Рішення від 29.11.2019 по справі 293/648/19

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 293/648/19

Провадження № 2/293/401/2019

29 листопада 2019 рокусмт Черняхів

Черняхівський районний суд Житомирської області в складі:

головуючого судді Бруховського Є.Б.

секретаря судового засідання Давиденко Л.П.

з участю позивача ОСОБА_1

представника позивача ОСОБА_2

відповідача ОСОБА_3

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в смт. Черняхові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 з участю третьої особи Житомирського міськрайонного відділу державної реєстрації актів цивільної стану про виключення запису як батька з актового запису про народження дитини,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду із вищезазначеним позовом, в обґрунтування якого вказав, що 18.12.2015 року між ним та ОСОБА_3 укладено шлюб. Від шлюбу у них народився син ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає разом з ним. Життя у шлюбі між ним та відповідачкою не склалося, з липня 2017 року вони припинили шлюбні стосунки. 15.08.2018 року шлюб між ними розірвано.

ІНФОРМАЦІЯ_2 відповідачка народила сина - ОСОБА_5 . Батьком народженої дитини, записано його - ОСОБА_1 , так як шлюб на момент народження дитини не був розірваний. Про те, що його записано батьком дитини йому відомо не було. Батьком дитини він не являється, оскільки припинив шлюбні стосунки з відповідачем з 2017 року і їх шлюб носив лише формальний характер. У зв'язку з цим просив виключити відомості про батьківство ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , з актового запису №295 про народження ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , складеного 30.10.2018 року Житомирським міськрайонним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Житомирській області.

Позивач та його представник в судовому засіданні заявлений позов підтримали, просили його задовольнити.

Відповідач в судовому засіданні позовні вимоги позивача визнала, вказала, що дійсно позивач не є біологічним батьком її дитини - сина ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 .

Представник третьої особи в судове засідання не з'явився, в матеріалах справи має місце заява про розгляд справи у відсутності представника Житомирського міськрайонного відділу державної реєстрації актів цивільної стану. Щодо позовних вимог позивача просив суд вирішити дане питання виходячи з матеріалів справи та згідно чинного законодавства.

В зв'язку з визнанням позову відповідачем, суд прийшов до висновку про можливість винесення рішення по суті позову при підготовчому розгляді справи згідно з ч.3 ст.200 ЦПК України.

Дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення сторін, суд позов задовольняє, виходячи з наступного:

В судовому засіданні встановлено, що сторони перебували в зареєстрованому шлюбі з 18.12.2015 року. Від шлюбу сторони мають спільну дитину - ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає разом з ОСОБА_1 , позивачем по справі. З липня місяця 2017 року сторони припинили шлюбні стосунки та припинили спільне проживання. 15.08.2018 року рішенням Корольовського районного суду м. Житомира шлюб між ними розірвано. ІНФОРМАЦІЯ_4, під час перебування сторін у шлюбі, відповідач ОСОБА_3 народила дитину - сина ОСОБА_5 , народження якого зареєстровано 30.10.2018 року Житомирським міськрайонним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Житомирській області за актовим записом №295.

Батьком народженої дитини записано позивача - ОСОБА_1 , про що останньому відомо не було.

Вказані обставинами відповідачем не оспорюються та визнаються, їх визнання відповідачем не суперечить закону та не порушує права, свободи і інтереси інших осіб, тому підстав для відмови у прийнятті визнання відповідачем позову суд не вбачає.

В зв'язку з цим, судом у відповідності із ст.82 ЦПК України, визнані вказані обставини такими, що не підлягають доказуванню.

Відповідно ст. 121 СК України права та обов'язки матері, батька і дитини ґрунтуються на походженні дитини від них, засвідченому органом державної реєстрації актів цивільного стану в порядку, встановленому статтями 122 та 125 цього Кодексу.

Згідно ч.1 ст.122 СК України дитина, яка зачата і (або) народжена у шлюбі, походить від подружжя. Походження дитини від подружжя визначається на підставі Свідоцтва про шлюб та документа закладу охорони здоров'я про народження дружиною дитини.

Відповідно до ст. 136 СК України особа, яка записана батьком дитини відповідно до статей 122, 124, 126 і 127цього Кодексу, має право оспорити своє батьківство, пред'явивши позов про виключення запису про нього як батька з актового запису про народження дитини. У разі доведення відсутності кровного споріднення між особою, яка записана батьком, та дитиною, суд постановляє рішення про виключення відомостей про особу як батька дитини з актового запису про її народження. Оспорювання батьківства можливе лише після народження дитини і до досягнення нею повноліття. До вимоги чоловіка про виключення запису про нього як батька з актового запису про народження дитини позовна давність не застосовується.

Відповідно до п.2.13 Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, затверджених наказом Міністерства юстиції України 12.01.2011 № 96/5, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 14 січня 2011 р. за № 55/18793, підставою для внесення змін в актові записи цивільного стану є рішення суду про виключення відомостей про батька (матір) дитини з актового запису про народження, у якому зазначено про внесення конкретних змін в актові записи цивільного стану.

Згідно п.11 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 15 травня 2006 року N 3 «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів» оспорити батьківство мають право особа, яка записана батьком дитини в Книзі реєстрації народжень (ст. 136 СК), - шляхом пред'явлення позову про виключення відомостей про неї як батька з актового запису про народження дитини звернувшись із позовом про виключення із цього запису відомостей про її чоловіка як батька дитини, а також жінка,котра народила дитину в шлюбі (ст. 138 СК), - звернувшись із позовом про виключення із цього запису відомостей про її чоловіка як батька дитини. Предметом доказування в таких справах є відсутність кровного споріднення між особою, записаною батьком, і дитиною. У разі доведеності цієї обставини суд постановляє рішення про виключення оспорених відомостей з актового запису про народження дитини.

З огляду на викладене, враховуючи, що відповідач підтвердила факт відсутності кровного споріднення між позивачем та народженою нею під час шлюбу дитиною - сина ОСОБА_5 , суд вважає, що ОСОБА_1 слід виключити як батька з актового запису про народження дитини - ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 .

Крім того, у відповідності із ст. 141 ЦПК України, суд стягує з відповідача на користь позивача понесені ним та документально підтверджені судові витрати (а.с.1) у вигляді судового збору в сумі 768,40 грн.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 12, 81, 82, 141,200,259, 263-265 ЦПК України, ст.ст.121,122,136 Сімейного кодексу України,-

УХВАЛИВ:

Позов задовольнити.

Виключити відомості про батьківство ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , з актового запису №295 про народження ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , складеного 30.10.2018 року Житомирським міськрайонним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Житомирській області.

Стягнути з ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ., на користь позивача ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ідентифікаційний номер НОМЕР_2 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_2 , судовий збір в розмірі 768,40 грн.

На рішення може бути подано апеляційну скаргу до Житомирського апеляційного суду через Черняхівський районний суд Житомирської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення.

Головуючий- суддя: Копія:вірно Є.Б. Бруховський

Попередній документ
85975797
Наступний документ
85975799
Інформація про рішення:
№ рішення: 85975798
№ справи: 293/648/19
Дата рішення: 29.11.2019
Дата публікації: 03.12.2019
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Черняхівський районний суд Житомирської області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них