Ухвала від 02.12.2019 по справі 420/7022/19

Справа № 420/7022/19

УХВАЛА

02 грудня 2019 року м. Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Марин П.П., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління ДФС в Одеській області про визнання протиправною та скасування вимоги про сплату боргу

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Головного управління ДФС в Одеській області, в якій позивач просить визнати неправомірним, таким що не підлягає виконанню та скасувати акт індивідуальної дії - вимогу Головного управління ДФС в Одеській області №Ф-22972-17.

Відповідно до положень ч.1 ст.171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; 5) позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Ознайомившись із позовною заявою, суд дійшов висновку, що вона не відповідає вимогам ст.160, 161 КАС України.

Відповідно до положень п.3 ч.5 ст.160 КАС України в позовні заяві зазначаються зазначення ціни позову, обґрунтований розрахунок суми, що стягується, - якщо у позовній заяві містяться вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної оскаржуваним рішенням, діями, бездіяльністю суб'єкта владних повноважень.

В порушення зазначених норм, позивачем не зазначено ціну позову, враховуючи, що заявлені позивачем вимоги є вимогами майнового характеру так, як стосуються матеріальних витрат позивача.

Відповідно до ст.5 КАС України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом: 1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень; 2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень; 3) визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправними та зобов'язання утриматися від вчинення певних дій; 4) визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії; 5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; 6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1-4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.

Як вбачається з доданих до позову доказів, позивачем надано до суду дві вимоги Головного управління ДФС в Одеській області за №Ф-22972-17, зокрема:

вимогу Головного управління ДФС в Одеській області за №Ф-22972-17 від 04.02.2019 року на суму 45823,52 грн.;

вимогу Головного управління ДФС в Одеській області за №Ф-22972-17 від 09.08.2019 року на суму 51331,88 грн.;

вимогу Головного управління ДФС в Одеській області за №Ф-22972-17 від 05.11.2019 року на суму 54086,06 грн.

Проте, в прохальній частині позову позивач не зазначає, яку саме вимогу Головного управління ДФС в Одеській області позивач оскаржує.

Суд зазначає, що відповідно до ч.3 ст.161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

До вказаного позову позивачем додано докази сплати судового збору, а саме квитанцію від 13.08.2019 року №32 на суму 768,40 грн.

Згідно КП «Діловодство спеціалізованого суду» судовий збір за квитанцію від 13.08.2019 року №32 на суму 768,40 грн. сплачено та зараховано по справі №420/4876/19, провадження у якій ухвалою суду від 04.09.2019 року адміністративний позов повернуто позивачеві.

Враховуючи зазначене, позивачем, в порушення вимог ст.161 КАС України, не надано до суду докази сплати судового збору.

Враховуючи, що позивачем оскаржується вимога про сплату боргу, яка передбачає понесення позивачем фінансових витрат, дана позовна вимога відноситься до вимог майнового характеру.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначаються Законом України «Про судовий збір».

Відповідно до п.3 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» (у редакції від 01.01.2019 року) за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано фізичною особою встановлюється ставка судового збору у розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» від 23.11.2018 року, з 01 січня 2019 року встановлено прожитковий мінімум працездатних осіб на місяць у розмірі 1921 грн.

Враховуючи, що позивачем не конкретизовано яку саме вимогу Головного управління ДФС в Одеській області позивач оскаржує в межах даної справи, та незазначення позивачем ціни позову, у суду відсутня можливість визначити суму судового збору, яка підлягає сплаті за даним позовом.

Згідно ч.1 ст.169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Відтак, приймаючи до уваги вищевикладене, суд вважає за необхідне залишити адміністративний позов без руху, встановивши позивачу строк для усунення недоліків.

Виявлені недоліки повинні бути усунені шляхом надання до суду належним чином оформленого адміністративного позову із зазначенням ціни позову, уточнення та конкретизації позовних вимог відповідно до вимог КАС України.

Керуючись ст.ст. 160, 161, 169 КАС України суддя, -

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління ДФС в Одеській області про визнання протиправною та скасування вимоги про сплату боргу - залишити без руху.

Повідомити позивача про необхідність у 5-денний строк з дня отримання копії ухвали усунути недоліки та роз'яснити, що в іншому випадку позов буде визнаний неподаним та повернутий позивачу.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя П.П. Марин