Справа № 617/1556/19
Провадження № 3/617/450/19
13 листопада 2019 року Вовчанський районний суд Харківської області - Глоба М.М.,
розглянувши у залі суду у м. Вовчанську Харківської області справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з Вовчанського ВП ГУНП в Харківській області про притягнення
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Вовчанська Харківської області, громадянина України, освіта базова загальна середня, не працюючого, розлученого, раніше засудженого 22 березня 2013 року Вовчанським районним судом Харківської області за ч. 2 ст. 185 КК України до 3 років позбавлення волі, звільнений 18 червня 2014 року за ухвалою Первомайського міськрайонного суду Харківської області від 10 червня 2014 року на невідбуту частину строку покарання - 1 рік 9 місяців 17 днів, згідно ст. 2 ЗУ «Про амністію» від 08 квітня 2014 року, 14 березня 2018 року Вовчанським районним судом Харківської області за ч. 1 ст. 125 КК України у виді громадських робіт на строк до 150 годин, 07 серпня 2018 року Вовчанським районним судом Харківської області за ч. 2 ст. 389 КК України у виді арешту на строк 1 місяць, з відбуванням в кримінально-виправній установі. Відповідно до ст. 71 ч. 1 ст. 72 КК України, шляхом часткового приєднання покарання за сукупністю вироків, до призначеного покарання частково приєднано невідбуте покарання за вироком від 14 березня 2018 року та остаточно призначено покарання у виді 1 місяця 5 днім арешту з відбуванням у кримінально-виправній установі, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ,
до адміністративної відповідальності за скоєння правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП,
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії АПР18 048601 від 24 вересня 2019 року ОСОБА_1 23 вересня 2019 року не з'явився на відмітку до Вовчанського ВП в період часу з 09:00 год. до 11:00 год. Згідно ухвали Вовчанського районного суду від 14 березня 2019 року, чим порушив встановлені відносно нього правила адміністративного нагляду. Своїми діями скоїв адміністративне правопорушення передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії АПР18 048573 від 18 серпня 2019 року ОСОБА_1 18 серпня 2019 року не з'явився на відмітку до Вовчанського ВП за адресою м. Вовчанськ, вул. Колокольцова 6 в період часу з 09:00 год. до 11:00 год. Згідно ухвали Вовчанського районного суду від 14 березня 2019 року, чим порушив встановлені відносно нього правила адміністративного нагляду. Своїми діями скоїв адміністративне правопорушення передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії АПР18 048602 від 04 вересня 2019 року ОСОБА_1 26 серпня 2019 року не з'явився на відмітку до Вовчанського ВП в період часу з 09:00 год. до 11:00 год. Згідно ухвали Вовчанського районного суду від 14 березня 2019 року, чим порушив встановлені відносно нього правила адміністративного нагляду. Своїми діями скоїв адміністративне правопорушення передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії АПР18 048575 від 24 вересня 2019 року ОСОБА_1 02 вересня 2019 року знаходячись під адміністративним наглядом не з'явився на реєстраційну відмітку до Вовчанського ВП, що є порушенням обмежень адміністративного нагляду. Своїми діями скоїв адміністративне правопорушення передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії АПР18 048604 від 24 вересня 2019 року ОСОБА_1 09 вересня 2019 року знаходячись під адміністративним наглядом не з'явився на реєстраційну відмітку до Вовчанського ВП, що є порушенням обмежень адміністративного нагляду. Своїми діями скоїв адміністративне правопорушення передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії АПР18 048605 від 24 вересня 2019 року ОСОБА_1 16 вересня 2019 року знаходячись під адміністративним наглядом не з'явився на реєстраційну відмітку до Вовчанського ВП, що є порушенням обмежень адміністративного нагляду. Своїми діями скоїв адміністративне правопорушення передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії АПР18 048603 від 24 вересня 2019 року 19 вересня 2019 року під час перевірки за місцем мешкання ОСОБА_1 був відсутній, що є порушенням обмежень адміністративного нагляду, а саме: не залишати місце мешкання з 22:00 год до 06:00 год. Своїми діями скоїв адміністративне правопорушення передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
ОСОБА_1 у судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи сповіщався судом завчасно та належним чином.
Дослідивши матеріали справи, суд критично ставиться до матеріалів провадження про вчинення адміністративного правопорушення, оформлених ДОП Вовчанського ВП ГУНП у Харківській області та направлених на розгляд судді, виходячи з наступного.
Статтею 9 КУпАП передбачено, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до вимог ст.ст. 245, 252, 280 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом; орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності; при розгляді справи про адміністративне правопорушення суд зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
За змістом ч. 2 ст. 187 КУпАП відповідальність осіб настає настає у разі повторного вчинення протягом року порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме:
1) неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду;
2) неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах;
3) порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу;
4) порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста);
5) не реєстрація в органі Національної поліції.
Згідно ст. 251 КпАП України доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Висновок про наявність чи відсутність в діях особи адміністративного правопорушення має бути зроблений на підставі всебічного, повного і об'єктивного дослідження всіх обставин справи в їх сукупності (ст. 252 КУпАП).
Органи державної влади, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України (ст. 19 Конституції України). Вина особи, яка притягається до відповідальності, має бути доведена належними доказами, а не ґрунтуватись на припущеннях, усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь (ст. 62 Конституції України).
Матеріали справи не містять достатніх і беззаперечних доказів вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП, так як, до протоколу не надано доказів на підтвердження повторності вчиненого правопорушення протягом року, за яке ОСОБА_1 було піддано адміністративному стягненню за ч. 1 ст. 187 КУпАП.
Таким чином, вказаний протокол про адміністративне правопорушення слід визнати складеним з порушення вимог ст. 256 КУпАП, в зв'язку з чим його не можна вважати доказом вини ОСОБА_1 .
Додані до матеріалу документи (фотокопії) не завірені належним чином, що також унеможливлює посилання на них, як на належні та допустимі докази.
Згідно змісту ст. 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини», суди зобов'язані застосовувати при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод та практику Європейського суду з прав людини, як джерел права.
Європейський Суд з прав людини притримується у своїх рішеннях позиції, що суд вправі обґрунтовувати свої висновки лише доказами, що випливають із співіснування достатньо переконливих, чітких і узгоджених між собою висновків чи схожих неспростовних презумпцій факту (рішення Європейського суду з прав людини, справа «Коробов проти України» № 39598/03 від 21 липня 2011 року), тобто таких, що не залишать місце сумнівам, оскільки наявність останніх не узгоджується із стандартом доказування «поза розумним сумнівом» (рішення від 18 січня 1978 року у справі «Ірландія проти Сполученого Королівства» (Irelandv. theUnitedKingdom), п. 161, SeriesA заява № 25).
Відповідно п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі відсутність події і складу адміністративного правопорушення;
Таким чином, суд дійшов висновку про те, що в матеріалах справи відсутні будь-які належні та допустимі докази, які б беззаперечно доводили винуватість ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП, отже, провадження по справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 підлягає закриттю на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, в зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст. 8, 187, 221, 247, 283, 284 КУпАП, суддя -
Провадження по адміністративній справі відносно ОСОБА_1 - закрити на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, в зв'язку із відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Постанова судді протягом десяти днів з дня її винесення може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги, через Вовчанський районний суд Харківської області.
Суддя -