Ухвала від 27.11.2019 по справі 910/9445/16

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

м. Київ

27.11.2019Справа № 910/9445/16

За заявою Моторного (транспортного) страхового бюро України

до Публічного акціонерного товариства "Українська страхова компанія "Гарант-Авто" (ідентифікаційний код 16467237))

про банкрутство

Суддя Яковенко А.В.

Представники: не викликались

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

У травні 2016 року Моторне (транспортне) страхове бюро України звернулося до суду з заявою про визнання банкрутом Публічного акціонерного товариства "Українська страхова компанія "Гарант-Авто".

Ухвалою Господарського суду м. Києва від 30.05.2016 заяву Моторного (транспортного) страхового бюро України про порушення провадження справи про банкрутство Публічного акціонерного товариства "Українська страхова компанія "Гарант-Авто" повернуто без розгляду.

Постановою Київського апеляційного господарського суду від 04.08.2016 апеляційну скаргу Моторного (транспортного) страхового бюро України задоволено, ухвалу Господарського суду м. Києва від 30.05.2016 у справі №910/9445/16скасовано, справу передано на розгляд до Господарського суду м. Києва.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 12.08.2016р. № 910/19445/16 заяву Моторного (транспортного) страхового бюро України було прийнято до розгляду, підготовче засідання призначено на 19.09.2016 р., визначеного автоматизованою системою арбітражного керуючого Усачова О.М. зобов'язано подати заяву про участь у справі.

Ухвалою Господарського суду м. Києва від 19.09.2016 порушено провадження у справі про банкрутство Публічного акціонерного товариства "Українська страхова компанія "Гарант-Авто" (01042, м. Київ, Новопечерський провулок, 19/3, ідентифікаційний код 16467237). Визнано грошові вимоги Моторного (транспортного) страхового бюро України до Публічного акціонерного товариства "Українська страхова компанія "Гарант-Авто" в розмірі 1 437 211,84грн. Введено мораторій на задоволення вимог кредиторів. Введено процедуру розпорядження майном Публічного акціонерного товариства "Українська страхова компанія "Гарант-Авто" (01042, м. Київ, Новопечерський провулок, 19/3, ідентифікаційний код 16467237). Здійснено оприлюднення на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України повідомлення про порушення провадження у справі про банкрутство Публічного акціонерного товариства "Українська страхова компанія "Гарант-Авто" (01042, м. Київ, Новопечерський провулок, 19/3, ідентифікаційний код 16467237) за номером 35657 від 21.09.2016р. Призначено розпорядником майна Публічного акціонерного товариства "Українська страхова компанія "Гарант-Авто" (01042, м. Київ, Новопечерський провулок, 19/3, ідентифікаційний код 16467237) арбітражного керуючого Гусара Івана Олексійовича (свідоцтво №143 від 15.04.2013). Визначено дату проведення попереднього судового засідання на 28.11.2016 р.

Ухвалою Київського апеляційного господарського суду від 07.11.2016 відмовлено Уповноваженій особі ФГВФО на ліквідацію ПАТ "Київський міський банк" у задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору за оскарження ухвали Господарського суду м. Києва від 19.09.2016 у справі №910/9445/16, апеляційну скаргу на ухвалу Господарського суду м. Києва від 19.09.2016 у справі №910/9445/16 з доданими до неї документами повернуто скаржнику.

Судове засідання, призначене на 28.11.2016, не відбулось у зв'язку з направлення матеріалів справи до Київського апеляційного господарського суду .

Ухвалою Київського апеляційного господарського суду від 05.12.2016 апеляційну скаргу Уповноваженої особи ФГВФО на ліквідацію ПАТ "Київський міський банк" на ухвалу Господарського суду м. Києва від 19.09.2016 у справі №910/9445/16 з доданими до неї документами повернуто скаржнику.

Після повернення матеріалів справи №910/9445/16 до господарського суду м. Києва, суд ухвалою від 14.12.2016 призначено розгляд справи у попередньому засіданні на 25.01.2017.

Судове засідання, призначене на 25.01.2017, не відбулось у зв'язку з направленням матеріалів справи до Київського апеляційного господарського суду .

Ухвалою Київського апеляційного господарського суду від 18.04.2017 відмовлено ОСОБА_1 у прийнятті апеляційної скарги на ухвалу господарського суду м. Києва від 19.09.2016.

Постановою Господарського суду м. Києва від 29.11.2017 боржника визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру банкрута, ліквідатором призначено арбітражного керуючого Гусара І.О.

До Господарського суду міста Києва від Головне управління ДФС у полтавській області надійшла заява про заміну кредитора правонаступником.

Розглянувши вказану заяву, суд встановив наступне.

Ухвалою Господарського суду м. Києва від 26.06.2017 проведено попереднє засідання суду та затверджено реєстр вимог кредиторів, визнано та включено до реєстру вимог кредиторів грошові вимоги Державної податкової інспекції у м. Полтаві ГУ ДФС у "Полтавській області в сумі 175 649,86 грн., з них 2 756,00 грн. (судовий збір) - вимоги першої черги, 172 893,86 грн. - вимоги шостої черги.

Законом України № 1797-УІІІ від 21.12.2016 року "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні", який набрав чинності з 01.01.2017 року до Податкового кодексу України (далі по тексту - ПК України) внесено зміни стосовно функцій територіальних органів Державної фіскальної служби. Зокрема, внесено зміни до статті 19і та доповнено кодекс статтями 192 та 193, пункт 41.1 статті 41 викладено в новій редакції.

В силу п 41.1 ст. 41 ПК України контролюючими органами є центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову, державну митну політику, державну політику зі адміністрування єдиного внеску, державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового та митного законодавства, законодавства з питань сплати єдиного внеску та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючий орган, його територіальні органи.

Згідно п.41.2. ст.41 ПК України органами стягнення є виключно контролюючі органи, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці у межах своїх повноважень.

Функції контролюючих органів визначені статтями 19-1 - 19-ЗПК України.

Відповідно п. 19'.1. ст. 19і ПК України контролюючі органи виконують такі функції, крім; особливостей, передбачених для державних податкових інспекцій статтею 193 цього Кодексу.

Зокрема, ПК України визначено, що контролюючі органи здійснюють погашення податкового боргу, стягнення своєчасно ненарахованих та/або несплачених сум єдиного внеску та, інших платежів.

Відповідно до ст.193 ПК України визначено функції державних податкових інспекцій, які здійснюють сервісне обслуговування платників податків, реєстрацію та ведення обліку платників- податків та платників єдиного внеску, об'єктів оподаткування та об'єктів, пов'язаних з оподаткуванням; формують та ведуть Державний реєстр фізичних осіб - платників податків, Єдиний банк даних про платників податків - юридичних осіб, реєстри, ведення яких покладено законодавством на контролюючі органи; виконують інші функції сервісного обслуговування платників податків, визначені законом.

Виходячи із вищевикладених обставин, функції з погашення податкового боргу та стягнення платежів до бюджету з 01.01.2017 року здійснюються Головними управліннями Державної фіскальної служби в областях.

За приписами ст. 104 Цивільного кодексу України юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов'язки переходять до правонаступників.

Відповідно до ч. 1 ст. 52 Господарського процесуального кодексу України у разі смерті або оголошення фізичної особи померлою, припинення юридичної особи шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення), заміни кредитора чи боржника в зобов'язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідного учасника справи на будь-якій стадії судового процесу.

Відповідно до ст. 43 Кодексу України з процедур банкрутства У разі вибуття чи заміни кредитора у справі про банкрутство господарський суд за заявою правонаступника або іншого учасника (учасників) справи здійснює заміну такої сторони її правонаступником на будь-якій стадії провадження у справі. Усі дії, вчинені у справі про банкрутство до вступу у справу правонаступника, обов'язкові для нього так само, як вони були обов'язкові для особи, яку правонаступник замінив.

З огляду на викладене вище, розглянувши заяву Головного управління ДФС у Полтавській області про заміну кредитора, дослідивши матеріали справи та оцінивши наявні в матеріалах справи докази, суд дійшов до висновку про обґрунтованість поданої заяви, тому вважає за доцільне її задовольнити.

Керуючись Кодексом України з питань банкрутства, ст. 52, ч. 2 ст. 233, ст. 234 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Заяву Головного управління ДФС у Полтавській області про заміну кредитора у справі задовольнити.

2. Замінити кредитора Державну податкову інспекцію у м. Полтава його правонаступником Головним управлінням ДФС у Полтавській області.

3. Зобов'язати ліквідатора внести відповідні зміни до реєстру вимог кредиторів.

4. Копію ухвали направити ліквідатору, Головному управлінню ДФС у Полтавській області та ДПІ у м. Полтаві.

5. Ухвала набирає законної сили в порядку статті 235 Господарського процесуального кодексу України та може бути оскаржена відповідно до ч. 3 ст. 255 Господарського процесуального кодексу України.

Суддя А.В. Яковенко

Попередній документ
85932321
Наступний документ
85932323
Інформація про рішення:
№ рішення: 85932322
№ справи: 910/9445/16
Дата рішення: 27.11.2019
Дата публікації: 28.11.2019
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Господарський суд міста Києва
Категорія справи: Господарські справи (до 01.01.2019); Справи про банкрутство; Банкрутство
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (24.09.2019)
Дата надходження: 13.05.2019
Предмет позову: про банкрутство
Розклад засідань:
22.04.2020 11:40 Господарський суд міста Києва
22.06.2020 11:10 Господарський суд міста Києва
14.09.2020 10:10 Господарський суд міста Києва
21.12.2020 11:40 Господарський суд міста Києва
Учасники справи:
головуючий суддя:
ДОМАНСЬКА М Л
суддя-доповідач:
ДОМАНСЬКА М Л
ЯКОВЕНКО А В
ЯКОВЕНКО А В
3-я особа:
АК Гусар І.О.
відповідач (боржник):
ПАТ "УСК "Гарант-Авто"
Публічне акціонерне товариство "Українська страхова компанія "ГАРАНТ АВТО"
Публічне акціонерне товариство "Українська страхова компанія "Гарант-Авто"
заявник:
Головне управління ДПС у Луганській області
Головне управліня ДПС у Вінницькій області
ГУ ДПС у Полтавській обл
ГУ ДФС в Івано-Франківськ. обл.
Арбітражний керуючий Гусар Іван Олексійович
Гусаров І.О.
Державна митна служба України Подільська митниця Держмитслужби
Державна податкова служба України в особі відокремленого підрозділу- ГУ ДПС у Закарпатській області
Товариство з обмеженою відповідальністю "ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ "КАПІТАЛ ДЖІРІНГ"
Ярова Марина Іванівна
заявник апеляційної інстанції:
Татаренко Юлія Іванівна
кредитор:
Броварська районна спілка споживчих товариств
Войтко Юрій Борисович
Державне міське підприємство "Івано-Франківськтеплокомуенерго"
Державне підприємство "Криворізька теплоцентраль"
Каштан Михайло Йосипович
Кисленко Дмитро Петрович
Ко
Койдаш Оксана Євгенівна
Комунальне підприємство по ремонту і утриманню мостів і шляхів м. Києва "Київавтошляхміст"
Олексюк Іван Лаврентвйович
Приватне акціонерне товариство "Європейський страховий альянс"
Приватне акціонерне товариство "Страхова Група "ТАС"
Приватне акціонерне товариство "Страхова компанія "Українська страхова група"
Публічне акціонерне товариство "Миколаївобленерго"
Публічне акціонерне товариство "Українська автомобільна корпорація"
Товариство з обмеженою відповідальністю "Роберт Бош Лтд"
позивач (заявник):
Абрамова Ксенія Олегівна
Державне підприємство "Державний автотранспортний науково-дослідний і проектний інститут"
Доман Тетяна Петрівна
Кривов’яз Анатолій Сергійович
Крупницька Валентина Леонідівна
Моторне (транспортне) страхове бюро України
суддя-учасник колегії:
ВЕРХОВЕЦЬ А А
ПАНТЕЛІЄНКО В О