Рішення від 18.11.2019 по справі 910/6125/19

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18.11.2019Справа № 910/6125/19

Господарський суд міста Києва у складі головуючого судді Головіної К.І., при секретарі судового засідання Лук'янчук Д.Ю., розглянувши у порядку загального позовного провадження господарську справу

за позовною заявою Державного підприємства "Український державний центр радіочастот"

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Телеканал "Прямий"

про зобов'язання укласти договір

за участю представників:

від позивача:Кононенко О.В. - представник за довіреністю № 80/071-09/396 від 14.01.2019

від відповідача:не з'явився

ВСТАНОВИВ:

До Господарського суду м. Києва звернулось Державне підприємство "Український державний центр радіочастот" (далі - ДП "УДЦ радіочастот", позивач) з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Телеканал "Прямий" (далі - ТОВ "Телеканал "Прямий", відповідач) про зобов'язання укласти договір.

У обґрунтування своїх вимог позивач вказує на відмову ТОВ "Телеканал "Прямий" від укладення договору на роботи, пов'язані з радіочастотним моніторингом та забезпеченням електромагнітної сумісності радіоелектронних засобів № 0494/354м-18, який є обов'язковим для укладання відповідачем в силу положень закону. Оскільки відповідь останнього на пропозицію укласти договір позивач не отримав, ДП "УДЦ радіочастот" звернувся з даним позовом до суду.

У позові (з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог від 25.07.2019 р.) позивач просить суд зобов'язати ТОВ "Телеканал "Прямий" укласти договір на роботи, пов'язані з радіочастотним моніторингом та забезпеченням електромагнітної сумісності радіоелектронних засобів № 0494/354м-18 з датою укладення - 01.01.2019 р., а також додаток № 1 до вказаного договору.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 21.05.2019 р. даний позов був прийнятий до розгляду, справу вирішено розглядати в порядку загального позовного провадження, сторонам надана можливість реалізувати свої процесуальні права та обов'язки.

У судовому засіданні представник позивача підтримав та обґрунтував позовні вимоги просив задовольнити їх у повному обсязі.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, належним чином був повідомлений про час та місце судового засідання, подав клопотання про відкладення розгляду справи, у якому судом було відмовлено, як необґрунтованому. У минулому судовому засіданні представник відповідача вказав на відсутність підстав для укладення зазначеного позивачем договору, оскільки постановою Кабінету Міністрів України № 377 від 08.05.2019 р. були внесені зміни до Плану використання радіочастотного ресурсу України щодо припинення використання аналогового телевізійного мовлення, а Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення було прийняте рішення № 19 від 26.06.2018 р., № 1156 від 26.07.2018 р. «Про вимкнення аналогового телевізійного мовлення ТОВ "ТК "Прямий", м. Київ», у зв'язку з чим відповідач з 01.08.2018 р. не використовує указаний радіоелектронний засіб. Просив відмовити у задоволенні позову.

Розглянувши заяви учасників справи по суті спору, заслухавши їх пояснення у судовому засіданні та дослідивши наявні у справі докази, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню з урахуванням наступного.

Судом встановлено, що згідно з ч. 1 ст. 16 Закону України "Про радіочастотний ресурс України" ДП "Український державний центр радіочастот" відноситься до сфери управління національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, і здійснює свою діяльність на підставі статуту, який затверджується національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації.

У свою чергу, ТОВ "Телеканал "Прямий" є користувачем радіочастотного ресурсу України на підставі ліцензії серії НР 00347-м від 19.06.2016 р. на мовлення Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення та експлуатує радіолектронний засіб телевізійного мовлення (далі - РЕЗ), що розміщений за адресою: м. Київ, вул. Дорогожицька, 10.

Матеріалами справи підтверджено, що 28.03.2016 р. на зазначений засіб ДП "УДЦ радіочастот" видало відповідачу дозвіл № ТБ-80-0437417 на експлуатацію РЕЗ аналогового телевізійного мовлення на 25 ТВК, дійсний до 19.06.2023 р.

14.01.2019 р. ДП "УДЦ радіочастот" направило відповідачу пропозицію № 80/13.2-07/467 щодо укладення договору на роботи, пов'язані з радіочастотним моніторингом радіоелектронних засобів. Разом з цією пропозицією був направлений відповідний проект договору № 0494/354м-18 та додаток № 1 до нього.

Однак, відповідачем вказана пропозиція була залишена без відповіді та задоволення.

Позивач вважає, що ТОВ "Телеканал "Прямий" неправомірно ухиляється від укладення зазначеного договору, оскільки його укладення є обов'язковим для сторін відповідно до спеціального закону - Закону України "Про радіочастотний ресурс України".

Вирішуючи даний спір по суті та перевіряючи доводи сторін, господарський суд виходив з наступного.

За змістом положень ст. 638 ЦК України, 180 ГК України договір вважається укладеним, якщо між сторонами у передбачених законом порядку та формі досягнуто згоди щодо усіх його істотних умов. Істотними є умови, визнані такими за законом чи необхідні для договорів даного виду, а також умови, щодо яких на вимогу однієї із сторін повинна бути досягнута згода. При укладенні господарського договору сторони зобов'язані у будь-якому разі погодити предмет, ціну та строк дії договору.

Статтею 181 ГК України визначено загальний порядок укладання господарських договорів, відповідно до якого господарський договір за загальним правилом викладається у формі єдиного документа, підписаного сторонами та скріпленого печатками. Допускається укладення господарських договорів у спрощений спосіб, тобто шляхом обміну листами, факсограмами, телеграмами, телефонограмами тощо, а також шляхом підтвердження прийняття до виконання замовлень, якщо законом не встановлено спеціальні вимоги до форми та порядку укладення даного виду договорів. Проект договору може бути запропонований будь-якою з сторін. У разі якщо проект договору викладено як єдиний документ, він надається другій стороні у двох примірниках.

Примусовий порядок укладення господарських договорів за рішенням суду регулюється ст. 187 ГК України та ст. 649 ЦК України, виходячи зі змісту яких, а також із принципу свободи договору, переддоговірні спори поділяються на спори про спонукання до укладення договору, якщо одна зі сторін ухиляється від його укладення, та на спори щодо умов договору, коли сторони не врегулювали розбіжності стосовно його умов.

Згідно з ч. 3 ст. 179 ГК України укладення господарського договору є обов'язковим для сторін, якщо він заснований на державному замовленні, виконання якого є обов'язком для суб'єкта господарювання у випадках, передбачених законом, або існує пряма вказівка закону щодо обов'язковості укладення договору для певних категорій суб'єктів господарювання чи органів державної влади або органів місцевого самоврядування.

Положеннями ст. 649 ЦК України та ст. 181, 187 ГК України передбачено вирішення судом переддоговірних спорів, зокрема, щодо договорів, укладення яких є обов'язковим на підставі закону та в інших встановлених законом випадках.

Тобто, в разі безпідставного ухилення від укладення договору стороною, зобов'язаною його укласти, інша сторона відповідно до положень статті 16 ЦК України має право звернутися до суду за захистом своїх прав, зокрема, шляхом спонукання укласти договір.

При цьому, суд зазначає, що спонукання до укладання договору можливе тоді, коли хоча б одна із сторін є зобов'язаною його укласти через пряму вказівку закону, або на підставі обов'язкового для виконання акта планування (у тому числі державного замовлення) який видано компетентним органом. У разі ухилення суб'єкта господарювання від оформлення договору, що ґрунтується на державному замовленні або укладення якого є для нього обов'язковим через пряму вказівку закону, господарський суд за позовом іншої сторони виносить рішення про спонукання до укладення договору чи про його укладення на певних умовах.

Вирішуючи питання про обов'язковість укладення відповідачем договору у даному випадку, суд приймає до уваги таке.

Згідно з ч. 9 статті 23 Закону України "Про телебачення і телерадіомовлення" ліцензіати відповідно до умов ліцензії, виданої Національною радою мають право здійснювати мовлення, користуватися каналами мовлення за умови наявності у володільців радіоелектронних засобів передбачених законом дозволів на їх експлуатацію.

Відповідно ч. 4 статті 50 Закону України "Про радіочастотний ресурс України" присвоєння радіочастот радіоелектронним засобам у смугах радіочастот, виділених для телерадіомовлення, та видача відповідних дозволів на експлуатацію радіоелектронних засобів здійснюється ДП "УДЦ радіочастот" на підставі ліцензії на мовлення або подання Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення для багатоканальних телесистем, які передбачають використання радіочастотного ресурсу України.

Положеннями п. 5 ч. 2 ст. 6 та ч. 4 ст. 19 Закону України "Про радіочастотний ресурс України" передбачений обов'язок користувачів радіочастотного ресурсу сплачувати за радіочастотний моніторинг у смугах радіочастот загального користування.

Зі свого боку, ДП "УДЦ радіочастот" зобов'язаний здійснювати радіочастотний моніторинг у смугах радіочастот загального користування згідно з пунктом 3 частини 3 статті 16 та частини 2 статті 19 Закону України "Про радіочастотний ресурс України".

Частиною 3 ст. 16 Закону України "Про радіочастотний ресурс України" на ДП "УДЦ радіочастот" покладені обов'язки, зокрема, щодо проведення радіочастотного моніторингу використання радіочастотного ресурсу України відповідно до цього Закону; здійснення заходів щодо забезпечення електромагнітної сумісності радіоелектронних засобів, випромінювальних пристроїв; здійснення заходів щодо виявлення та усунення дії джерел радіозавад.

Частиною 4 ст. 16 Закону України "Про радіочастотний ресурс України" закріплений обов'язок позивача на договірних засадах здійснювати роботи та надавати послуги, перелік та тарифи на які затверджуються національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, у встановленому порядку.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Закону України "Про радіочастотний ресурс України" радіочастотний моніторинг здійснюється ДП "УДЦ радіочастот" та Генеральним штабом Збройних Сил України у смугах радіочастот загального та спеціального користування відповідно.

Крім того, відповідно до п.п. 1.9, 1.10, 1.11 Положення про радіочастотний моніторинг у смугах радіочастот загального користування, затвердженого рішенням Національної комісії з питань регулювання зв'язку України № 1599 від 16.07.2009 р. (далі - Положення), кожний користувач радіочастотного ресурсу України укладає з ДП "УДЦ радіочастот" договір про проведення радіочастотного моніторингу у смугах радіочастот загального користування.

Договір про проведення радіочастотного моніторингу підписується повноважними представниками сторін не пізніше тридцяти календарних днів від дня видачі ДП "УДЦ радіочастот" заявникові першого дозволу на експлуатацію РЕЗ випромінювальних пристроїв (ВП).

Перелік РЕЗ (ВП), стосовно яких проводяться роботи, пов'язані з радіочастотним моніторингом та забезпеченням електромагнітної сумісності РЕЗ (ВП), визначається ДП "УДЦ радіочастот" і наводиться у засвідчених сторонами додатках до договору.

Укладення договору зумовлене тим, що відповідно до п. 2.3 указаного Положення № 1599 від 16.07.2009 р. інформаційною основою радіочастотного моніторингу у смугах радіочастот загального користування є, зокрема, база даних присвоєнь радіочастот у смугах радіочастот загального користування, а реєстр присвоєнь частот відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 16 Закону веде ДП "УДЦ радіочастот".

Таким чином, тільки ДП "УДЦ радіочастот" може визначити перелік РЕЗ (ВП), на які видані дозволи на експлуатацію, та щодо яких необхідно проводити роботи, пов'язані з радіочастотним моніторингом і забезпеченням електромагнітної сумісності.

Відповідно до п. 1.12 Положення № 1599 від 16.07.2009 р. дані щодо виданих (анульованих) дозволів на експлуатацію РЕЗ (ВП) враховуються шляхом внесення змін у додаток до договору. Тобто, у додатках до договору повинні бути зазначені усі РЕЗ (ВП), на які видані дозволи на експлуатацію.

З огляду на вказане, всі РЕЗ (ВП) користувачів, на які видані дозволи на експлуатацію, обов'язково наводяться у додатку до договору, та щодо яких обов'язково проводяться роботи з їх моніторингу.

Отже, вищевказаними законодавчими актами передбачене обов'язкове здійснення робіт з радіочастотного моніторингу та забезпечення електромагнітної сумісності радіоелектронних засобів, що у свою чергу, здійснюється виключно на договірних засадах. Отже, суд робить висновок, що укладення такого договору між ДП "Український ДЦ радіочастот", як особою, що здійснює радіочастотний моніторинг, та ТОВ "Телеканал "Прямий", як користувачем РЕЗ, є обов'язковим.

Судом вже встановлено, що на виконання вимог зазначених вище нормативних актів ДП "Український ДЦ радіочастот" 14.01.2019 р. було направлено пропозицію (оферту) про укладення договору (лист № 80/13.2-07/467), в якій було запропоновано відповідачу укласти договір на роботи, пов'язані з радіочастотним моніторингом радіоелектронних засобів.

Відповідач, заперечуючи проти укладення договору № 0494/354м-18, вказує, що Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення, на підставі внесених постановою Кабінету Міністрів України № 377 від 08.05.2019 р. змін до Плану використання радіочастотного ресурсу України», було прийняте рішення № 1156 від 26.07.2018 р. «Про вимкнення аналогового телевізійного мовлення ТОВ "ТК "Прямий", м. Київ», відповідно до якого ліцензія на мовлення серія НР00347-м від 19.06.2016 р. та дозвіл № ТБ-80-0437417 від 28.03.2018 р. на експлуатацію РЕЗ ТОВ "Телеканал "Прямий" за адресою: м. Київ, вул. Дорогожицька, 10, з 01.08.2018 р. втратили свою дію.

Тобто, на думку відповідача, оскільки у нього відсутні дозвіл та ліцензія на мовлення та експлуатацію РЕЗ, у зв'язку з чим відповідач його не використовує з 01.08.2018 р., то укладення договору на роботи, пов'язані з радіочастотним моніторингом та забезпеченням електромагнітної сумісності РЕЗ потужністю передавача 5,0 кВт, розташованого у місті Києві, вул. Дорогожицька, 10, є неможливим.

Дійсно, 13.06.2018 р. постановою Кабінету Міністрів України № 377 були внесені зміни до Плану використання радіочастотного ресурсу України», відповідно до яких дію аналогового телевізійного мовлення на території міста Києва припинено з 31.07.2018 р., а з 31.08.2018 р. - на території усієї України.

На підставі зазначеного Плану використання радіочастотного ресурсу України 26.07.2018 р. Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення прийняла рішення № 1156 щодо втрати чинності з 01.08.2018 року ліцензії на мовлення ТОВ "Телеканал "Прямий" НР № 00347-м від 19.06.2016 (в частині докладних характеристик каналу (мережі) мовлення у м. Києві). Цим же рішенням було зобов'язано ТОВ "Телеканал "Прямий" привести ліцензію на мовлення у відповідність до Плану використання радіочастотного ресурсу України шляхом її переоформлення, вилучивши канали мовлення, які підлягають вимкненню.

У подальшому, у зв'язку із завершенням термінів використання радіотехнології аналогового телевізійного мовлення, Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення прийняла ще одне рішення № 1325 від 29.08.2018 р., яким визначила, що ліцензія на мовлення ТОВ "Телеканал "Прямий" НР № 00347-м від 19.06.2016 р. втрачає чинність з 01.09.2019 р. Цим же рішенням ТОВ "Телеканал "Прямий" було зобов'язане повернути до Національної ради указану ліцензію на мовлення.

Матеріалами справи підтверджено, що відповідачу дозвіл № ТБ-80-0437417 від 28.03.2018 р. на експлуатацію ТОВ "Телеканал "Прямий" РЕЗ (розташований у місті Києві, вул. Дорогожицька, 10), був виданий на підставі ліцензії на мовлення НР № 00347-м від 19.06.2016 р.

10.08.2018 р. ДП "УДЦ радіочастот" звернулось до відповідача з листом № 80/093/05/9801, у якому повідомило ТОВ "Телеканал "Прямий" про втрату чинності ліцензій ТОВ "Телеканал "Прямий" та запропонувало останньому звернутись до позивача із заявою по анулювання дозволу № ТБ-80-0437417 від 28.03.2018 р., виданого на підставі ліцензії НР № 00347-м від 19.06.2016 р.

Проте, відповідач указане повідомлення залишив без розгляду та задоволення.

Відповідно до ст. 45 Закону України "Про радіочастотний ресурс України" анулювання дозволу на експлуатацію здійснюється УДЦР самостійно або за рішенням національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації (ч. 1).

Підставами для прийняття національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, рішення про анулювання дозволу на експлуатацію є анулювання ліцензії на мовлення (ч. 2).

УДЦР приймає рішення про анулювання дозволу на експлуатацію на підставі заяви користувача радіочастотного ресурсу України про анулювання дозволу (ч. 3).

Отже, зі змісту положень Закону України "Про радіочастотний ресурс України", який є спеціальним у даних правовідносинах, вбачається, що анулювання дозволів на експлуатацію РЕЗ здійснюється на підставі заяви користувача, тобто відповідача у даному випадку, а оскільки ТОВ "Телеканал "Прямий" із такою заявою до позивача не звертався (хоча і був повідомлений належним чином про свій обов'язок), то самостійно анулювати дозвіл № ТБ-80-0437417 від 28.03.2018 р. ДП "УДЦ радіочастот" не мав права.

При цьому, зазначення у дозволі № ТБ-80-0437417 від 28.03.2018 р., що він дійсний до прийняття Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення рішення про вимкнення аналогового телевізійного мовлення у регіоні, не виключає визначеного спеціальним законом обов'язку користувача РЕЗ (ТОВ "Телеканал "Прямий") звернутись до ДП "УДЦ радіочастот" із заявою про анулювання цього дозволу.

Із урахуванням викладеного, можна дійти висновку, що користувачем РЕЗ, розміщеного по вул. Дорогожицька, 10 у місті Києві, і досі залишається ТОВ "Телеканал "Прямий", а тому стосовно цього засобу позивач зобов'язаний проводити роботи з моніторингу та забезпечення електромагнітної сумісності, які мають виконуватись лише на підставі відповідного договору із користувачем РЕЗ.

Крім того, встановлено, що позивач разом з проектом договору направив відповідачу проект додатка № 1 до договору № 0494/354м-18, який позивач просить укласти. У цьому додатку визначений перелік радіоелектронних засобів, що підлягають радіочастотному моніторингу, а саме - передавач потужністю понад 0,5 кВт, розташований у місті Києві, вул. Дорогожицька, 10, користувачем якого є ТОВ "Телеканал "Прямий", а також вартість послуг моніторінгу, яка відповідає встановленій у ст. 36.5 Розділу І вартості робіт (послуг), пов'язаних з радіочастотним моніторингом та забезпеченням електромагнітної сумісності РЕЗ, наведених у Тарифах.

Погодження зазначеного додатку також є обов'язковим, оскільки на його підставі ведеться облік РЕЗ користувачів, щодо яких проводяться обов'язкові роботи з їх моніторінгу.

Отже, проаналізувавши запропонований позивачем проект договору № 0494/354м-18 з додатком № 1 до нього (є його невід'ємною частиною), суд встановив, що цей договір відповідає вимогам законодавства щодо форми, змісту та істотних умов такого договору, а тому прийшов до висновку щодо необхідності задоволення позову шляхом зобов'язання відповідача укласти з ДП "УДЦ радіочастот" договір № 0494/354м-18 на роботи, пов'язані з радіочастотним моніторингом та забезпеченням електромагнітної сумісності радіоелектронних засобів, та додаток № 1 до нього, в редакції запропонованій позивачем.

При цьому суд вважає, що датою укладання вказаного договору № 0494/354м-18 та додатку № 1 до нього є 01.01.2019 р., про що вказував позивач.

Відповідно до ч. 9 ст. 238 ГПК України у спорі про спонукання укласти договір в резолютивній частині рішення вказуються умови, на яких сторони зобов'язані укласти договір, з посиланням на поданий позивачем проект договору.

Так само пунктом 9.9 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 23 березня 2012 року № 6 "Про судове рішення" передбачено, що господарські суди у рішенні про спонукання укласти договір повинні зазначити умови, на яких сторони зобов'язані укласти договір, з посиланням на поданий позивачем проект цього договору (наприклад: вважати договір (найменування договору) укладеним на умовах поданого (найменування позивача) проекту цього договору).

З урахуванням викладеного суд вважає, що вимоги "УДЦ радіочастот" про зобов'язання укласти договір є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в редакції поданого позивачем проекту договору, з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог.

Відповідно до ст. 129 ГПК України витрати по сплаті судового збору у разі задоволення позову, покладаються на відповідача

Керуючись ст.ст. 73-79, 129, 236-238 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги Державного підприємства "Український державний центр радіочастот" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Телеканал "Прямий" про зобов'язання укласти договір задовольнити.

Зобов'язати Товариство з обмеженою відповідальністю "Телеканал "Прямий" (01601, м. Київ, Мечнікова, буд. 2-А, ідентифікаційний код 04948693) укласти з Державним підприємством "Український державний центр радіочастот" (03179, м. Київ, проспект Перемоги, 151, ідентифікаційний код 01181765) договір на роботи з радіочастотного моніторингу та забезпечення електромагнітної сумісності радіоелектронних засобів, випромінювальних пристроїв з 01.01.2019 р. в такій редакції:

Договір № 0494/354м-18

на роботи, пов'язані з радіочастотним моніторингом та забезпеченням електромагнітної

сумісності радіоелектронних засобів

м. Київ «___»_______ 20 р.

Державне підприємство "Український державний центр радіочастот" (далі - "Виконавець"), в особі директора з радіочастотного моніторингу та питань РЕЗ Ковальчука М. М. , який діє на підставі Довіреності від 26.12.2018р. №80/07.1-09/15516 з однієї сторони, і ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ТЕЛЕКАНАЛ "ПРЯМИЙ", (далі - "Замовник"), в особі Генеральний директор Захарова Є.А., який діє на підставі Статуту, з другої сторони (далі - Сторона, а разом - Сторони), уклали цей Договір про нижче наведене:

1. Предмет Договору

1.1. Предметом цього Договору є проведення Виконавцем робіт, пов'язаних з радіочастотним моніторингом та забезпеченням електромагнітної сумісності (ЕМС) радіоелектронних засобів (РЕЗ), згідно з виданими дозволами, а також виявлення та усунення дії джерел радіозавад роботі РЕЗ Замовника.

2. Обов'язки Сторін

2.1. Виконавець зобов'язується протягом всього строку дії цього Договору проводити заходи щодо забезпечення ЕМС РЕЗ, які використовує Замовник, згідно з дозволами на експлуатацію РЕЗ, для чого:

2.1.1. Виконувати роботи, пов'язані з радіочастотним моніторингом та забезпеченням ЕМС РЕЗ у смугах радіочастот, що використовує Замовник згідно отриманих ліцензій та/або дозволів на експлуатацію РЕЗ;

2.1.2. Інформувати Замовника про радіозавади, що виникають з його вини, для своєчасного вжиття передбачених законодавством заходів з метою усунення їх дії;

2.1.3. Своєчасно вживати необхідних заходів щодо виявлення та усунення дії джерел радіозавад в роботі РЕЗ Замовника у смугах радіочастот, що використовує Замовник згідно отриманих ліцензій та/або дозволів на експлуатацію РЕЗ, у терміни та згідно порядку, що визначені законодавством і нормативно-правовими актами у сфері використання радіочастотного ресурсу;

2.1.4. Виконавець зобов'язується не надавати відомості про структуру мережі та РЕЗ Замовника без його дозволу, за винятком випадків, передбачених чинним законодавством України.

2.2. Замовник зобов'язується:

2.2.1. в процесі своєї діяльності дотримуватися вимог чинного законодавства, нормативно-правових актів щодо використання радіочастотного ресурсу та наданих ліцензій і дозволів;

2.2.2. своєчасно сплачувати на користь Виконавця плату за виконання робіт;

2.2.3. На запит Виконавця надавати інформаційні матеріали щодо роботи РЕЗ Замовника, які необхідні для вирішення питань забезпечення ЕМС РЕЗ та усунення дії джерел радіозавад.

2.3. Якщо протягом строку дії цього Договору Сторони змінять свою назву, місцезнаходження, розрахункові реквізити або будуть реорганізовані, вони повинні негайно повідомити про це другу Сторону.

2.4. Умови цього Договору можуть бути змінені за взаємною згодою Сторін шляхом укладення додаткових угод.

3. Ціна робіт та порядок розрахунку

3.1. Ціна виконаних робіт, пов'язаних з радіочастотним моніторингом та забезпечення ЕМС РЕЗ, визначається на підставі чинних тарифів на роботи (послуги) Державного підприємства «Український державний центр радіочастот», затверджених у встановленому порядку (далі - Тарифи), за один календарний місяць, залежить від кількості РЕЗ щодо яких проводилися роботи і не включає податок на додану вартість. Податок на додану вартість нараховується згідно із законодавством України. Розрахунок ціни робіт здійснюється на підставі Додатку до Договору, що є його невід'ємною частиною.

3.2. Виконання робіт підтверджується відповідними Актами виконаних робіт підписаними обома Сторонами.

3.3. Виконавець після закінчення проведення робіт оформлює рахунки за виконані роботи та разом з Актами виконаних робіт надсилає на адресу Замовника до кінця місяця, протягом якого виконувались роботи:

3.3.1. Якщо Замовник не підписує акти виконаних робіт він повинен протягом 5 (п'яти) робочих днів з моменту їх отримання надати Виконавцю вмотивовану відмову;

3.3.2. У випадку не підписання Замовником актів виконаних робіт, без вмотивованої відмови у прийнятті робіт по закінченню строку, вказаного в п.3.3.1. Договору, акти вважаються підписаними, а роботи прийнятими та підлягають оплаті.

3.4. Розрахунки між Виконавцем і Замовником за роботи, пов'язані з радіочастотним моніторингом та забезпеченням ЕМС РЕЗ проводяться шляхом перерахування суми, що вказана в платіжному документі, на поточний рахунок Виконавця, не пізніше 25 числа місяця наступного за місяцем, у якому був виставлений (оформлений) рахунок.

3.5. Зміни переліку та кількості РЕЗ, що підлягають роботам, пов'язаним з радіочастотним моніторингом та забезпеченням ЕМС РЕЗ, Сторони узгоджують шляхом підписання нового Додатку до Договору.

4. Відповідальність Сторін

4.1. Сторони несуть відповідальність за невиконання або/чи неналежне виконання своїх зобов'язань за цим Договором.

4.2. За порушення грошових зобов'язань Замовник сплачує Виконавцю пеню у розмірі подвійної облікової ставки НБУ, що діяла у період за який нараховується пеня за кожен день прострочення.

4.3. Пеня нараховується на суму простроченого платежу, починаючи з 26 числа місяця наступного за місяцем, у якому був виставлений (оформлений) рахунок до повної сплати Замовником суми боргу але не більше ніж за 180 (сто вісімдесят) календарних днів з моменту, коли зобов'язання мало бути виконане.

4.4. У разі невиконання або неналежного виконання Виконавцем зобов'язань, прийнятих згідно з розділом 2 цього Договору (щодо забезпечення ЕМС РЕЗ Замовника), внаслідок чого із-за дії джерел радіозавад не був забезпечений належний радіозв'язок у смугах радіочастот, що використовує Замовник згідно отриманих ліцензій та/або дозволів на експлуатацію РЕЗ за погодженням Сторін, Замовник не оплачує вартість робіт з радіочастотного моніторингу у частині тих РЕЗ, які зазнали шкідливого впливу радіозавад, за період часу, який виходить за межі термінів, що встановленні чинним законодавством й нормативно-правовими актами у сфері використання радіочастотного ресурсу на проведення робіт з виявлення та усунення дії джерел радіозавад.

4.5 Всі суперечки, які виникають при виконанні умов цього Договору і не врегульовані узгодженням Сторін, розглядаються в порядку, передбаченому чинним законодавством України.

5. Особливі умови

5.1. Сторони повністю або частково звільняються від відповідальності за невиконання чи неналежне виконання прийнятих на себе згідно з цим Договором зобов'язань у разі настання обставин непоборної сили (форс-мажор), які не залежатимуть від волі Сторін, але безпосередньо впливатимуть на умови та об'єктивні можливості Сторін виконувати Договір. Після припинення дії обставин непоборної сили Договір підлягає виконанню у визначеному законодавством України та самим Договором порядку. Факт дії обставин непоборної сили (форс-мажор обставини) підтверджується сертифікатом (довідка, інше) ТПП України.

5.2. Цей Договір складається у 2-х примірниках, які мають однакову юридичну силу, з яких один зберігається у Замовника, другий - у Виконавця.

5.3. Державне підприємство «Український державний центр радіочастот» має статус платника податку на прибуток на загальних умовах.

6. Строк дії Договору

6.1. Цей Договір укладений на строк 1 (один) календарний рік, набирає чинності з дати його підписання уповноваженими представниками Сторін. Дата набрання чинності та строку дії Додаткових угод та Додатків до цього Договору визначається Сторонами у тексті самих Додаткових угод та Додатків.

6.2. Цей Договір вважається подовженим на кожний наступний строк тривалістю 1 (один) календарний рік, якщо жодна зі Сторін за 30 (тридцять) календарних днів до закінчення строку його дії не надішле іншій Стороні письмове повідомлення про свій намір припинити його дію надалі.

6.3. Зобов'язання за цим Договором можуть бути припинені за взаємною згодою Сторін за умови належним чином оформленого та у встановленому чинним законодавством порядку припинення експлуатації всіх РЕЗ ВП Замовника і надання Виконавцю документального підтвердження.

6.4. Припинення зобов'язань за Договором оформлюється шляхом укладання відповідної додаткової угоди.

6.5. Оплата робіт, пов'язаних з радіочастотним моніторингом та забезпеченням ЕМС РЕЗ, здійснюється Замовником до моменту набрання чинності додаткової угоди про припинення зобов'язань за Договором.

6.6. Закінчення дії цього Договору не звільняє Замовника від сплати заборгованості за цим Договором.

7. Юридичні адреси та реквізити сторін

ВИКОНАВЕЦЬ ЗАМОВНИК

Державне підприємство "Український Товариство з обмеженою

державний центр радіочастот" відповідальністю "Телеканал "Прямий"

03179, м. Київ, проспект Перемоги, 151 01601, м. Київ, вулиця Мечнікова, буд. 2А, р/р НОМЕР_1 в АТ "Райффайзен Банк Аваль" р/р НОМЕР_2 в АТ "Укрексімбанк" МФО 380805 ЄДРПОУ 01181765; м. Київ, МФО 322313 ЄДРПОУ 04948693

№ свід. 200079733; ІПН 011817626659 № свід. 200004782; ІПН 049486926596 тел. 044-422-81-45 факс: 0444228143 тел. 044-490-11-00 факс 044-490-11-00 Email: centre@ucrf.gov.ua Email: regions@tonis.ua код згідно ДК 016:2010 - 61.90

Директор з радіочастотного моніторингу Генеральний директор_________Захарова Є.А. та питань РЕЗ __________ Ковальчук М .М.

Зобов'язати Товариство з обмеженою відповідальністю "Телеканал "Прямий" (01601, м. Київ, Мечнікова, буд. 2-А, ідентифікаційний код 04948693) укласти з Державним підприємством "Український державний центр радіочастот" (03179, м. Київ, проспект Перемоги, 151, ідентифікаційний код 01181765) додаток № 1 до договору № 0494/354м-18 на роботи з радіочастотного моніторингу та забезпечення електромагнітної сумісності радіоелектронних засобів, випромінювальних пристроїв з 01.01.2019 р. в такій редакції:

Додаток № 1 до договору 0494/354м-18

Перелік РЕЗ, що підлягають радіочастотному моніторингу Періодичність радіочастотного моніторингу та оплати - за місяць

Дійсний з 01.01.2019

Тип РЕЗ, місце розташуванняНомер ДД/Назва мережі К-ть№ ст.Ціна за од., грн..Коеф.

36.5Радіочастотний моніторинг та забезпечення електромагнітної сумісності радіоелектронного засобу телевізійного мовлення: при потужності передавача понад 5,0 кВт включно (для інших користувачів РЧР) (за РЕЗ)1260.401.000

Київ 1

м. Київ, вул. Дорогожицька, 10ТБ-80-0437417 від 28.03.2018136.5260.401.000

Разом по додатку за місяць 260.40

Крім того, ПДВ 52.08

Разом за місяць з ПДВ 312.48

Примітка: сума оплати вказана згідно з "Тарифами на роботи (послуги) державного підприємства "Український державний центр радіочастот", пов'язаними з користуванням радіочастотним ресурсом України та вимірюванням параметрів телекомунікаційних мереж", затвердженими у встановленому порядку, та договором.

Державне підприємство "Український державний центр радіочастот" Директор з радіочастотного моніторингу та питань РЕЗ Ковальчук М.М. Товариство з обмеженою відповідальністю "Телеканал "Прямий'" Генеральний директор Захарова Є.А.

М.П. М.П.

Заступник директора ДРЧМ та забезпечення АСРМ

А.Л. Безорчук (044)-422-80-91

Начальник РВ

Марченко В.Л.

(044)-422-82-80

Відповідальний за формування кількості Полець А.Я.

робіт з РЧМ та забезпечення ЕМС РЕЗ тел. (044) 422-81-98

Відповідальний за розрахунок

вартості Дерезенко Ю . П.

тел. виконавця (044)422-81-45

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Телеканал "Прямий" (01601, м. Київ, Мечнікова, буд. 2-А, ідентифікаційний код 04948693) на користь Державного підприємства "Український державний центр радіочастот" (03179, м. Київ, проспект Перемоги, 151, ідентифікаційний код 01181765) судовий збір у сумі 1 921 (одна тисяча дев'ятсот двадцять одна) грн. 00 коп.

Рішення ухвалено в нарадчій кімнаті та проголошено його вступну та резолютивну частини в судовому засіданні 18 листопада 2019 року.

Повний текст рішення складений 28 листопада 2019 року.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до суду апеляційної інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 20-денний строк з дня складення повного тексту рішення.

Суддя Головіна К.І.