Рішення від 25.11.2019 по справі 484/4493/19

Справа № 484/4493/19

Провадження № 2/484/1574/19

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

(заочне)

25 листопада 2019 року м. Первомайськ

Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області у складі:

головуючого - судді Маржиної Т.В.

за участю секретаря судового засідання - Мирошниченко Р.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку загального позовного провадження в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,

за відсутності сторін, -

ВСТАНОВИВ:

18.09.2019 року ОСОБА_1 звернулася до суду з наданим позовом, мотивуючи тим, що уклала шлюб з відповідачем 20.08.1977 року. Від шлюбу неповнолітніх дітей не мають. Спільне життя не склалося, в результаті чого протягом останніх дванадцяти років шлюбні стосунки остаточно припинені; спільне господарство ними не ведеться. Відповідач відмовляється добровільно розривати шлюб в органах ДРАЦС. Шлюб носить формальний характер. Подальше спільне життя подружжя та примирення між ними неможливе.

Ухвалою суду від 19.09.2019 року позовну заяву прийнято до розгляду, відкрите провадження у справі за правилами загального позовного провадження та призначено справу до підготовчого засідання.

Ухвалою суду від 30.10.2019 року закрите підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.

Позивачка в судове засідання не з'явилася, надала суду заяву, в якій просила розглянути справу в її відсутність і задовольнити позов; після розірвання шлюбу залишити їй прізвище « ОСОБА_1 ».

Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання вдруге не з'явився, хоча відповідно до вимог ст. 128 ЦПК України був своєчасно та належним чином повідомлений про день, час та місце розгляду справи, за зареєстрованим у встановленому порядку місцем проживання, що підтверджується поштовим повідомленням про отримання судової повістки.

Відзиву на позовну заяву або заперечень проти позову відповідач суду не надав, причини неявки суду не повідомив; клопотань і доказів не надав.

Ухвалою суду від 25.11.2019 року вирішено проводити заочний розгляд справи.

Вирішуючи справу на основі наявних письмових доказів, суд приходить до висновку про те, що позовні вимоги законні, обґрунтовані і підлягають повному задоволенню з таких підстав.

Судом встановлено, що 20.08.1977 року міським відділом ЗАГС м. Первомайська Миколаївської області між сторонами було зареєстровано шлюб, про що складено відповідний актовий запис № 433.

Від шлюбу сторони неповнолітніх дітей не мають.

На розірвання шлюбу в органах РАЦСу відповідач не погоджується.

Відповідно до ч.1 ст. 51 Конституції України шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка.

Відповідно до ч.ч. 3,4 ст. 56 СК України кожен з подружжя має право припинити шлюбні відносини. Примушування до припинення шлюбних відносин, примушування до їх збереження є порушенням прав жінки, чоловіка на свободу та особисту недоторканість і може мати наслідки, встановлені законом.

Відповідно до ст. 113 СК України особа, яка змінила своє прізвище у зв'язку з реєстрацією шлюбу, має право після розірвання шлюбу надалі іменуватися цим прізвищем або відновити своє дошлюбне прізвище.

Відповідно до ч.2 ст. 114 СК України у разі розірвання шлюбу судом, шлюб припиняється у день набрання чинності рішення суду про розірвання шлюбу.

Судом встановлено, що шлюбні відносини між подружжям припинені остаточно. Шлюб носить формальний характер. Подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, що відповідно до ст. 112 СК України є підставою для розірвання шлюбу між сторонами.

За таких обставин суд вважає позовні вимоги законними, обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі. Шлюб між сторонами слід розірвати, при цьому позивачці після розірвання шлюбу слід залишити прізвище « ОСОБА_1 ».

Позивачкою про відшкодування судового збору не заявлено.

Керуючись ст. ст. 2, 5, 10-13, 77-80, 89, 258, 259, 263-265, 280, 282, 354 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу задовольнити повністю.

Розірвати шлюб між ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженцем м. Свердловськ, та ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженкою м. Часів-Яр Артемівського району Донецької області, який зареєстровано 20.08.1977 року міським відділом ЗАГС м. Первомайська Миколаївської області, актовий запис № 433.

Після розірвання шлюбу ОСОБА_1 залишити прізвище « ОСОБА_1 ».

Заочне рішення суду може бути оскаржене позивачкою до Миколаївського апеляційного суду через Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, яку може бути подано протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення.

Заочне рішення суду набирає законної сили після закінчення строків для подання апеляційної скарги та заяви про перегляд заочного рішення, якщо апеляційну скаргу або заяву не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Відомості про учасників справи:

Місце проживання ОСОБА_1 : АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 .

Місце проживання ОСОБА_2 : АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_2 .

Повний текст судового рішення виготовлено 25.11.2019 року.

СУДДЯ:
Попередній документ
85864978
Наступний документ
85864980
Інформація про рішення:
№ рішення: 85864979
№ справи: 484/4493/19
Дата рішення: 25.11.2019
Дата публікації: 27.11.2019
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них; про розірвання шлюбу
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (25.11.2019)
Дата надходження: 18.09.2019
Предмет позову: про розірвання шлюбу