Справа № 372/3538/19
Провадження № 3-
іменем України
26 листопада 2019 року Суддя Обухівського районного суду Київської області Кравченко М.В.
при секретарі Бондаренко Є.І.,
за участю захисника Науменка А.В.
особи, яка притягається до відповідальності ОСОБА_1
розглянувши матеріали, що надійшли від Національного агентства з питань запобігання корупції про притягнення до адміністративної відповідальності :
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрована та фактично проживає за адресою: АДРЕСА_1 , працюючої - генеральним менеджером товариства з обмеженною відповідальністю «Гранд менеджмент», реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1 .
по ст. 212-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення встановлено, що відповідно до частини дев'ятої статті 50 Закону України «Про вибори народних депутатів України» (далі - Закон) Національне агентство здійснює контроль за дотриманням вимог щодо фінансування передвиборної агітації партій, кандидатів у депутати в одномандатних округах.
Під час здійснення контролю за дотриманням вимог Закону щодо фінансування передвиборної агітації кандидата в народні депутати України ОСОБА_2 встановлено, що 08.07.2019 ОСОБА_1 здійснила добровільний внесок на поточний рахунок виборчого фонду кандидата в народні депутати України ОСОБА_2 в розмірі 510 000,00 грн.
Факт надання добровільного внеску на поточний рахунок виборчого фонду підтверджується копією Розшифровки до проміжного звіту про надходження та використання коштів виборчого фонду кандидата в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 197 Скічка О. ОСОБА_3 .
Державна фіскальна служба України (далі - ДФС) листом від 30.07.2019 № 15021/5/99-99-17-02-16 повідомила, що за даними інформаційної системи органів ДФС у ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) станом на дату надання добровільного внеску 08.07.2019 обліковувався податковий борг у розмірі 122,36 грн.
Частиною третьою статті 50 Закону встановлено заборону здійснення добровільних внесків до виборчого фонду особам, які відповідно до Закону України «Про політичні партії в Україні» не мають права здійснювати внески на підтримку партії.
Пунктом 8 частини першої статті 15 Закону України «Про політичні партії в Україні» передбачено, що не допускається здійснення внесків фізичними та юридичними особами, які мають непогашений податковий борг.
Таким чином, ОСОБА_4 порушила встановлений законом порядок надання фінансової (матеріальної) підтримки для здійснення передвиборної агітації, а саме пункт 8 частини першої статті 15 Закону України «Про політичні партії в Україні», відповідно до якого не допускається здійснення внесків фізичними та юридичними особами, які мають непогашений податковий борг, за що передбачена відповідальність за статтею 212-15 кодексу України про адміністративні правопорушення.
Під час складення протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 присутньою не була, причин неявки не повідомила.
Під час розгляду справи в суді ОСОБА_1 вину не визнала, пояснила, що не мала умислу на вчинення правопорушення, бо не знала про наявність податкової заборгованості.
Захисник Науменко А.В. під час розгляду справи в суді надав аналогічні пояснення, просив закрити провадження у справі у зв'язку з закінченням строків притягнення до адміністративної відповідальності.
Прокурор в судове засідання не з'явився, про причини неявки суду не повідомив. Заяв чи клопотань не подав.
Вислухавши особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, захисника перевіривши та дослідивши докази, які додано до адміністративного протоколу, суд приходить до наступних висновків.
Під час здійснення контролю за дотриманням вимог Закону щодо фінансування передвиборної агітації кандидата в народні депутати України ОСОБА_2 встановлено, що 08.07.2019 ОСОБА_1 здійснила добровільний внесок на поточний рахунок виборчого фонду кандидата в народні депутати України ОСОБА_2 в розмірі 510 000,00 грн.
Факт надання добровільного внеску на поточний рахунок виборчого фонду підтверджується копією Розшифровки до проміжного звіту про надходження та використання коштів виборчого фонду кандидата в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 197 Скічка ОСОБА_3 .О.
Державна фіскальна служба України листом від 30.07.2019 № 15021/5/99-99-17-02-16 повідомила, що за даними інформаційної системи органів ДФС у ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) станом на дату надання добровільного внеску 08.07.2019 обліковувався податковий борг у розмірі 122,36 грн.
Таким чином, ОСОБА_4 порушила встановлений законом порядок надання фінансової (матеріальної) підтримки для здійснення передвиборної агітації, а саме пункт 8 частини першої статті 15 Закону України «Про політичні партії в Україні», відповідно до якого не допускається здійснення внесків фізичними та юридичними особами, які мають непогашений податковий борг, за що передбачена відповідальність за статтею 212-15 кодексу України про адміністративні правопорушення.
Заперечення винуватості ОСОБА_1 слід визнати способом захисту, направленим на уникнення відповідальності за скоєне, оскільки з пояснень та матеріалів справи вбачається, що фактично вона була обізнана про необхідність сплати земельного податку у встановлені законом строки, однак не виконала із достатнім ступенем сумлінності свої зобов'язання при внесенні коштів у виборчий фонд кандидата у депутати.
За таких обставин, вину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення слід визнати доведеною.
При цьому слід врахувати її клопотання про закриття провадження у справі у зв'язку із закінченням строків притягнення до відповідальності - може бути задоволене за умови встановлення вини у вчиненні правопорушення.
Також слід врахувати, що відповідно до рішення Європейського суду з прав людини від 25.08.1987 року у справі «Лутц проти Німеччини» визнання вини особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, є обов'язковим навіть при закритті провадження у справі за строками давності.
Враховуючи викладене, ОСОБА_1 слід визнати винною у вчиненні вказаного адміністративного правопорушення.
Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
Відповідно до ст. 38 Кодексу України про адміністративні правопорушення адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
Оскільки, на момент розгляду справи судом сплили передбачені Законом строки притягнення особи до адміністративної відповідальності, провадження у справі слід закрити у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи строків накладення адміністративного стягнення на підставі п. 7 ч. 1 ст. 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
На підставі сукупності досліджених доказів, керуючись ст.ст. 38, 212-15, 247 ч. 1 п. 7, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд,-
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Провадження по справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1 за ст. 212-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення закрити у зв'язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення.
Постанов а може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Київського апеляційного суду через Обухівський районний суд.
Суддя М.В.Кравченко