Постанова від 16.09.2019 по справі 521/14336/19

ПОСТАНОВА

Справа №521/14336/19

Номер провадження 3/521/6073/19

16.09.2019 року м. Одеса

Суддя Малиновського районного суду м. Одеси Передерко Д.П., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління патрульної поліції у м. Одесі, про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,

за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КпАП України, -

ВСТАНОВИВ:

Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення, 08.08.2019 року, о 03:05 годині, водій ОСОБА_1 , керував автомобілем „Мерседес” державний номер НОМЕР_1 , біля будинку №17-А по вул.Грушевського в м.Одесі, з явними ознаками алкогольного сп'яніння (нестійка хода, почервоніння очей, запах алкоголю з порожнини рота) та від проходження медичного огляду на стан сп'яніння, у присутності двох свідків, відмовився, чим порушив вимоги п.2.5 правил дорожнього руху, за що передбачена відповідальність за ст.130 КУпАП.

Дослідивши докази, надані органом національної поліції на підтвердження обставин, викладених у протоколі про адміністративне правопорушення, суддя вважає, що ці докази є недостатніми для визнання ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 130 КУпро АП, в зв'язку із чим провадження підлягає закриттю. При цьому суддя виходить з наступного.

Допитаний у судовому засіданні ОСОБА_1 , вину у скоєнні зазначеного правопорушення не визнав, та пояснив, що у вказані в протоколі місці та час він дійсно перебував у нетверезому стані, але автомобілем він не керував і знаходився біля свого автомобілю в очікуванні свого знайомого, який повинен був сісти за кермо його транспортного засобу. В подальшому, до нього під'їхали працівники поліції та запропонували йому пройти огляд на стан сп'яніння, на що він відмовився, при цьому неодноразово наголошуючи, що за кермом автомобіля він не перебував.

Відповідно до ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.

Статтею 280 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно зі ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Відповідно до діспозиції ст. 130 КУпроАП, стягнення на особу за вчинення вказаного адміністративного правопорушення, накладається лише при встановленні сукупності факту керування транспортними засобами і факту перебування водія в стані алкогольного чи наркотичного сп'яніння. Разом із цим, дослідивши надані до суду докази, встановивши факт перебування ОСОБА_1 у стані алкогольного сп'яніння, суддя не вбачає в них підтвердження факту перебування ОСОБА_1 у стані алкогольного сп'яніння саме при керуванні транспортним засобом.

Відповідно до ст.62 Конституції України, яка є нормою прямої дії, усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.

На підставі вищевикладеного, згідно із п. 1 ч. 1 ст. 247 КУ про АП провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю у випадку відсутності складу адміністративного правопорушення.

Керуючись ст. 283, 284 КУ про АП, -

ПОСТАНОВИВ:

Провадження по адміністративній справі відносно ОСОБА_1 за ст. 130 ч. 1 КУпАП закрити у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.

Вилучене посвідчення водія на ім'я ОСОБА_2 - повернути власникові у встановленому законом порядку.

На постанову може бути подана апеляція протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя: Передерко Д.П.