Справа № 159/6362/19
Провадження № 3/159/3027/19
25 листопада 2019 року м. Ковель
розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшли від Управління Служби безпеки України у Волинській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця м.Горлівки Донецької області, зареєстрованого та фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , працюючого на посаді військового комісара ІНФОРМАЦІЯ_2 ,
за п.6 ч. 1 ст. 212-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
ОСОБА_1 , працюючи на посаді військового комісара ІНФОРМАЦІЯ_2 , допустив порушення вимог законодавства у сфері охорони державної таємниці.
Так, 31 жовтня 2019 року на підставі статті 37 Закону України «Про державну таємницю» та припису на виконання завдання від 28.10.2019 № 54/24/38-3840 комісія УСБУ у Волинській області провела контрольну перевірку стану охорони державної таємниці у Турійському військовому комісаріаті.
Зокрема, в ході проведення перевірки комісією встановлено, що ОСОБА_1 , будучи керівником зазначеної установи та особою, обізнаною з вимогами нормативно-правових документів в сфері охорони державної таємниці, в порушення вимог ч. 6 ст. 5, ч. 1 ст. 37 Закону України «Про державну таємницю» та пунктів 3, 35, 116, 90, 749, 758 "Порядку організації та забезпечення режиму секретності в державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях", затвердженого постановою КМУ від 18.12.2013 № 939, не вжив достатніх заходів щодо забезпечення охорони державної таємниці та не забезпечив належний контроль за її охороною у ввіреному йому військовому комісаріаті.
- не проконтролював повноту усунення порушень вимог режиму секретності, які були виявлені у військоматі під час проведення комісією УСБУ у Волинській області спеціальної експертизи наявності умов, необхідних для провадження діяльності, пов'язаної з державною таємницею (акт від 12.09.2019 № 54/24/38-3301дск), та не виконав відповідні висновки, що зазначені в акті (ст. 37 Закону України «Про державну таємницю», п. 758 Порядку);
встановленим порядком не проінформував УСБУ у Волинській області про звільнення колишнього військовослужбовця військомату, на якого були покладені обов'язки щодо забезпечення режиму секретності (п. 40 Порядку);
не організував та не забезпечив належний контроль за порядком приймання-передавання матеріальних носіїв секретної інформації під час зміни працівника, на якого були покладені обов'язки щодо забезпечення режиму секретності в установі. А саме, не створив розпорядчим документом з числа військовослужбовців військкомату комісію для здійснення приймання-передавання матеріальних носіїв секретної інформації. Як наслідок, повна перевірка наявності таких документів не здійснювалась (п.п. 762-765 Порядку);
в порушення вимог п. 40 Порядку не погодив з УСБУ у Волинській області покладання обов'язків щодо забезпечення режиму секретності в установі на ОСОБА_2 .
Крім зазначеного, підполквоник ОСОБА_1 не здійснив контроль за станом охорони державної таємниці в установі. Як наслідок:
квартальні перевірки наявності матеріальних носіїв секретної інформації у військкоматі не провадяться (п. 434 Порядку);
заходи щодо забезпечення режиму секретності в умовах особливого періоду, надзвичайного стану або у разі виникнення загрози захоплення матеріальних носіїв секретної інформації належним чином не організовані та не уточнені (п.п. 734-741 Порядку);
окремим військовослужбовцям військкомату не оформлений відповідний допуск та не наданий доступ до державної таємниці (ст. 22, 26, 27 Закону України "Про державну таємницю", п.п. 46, 49, 56, 73, 74, 88, 90 Порядку).
Отже, ОСОБА_1 , як керівник установи, який провадить діяльність, пов'язану з державною таємницею, не створив умови, необхідні для її провадження, не виконав висновки УСБУ у Волинській області, які викладені в акті спеціальної експертизи та не вжив достатніх заходів щодо забезпечення охорони державної таємниці, та не забезпечив належний контроль за її охороною.
В судовому засіданні ОСОБА_1 факт вчинення даного правопорушення визнав повністю, просив суворо не карати.
Крім визнання провини самою особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, його вина доводиться протоколом про адміністративне правопорушення від 11.11. 2019 року, іншими матеріалами справи.
Дослідивши докази по справі приходжу до висновку, що ОСОБА_1 своїми діями порушив ст. 39 Закону України «Про державну таємницю», вчинивши тим самим адміністративне правопорушення, передбачене п. 6 ч. 1 ст. 212-2 КУпАП, тобто порушення законодавства про державну таємницю, а саме: невжиття заходів щодо забезпечення охорони державної таємниці та незабезпечення контролю за охороною державної таємниці.
Обираючи вид та розмір адміністративного стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, обставини, що обтяжують та пом'якшують відповідальність.
Крім цього, у відповідності до вимог Закону України "Про судовий збір", слід стягнути з ОСОБА_1 судовий збір.
Керуючись ст. ст. 283, 284 КУпАП та на підставі п. 6 ч. 1 ст. 212-2 КУпАП, ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір",-
Визнати винним ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 ) у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого п. 6 ч. 1 ст. 212-2 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу, в розмірі 30 (тридцяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 510 (п'ятсот десять) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 ) в дохід держави 384 грн. 20 коп. судового збору.
Постанова може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги до Волинського апеляційного суду через Ковельський міськрайонний суд Волинської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя
Ковельського міськрайонного суду В.О.Лесик