Справа №-613/918/19 Провадження №-3/613/554/19
25 листопада 2019 року м. Богодухів
Суддя Богодухівського районного суду Харченко С.М. розглянувши матеріали, що надійшли від Головного управління ДФС в Харківській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , працюючої головним бухгалтером ПОСП «Інкубаційна пташка», -
за ч.1 ст.163-1 КУпАП,-
Згідно протоколу, ОСОБА_1 працюючи головним бухгалтером ПОСП «Інкубаційна пташка», вчинила правопорушення, а саме: порушила п.292.3 ст.292, п.295.3 ст.295 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI зі змінами та доповненнями, в результаті чого встановлено заниження суми доходу на загальну суму 23 303,28 грн., у т.ч. за 2016 рік на суму 7170,24 грн., за 2017 рік на суму 7170,24 грн., за 2018 рік на суму 7170,24 грн., за 1 квартал 2019 року на суму 1792,56 грн., та занижено суму єдиного податку третьої групи на загальну суму 1165,10 грн., у т.ч. за 2016 рік на суму 358,50 грн., за 2017 рік на суму 358, 50 грн., за 2018 рік на суму 358,50 грн., за 2019 рік на суму 89,60 грн.
Перевіривши надані матеріали у порядку, передбаченому ст.278 КУпАП, приходжу до висновку про необхідність повернення матеріалів справи для доопрацювання, виходячи із наступних обставин:
Відповідно до вимог ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно до вимог ст.254 КУпАП про вчинення адміністративного правопорушення складається протокол уповноваженими на те посадовою особою або представником громадської організації чи органу громадської самодіяльності. Протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається у двох екземплярах, один з яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Згідно ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені ст.268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Статтею 280 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Постановами суду від 19 липня 2019 року, 27 серпня 2019 року, 26 вересня 2019 та 1 листопада 2019 року матеріал було повернуто на доопрацювання до Головного управління ДФС в Харківській області, із зазначенням необхідності усунення вказаних в постанові недоліків, які унеможливлюють розгляд матеріалу по суті. Вказані вище постанови суду виконані не були. Так, в порушення вимог ст.256 КУпАП в протоколі не повному обсязі зазначено відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності. Крім того, в протоколі не викладена суть адміністративного правопорушення, а зазначені лише його наслідки. Також, слід зазначити, що протокол не містить посилання на дату виявлення порушення, оскільки воно є триваючим, що уразі притягнення особи до адміністративної відповідальності унеможливлює дотримання положень ч.2 ст.38 КУпАП. Крім того, наявна в матеріалі копія акту перевірки надана не повному обсязі. Також, копія акта перевірки від 07.06.2019 року № 1994/20-40-14-22-07/05405823, податкові повідомлення-рішення та інші матеріали адміністративної справи не завірені у встановленому порядку. Крім того, слід зазначити, що у справах цієї категорії на підтвердження передбачених ст.163 КУпАП протиправних дій, податкові органи, що складають протоколи про адміністративні правопорушення повинні додавати до протоколів податкові повідомлення - рішення, ухвалені за результатами проведених перевірок. Суди враховують чи було таке повідомлення-рішення оскаржене у визначений Законом термін й у визначеному Законом порядку. Якщо так, то суди вимагають від посадової особи, що склала протокол про адміністративне правопорушення, підтверджень того, що зазначене повідомлення-рішення набуло відповідної юридичної сили.
Вищевказані недоліки унеможливлюють розгляд матеріалу по суті, в зв'язку з чим протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 підлягає поверненню для усунення недоліків.
Згідно з п. 24 ч. 5 Постанови Пленуму Верховного суду України № 14 від 23.12.05 року визнано правильною практика тих судів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені без додержання вимог ст. 256 КУпАП, відповідному органу для належного оформлення.
На підставі приведеного вище, керуючись ст.256 КУпАП, -
постановив:
Адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.163-1 КУпАП (згідно протоколу), повернути Головному управлінню ДФС в Харківській області, на доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.