65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua
веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua
про відкриття провадження у справі
"29" листопада 2019 р.м. Одеса Справа № 916/3499/19
Господарський суд Одеської області у складі судді Смелянець Г.Є.,
розглянувши матеріали вх. № 3602/19 від 25.11.2019р.
за позовом Публічного акціонерного товариства «Запорізький металургійний комбінат «Запоріжсталь» /69008, м. Запоріжжя, вул. Каботажний спуск, 1, код ЄДРПОУ 14291113/
до відповідача Акціонерного товариства “Українська залізниця” /03680, м. Київ, вул. Тверська, 5, код ЄДРПОУ 40075815/ в особі регіональної філії “Одеська залізниця” /65012, м. Одеса, вул. Пантелеймонівська, 19, код ЄДРПОУ 40081200/
про стягнення 45 055,86 грн., -
Публічне акціонерне товариство «Запорізький металургійний комбінат «Запоріжсталь» звернулося до Акціонерного товариства “Українська залізниця” в особі регіональної філії “Одеська залізниця” з позовом, в якому просить суд прийняти позовну заяву до розгляду за правилами загального позовного провадження та стягнути з Акціонерного товариства “Українська залізниця” в особі регіональної філії “Одеська залізниця” штраф за несвоєчасну доставку вантажу у розмірі 45 055,86 грн., а також судові витрати з оплати судового збору та на професійну правничу допомогу.
Позовну заяву обґрунтовано простроченням доставки вантажу відповідачем.
Розглянувши матеріали позовної заяви, господарський суд визнав їх достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду, відкриття провадження у справі та розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, оскільки в силу вимог ч.5 ст.12 ГПК України за ціною позову вказана справа є малозначною.
Клопотання позивача про розгляд даної справи в порядку загального позовного провадження не підлягає задоволенню, оскільки позивачем взагалі не наведено суду підстав, які надають можливість розглядати дану справу за правилами загального позовного провадження, а також із врахуванням вимог ч.2 ст.58 ГПК України, якою встановлено, що при розгляді справ у малозначних спорах (малозначні справи) представником може бути особа, яка досягла вісімнадцяти років, має цивільну дієздатність, за винятком осіб, визначених статтею 59 цього Кодексу.
Керуючись ст.ст. 12, 120, 176, 247, 250 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
1.Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
2.Справу розглядати за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін.
3.Судове засідання щодо розгляду справи по суті призначити на "27" грудня 2019 р. о 11:00, , з повідомленням сторін.
Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду Одеської області за адресою: м. Одеса, пр-т. Шевченка, 29, в залі суд. засідань №16 (5 поверх), тел.0(482)307-957.
4.Встановити відповідачу строк для подання до суду відзиву на позов протягом 15 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.
5.Встановити позивачу строк для подання до суду відповіді на відзив протягом 5 днів з дня отримання відзиву на позов.
6.Встановити відповідачу строк для подання до суду заперечень на відповідь на відзив протягом 5 днів з дня отримання відповіді на відзив.
7.Повідомити учасників справи про відсутність у суду технічної можливості забезпечення учасникам справи права брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду до затвердження Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
Ухвала набирає чинності 29.11.2019р. та оскарженню не підлягає.
Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://od.arbitr.gov.ua
Суддя Г.Є. Смелянець