Справа № 539/3792/19
Провадження № 3/539/903/2019
03 грудня 2019 року м. Лубни
Суддя Лубенського міськрайонного суду Полтавської області Алтухова О.С., розглянувши матеріал Лубенського ВП ГУНП в Полтавській області про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП -не відомий, громадянина України, не працюючого, місце проживання зазначене в протоколу: АДРЕСА_1 , -
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серія ОБ № 087446 14.09.2019 року близько в 00 год. 28 хв. ОСОБА_1 керував в м.Лубни по просп. Володимирському Полтавської області, транспортним засобом автомобілем MERCEDES - BENZ 208 D, а.н.з. НОМЕР_1 , з явними ознаками алкогольного сп'яніння, що виразилося у нестійкій ході, різкого запаху алкоголю з порожнини рота, не чіткої мови. Від проходження огляду на стан сп'яніння в установленому законом порядку ОСОБА_1 відмовився в присутності свідків.
Зазначеними діями порушив п. 2.5 Правил дорожнього руху України.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився.
Суддя розглянувши адміністративний протокол та додані до нього докази, вважає, що існують підстави для його повернення до органу, який його склав через нижчезазначені обставини.
Як вбачається зі змісту ст.ст.252,254,255,256 КУпАП, протокол про адміністративне правопорушення - це офіційний документ, відповідним чином оформлений уповноваженою особою про вчинення діяння (діянь), яке (які) містить ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого КУпАП, є найважливішим джерелом доказів у справах про адміністративні правопорушення. У ньому, крім іншого, зазначаються відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
В межах зазначених у протоколі про адміністративне правопорушення обставин інкримінованого особі адміністративного правопорушення, і повинен провадитися їх, у тому числі, і судовий розгляд. З цього слідує, що протокол про адміністративне правопорушення є не тільки джерелом доказів у справі, але й актом обвинувачення у вчиненні конкретного адміністративного правопорушення.
Так, в протоколі зазначено, що ОСОБА_1 проживає в АДРЕСА_1 , однак на неодноразові виклики в судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, поштова кореспонденція повернулася на адресу суду із зазначенням, що такої адреси не існує. Крім того, згідно повідомлення сектору з реєстрації місця проживання/перебування фізичних осіб № 1920/14.1-03 від 25.11.2019 року інформація щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 відсутня.
Отже, протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП, оскільки в протоколі не зазначена адреса за якою проживає порушник ОСОБА_1 , що позбавляє суд можливості викликати порушника в судове засідання.
Викладене підтверджується адмінпротоколом на ОСОБА_1 , рекомендованими листами повернутими на адресу суду, довідкою сектору.
За обставин, коли фактичне місце проживання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, невідоме, суд не може розглянути справу про адміністративне правопорушення.
Керуючись ст.ст. 7, 256, 283 КУпАП,-
Повернути матеріали справи про адміністративне правопорушення передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП відносно ОСОБА_1 до Лубенського ВП ГУНП України в Полтавській області на доопрацювання.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Полтавського апеляційного суду через Лубенський міськрайонний суд Полтавської області в порядку, визначеному ст. 294 КУпАП.
Суддя Лубенського міськрайонного суду О.С.Алтухова