215 від 08.04.2019, ОСОБА_1 01.04.2019 не з'явився на реєстрацію в Дубенський ВП, чим порушив правила адміністративного нагляду, встановленого ухвалою від 06.03.2019.

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ГР160338 від 06.05.2019, ОСОБА_1 15.04.2019 не з'явився на реєстрацію в Дубенський ВП, чим порушив правила адміністративного нагляду, встановленого ухвалою від 06.03.2019.

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ГР160450 від 20.05.2019, ОСОБА_1 20.05.2019 не з'явився на реєстрацію в Дубенський ВП, чим порушив правила адміністративного нагляду, встановленого ухвалою від 06.03.2019.

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ГР160449 від 20.05.2019, ОСОБА_1 06.05.2019 не з'явився на реєстрацію в Дубенський ВП, чим порушив правила адміністративного нагляду, встановленого ухвалою від 06.03.2019.

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ГР160451 від 21.05.2019 ОСОБА_1 16.05.2019, близько 23 год. 40 хв. був відсутній за місцем проживання, чим порушив правила адміністративного нагляду, встановленого ухвалою від 06.03.2019.

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ГР160452 від 22.05.2019 ОСОБА_1 19.05.2019, близько 00 год. 40 хв. був відсутній за місцем проживання, чим порушив правила адміністративного нагляду, встановленого ухвалою від 06.03.2019.

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ГР159975 від 22.05.2019 ОСОБА_1 14.05.2019, близько 23 год. 40 хв. був відсутній за місцем проживання, чим порушив правила адміністративного нагляду, встановленого ухвалою від 06.03.2019.

В судове засідання особа, яка притягається до адміністративної відповідальності органами поліції не доставлена, на виклик суду - не з'явилася.

Дослідивши матеріали провадження, суд дійшов наступних висновків.

Згідно до ст. 36 ч. 2 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

Протокол про адміністративне правопорушення серії ГР 160285 складено 03.04.2019, правопорушення було вчинено 01.04.2019(а.с.2).

Протокол про адміністративне правопорушення серії ГР 160347 складено 06.05.2019, правопорушення було вчинено 05.05.2019(а.с.11).

Протокол про адміністративне правопорушення серії ГР 160284 складено 05.04.2019, правопорушення було вчинено 02.04.2019(а.с.20).

Протокол про адміністративне правопорушення серії ГР 160215 складено 08.04.2019, правопорушення було вчинено 01.04.2019(а.с.29).

Протокол про адміністративне правопорушення серії ГР 160338 складено 06.05.2019, правопорушення було вчинено 15.04.2019(а.с.41).

Протокол про адміністративне правопорушення серії ГР 160450 складено 20.05.2019, правопорушення було вчинено 20.05.2019(а.с.53).

Протокол про адміністративне правопорушення серії ГР 160449 складено 20.05.2019, правопорушення було вчинено 06.05.2019(а.с.65).

Протокол про адміністративне правопорушення серії ГР 160451 складено 21.05.2019, правопорушення було вчинено 16.05.2019(а.с.77).

Протокол про адміністративне правопорушення серії ГР 160452 складено 22.05.2019, правопорушення було вчинено 19.05.2019(а.с.89).

Протокол про адміністративне правопорушення серії ГР 159975 складено 22.05.2019, правопорушення було вчинено 14.05.2019(а.с.101).

Відповідно до ст.1 КУпАП завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції України і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством.

Відповідно до ч.2 ст. 38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частині третій цієї статті.

При цьому, згідно вимог пункту 7 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю в разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.

З урахуванням положень п.2 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, рішення Європейського суду з прав людини в справі «Грабчук проти України» від 21 вересня 2006 року, де в пункті 45 Суд дійшов висновку проте що рішення про закриття кримінальної справи, до яких Суд відносить і справи про адміністративні правопорушення, не повинні бути «сформульовані у термінах, які не залишають сумніву щодо погляду на те, що заявниця вчинила злочин». За цих обставин Суд вважав, що такі формулювання становлять порушення презумпції невинуватості передбачені п.2 ст. 6 Конвенції.

Таким чином, строк протягом якого може бути накладено адміністративне стягнення закінчився, а розпочате провадження в справі про адміністративні правопорушення підлягає закриттю.

Таким чином, строки накладення адміністративного стягнення відносно ОСОБА_1 закінчилися до надходження матеріалів до суду.

Разом з тим, при вирішенні питання щодо закриття провадження у справі про адміністративне правопорушення у зв'язку із закінченням на момент розгляду строків накладення адміністративного стягнення, визначених ст. 38 КУпАП, суд враховує положення статті 6 Конституції України, згідно з якою органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених Конституцією межах і відповідно до законів України.

Стаття 247 КУпАП, чітко передбачає, що закінчення строків накладення адміністративних стягнень є підставою, що виключає провадження у справі на будь-якій стадії. Після виключення провадження втрачається можливість здійснення будь-яких заходів, спрямованих на притягнення особи до адміністративної відповідальності. Це дає підстави стверджувати про відсутність у судді необхідності з'ясовувати і встановлювати вину чи невинуватість особи в постанові про закриття справи.

Такий висновок судді прямо переплітається з науково-консультативним висновком НКР при ВАСУ, а саме, під час закриття провадження у справах про адміністративні правопорушення у зв'язку із закінченням строків притягнення до адміністративної відповідальності, передбачених статтею 38 КУпАП, вина особи не встановлюється.

Тлумачення абзацу першого ст. 247 КУпАП дозволяє дійти висновку, що встановлення зазначених у цій статті юридичних фактів є єдиною необхідною підставою для припинення будь-яких дій щодо притягнення особи до адміністративної відповідальності незалежно від встановлених будь-яких інших обставин, що підлягають з'ясуванню при розгляді справи про адміністративне правопорушення (ст. 280 КУпАП), у тому числі й вини особи у його вчиненні.

Таким чином, суд не встановлює вину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, в зв'язку з тим, що поєднання закриття справи з одночасним визнанням вини особи у вчиненні адміністративного правопорушення є взаємовиключними рішеннями, і прийняття таких двох взаємовиключних рішень в одній постанові про закриття справи свідчить про порушення права людини на справедливий суд, передбаченого ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Таким чином, строк протягом якого може бути накладено адміністративне стягнення закінчився, а розпочате провадження в справі про адміністративні правопорушення підлягає закриттю.

Оскільки, суд дійшов висновку про необхідність закриття провадження по справі, судовий збір на підставі ст. 40-1 КУпАП стягненню не підлягає.

Керуючись ст.ст.9, 33, 38, 40-1, 187, 221, 247, 276, 277, 283, 284 КУпАП, суд

постановив :

Об'єднати справи про вчинення адміністративних правопорушень ОСОБА_1 :

№559/2324/19 (провадження №3/559/838/2019) за ч. 1 ст. 187 КУпАП;

№559/2325/19 (провадження №3/559/839/2019) за ч. 1 ст. 187 КУпАП;

№559/2329/19 (провадження №3/559/843/2019) за ч. 1 ст. 187 КУпАП;

№559/2435/19 (провадження №3/559/911/2019) за ч. 1 ст. 187 КУпАП;

№559/2436/19 (провадження №3/559/912/2019) за ч. 1 ст. 187 КУпАП;

№559/2437/19 (провадження №3/559/913/2019) за ч. 1 ст. 187 КУпАП;

№559/2439/19 (провадження №3/559/914/2019) за ч. 1 ст. 187 КУпАП;

№559/2440/19 (провадження №3/559/915/2019) за ч. 1 ст. 187 КУпАП;

№559/2441/19 (провадження №3/559/916/2019) за ч. 1 ст. 187 КУпАП;

№559/2442/19 (провадження №3/559/917/2019) за ч. 1 ст. 187 КУпАП;

в одне провадження, присвоївши об'єднаній справі №559/2324/19.

Провадження в справі про адміністративні правопорушення передбачені ст. 187 ч. 1 КУпАП, у відношенні ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - закрити, у зв'язку з закінченням на момент розгляду справи про адміністративні правопорушення строку протягом якого може бути накладено адміністративне стягнення.

Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів до Рівненського апеляційного суду через Дубенський міськрайонний суд Рівненської області.

Суддя: