Провадження № 3/679/599/2019
Справа № 679/1387/19
25 листопада 2019 року м.Нетішин
Суддя Нетішинського міського суду Хмельницької області Базарник Б.І., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, що надійшла з Нетішинського ВП Славутського ВП ГУНП в Хмельницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , жителя АДРЕСА_1 , направлену за ч.3 ст.126 КУпАП, -
Згідно з протоколу про адміністративне правопорушення серії БД №290345 від 10.09.2019 року, 10.09.2019 року о 01 годині 30 хвилин в м.Острог по проспекту Незалежності, 2, ОСОБА_1 , керував транспортним засобом volkswagen golf variant, державний номерний знак НОМЕР_2 , будучи особою стосовно якої встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортним засобом відповідно до постанови державного виконавця ОСОБА_2 по виконавчому провадженні №52842622 від 17.02.2018 року на підставі п.9 ч.2 ст.71 Закону України «Про виконавче провадження»
В судовому засіданні ОСОБА_1 пояснив, що у нього є заборгованість по сплаті аліментів, але про обмеження його у праві керування транспортними засобами він не знав, оскільки постанову державного виконавця не отримував.
Вивчивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю з таких підстав.
Статтею 7 КУпАП передбачено, що провадження у справах про адміністративне правопорушення здійснюються на основі суворого додержання законності. Ніхто не може бути підданий заходу впливу у звязку з адміністративним правопорушенням інакше, як на підставі і в порядку встановленим законом. Відповідно до ч.1 ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ч.3 ст.126 КУпАП, особи, несуть відповідальність за керування транспортним засобом особою, стосовно якої встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами.
Згідно з ст.280 КУпАП, орган при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобовязаний зясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідальність за ч. 3 ст. 126 КУпАП настає у разі керування транспортним засобом особою, позбавленою права керування транспортними засобами.
Постановою державного виконавця виконавця ОСОБА_2 у виконавчому провадженні №52842622 від 17.02.2018 року встановлено обмеження у праві керування транспортними засобами.
Відповідно до оглянутих в судовому засіданні матеріалів виконавчого провадження №52842622, які витребуванні за запитом суду, підтвердження того, що боржник ОСОБА_1 отримав постанову державного виконавця про встановлення йому обмеження у праві керування транспортними засобами у матеріалах відсутні.
На підставі викладеного суддя прийшов до висновку, що ОСОБА_1 не може бути притягнутий до адміністративної відповідальності за ч.3 ст.126 КУпАП, оскільки суду не надано доказів того, що ОСОБА_1 отримав постанову державного виконавця про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортними засобами.
Відповідно до п. 1 ст. 247 КУпАП України, провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 280, 283, 284, п.1 ст.247 КУпАП, суддя -
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 до адміністративної відповідальності по ч.3 ст.126 КУпАП - закрити у звязку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Хмельницького апеляційного суду через Нетішинським міський суд Хмельницької області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Б.І. Базарник