25.11.2019 Справа №469/962/19
3/469/339/19
25 листопада 2019 року смт.Березанка
Суддя Березанського районного суду Миколаївської області Гапоненко Н.О., за участю секретаря судового засідання Потриваєвої М.А., розглянувши в судовому засіданні матеріали, що надійшли від Чорноморського басейнового управління Державного агентства рибного господарства (Чорноморський рибоохоронний патруль), про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с.Ольга Приморською краю, Російської федерації, жителя АДРЕСА_1 , пенсіонера,
за ч.4 ст.85 КУпАП,-
встановила:
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення №001719/539 від 11 серпня 2019 року, в Північно-Західній частині Чорного моря, берег моря, с.Морське Березанського району Миколаївської області о 09.11 год. 11 серпня 2019 року був зупинений при виході з води на берег ОСОБА_1 , який здійснював вилов риби бичка в морі вудкою, при цьому виловив риби бичка 3 кг. 600 гр., що на 600 гр. (7 одиниць) більше дозволеної добової норми, чим завдав збитки рибному господарству України на суму 238 грн. та порушив п.4.6 Правил любительського і спортивного рибальства та ст.63 Закону України «Про тваринний світ».
У судове засідання ОСОБА_1 не з'явився.
Дослідивши матеріали справи, вважаю, що провадження у справі підлягає закриттю з таких підстав.
Відповідно до вимог ст.9 КУпАП підставою для притягнення особи до адміністративної відповідальності є протиправна, винна дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Частина четверта статті 85 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за грубе порушення правил рибальства, зокрема, за вилов водних живих ресурсів у розмірах, що перевищують встановлену правилами любительського і спортивного рибальства добову норму вилову.
Відповідно до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які матеріали і фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, а також іншими документами.
З матеріалів справи - протоколу про адміністративне правопорушення від №001719/539 від 11 серпня 2019 року, опису вилучених водних біоресурсів вбачається, що докази вилову риби вагою, вказаною у протоколі про адміністративне правопорушення, зокрема, акт зважування риби, дані про застосування сертифікованого приладу зважування, його реквізити, документи, які б підтверджували про допуск даного типу засобу вимірювальної техніки для використання в Україні та про повірку даної вимірювальної техніки, у матеріалах справи відсутні.
За змістом вимог ст.62 Конституції України в Україні діє презумпція невинуватості, коли особа вважається невинуватою у вчиненні будь-якого правопорушення, доки її вину не буде доведено в установленому Законом порядку.
За таких обставин наявність у діях ОСОБА_1 складу зазначеного адміністративного правопорушення не доведено належними та допустимими доказами, тому провадження по справі підлягає закриттю на підставі п.1 ст.247 КУпАП.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 252, 280, 283, п.3 ч.1 ст.284, п.1 ст.247 КУпАП,-
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст.85 КУпАП, закрити у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Миколаївського апеляційного суду через Березанський районний суд Миколаївської області особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження.
Суддя: