Рішення від 25.11.2019 по справі 580/3309/19

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 листопада 2019 року справа № 580/3309/19

м. Черкаси

Черкаський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Тимошенко В.П.,

розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) у приміщенні суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії,

встановив:

21 жовтня 2019 року до суду з позовною заявою звернувся ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області (вул. Смілянська, 23, м. Черкаси, 18001), в якому просить:

1) визнати бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області (код ЄДРПОУ 1366538, адреса: 18001, м. Черкаси, вул. Смілянська, 23) щодо не здійснення перерахунку і виплати ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_2 ) з 01 січня 2016 року пенсії по довідці про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії від 02 вересня 2019 року № С - 235 протиправною;

2) зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Черкаській області (код ЄДРПОУ 1366538, адреса: 18001, м. Черкаси, вул. Смілянська, 23) здійснити перерахунок і виплату з 01 січня 2016 року, без обмеження будь - яким строком, ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_2 ) пенсію, по довідці про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії від 02 вересня 2019 року № С -235, виготовленої Ліквідаційною комісією Управління Міністерства внутрішніх справ України в Черкаській області на виконання постанови Шостого апеляційного адміністративного суду від 06 серпня 2019 року у адміністративній справі № 711/7980/17, з урахуванням розміру: посадового окладу - 2600,00 грн.; окладу за спеціальним званням - 1800,00 грн.; надбавка за вислугу років - 1540 грн. (35 % посадового окладу та окладу за спеціальним званням); надбавки за службу в умовах режимних обмежень - 390 грн, (15 % до посадового окладу); премії - 383,60 грн. (6,06 % від всього грошового забезпечення); всього розмір грошового забезпечення - 6713,60 грн;

3) відповідно до частини першої статті 382 КАС України зобов'язати суб'єкта владних повноважень - Головне управління Пенсійного фонду України в Черкаській області (код ЄДРПОУ 1366538, адреса: 18001, м, Черкаси, вул. Смілянська, 23), подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач зазначає, що 06 серпня 2019 року Шостий апеляційний адміністративний суд ухвалив постанову у адміністративній справі № 711/7980/17, якою зобов'язав Ліквідаційну комісію Управління Міністерства внутрішніх справ України в Черкаській області виготовити та направити до Головного управління Пенсійного Фонду України в Черкаській області нову довідку про його грошове забезпечення відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988, з урахуванням постанови Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2007 року № 1294, для перерахунку пенсії з урахуванням розміру посадового окладу - 2600,00 грн., окладу за спеціальним званням - 1800,00 грн., надбавка за вислугу років - 35 %, надбавки за службу в умовах режимних обмежень - 15 %, премії - 6,06 %. 04 вересня 2019 року через вебпортал Пенсійного фонду України, позивач звернувся до відповідача з клопотанням, в якому просив підтвердити факт надходження довідки № С - 235 та повідомити про здійснення перерахунку пенсії по ній. Відповідач своєю відповіддю від 13 вересня 2019 року № 346/С - 15 повідомив, що довідка № С - 235 йому надійшла 02 вересня 2019 року (вхідний № 26066/07) та долучена до матеріалів пенсійної справи, але перерахунок мені пенсії по ній ним здійснюватися не буде. Відмову здійснити перерахунок мені пенсії з 01 січня 2016 року по Довідці № С - 235 відповідач аргументував тим, що підстав для перерахунку пенсії по довідці № С - 235 у нього не має так, як відповідно до частини четвертої статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Ухвалою суду від 25.10.2019 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито спрощене позовне провадження у справі на підставі даного позову, без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Від відповідача надійшов відзив на позовну заяву, з якого вбачається, що здійснив перерахунок пенсії позивача з 01.01.2016 відповідно до довідки про розмір грошового забезпечення №2303003421 від 20.03.2018. Відповідно до Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону №2262-ХІІ, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.02.2007 за №135/13402, перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, встановленому статтею 63 Закону №2262-ХІІ, тобто без подання пенсіонером заяви про перерахунок пенсії. З вказаних підстав просив у задоволенні позову відмовити.

18.11.2019 до позивача до суду надійшла відповідь на відзив, в якій він просить позов задовольнити в повному обсязі.

Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши надані учасниками судового процесу докази в їх сукупності, суд врахував таке.

06.08.2019 Шостий апеляційний адміністративний суд ухвалив постанову у адміністративній справі № 711/7980/17, якою зобов'язав Ліквідаційну комісію Управління Міністерства внутрішніх справ України в Черкаській області виготовити та направити до Головного управління Пенсійного Фонду України в Черкаській області (далі - Відповідач) нову довідку про грошове забезпечення відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988, з урахуванням постанови Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2007 року № 1294, для перерахунку пенсії з урахуванням розміру посадового окладу - 2600,00 грн., окладу за спеціальним званням - 1800,00 грн., надбавка за вислугу років - 35 %, надбавки за службу в умовах режимних обмежень - 15 %, премії - 6,06 %.

04.09.2019 через вебпортал Пенсійного фонду України позивач звернувся до відповідача з клопотанням, у якому просив відповідача підтвердити факт надходження йому довідки № С - 235 та повідомити про здійснення відповідачем перерахунку пенсії по ній так, як Довідка № С - 235 передбачає збільшення розміру пенсії.

13 вересня 2019 року № 346/С - 15 відповідач повідомив позивача про те, що довідка № С - 235 надійшла 02 вересня 2019 року (вхідний № 26066/07) та долучена до матеріалів пенсійної справи, але перерахунок мені пенсії по ній ним здійснюватися не буде. Відмову здійснити перерахунок пенсії з 01 січня 2016 року згідно довідки № С - 235 відповідач аргументував тим, що підстав для перерахунку мені пенсії по довідці № С - 235 у нього не має так, як відповідно до частини четвертої статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09 квітня 1992 року № 2262 - XII (далі - Закон № 2262 - ХП) усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Перерахунок пенсії позивача з 01 січня 2016 року із грошового забезпечення за прирівняною посадою поліцейського проведено згідно з постановою Кабінету Міністрів України «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» від 21 лютого 2018 року № 103 (далі - Постанова КМУ № 103) та довідкою про грошове забезпечення для перерахунку пенсії від 20 березня 2018 року № 2303003421, наданою в порядку та формою, встановленими Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 4$ (далі - Порядок КМУ № 45),

Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 06 серпня 2019 року у адміністративній справі № 711/7980/17, зобов'язано ЛК УМВС України в Черкаській області виготовити та направити Відповідачу довідку про розмір мого грошового забезпечення для перерахунку пенсії, але зобов'язання провести перерахунок мені пенсії по ній на Відповідача не покладено.

16 вересня 2019 року позивач звернувся до відповідача з заявою про перерахунок його пенсії, форма якої встановлена Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 року № 22 - 1, надавши в додатках до неї додатковий документ, який дає право на підвищення пенсії, а саме довідку № С - 235 .

Відповідач своїм рішенням від 25 вересня 2019 відмовив позивачу в перерахунку пенсії по наданій йому ЛК УМВС України в Черкаській області та позивачем довідці № С - 235 з аналогічних мотивів, які вказані ним у відповіді від 13 вересня 2019 року № 346/С - 15.

Не погодившись із зазначеною відмовою відповідача, позивач звернувся до суду з цим позовом.

Дослідивши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд встановив таке.

Згідно із ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Так, ч. 2 ст. 2 КАС України визначено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відносини, які виникли між позивачем та відповідачем, регулюються Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" від 09.04.1992 №2262-ХІІ (далі - Закон №2262).

Згідно з частиною третьою статті 63 Закону №2262 перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

Відповідно до частини 4 статті 63 Закону №2262 усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Частинами 1, 2, 4 ст. 63 Закону №2262-ХІІ перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

На виконання ч. 4 ст. 63 вказаного Закону, Кабінетом Міністрів України 13.02.2008 прийнято Постанову №45, якою затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Порядок №45).

Пунктами 1 - 3 цього Порядку №45 передбачено, що пенсії, призначені відповідно до Закону №2262-ХІІ, у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки), та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін'юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв'язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС (далі - державні органи).

Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів (далі - уповноважені органи) видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

На підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Зазначені довідки надсилаються до державних органів, у яких особи проходили службу до відрядження, а їх уповноважені органи подають довідки у п'ятиденний строк головним управлінням Пенсійного фонду України.

Отже, аналіз вказаних вище норм законодавства свідчить про те, що перерахунок раніше призначених відповідно до Закону №2262-ХІІ пенсій Пенсійним фондом проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію на підставі повідомлення відповідними органами (п. 1 Порядку №45) та надання вказаними органами відповідних довідок про розмір грошового забезпечення кожної особи.

Тобто, перерахунок пенсій у визначеному вище порядку здійснюється виключно на підставі довідки уповноваженого органу про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії. При цьому, відповідач не несе відповідальності за зміст довідки, яка направляється до органів Пенсійного фонду.

Відповідно до вимог п. 5 Порядку №45 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103), під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.

Водночас, нормою ч. 2 ст. 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" від 20.12.1991 №2011-ХІІ встановлено, що до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.

При цьому, згідно висновку Верховного Суду України (постанова від 22.04.2014 у справі №21-484а13) про правильне застосування ст. 49 та 63 Закону №2262-ХІІ щодо підстав для повідомлення про відмову в перерахунку пенсії, підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком проведення перерахунку, повідомляють орган Пенсійного фонду України.

Разом з цим, відповідно до ч. 1 ст. 63 Закону №2262-ХІІ, перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Отже, у разі відсутності у пенсійній справі необхідних для перерахунку пенсії документів, такий перерахунок здійснюється на підставі поданих пенсіонером додаткових документів.

При цьому, суд враховує, що згідно ст. 51 Закону №2262 при настанні обставин, які тягнуть за собою зміну розміру пенсій, призначених військовослужбовцям строкової служби та їх сім'ям, перерахунок цих пенсій провадиться відповідно до строків, встановлених частиною четвертою статті 45 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

Перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Відповідно до ч. 4 ст. 45 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" перерахунок призначеної пенсії, крім випадків, передбачених частиною першою статті 35, частиною другою статті 38, частиною третьою статті 42 і частиною п'ятою статті 48 цього Закону, провадиться в такі строки:

у разі виникнення права на підвищення пенсії - з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа;

у разі настання обставин, які тягнуть за собою зменшення пенсії, - з першого числа місяця, в якому настали ці обставини, якщо вони мали місце до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо вони мали місце після 15 числа.

Вказана правова позиція також викладена у постанові Шостого апеляційного адміністративного суду у справі №580/1651/19 від 07.11.2019.

В даному випадку, як вбачається з наявних у справі матеріалів, позивач надавав Головному управлінню ПФУ в Черкаській області 16.09.2019, разом з заявою, довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії №С-235 від 02.09.2019, за якою розмір грошового забезпечення позивача для перерахунку пенсії становить 6713 грн. 60 коп., в т.ч. посадовий оклад - 2600 грн., оклад за військовим (спеціальним) званням капітан міліції - 1800 грн., надбавка за вислугу років (35%) - 1540 грн, надбавка за службу в умовах режимних обмежень (15%) - 390 грн. 00 коп., премія (6,06%) - 383 грн. 60 коп., а тому, відповідно до наведених вище правових норм, наявні підстави для визнання протиправною бездіяльності Головного управління Пенсійного фонду України у Черкаській області щодо нездійснення перерахунку та виплати пенсії позивачу з 01.10.2019 на підставі довідки Управління Міністерства внутрішніх справ України в Черкаській області від 02.09.2019 №С-235 у відповідності до ст. ст. 43, 51, 63 Закону України №2262-ХІІ від 09.04.1992 та зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України у Черкаській області здійснити перерахунок та виплату позивачу пенсії на підставі довідки Управління Міністерства внутрішніх справ України в Черкаській області від 02.09.2019 №С-235 у відповідності до ст.ст. 43, 51, 63 Закону України №2262-ХІІ від 09.04.1992 з 01.10.2019.

Згідно частини 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, Кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

При цьому в силу положень частини 2 статті 77 вказаного кодексу, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Враховуючи вищезазначене суд дійшов висновку, що позов ОСОБА_1 підлягає до часткового задоволення.

Щодо встановлення судового контролю за виконанням рішення суду шляхом зобов'язання відповідача подати в установлений судом термін звіт про виконання судового рішення.

Частиною 1 статті 382 КАС України встановлено, що суд, який ухвалив рішення в адміністративній справі, може зобов?язати суб?єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення. Таким чином, вказаною статтею КАС України встановлено право, а не обов'язок суду, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, зобов'язати суб'єкта владних повноважень, проти якого ухвалено рішення, подати у встановлений судом строк звіт про його виконання.

Проаналізувавши обставини справи, суд не вбачає достатніх підстав для встановлення судового контролю за виконанням судового рішення по вказаній адміністративній справі.

Щодо витрат судового збору суд зазначає таке.

Ухвалою судді від 25.10.2019 згідно ч. 1 ст. 133 КАС України відстрочено ОСОБА_1 сплату судового збору за звернення до суду з даним адміністративним позовом до ухвалення судового рішення, тому суд дійшов висновку стягнути з ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_2 ) судовий збір в сумі 768,40 грн на спеціальний рахунок Черкаського окружного адміністративного суду.

Відповідно до ч. 1 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Керуючись ст.ст. 2, 90, 139-143, 242-246, 250, 255, 295, 370 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

вирішив :

Позов задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України у Черкаській області щодо нездійснення перерахунку та виплати пенсії позивачу на підставі довідки Управління Міністерства внутрішніх справ України в Черкаській області від 02.09.2019 №С-235 у відповідності до ст. ст. 43, 51, 63 Закону України №2262-ХІІ від 09.04.1992.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Черкаській області (18000, м. Черкаси, вул. Смілянська, 23, код ЄДРПОУ 21366538) здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_2 ) пенсію на підставі довідки Управління Міністерства внутрішніх справ України в Черкаській області від 02.09.2019 №С-235 у відповідності до ст.ст. 43, 51, 63 Закону України №2262-ХІІ від 09.04.1992 з 01.10.2019.

Стягнути з ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_2 ) судовий збір в сумі 768 (сімсот шістдесят вісім) грн 40 коп. на спеціальний рахунок Черкаського окружного адміністративного суду за реквізитами: р/р НОМЕР_3, одержувач платежу: УК у м. Черкасах/Черкаси/22030101, код ЄДРПОУ:38031150, Банк: Казначейство України (ел. адм. подат.).

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області (18000, м. Черкаси, вул. Смілянська, 23, код ЄДРПОУ 21366538) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_2 ) судовий збір у розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) грн 20 коп.

Копію рішення направити сторонам.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, яка може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повний текст рішення складений 25.11.2019.

Суддя В.П. Тимошенко