Рішення від 28.11.2019 по справі 913/612/19

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ 61022 м. Харків, пр. Науки, буд.5, тел./факс 702-10-79 inbox@lg.arbitr.gov.ua _____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 листопада 2019 року Справа № 913/612/19

Провадження №7/913/612/19

Господарський суд Луганської області у складі:

судді Тацій О.В.,

за участю секретаря судового засідання Чигриної Є.Ю.,

розглянувши у відкритому підготовчому засіданні в порядку загального позовного провадження справу №913/612/19

за позовом Департаменту комунальної власності, земельних та майнових відносин Луганської обласної державної адміністрації (93405, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, пр-т Центральний, 59, ідентифікаційний код 40194452)

до Комунального підприємства «Луганська обласна «Фармація» (93406, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, пр-т Гвардійський, буд. 33, офіс 2, ідентифікаційний код 01975442),

третьої особи-1, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - Комунального підприємства «Луганська обласна «Фармація Північ» (93400, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. Науки, 5, ідентифікаційний код 40045927),

третьої особи-2, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - Луганської обласної державної адміністрації (93405, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, проспект Центральний, буд. 59, ідентифікаційний код 00022450).

про скасування державної реєстрації права власності на нерухоме майно та визнання права власності,

Представники учасників справи у судове засідання не з'явилися,

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Департамент комунальної власності, земельних та майнових відносин Луганської обласної державної адміністрації звернувся до Господарського суду Луганської області з позовною заявою до Комунального підприємства «Луганська обласна «Фармація», в якій просить:

- скасувати державну реєстрацію права власності на нерухоме майно - 1/10 частину будівлі площею 70,8 кв.м, що розташована за адресою: провулок Парковий, 14, с. Привілля Троїцького району Луганської області, реєстровий №4, запис в реєстровій книзі №1;

- визнати за територіальними громадами сіл, селищ, міст Луганської області в особі Луганської обласної ради (ідентифікаційний код 24046449) права власності на нерухоме майно - аптечний пункт площею 70,8 кв.м, що розташоване за адресою: провулок Парковий, 14/1, с. Привілля Троїцького району Луганської області.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що під час проведення контролю за державною реєстрацією правочину щодо нерухомого майна, яке належить до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Луганської області позивачем отримано довідку, видану Троїцьким бюро технічної інвентаризації від 28.08.2019 року № 248, відповідно якої на 1/10 частину будівлі площею 70,8 кв.м., розташовану за адресою: провулок Парковий, 14, с. Привілля, Троїцький район, Луганська область, зареєстровано право власності за Луганським обласним виробничим підприємством «Фармація» на підставі договору міни, посвідченого Троїцькою державною нотаріальною конторою Луганської області від 19.12.2000 року, реєстр №1970. Правонаступником Луганського обласного виробничого підприємства «Фармація» є Комунальне підприємство «Луганська обласна «Фармація».

Однак, позивач вважає, що державна реєстрація права власності на вказане майно за Комунальним підприємством «Луганська обласна «Фармація» суперечить його статуту, порушує приписи ст. 60 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» та ст. 78 ГК України.

Ухвалою Господарського суду Луганської області від 11.11.2019 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі №913/612/19, ухвалено здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче засідання у справі на 28.11.2019 року о 10 годині 00 хвилин, в яке викликано представників учасників справи.

Крім цього, задоволено клопотання позивача та залучено до участі у справі в якості третьої особи-1, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - Комунальне підприємство «Луганська обласна «Фармація Північ».

А також, за ініціативою суду залучено до участі у справі у якості третьої особи-2, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача - Луганську обласну державну адміністрацію.

19.11.2019 року представник відповідача звернувся до суду з заявою про визнання позовних вимог у справі № 913/612/19, в якій зазначив, що ознайомившись з позовною заявою та додатками до неї, дослідивши обставини у справі, наведені позивачем, вивчивши та проаналізувавши докази, які додаються до позовної заяви, керуючись статтею 191 ГПК України, він визнає позовні вимоги Департаменту комунальної власності, земельних та майнових відносин Луганської обласної державної адміністрації у справі № 913/612/19 обгрунтованими та не заперечує проти ухвалення судом рішення про задоволення позовних вимог позивача.

Розгляд даної справи просить провести за відсутності представників підприємства.

Згідно приписів ч. 1 ст. 191 ГПК України, позивач може відмовитися від позову, а відповідач - визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві.

Проаналізувавши зміст і суть поданої представником відповідача заяви та взявши до уваги положення ст. 191 ГПК України, суд відзначає, що вона дійсно за своєю суттю та змістом є заявою про визнання позову відповідачем.

За положеннями ч. 4 вказаної статті у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

У відповідності до ч. 3 ст. 185 ГПК України, за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення суду у випадку визнання позову відповідачем.

Відповідно до ч. 3 ст. 196 ГПК України, учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності.

При цьому, у відповідності до положень ч. 1 ст. 202 ГПК України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.

Крім того, 25.11.2019 року від представника третьої особи, яка заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача, - Комунального підприємства "Луганська обласна "Фармація Північ", надійшли письмові пояснення щодо позовної заяви, в яких повідомлено про відсутність заперечень щодо обставин, якими позивач обґрунтовує позовні вимоги, правових підстав позову та вказано, що КП "Луганська обласна "Фармація Північ" не заперечує проти задоволення позовних вимог.

Також, 25.11.2019 року від представника третьої особи, яка заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача, - Луганської обласної державної адміністрації, через канцелярію господарського суду надійшли письмові пояснення, в яких він вказує, що ознайомившись з позовною заявою і додатками до неї, Луганська обласна державна адміністрація не заперечує проти задоволення позовних вимог, пред'явлених Департаментом комунальної власності, земельних та майнових відносин Луганської обласної державної адміністрації.

При цьому, просить суд розглянути справу без участі представника Луганської обласної державної адміністрації.

За таких обставин, суд вважає можливим розглянути справу по суті за відсутності сторін по справі та, враховуючи визнання позову відповідачем, приходить до висновку про необхідність ухвалення рішення суду за результатами підготовчого провадження.

Відповідно до ст. 219 ГПК України рішення у даній справі прийнято у нарадчій кімнаті за результатами оцінки доказів, поданих сторонами.

Розглянувши подані документи і матеріали, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, та оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Господарський суд Луганської області,

ВСТАНОВИВ:

19.12.2000 року між Луганським обласним комунальним виробничим підприємством «Фармація» та Сільськогосподарським кооперативом «Привілля» Троїцького району Луганської області укладено договір міни, за яким територіальна громада Луганської області в особі Луганської обласної ради міняє належну їй будівлю аптеки з надвірними будівлями, що знаходиться в с АДРЕСА_1 Троїцького району АДРЕСА_2 області, вул. Садова 25, на 1/10 частку на будівлю контори СК «Привілля», що знаходиться в с. Привілля, пров. Парковий, 14, і належить СК «Привілля», на 1/10 частку (п. 1 договору).

Відповідно до п. 3 договору, вказана будівля контори належить СК «Привілля» на підставі свідоцтва про право власності, виданого Троїцькою райдержадміністрацією 13.12.2000 року та зареєстрованого БТІ 14.12.2000 року за №4/1.

Згідно умов п. 4, внаслідок цього договору міни у власність Територіальної громади Луганської області в особі Луганської обласної ради переходить з будівлі контори кімнати, загальною площею 70,8 кв.м., що і складає 1/10 частку.

Цей договір 19.12.2000 року посвідчено державним нотаріусом Троїцької державної нотаріальної контори Гойник Е.Г. та зареєстровано в реєстрі за номером 1970.

Згідно копії довідки Троїцького комунального підприємства «Бюро технічної інвентаризації» за вих. №248 від 28.08.2019 року, право власності на частину будівлі об'єкту нерухомого майна, розташовану за адресою: Луганська область, Троїцький район, с. Привілля, провулок Парковий, 14/1, зареєстровано за Луганським обласним виробничим підприємством «Фармація» у розмірі 1/10 частини.

Право власності на 1/10 частину вказаної будівлі зареєстровано в Троїцькому КП «БТІ» в реєстровій книзі №1 за реєстровим №4 на підставі договору міни, посвідченого Троїцькою державною нотаріальною конторою Луганської області від 19.12.2000 року, реєстр №1970.

При цьому, з наданої довідки вбачається, що згідно рішення Привільської сільської ради Троїцького району Луганської області №6 від 06.03.2019 року «Про присвоєння поштової адреси об'єкту нерухомого майна», аптечному пункту, загальною площею 70,8 кв.м. (власник - Луганське обласне виробниче підприємство «Фармація»), яке знаходиться в будівлі, розташованій за адресою: провулок Парковий, буд. №14, с. Привілля Троїцького району Луганської області, присвоєно поштову адресу: провулок Парковий, буд. №14/1, с. Привілля Троїцького району Луганської області.

На даний час будівля, що розташована за вказаною адресою відповідно до розпорядження голови Луганської обласної державної адміністрації-керівника військово-цивільної адміністрації від 16.05.2016 року №272 перебуває на балансі третьої особи - Комунального підприємства «Луганська обласна «Фармація Північ», яке згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань зареєстровано шляхом виділу 02.10.2015 року, номер запису - 13831360000003928.

Комунальне підприємство «Луганська обласна «Фармація», згідно п. 2.3 Статуту є правонаступником Луганського обласного комунального виробничого підприємства "Фармація". Відповідно до п. 1.2 Статуту, відповідач є комунальним унітарним підприємством та об'єктом спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Луганської області, управління яким здійснює Луганська обласна рада або уповноважений на те орган. Згідно п. 1.4 Статуту засновником підприємства є Луганська обласна рада. В пункті 5.2 Статуту визначено, що нерухоме майно підприємства є спільною власністю територіальних громад сіл, селищ, міст Луганської області, управління яким здійснюється Луганською обласною радою, і закріплюється за підприємством на праві господарського відання. Таким чином, з положень Статуту Комунального підприємства «Луганська обласна «Фармація» прямо витікають правові норми, які визначають право власності на об'єкти нерухомого майна за територіальними громадами сіл, селищ, міст Луганської області.

Частиною 1 ст. 142 Конституції України передбачено, що матеріальною і фінансовою основою місцевого самоврядування є рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, земля, природні ресурси, що є у власності територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах, а також об'єкти їхньої спільної власності, що перебувають в управлінні районних і обласних рад.

Відповідно до ч. 1 ст. 143 Конституції України, територіальні громади села, селища, міста безпосередньо або через утворені ними органи місцевого самоврядування управляють майном, що є в комунальній власності; утворюють, реорганізовують та ліквідовують комунальні підприємства, організації і установи, а також здійснюють контроль за їх діяльністю; вирішують інші питання місцевого значення, віднесені законом до їхньої компетенції.

У ст. 1 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» дається визначення поняття права комунальної власності - право територіальної громади володіти, доцільно, економно, ефективно користуватися і розпоряджатися на свій розсуд і в своїх інтересах майном, що належить їй, як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування.

Частиною 1 ст. 6 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено, що первинним суб'єктом місцевого самоврядування, основним носієм його функцій і повноважень є територіальна громада села, селища, міста.

Частинами 1, 4, 5 ст. 60 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено, що територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини. Районні та обласні ради від імені територіальних громад сіл, селищ, міст здійснюють управління об'єктами їхньої спільної власності, що задовольняють спільні потреби територіальних громад. Органи місцевого самоврядування від імені та в інтересах територіальних громад відповідно до закону здійснюють правомочності щодо володіння, користування та розпорядження об'єктами права комунальної власності, в тому числі виконують усі майнові операції, можуть передавати об'єкти права комунальної власності у постійне або тимчасове користування юридичним та фізичним особам, здавати їх в оренду, продавати і купувати, використовувати як заставу, вирішувати питання їхнього відчуження, визначати в угодах та договорах умови використання та фінансування об'єктів, що приватизуються та передаються у користування і оренду.

Частиною 3 ст. 78 ГК України встановлено, що майно комунального унітарного підприємства перебуває у комунальній власності і закріплюється за таким підприємством на праві господарського відання (комунальне комерційне підприємство) або на праві оперативного управління (комунальне некомерційне підприємство).

З огляду на викладені приписи законодавства, господарський суд дійшов висновку про те, що нерухоме майно - 1/10 частина будівлі площею 70,8 кв.м, що розташована за адресою: провулок Парковий, 14, с. Привілля Троїцького району Луганської області, є спільною власністю територіальних громад сіл, селищ, міст Луганської області, управління яким здійснюється Луганською обласною радою і закріплюється за Комунальним підприємством «Луганська обласна «Фармація» на праві господарського відання.

Водночас суд бере до уваги, що ст. 3 ЗУ «Про військово-цивільні адміністрації» передбачено, що військово-цивільні адміністрації утворюються у разі потреби за рішенням Президента України. У день набрання чинності актом Президента України про утворення військово-цивільної адміністрації припиняються згідно із цим Законом повноваження обласної ради, її виконавчого апарату, посадових та службових осіб місцевого самоврядування, які працюють у цих органах, - у разі утворення військово-цивільної адміністрації області.

Згідно з абз. 3 ст. 1 ЗУ «Про військово-цивільні адміністрації», військово-цивільні адміністрації району, області - це тимчасові державні органи, що здійснюють на відповідній території повноваження районних, обласних рад, державних адміністрацій та інші повноваження, визначені цим Законом.

Відповідно до ч. 3 ст. 3 ЗУ «Про військово-цивільні адміністрації», у разі прийняття рішення про утворення районних, обласних військово-цивільних адміністрацій їх статусу набувають відповідні районні, обласні державні адміністрації, а голови районних, обласних державних адміністрацій набувають статусу керівників відповідних військово-цивільних адміністрацій.

Указом Президента України №123/2015 від 05.03.2015 року «Про утворення військово-цивільних адміністрацій» утворено Луганську обласну військово-цивільну адміністрацію.

Отже, наразі повноваження Луганської обласної ради покладені на Луганську обласну державну адміністрацію.

На підставі розпорядження голови Луганської обласної державної адміністрації - керівника Луганської обласної військово-цивільної адміністрації «Про внесення змін до структури та чисельності структурних підрозділів облдержадміністрації» від 11.11.2015 року №551 було створено Департамент комунальної власності, земельних та майнових відносин Луганської обласної державної адміністрації (далі - Департамент).

Розпорядженням голови Луганської обласної державної адміністрації - керівника Луганської обласної військово-цивільної адміністрації від 18.06.2019 року №520 «Про внесення змін до Положення про Департамент комунальної власності, земельних та майнових відносин Луганської обласної державної адміністрації» внесено та затверджено зміни до Положення про Департамент (далі - Положення) і викладено його у новій редакції.

Відповідно до пп. 2 п. 4 Положення, основними завданнями Департаменту є управління майном у межах повноважень, у тому числі делегованих обласною радою.

Згідно з пп.пп. 1, 7, 11 п. 5 Положення, Департамент відповідно до покладених на нього завдань здійснює облік та забезпечує проведення інвентаризації нерухомого майна, здійснює контроль за державною реєстрацією правочинів щодо нерухомого майна, здійснює претензійно-позовну роботу з питань захисту майнових прав щодо майна.

Частиною 1 ст. 316 ЦК України передбачено, що правом власності є право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб.

Згідно з ч. 1 ст. 317 ЦК України, власникові належать права володіння, користування та розпоряджання своїм майном.

Статтею 318 ЦК України встановлено, що суб'єктами права власності є Український народ та інші учасники цивільних відносин, визначені статтею 2 цього Кодексу. Усі суб'єкти права власності є рівними перед законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 321 ЦК України, право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.

Відповідно до ст. 392 ЦК України, особа має право звернутися до суду з позовом про визнання права власності: 1) якщо це право оспорюється або не визнається іншими особами (за умови, що позивач не перебуває з цими особами у зобов'язальних відносинах, оскільки права осіб, які перебувають у зобов'язальних відносинах, повинні захищатися за допомогою відповідних норм інституту зобов'язального права); 2) у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

Передумовою для застосування ст. 392 ЦК України є відсутність іншого, окрім судового, шляху для відновлення порушеного права.

Позивачем у позові про визнання права власності є особа, яка вже є власником.

Як вже зазначалося судом, 19.12.2000 року між Луганським обласним комунальним виробничим підприємством «Фармація» та Сільськогосподарським кооперативом «Привілля» Троїцького району Луганської області укладено договір міни, який 19.12.2000 року посвідчено державним нотаріусом Троїцької державної нотаріальної контори Гойник Е.Г. та зареєстровано в реєстрі за номером 1970.

На підставі вказаного договору Комунальне підприємство «Луганська обласна «Фармація» здійснило реєстрацію права власності на спірне майно.

З огляду на викладене, Комунальне підприємство «Луганська обласна «Фармація», зареєструвавши за собою право власності на нерухоме майно - 1/10 частину будівлі площею 70,8 кв.м, що розташована за адресою: провулок Парковий, 14, с. Привілля Троїцького району Луганської області, не визнало право власності на вказаний об'єкт нерухомості територіальних громад сіл, селищ, міст Луганської області.

Оскільки судом встановлено, що нерухоме майно - аптечний пункт: 1/10 частина будівлі площею 70,8 кв.м, що розташована за адресою: провулок Парковий, 14, с. Привілля Троїцького району Луганської області (присвоєна поштова адреса: провулок Парковий, буд. №14/1, с. Привілля Троїцького району Луганської області), є спільною власністю територіальних громад сіл, селищ, міст Луганської області, то позовні вимоги в частині визнання за територіальними громадами сіл, селищ, міст Луганської області в особі Луганської обласної ради права власності на вказане нерухоме майно підлягають задоволенню.

Відносно вимоги позивача про скасування державної реєстрації права власності на нерухоме майно.

Відповідно до ст. 55 Конституції України, права і свободи людини і громадянина захищаються судом. Кожен має право будь-якими не забороненими законом засобами захищати свої права і свободи від порушень і протиправних посягань.

Частиною 2 ст. 16 ЦК України передбачено, що способом захисту цивільних прав та інтересів може бути, зокрема, припинення дії, яка порушує право.

Відповідно до ч. 2 ст. 20 ГК України, кожний суб'єкт господарювання та споживач має право на захист своїх прав і законних інтересів. Права та законні інтереси зазначених суб'єктів захищаються шляхом, зокрема, припинення дій, що порушують право або створюють загрозу його порушення.

Крім того, відповідно до ст. 391 ЦК України, власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном.

Як вже зазначалось, відповідно до довідки Троїцького комунального підприємства «Бюро технічної інвентаризації» за вих. №248 від 28.08.2019 року, право власності на частину будівлі об'єкту нерухомого майна, розташовану за адресою: Луганська область, Троїцький район, с. Привілля, провулок Парковий, 14/1, зареєстровано в Троїцькому КП «БТІ» в реєстровій книзі №1 за реєстровим №4 на підставі договору міни, посвідченого Троїцькою державною нотаріальною конторою Луганської області від 19.12.2000 року, реєстр №1970, за Луганським обласним виробничим підприємством «Фармація» у розмірі 1/10 частини.

Ураховуючи наведені приписи законодавства, господарський суд вважає, що наявність запису про реєстрацію права власності у реєстровій книзі за відповідачем обмежує правомочність власника - територіальні громади сіл, селищ, міст Луганської області в особі Луганської обласної ради - щодо розпорядження вказаним нежилим приміщенням, а обраний позивачем спосіб захисту у вигляді скасування державної реєстрації за відповідачем права власності на цей об'єкт нерухомості відповідає передбаченим цивільним законодавствам способам захисту та забезпечує ефективний захист прав власника.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку про обґрунтованість вимоги позивача про скасування державної реєстрації за відповідачем права власності на нерухоме майно.

За таких обставин, оцінивши подані докази, які досліджені в судовому засіданні, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на повному, всебічному і об'єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, а також беручи до уваги визнання позову відповідачем, що не суперечить закону та не порушує права чи інтереси інших осіб, господарський суд приходить до висновку про законність, обґрунтованість та підставність вказаних вимог позивача, та ввжає необхідним задовольнити позов повністю.

Позивач при поданні позову за платіжним дорученням №173 від 24.10.2019 року сплатив до Державного бюджету України судовий збір в сумі 3842 грн. 00 коп.

Судові витрати підлягають розподілу між сторонами відповідно до вимог ст. 129 ГПК України.

Згідно ч. 1 ст. 130 ГПК України у разі укладення мирової угоди до прийняття рішення у справі судом першої інстанції, відмови позивача від позову, визнання позову відповідачем до початку розгляду справи по суті суд у відповідній ухвалі чи рішенні у порядку, встановленому законом, вирішує питання про повернення позивачу з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову.

Аналогічна норма міститься в ч. 3 ст. 7 ЗУ «Про судовий збір».

У зв'язку з визнанням позову відповідачем, суд приходить до висновку про необхідність повернення позивачу з державного бюджету 50 відсотків сплаченого при поданні позову до суду судового збору, що складає 1921 грн 00 коп.

Решта сплаченого позивачем судового збору в сумі 1921 грн. 00 коп. підлягає відшкодуванню позивачу за рахунок відповідача.

Керуючись ст.ст. 232, 233, 236-242, 252 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд -

ВИРІШИВ:

1. Позов Департаменту комунальної власності, земельних та майнових відносин Луганської обласної державної адміністрації звернувся до Комунального підприємства «Луганська обласна «Фармація» про скасування державної реєстрації права власності на нерухоме майно та визнання права власності - задовольнити повністю.

2. Визнати за територіальними громадами сіл, селищ, міст Луганської області в особі Луганської обласної ради (ідентифікаційний код 24046449) право власності на нерухоме майно - аптечний пункт площею 70,8 кв.м, що розташоване за адресою: провулок Парковий, 14/1, с. Привілля Троїцького району Луганської області.

3. Скасувати державну реєстрацію права власності на нерухоме майно - 1/10 частину будівлі площею 70,8 кв.м, що розташована за адресою: провулок Парковий, 14, с. Привілля Троїцького району Луганської області, реєстровий №4, запис в реєстровій книзі №1.

4. Стягнути з Комунального підприємства «Луганська обласна «Фармація» (Луганська область, м. Сєвєродонецьк, проспект Гвардійський, 33, офіс 2, ідентифікаційний код 01975442) на користь Департаменту комунальної власності, земельних та майнових відносин Луганської обласної державної адміністрації (Луганська область, м. Сєвєродонецьк, проспект Центральний, 59 ідентифікаційний код 40194452) судовий збір в сумі 1921 грн. 00 коп.

5. Повернути з державного бюджету України Департаменту комунальної власності, земельних та майнових відносин Луганської обласної державної адміністрації (Луганська область, м. Сєвєродонецьк, проспект Центральний, 59 ідентифікаційний код 40194452) судовий збір у розмірі 1921 грн 00 коп., сплачений за платіжним дорученням №173 від 24.10.2019 року.

Повернення судового збору здійснюється на підставі даного рішення, підписаного та засвідченого гербовою печаткою господарського суду.

6. Видати позивачу наказ після набрання рішенням суду законної сили.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення, відповідно до ст. 256 Господарського процесуального кодексу України та п.п. 17.5 п. 17 Розділу XI "Перехідні положення" Господарського процесуального кодексу України, може бути оскаржено до апеляційного господарського суду шляхом подання апеляційної скарги через Господарський суд Луганської області протягом двадцяти днів з дня його складення.

Судове рішення складено та підписано 28.11.2019 року.

Суддя О.В. Тацій