Ухвала від 25.11.2019 по справі 910/16357/19

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про відмову у прийнятті заяви про

затвердження плану санації

25.11.2019Справа № 910/16357/19

Суддя Мандичев Д.В., розглянувши

Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Тройберг ЛТД" (ідентифікаційний номер 41123047)

про затвердження плану санації

ВСТАНОВИВ:

19.11.2019. до господарського суду міста Києва надійшла заява про затвердження плану санації Товариства з обмеженою відповідальністю "Тройберг ЛТД" (ідентифікаційний номер 41123047) до відкриття провадження у справі про банкрутство товариства в порядку ст. 5 Кодексу України з процедур банкрутства.

Частиною 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.

Припинаси ч.1 ст. 5 КУ з процедур банкрутства встанволено, що боржник за рішенням засновників (учасників, акціонерів) боржника має право ініціювати процедуру санації до відкриття провадження у справі про банкрутство. Санація боржника до відкриття провадження у справі про банкрутство здійснюється відповідно до плану санації боржника до відкриття провадження у справі про банкрутство (далі - план санації).

Частиною 2 ст. 5 КУ з процедур банкрутства унормовано, що у плані санації визначаються: розміри, порядок і строки погашення вимог кредиторів, які беруть участь у санації; заходи щодо виконання плану санації та нагляду за виконанням плану санації; обсяг повноважень керуючого санацією (у разі його призначення). Планом санації може бути передбачено:поділ кредиторів, які беруть участь у санації, на категорії залежно від виду вимог та наявності (відсутності) забезпечення вимог таких кредиторів; різні умови задоволення вимог для кредиторів різних категорій; заходи з отримання позик чи кредитів; умови, передбачені частиною другою статті 51 цього Кодексу.

До плану санації додається ліквідаційний аналіз, який свідчить про вигідність для кредиторів виконання плану санації порівняно з ліквідацією боржника. До плану санації може додаватися фінансовий аналіз, який підтверджує здатність боржника виконувати умови плану санації.

У відповідності до ч.5 ст. 5 КУ з процедур банкрутства боржник протягом п'яти днів з дня схвалення кредиторами плану санації подає до господарського суду за місцезнаходженням боржника заяву про затвердження плану санації.

До заяви про затвердження плану санації додаються:

план санації;

документи, що підтверджують схвалення плану санації;

список кредиторів із зазначенням їх найменування або ім'я, місцезнаходження або місця проживання чи перебування, ідентифікаційного коду або реєстраційного номера облікової картки платника податків (за наявності) та суми заборгованості.

За подання заяви про затвердження плану санації справляється судовий збір.

Згідно з ч. ст. 5 КУ з процедур банкрутства Господарський суд виносить ухвалу про прийняття або відмову у прийнятті заяви про затвердження плану санації протягом п'яти днів з дня її отримання.

Господарський суд відмовляє у прийнятті заяви про затвердження плану санації, якщо:

план санації не відповідає вимогам цього Кодексу;

справа не підсудна даному господарському суду;

стосовно боржника відкрито провадження у справі про банкрутство;

юридичну особу - боржника припинено в установленому законодавством порядку.

Про відмову у прийнятті заяви про затвердження плану санації виноситься ухвала, яка надсилається заявнику разом із заявою та доданими до неї документами.

Так, дослідивши подані суду документи, зокрема план санації, судом встановлено його не відповідність вимогам цього Кодексу, з огляду на наступне.

Розділом ІХ. Прикінцевих положень поданого до суду плану санації передбачено, що у разі невиконання пунктів плану санації, керуючий санацією, комітет кредиторів, власники підприємства, інвестори мають право звернутись до суду із клопотання про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.

На думку суду, вказане суперечить вимогам Кодексу та безпосередньо меті ст. 5 КУ з процедур банкрутства.

Пунктом 1.4 Положення про порядок проведення санації до порушення провадження про банкрутство, затвердженого постановою Пленуму Вищого господарського суду України за № 15 від 17.12.13 (далі - Положення про санацію) встановлено, що метою проведення досудової санації є: - добровільне врегулювання питань погашення заборгованості між кредиторами та боржником, між незабезпеченими кредиторами, а також між незабезпеченими та забезпеченими кредиторами; - досягнення взаємовигідних (паритетних) умов щодо врегулювання заборгованості;- використання недорогої процедури врегулювання заборгованості;- забезпечення процесуально економного механізму врегулювання заборгованості боржника;- забезпечення справедливого задоволення вимог кредиторів;- запобігання порушенню прав кредиторів під час погашення їх грошових вимог;- встановлення додаткових гарантій для кредиторів щодо задоволення їх грошових вимог;- збереження господарюючого суб'єкта та його господарської діяльності.

Процедура досудової санації - позасудова процедура, що застосовується до боржника до порушення провадження у справі про банкрутство (п. 1.5 Положення про санацію)

Отже, процедура, визначена полаженням ст. 5 КУ з процедур банкрутства не передбачає відкриття провадження у справі про банкрутство та застосування таких судових процедур щодо боржника як ліквідація.

Натомість, ч. 10 КУ з процедур банкрутства встановлено подальшу процедуру у разі не виконання плану санації, зокрема, за заявою боржника або кредитора господарський суд може припинити процедуру санації у разі порушення виконання плану санації, за наявності підстав вважати, що такий план санації не буде виконаний. Ухвала господарського суду про припинення процедури санації скасовує заходи, вжиті судом, а план санації вважається розірваним. У такому разі вимоги кредиторів відновлюються в повному розмірі у незадоволеній частині.

Таким чином, виходячи з вищевикладеного, у суду відсутні підстави для прийняття заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Тройберг ЛТД" про завтердження плану санації.

Керуючись ч6 ст. 5 Кодуксу України з процедур банкуртства, ст.ст. 232,234 Господарського процесуального кодексу України та приймаючи до уваги приписи Положення про порядок проведення санації до порушення провадження про банкрутство, затвердженого постановою Пленуму Вищого господарського суду України за № 15 від 17.12.13, суд,-

УХВАЛИВ:

Відмовити у прийнятті заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Тройберг ЛТД" про завтердження плану санації

Повернути Товариству з обмеженою відповідальністю "Тройберг ЛТД" заяву про завтердження плану санації та додані до неї документи.

Згідно з ч. 2 ст.235 Господарського процесуального кодексу України дана ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею. Дана ухвала може бути оскаржена у порядку, встановленому статтею 256 Господарського процесуального кодексу України.

Суддя Д.В. Мандичев