Рішення від 21.11.2019 по справі 640/14805/19

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

21 листопада 2019 року № 640/14805/19

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Кармазіна О.А., при секретарі судового засідання Патук А.С.,

за участі: позивача - ОСОБА_1 , представника позивача Чернявського Р.І., від відповідача - Забур'янов В.В., від третьої особи: Петрова О.Є., Сіренко О.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовомОСОБА_1

до Міністерства енергетики та захисту довкілля України

третя особа:ОСОБА_2 ( АДРЕСА_1 )

про визнання протиправним та скасування рішення,-

ВСТАНОВИВ:

06.08.2019 ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 ) звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до (на даний час) Міністерства енергетики та захисту довкілля України (код ЄДР: 37552996; адрес: 03035, м. Київ, вул. Митрополита Василя Липківського, 35), в якому просить суд визнати протиправним та скасувати рішення конкурсної комісії Мінприроди від 26.07.2019 стосовно визначення переможця конкурсу на посаду директора Національного природного парку «Білобережжя Святослава» ОСОБА_2 .

Позиція позивача.

Позивач зазначає, що будучи учасником конкурсу, вбачає наявність під час його проведення порушень, які на його думку є підставою для скасування спірного рішення.

Так, позивач звертає увагу, що 26.07.2019 Конкурсною комісією Мінприроди, відповідно до порядку проведення конкурсу, затвердженого наказом Мінприроди від 17.04.2018 № 213, проведено заключний етап конкурсного відбору претендентів на посади керівників установ ПЗФ, оголошеного наказом від 23.04.2019 № 151. За результатами роботи конкурсна комісія Мінприроди вирішила: визначити переможцем конкурсу на посаду директора Національний природний парк "Білобережжя Святослава" (код ЄДР 38086503, адреса: 57500, Миколаївська обл. м . Очаків, вул. Лоцьманська.буд.18) ОСОБА_2 .

Позивач звертає увагу, що при визначенні кандидатів, що братимуть участь у конкурсі на зайняття посади директора НПП було допущено порядок проведення конкурсу, - у прийнятті рішення комісії брала участь особа, яка не є членом конкурсної комісії.

Позивач також зазначає, що деякі кандидати не подали необхідного пакету документів, проте комісія допустила їх до участі у конкурсі, що порушує право позивача на чесний безсторонній конкурс.

Позивач також зазначає, що рішення про перемогу того чи іншого кандидата можливо прийняти при встановленні тих обставин - які ж переваги є у того чи іншого кандидата перед іншими. І ці обставини, зазначає позивач, повинні бути вказані в рішенні комісії. Однак, оскаржуване рішення не містить вказівки на те, які переваги перед іншими кандидатами мав переможець конкурсу, а які переваги були відсутні у інших кандидатів.

Крім того, позивач звертає увагу, що під час проведення 1 та 2 етапів конкурсу, який відбувся 06 червня 2019 порушено п. 8 Порядку проведення конкурсу, а саме - не дотримано кількісний склад комісії, їх було лише 3 члени, а повинно було дві третіх від загальної кількості.

Окремо позивач звертає увагу, що один з конкурсантів під час 2 етапу ідентифікував себе перед Конкурсною комісією, а саме зазначив, що в нього дуже крупний почерк і йому потрібно додаткові листи.

Відтак, вважаючи спірне рішення необґрунтованим з точки зору переваг одних конкурсантів над іншими, позивач вважає спірне рішення таким, що носить формальний характер, є протиправним т, відповідно, підлягає скасуванню.

Позиція відповідача.

Початково, у відзиві від 10.09.2019 за № 9.1/11/165-19, підписаним представником, Міністерство просило відмовити у задоволенні позову (т.1, а.с. 20-25).

Між тим, 16.10.2019 канцелярією суду зареєстровано заяву Міністерства від 15.10.2019 № 5/1-11/10953-19 про визнання адміністративного позову, яка підписана міністром.

У заяві про визнання позову зазначається, що підстави для визнання позову це упередженість та непрозорість дій та рішень Комісії щодо проведення конкурсу.

Зауважено у заяві, що принцип транспарентності суспільства є сучасною ознакою діяльності усіх гілок влади, яка визначає рівень цивілізованості й демократизму відносин між владою і громадянським суспільством, що відповідає проголошеній в Конституції України побудови правової держави. Зазначається також у заяві про визнання позову, що у Статуті Організації Об'єднаних Націй, Гельсінському Заключному акті та наступних документах ОБСЄ зафіксовані загальні зобов'язання, принципи та інструменти, якими державам-учасницям слід керуватися і користуватися в їх зусиллях по затвердженню належного управління та підвищення транспарентності.

Міністерство зазначає також, що надходження позовів такого характеру свідчить про неналежний рівень реалізації вказаного принципу та як наслідок недовіри громадян до державних інституцій.

Відтак, з урахуванням наведеного Міністерством визнається даний позов.

При цьому, на вимогу суду відповідачем 20.11.2019 до канцелярії суду надано додаткові пояснення від 18.11.2019 № 9.1/11/286-19 щодо підстав та обставин, які зумовлювали визнання позову.

Позиція третьої особи.

Третя особа, ОСОБА_2 , переможець вищезгаданого конкурсу, у своїх поясненнях просив відмовити у задоволенні позову, звертаючи увагу на помилковість, на його думку, тверджень позивача.

Звертає увагу, що позивачем не надано доказів, які свідчать про факти порушень. При цьому, щодо складу комісії, третя особа звертає увагу на те, що протоколи № 7, № 8, № 9, додані до справи, містять кількісний склад комісії більше 3-х осіб.

Щодо обґрунтованості рішення, третя особа зазначає, що відповідно до п. 25 Порядку № 123 за результатами співбесіди конкурсна комісія шляхом особистого голосування її членів приймає рішення про визначення переможця конкурс, що фіксується у протоколі. При проведенні голосування кожен член конкурсної комісії голосує, виходячи виключно з власної оцінки претендента, яка складена за результатами проведення співбесіди, незалежно від думки інших членів конкурсної комісії. Порядок не містить обов'язку членів конкурсної комісії викладати особисту думку щодо підстав обрання переможця конкурсу, т.ч. не зобов'язує членів конкурсної комісії обґрунтовувати надання переваги одному конкурсанту над іншими.

Крім того, 23.10.2019 канцелярією суду зареєстровані заперечення третьої особи щодо визнання позовних вимог відповідачем. У зв'язку з цим третя особа зазначає, що за приписами ч. 6 ст. 47, ч. 1, ч. 5 та ч.4 ст. 189 КАС України суд не приймає визнання позову, якщо ці дії суперечать закону або порушують чиї-небудь права, свободи чи інтереси. Позивач вважає дії відповідача щодо визнання позову такими, що порушують права третьої особи на справедливий суд. Звертає увагу, що заява міністерства не містить правового обґрунтування з чим саме погодився відповідач та які порушення ним були вчинені при проведенні конкурсу. При цьому, звертається увага на надання відзиві відповідачем з проханням відмовити у позові. ОСОБА_2 вважає, що прийняття судом визнання позову призведе до скасування здобутої ОСОБА_2 чесної перемоги у конкурсі на заміщення посади директора НПП. Зазначає, що станом на 23.10.2019 перебуває у трудових відносинах із вказаною особою.

Процесуальні дії, вчинені у справі.

Ухвалою від 14.08.2019 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі. Вирішено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження з проведенням судового засідання ти викликом учасників справи.

Відповідно до ухвали суду від 18.09.2019 вирішено враховувати надалі у процесуальних документа та при розгляді справи факт перейменування відповідача Міністерства екології та природних ресурсів (код ЄДР: 37552996) на Міністерство енергетики та захисту довкілля України (код ЄДР той самий: 37552996) та зазначати надалі у процесуальних документах його найменування - Міністерство енергетики та захисту довкілля України.

Відповідно до ухвали від 18.09.2019 також залучено до участі у справі в якості третьої особи без самостійних вимог на стороні відповідача - ОСОБА_2 .

У судовому засіданні 21.11.2019 відмовлено у задоволенні клопотання третьої особи про зупинення провадження у справі, ухвали щодо чого занесена до протоколу судового засідання.

У судовому засіданні 21.11.2019 проголошено вступну та резолютивні частини рішення суду.

Встановлені судом обставини.

Наказом Мінприроди від 23.04.2019 № 151 «Про оголошення конкурсу на зайняття вакантних посад керівників установ природно-заповідного фонду, що належать до сфери управління Мінприроди» оголошено у тому числі конкурс на зайняття посади директора Національного природного парку «Білобережжя Святослава».

Слід зазначити, що вказаний НПП створений відповідно до Указу Президента України від 16 грудня 2009 року № 1056/2009 «Про створення національного природного парку «Білобережжя Святослава».

Положення про національний природний парк «Білобережжя Святослава» затверджене наказом Мінекології від 31 серпня 2011 року № 313. Відповідно до п. 1.4. Парк підпорядкований Мінприроди. Юридична та поштова адреса Парку: вул. Бородинівська, 39, с. Покровка, Очаківський район, Миколаївська область, 57555.

Відповідно до пунктів 3.1., 3.2. зазначеного Положення управління Парком здійснюється відповідно до вимог законодавства спеціальною адміністрацією (далі - адміністрація). Адміністрацію очолює директор, який в установленому порядку призначається на посаду та звільняється з посади на контрактній основі Міністром екології та природних ресурсів України.

Відповідно до п. 2.5. Положення директор несе персональну відповідальність за виконання покладених на Парк завдань, у тому числі за організацію та проведення природоохоронних заходів, науково-дослідних робіт, збереження закріпленого за Парком державного майна і забезпечення протипожежної безпеки його об'єктів, за створення належних соціально-побутових і виробничих умов для працівників Парку тощо.

Наказом від 11.07.2019 № 249 продовжено термін проведення конкурсного відбору до 05 серпня 2019 року.

При цьому, наказом Міністерства від 09.11.2018 № 390 утворено конкурсну комісію з проведення конкурсу на зайняття посад керівників установ природно-заповідного фонду, що належать до сфери управління Міністерства екології та природних ресурсів України.

Наказом Міністерства від 22.05.2019 № 181 внесено зміни до додатку, затвердженого вищезгаданим наказом в частині складу комісії.

Інформація про проведення конкурсу та вимоги до претендентів оприлюднена 23.04.2019 на сайті Міністерства. Документи на конкурс приймалися по 07.05.2019 включно.

Відповідно до протоколу засідання Комісії № 7 від 29.05.2019 розглянуто питання про допуск або не допуск претендентів до подальшого конкурсного відбору, зокрема, на посаду директора Національного природного парку «Білобережжя Святослава».

З протоколу вбачається, що документи відносно керівництва вищезгаданого НПП подано такими особами:

ОСОБА_3 - ІНФОРМАЦІЯ_1 , Одеський гідрометеорологічний інститут, 1990 рік, спеціальність гідрологія суші, кваліфікація інженер гідролог; Державний вищий навчальний заклад •Херсонський державний аграрний університет», 2018 рік, магістр спеціальність «Екологія», кваліфікація «Експерт з екології».

Стаж роботи за професіями керівників - понад 3 роки.

ОСОБА_1 - ІНФОРМАЦІЯ_2 , Білгород-Дністровський морський рибопромисловий технікум, 1990 рік, спеціальність "Промислове рибальство", кваліфікація технік - механік; Національний аграрний університет, 2008 рік, спеціальність "Водні біоресурси", кваліфікація бакалавр технолог з виробництва продукції аквакультури; Національний університет біоресурсів і природокористування України, 2010 рік, спеціальність "Водні біоресурси", кваліфікація дослідник аквакультури.

Стаж роботи за професіями керівників - понад 3 роки.

ОСОБА_2 - ІНФОРМАЦІЯ_3 , Одеський державний економічний університет, 2001 рік, спеціальність «Фінанси», кваліфікація економіст; Державний вищий навчальний заклад «Херсонський державний аграрний університет», 2017 рік, магістр спеціальність «Водні біоресурси», кваліфікація дослідник з водних біоресурсів та аквакультури; Національний університет біоресурсів і природокористування України, 2017 рік, спеціальність «лісове господарство», кваліфікація спеціаліст лісового господарства.

Стаж роботи за професіями керівників - понад 3 роки.

ОСОБА_4 - ІНФОРМАЦІЯ_4 , Державний вищий навчальний заклад «Херсонський державний аграрний університет», 2008 рік, спеціальність «Водні біоресурси», кваліфікація професіонала з іхтіології та рибництва.

Стаж роботи за професіями керівників - понад 3 роки.

ОСОБА_5 - ІНФОРМАЦІЯ_5 р. н .. Дніпродзержинський державний технічний університет, 2008 рік, спеціальність «Програмне забезпечення автоматизованих систем», кваліфікація інженер - програміст; «Класичний приватний університет», 2010 рік, спеціальність «Менеджмент організацій», кваліфікація магістр з менеджмент) організацій: «Класичний приватний університет», 2013 рік, спеціальність «Правознавство -, кваліфікація бакалавр з права, юрист; Національна металургійна академія України, 2018 рік, спеціальність «Екологія», кваліфікація магістр: Класичний приватний університет, 2011, науковий ступень кандидата економічних наук зі спеціальності економіка та управління підприємствами.

Стаж роботи за професіями керівника - понад 3 роки.

З серед вказаних осіб допущено до участі у конкурсі: ОСОБА_3 , ОСОБА_1 , ОСОБА_6 , ОСОБА_2 , ОСОБА_5 .

Проведення тестування претендентів конкурсного відбору призначено на 06.06.2019.

Відповідно до протоколу конкурсної комісії № 8 від 06.06.2019, зокрема, ОСОБА_1 за результатами тестування надав 100% правильних відповідей, ОСОБА_2 - надав 100% правильних відповідей. ОСОБА_3 надав 97,5% правильних відповідей, ОСОБА_6 - 100%, ОСОБА_2 - 100%.

Крім того, проведено розв'язання ситуаційних завдань.

Вирішено продовжити роботу конкурсної комісії в інший день та надалі провести інформування претендентів про прийняте рішення.

У протоколі комісії № 9 від 24, 26 липня 2019 визначено, що визначення результатів розв'язання ситуаційних завдань здійснювалось кожним членом комісії індивідуально та було внесено до зведеної відомості середніх балів. Претенденти, зокрема, ОСОБА_1 , ОСОБА_3 , ОСОБА_6 , ОСОБА_2 , отримали середній бал більше одного та допущені до наступного етапу конкурсного відбору.

Зокрема, проведені співбесіди з ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_1 .

За результатами вказаних співбесід визначено переможцем конкурсу ОСОБА_2 , голосування «за» - 6, «проти» - 1, «утримались» - 0. Відносно ОСОБА_3 : голоси розподілилися: «за» -1, «проти» - 0, «утримались» - 6. Відносно ОСОБА_1 : «за» - 0, «проти» - 0, «утримались» - 7.

Результати конкурсу оприлюднені на веб-сайті Міністерства 29.07.2019.

Позивача повідомлено про результати конкурсу листом Міністерства від 29.07.2019 № 278/18.

Вирішуючи спір, суд виходить з наступного.

Так, спірні відносини регулюються Законом України «Про природно-заповідний фонд України», який визначає правові основи організації, охорони, ефективного використання природно-заповідного фонду України, відтворення його природних комплексів та об'єктів.

Відповідно до ст. 11 цього Закону уповноваженими органами державного управління в галузі організації, охорони та використання природно-заповідного фонду є центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування і реалізує державну політику у сфері охорони навколишнього природного середовища, орган виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань охорони навколишнього природного середовища, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.

У свою чергу, відповідно до ст. 12 цього Закону управління природними заповідниками, біосферними заповідниками, національними природними парками, ботанічними садами, дендрологічними та зоологічними парками загальнодержавного значення, а також регіональними ландшафтними парками здійснюється їх спеціальними адміністраціями.

Спеціальні адміністрації очолюють керівники, які мають екологічну, біологічну або географічну освіту та які призначаються за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування і реалізує державну політику у сфері охорони навколишнього природного середовища, а на території Автономної Республіки Крим - також з Головою Ради міністрів Автономної Республіки Крим.

Вимоги щодо освіти керівника внесені Законом України 7 лютого 2017 року № 1832-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо виконання Конвенції про охорону дикої флори та фауни і природних середовищ існування в Європі».

У свою чергу, наказом Мінекології № 123 від 17.04.2018 затверджено Порядок проведення конкурсу та призначення на посаду керівників установ природно-заповідного фонду, що належать до сфери управління Міністерства екології та природних ресурсів України (далі - Порядок № 123), який розроблений відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України з деяких питань забезпечення проведення конкурсів на зайняття посад керівників установ природно-заповідного фонду та визначає механізм проведення конкурсу та призначення на посаду керівників установ природно-заповідного фонду (далі - Установи ПЗФ), що належать до сфери управління Мінприроди.

Пунктом 2 Порядку № 123 визначено, що керівником Установи ПЗФ може бути особа, яка має вищу екологічну, біологічну або географічну освіту, стаж роботи за професіями керівників нижчого рівня не менше трьох років та володіє державною мовою.

Призначення керівника Установи ПЗФ здійснюється за результатами конкурсу, який відбувається у три етапи, що проводиться відповідно до цього Порядку, а також після здійснення спеціальної перевірки стосовно осіб, які претендують на зайняття посад, які передбачають зайняття відповідального або особливо відповідального становища, та посад з підвищеним корупційним ризиком відповідно до Порядку проведення спеціальної перевірки стосовно осіб, які претендують на зайняття посад, які передбачають зайняття відповідального або особливо відповідального становища, та посад з підвищеним корупційним ризиком, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 року N 171 (із змінами) (далі - спеціальна перевірка), шляхом укладення трудового договору (контракту) відповідно до вимог законодавства України про працю (п. 3 Порядку № 123).

Відносно Конкурсної комісії Мінприроди п.п. 5 - 9 розділу 2 Порядку визначено, що: конкурс на зайняття вакантної посади керівника Установи ПЗФ проводить конкурсна комісія, склад якої затверджується наказом Мінприроди (далі - Конкурсна комісія); конкурсна комісія утворюється у складі не менше семи осіб; до складу Конкурсної комісії входять заступник Міністра екології та природних ресурсів України, до функціональних обов'язків якого належать питання управління природно-заповідним фондом України, керівник структурного підрозділу Мінприроди, відповідального за діяльність установ природно-заповідного фонду, представники інших структурних підрозділів Мінприроди, а також - Громадської ради при Мінприроди (за згодою) та Ради Міністрів Автономної Республіки Крим, відповідної місцевої державної адміністрації (за згодою); засідання Конкурсної комісії є правоможним, якщо на ньому присутні не менше як дві третини її членів; рішення Конкурсної комісії вважається прийнятим, якщо за нього проголосувала не менш як половина від присутніх членів Конкурсної комісії.

Відповідно до положень розділу 4 зазначеного Порядку конкурсний відбір передбачає проведення кваліфікаційного іспиту (далі - тестування), розв'язання ситуаційних завдань та проведення співбесіди з презентацією Претендентом свого бачення плану розвитку Установи ПЗФ.

Претенденти, допущені Конкурсною комісією до конкурсу, проходять тестування з метою оцінки загальнотеоретичних знань, вмінь і навичок, у тому числі у сфері природно-заповідної справи.

Етап розв'язання ситуаційних завдань проводиться з метою об'єктивного з'ясування спроможності Претендентів використовувати свої знання та досвід під час виконання своїх обов'язків, а також з метою комплексної перевірки на відповідність професійній компетенції, оцінки комунікативних якостей, вміння приймати рішення в умовах багатофункціональних завдань.

Кожен претендент розв'язує від одного до трьох ситуаційних завдань, які оцінюються членами Конкурсної комісії індивідуально. Кількість ситуаційних завдань визначається Конкурсною комісією.

За результатами співбесіди Конкурсна комісія шляхом особистого голосування її членів приймає рішення про визначення переможця конкурсу на відповідну посаду, що фіксується у протоколі засідання Конкурсної комісії. При проведенні голосування кожен член Конкурсної комісії голосує, виходячи виключно з власної оцінки Претендента, яка складена за результатами проведеної співбесіди, незалежно від думки інших членів Конкурсної комісії.

При цьому, відповідно до п. 4 розділу 6 Порядку не пізніше ніж на третій робочий день після надходження погодження призначення на посаду разом з карткою погодження та складання довідки про проведення спеціальної перевірки державний секретар Мінприроди укладає із переможцем конкурсу трудовий договір (контракт) строком на п'ять років та видає наказ про призначення на посаду керівника відповідної Установи ПЗФ. Наведене дає підставу для висновку, що Конкурсна комісія приймає юридично значимі рішення на підставі яких здійснюється призначення певної особи на посаду керівника НПП.

У взаємозв'язку з наведеним слід додати, що відповідно до ч. 2 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Суб'єкт владних повноважень повинен врахувати усі обставини, які мають значення для прийняття рішення, тобто надати їм правову оцінку: прийняти до уваги або відхилити.

У разі відхилення певних обставин висновки повинні бути мотивованими.

Таким чином, суд здійснює оцінку рішень суб'єктів владних повноважень на дотримання вказаних критеріїв з метою запобігання свавіллю з боку суб'єктів владних повноважень.

Повноваження органами державної влади мають здійснюватися відповідно з принципом верховенства права, з яким є несумісне ухвалення несправедливих, необґрунтованих, нерозумних рішень.

У зв'язку з цим, слід також зазначити, що відповідно до ч. 4 ст. 47 КАС України крім прав та обов'язків, визначених у статті 44 цього Кодексу, відповідач має право визнати позов повністю або частково.

Відповідно до ч. 1 ст. 189 КАС України відповідач може визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві.

Відповідно до ч. 4 ст. 189 КАС України у разі визнання позову відповідачем повністю або частково суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову повністю або у відповідній частині вимог.

Відповідно до ч. 6 ст. 57 КАС України суд не приймає визнання позову відповідачем, якщо ці дії суперечать закону або порушують чиї-небудь права, свободи чи інтереси.

Відповідно до ч. 4 ст. 189 КАС України суд не приймає визнання позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.

У взаємозв'язку з наведеним слід зазначити, що відповідно до п. 22 Порядку № 123 співбесіда проводиться з метою оцінки відповідності досвіду, досягнень, компетенції, особистих якостей вимогам до професійної компетенції претендента та до відповідних посадових обов'язків, а також ознайомлення членів Конкурсної комісії з презентацією плану розвитку Установи ПЗФ.

Як вже зазначалося, визнаючи позов, Міністерство в особі Міністра послалося на непрозорість дій та рішень Комісії щодо проведення конкурсу. У даному випадку суд погоджується з таким твердженням, оскільки при однакових результатах тестування позивача та третьої особи, а також інших учасників конкурсу (100% правильних відповідей), при отриманні позивачем та третьою особою при розв'язанні ситуаційних завдань однаково - середнього балу більше одного, тим не менше, - за результатами співбесіди переможцем конкурсу визнано третю особу. У той же час, оскаржуване рішення не містить жодного обґрунтування щодо визнання переможцем третьої особи та надання переваг саме цій особі. Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що оскаржуване рішення не відповідає критерію обґрунтованості, дотримання якого перевіряє суд відповідно до вимог п. 3 ч. 2 ст. 2 КАС України та відповідно до якого суд перевіряє, чи прийнято оскаржуване рішення обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії).

Відтак, суд приходить до висновку, що визнання відповідачем позову кореспондується з вищенаведеними висновками суду, не суперечить закону та не порушує чиї-небудь права, свободи чи інтереси, у тому числі - третьої особи, що зумовлює висновок суду про наявність фактичних та правових підстав для визнання позову та, відповідно, зумовлює висновок про прийняття судом визнання відповідачем позову та для його задоволення шляхом визнання протиправним з моменту прийняття та скасування рішення Конкурсної комісії Міністерства, яка є робочим органом Міністерства.

Наведені третьою особою доводи та надані матеріали, які досліджені судом, не спростовують вищенаведеного та не доводить зворотного.

Відтак, суд приходить до висновку про задоволення позову у повному обсязі.

Керуючись положеннями статей 2, 5 - 11, 19, 72 - 77, 90, 139, 241 - 246, 250, 255 КАС України, Окружний адміністративний суд міста Києва,-

ВИРІШИВ:

1. Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , р.н.о.к.п.п. НОМЕР_1 ) задовольнити у повному обсязі.

2. Визнати протиправним з моменту прийняття та скасувати рішення Конкурсної комісії з проведення конкурсу на зайняття посад керівників установ природно-заповідного фонду, що належать до сфери управління Міністерства екології та природних ресурсів України (на даний час - Міністерство енергетики та захисту довкілля України; код ЄДР: 37552996; адрес: 03035, м. Київ, вул. Митрополита Василя Липківського, 35), оформлене протоколом № 9 від 24, 26 липня 2019 в частині визнання переможцем конкурсу на посаду директора Національного природного парку "Білобережжя Святослава" (код ЄДР 38086503, адреса: 57500, Миколаївська обл. , м. Очаків, вул. Лоцьманська.буд.18 ) ОСОБА_2 .

Рішення суду набирає законної сили в строк і порядку, передбачені статтею 255 КАС України та може бути оскаржено за правилами, встановленими ст. ст. 293, 295 - 297 КАС України з урахуванням п/п. 15.5 п. 15 Розділу VII "Перехідні положення" КАС України (в редакції Закону № 2147-VIII).

Суддя О.А. Кармазін

Повний текст рішення суду складено та підписано 25.11.2019.