Справа № 539/4519/19
Провадження № 3/539/1046/2019
03 грудня 2019 року м. Лубни
Суддя Лубенського міськрайонного суду Полтавської області Алтухова О.С., розглянувши матеріал Лубенського ВП ГУНП в Полтавській області про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , громадянина України, не працюючого, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , -
07.11.2019 року о 03 год. 38 хв. ОСОБА_1 в м.Лубни по проспекту Володимирському Полтавської області керував автомобілем ГАЗ-2705 д.н.з. НОМЕР_2 в стані алкогольного п'яніння, огляд якого на стан сп'яніння проводився в установленому законом порядку в КП «ЛЛІЛ'Лубенської міської ради, від якого ОСОБА_1 категорично відмовився в присутності лікаря.
Зазначеними діями порушив п. 2.9 а Правил дорожнього руху України.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився.
Суддя розглянувши адміністративний протокол та додані до нього докази, вважає, що існують підстави для його повернення до органу, який його склав через нижчезазначені обставини.
Як вбачається зі змісту ст.ст.252,254,255,256 КУпАП, протокол про адміністративне правопорушення - це офіційний документ, відповідним чином оформлений уповноваженою особою про вчинення діяння (діянь), яке (які) містить ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого КУпАП, є найважливішим джерелом доказів у справах про адміністративні правопорушення. У ньому, крім іншого, зазначаються відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
В межах зазначених у протоколі про адміністративне правопорушення обставин інкримінованого особі адміністративного правопорушення, і повинен провадитися їх, у тому числі, і судовий розгляд. З цього слідує, що протокол про адміністративне правопорушення є не тільки джерелом доказів у справі, але й актом обвинувачення у вчиненні конкретного адміністративного правопорушення.
Так, в протоколі зазначено, що ОСОБА_1 порушив пункт 2.9-а Правил дорожнього руху України передбачає, що водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Як вбачається з висновку щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 07 листопада 2019 року, ОСОБА_1 відмовився від проходження огляду у повному обсязі, і встановити наявність або відсутність сп'яніння наркотичного або алкогольного було неможливо.
Отже, в протоколі повинно бути зазначено порушення ОСОБА_1 п.2.5 ПДР України, відмова від проходження медичного огляду.
Протокол про адміністративне правопорушення серії ОБ № 087426 від 07.11.2019 року не містить відомостей про отримання чи не отримання ОСОБА_1 посвідчення водія.
Крім того в протоколі про адміністративне правопорушення вказана адреса місця проживання порушника ОСОБА_2 АДРЕСА_1 , проте у супровідному листі адреса проживання зазначена АДРЕСА_2 .
На підставі вищевикладеного суд вважає за необхідне повернути адміністративний матеріал стосовно ОСОБА_1 до Лубенського ВП ГУНП України в Полтавській області на доопрацювання.
Керуючись ст.ст. 7, 256, 283 КУпАП,-
Повернути матеріали справи про адміністративне правопорушення передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП відносно ОСОБА_1 до Лубенського ВП ГУНП України в Полтавській області на доопрацювання.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Полтавського апеляційного суду через Лубенський міськрайонний суд Полтавської області в порядку, визначеному ст. 294 КУпАП.
Суддя Лубенського міськрайонного суду О.С.Алтухова