Постанова від 27.11.2019 по справі 196/1261/19

Справа № 196/1261/19

3/0187/447/19

ПОСТАНОВА

іменем України

27 листопада 2019 року смт Петриківка

Суддя Петриківського районного суду Дніпропетровської області Говоруха В.О., за участі прокурора Петриківського відділу Новомосковської місцевої прокуратури Сухомлин В.В. та особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, що надійшли від управління захисту економіки в Дніпропетровській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності за частиною 1 статі 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Могилів Царичанського району Дніпропетровської області, громадянина України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , працюючого на посаді механізатора в ТОВ АФ «Колос», депутата Могилівської сільської ради Царичанського району Дніпропетровської області, -

ВСТАНОВИВ:

Згідно ухвали Дніпровського апеляційного суду від 01.10.2019 до Петриківського районного суду Дніпропетровської області 09.10.2019 з управління захисту економіки в Дніпропетровській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України до Петриківського районного суду Дніпропетровської області надійшов протокол про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією № 1495 відносно ОСОБА_1 .

З протоколу про адміністративне правопорушення № 1494 від 16.09.2019 слідує, що ОСОБА_1 , будучи з 12.11.2015 рік депутатом сьомого скликання Могилівської сільської ради Царичанського району Дніпропетровської області, згідно положень підпункту «б», пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону і, відповідно, суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією.

При цьому, ОСОБА_1 в порушення вимог частини 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» та пункту 2 частини першої Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 № 2 "Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 №958/29088 із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №1 від 18.08.2016, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.08.2016 №1153/29283, перебуваючи у приміщенні Могилівської сільської ради за адресою: Дніпропетровська область, Царичанський район, с. Могилів, вул.. Панікахи, 3, несвоєчасно, а саме - о 09 год. 13 хв. 30.07.2019, без поважних причин подав щорічну декларацію за 2017 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Такі дії ОСОБА_1 кваліфіковано, як адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

В судовому засіданні ОСОБА_1 факт вчинення правопорушення визнав, у вчиненому щиро розкаявся.

Заслухавши ОСОБА_1 , думку прокурора та вивчивши матеріали справи, суд приходить до наступного.

З 12.11.2015 рік ОСОБА_1 є депутатом сьомого скликання Могилівської сільської ради Царичанського району Дніпропетровської області.

Таким чином, відповідно до п.п. «б», п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 будучи депутатом місцевої ради є суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією та, відповідно, до статті 1 вказаного Закону є суб'єктом декларування, а отже, зобов'язаний подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Відповідно до ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

У відповідності до ст.12 Закону України «Про запобігання корупції», Національне агентство з питань запобігання корупції з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належить до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти.

Згідно рішення Національного агентства з питань запобігання корупції «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» від 10.06.2016 № 2 така система розпочинає свою роботу в два етапи, зокрема, другий етап - з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших суб'єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.

Згідно п.п.1 п.5 розділу 2 Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016, №3 «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», суб'єкти декларування подають щорічну декларацію у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Подання декларацій здійснюється згідно з Законом України «Про запобігання корупції» шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

З роздруківки результатів пошуку поданих декларацій від 21.08.2019 року на офіційному веб-сайті Національног агентства з питань запобігання корупції, що міститься в матеріалах справи, слідує, що ОСОБА_1 декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік було подано 30.07.2019 року.

Диспозиція ч.1 ст. 172-6 КУпАП передбачає накладення адміністративного стягнення на суб'єктів правопорушення за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

При визначенні, наявності складу правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП суд зазначає, що його ознакою є, також, несвоєчасне подання декларації без поважних на те причин. Тобто, за наявності останніх відповідальність за аналізованою частиною статті виключається. Під поважними причинами слід розуміти неможливість особи подати вчасно декларацію у зв'язку з хворобою, перебуванням особи на лікуванні, внаслідок стихійного лиха (повені, пожежі, землетрусу), технічних збоїв офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції, витребуванням відомостей, необхідних для внесення в декларацію, перебуванням (триманням) під вартою тощо. Наявність таких підстав, які б, об'єктивно перешкоджали ОСОБА_1 вчасно виконати свій обов'язок щодо подання декларації судом не встановлено.

Згідно зі статтею 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Першочерговою справою держави та загальними засадами протидії корупції є запобігання корупційним та пов'язаним із корупцією правопорушенням.

Одним з основоположних принципів діяльності із запобігання і протидії корупції є невідворотність відповідальності за вчинення корупційних правопорушень, оскільки ці правопорушення несуть негативні наслідки, які можуть виявитися у підриві авторитету державних органів та органів місцевого самоврядування та зашкодити суспільним інтересам, а отже не можуть бути визнані як малозначим.

Відповідно до статті 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Крім того, стаття 1 Закону України «Про запобігання корупції» дає визначення, що правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Таким чином, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 , будучи депутатом Могилівської сільської ради Царичанського району Дніпропетровської області, будучи депутатом місцевої ради, є суб'єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» та в порушення вимог частини 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» та пункту 2 частини першої Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 № 2 "Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування", перебуваючи у приміщенні Могилівської сільської ради за адресою: Дніпропетровська область, Царичанський район, с. Могилів, вул.. Панікахи, 3, несвоєчасно, а саме - о 09 год. 13 хв. 30.07.2019, без поважних причин подав щорічну декларацію за 2017 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим своїми діями вчинив адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, відповідальність за які передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.

Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, його майновий стан, враховуючи як пом'якшуючі відповідальність обставину визнання ОСОБА_1 своєї вини та щире каяття, відсутність обтяжуючих обставин, тому суд вважає доцільним застосувати адміністративне стягнення щодо ОСОБА_1 у виді штрафу в розмірі 50-ти неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Також, відповідно до положень ст.40-1 Кодексу України про адміністративне правопорушення, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення в разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Керуючись ст.ст. 29, 31, 33-35, 40-1, 172-6 ч.1, 221, 256, 276, 283, 284 КУпАП, суддя -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п'ятдесят ) грн. (реквізити: отримувач УК у Петриківському районі 21081100, р/р 31114106004225, ОКПО 37320300, МФО 899998, банк отримувача: ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області, код класифікації доходів бюджету 21081100).

Штраф повинен бути сплачений добровільно протягом 15 діб.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 384,20 грн. (триста вісімдесят чотири грн. 20 коп.) на користь Державної судової адміністрації України (місце знаходження: вул. Липська, 18/5, м. Київ, 01601, код ЄДРПОУ 26255795), реквізити: отримувач коштів - ГУК у м. Києві /м. Київ/ 22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) 899998, р/р 31211256026001, код класифікації доходів бюджету 22030106, призначення платежу судовий збір по справі про адміністративне правопорушення.

Термін пред'явлення виконавчого документа становить три місяці з наступного дня після набрання постанови про накладення адміністративного стягнення законної сили.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпровського апеляційного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десяти денний строк з дня її винесення апеляційної скарги.

Суддя: В. О. Говоруха