Ухвала від 22.11.2019 по справі 0440/4969/18

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

22 листопада 2019 р. Справа № 0440/4969/18

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Бондар М.В. розглянувши у письмовому провадженні клопотання прокурора та відповідача-1 про закриття провадження у справі за позовом першого заступника керівника Нікопольської місцевої прокуратури в інтересах держави до виконавчого комітету Грушівської сільської ради Дніпропетровської області, Грушівської сільської ради Дніпропетровської області, треті особі, що не заявляють самостійних вимог на предмет спору: Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області, Комунальний заклад Токівська загальноосвітня школа I-III ступенів Грушівської сільської ради Дніпропетровської області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

Перший заступник керівника Нікопольської місцевої прокуратури в інтересах держави звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовною заявою до виконавчого комітету Грушіської сільської ради Дніпропетровської області, Грушівської сільської ради Дніпропетровської області, треті особі, що не заявляють самостійних вимог на предмет спору: Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області, Комунальний заклад Токівська загальноосвітня школа I-III ступенів Грушівської сільської ради Дніпропетровської області, в якій просить:

- визнати протиправною бездіяльність виконавчого комітету Грушівської сільської ради Дніпропетровської області в особі сектору освіти виконавчого комітету Грушівської сільської ради Дніпропетровської області (ЄДРПОУ 40195208) щодо невжиття заходів, направлених на усунення порушень протипожежної безпеки в діяльності комунального закладу освіти Токівська загальноосвітня школа І-ІП ступенів Грушівської сільської ради Дніпропетровської області, що зафіксовані у акті № 84 позапланової перевірки проведеної у період 27.11.2017 по 01.12.2017 Апостолівського районного сектору ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області та зобов'язати вжити в межах компетенції заходів, направлених на усунення вказаних порушень протипожежної безпеки;

- визнати протиправною бездіяльність Грушівської сільської ради Дніпропетровської області (ЄДРПОУ 04338575) щодо невжиття заходів, направлених на усунення порушень протипожежної безпеки в діяльності комунального закладу освіти Токівська загальноосвітня школа І-ПІ ступенів Грушівської сільської ради Дніпропетровської області, та зобов'язати вжити в межах компетенції заходів, направлених на усунення вказаних порушень протипожежної безпеки, у тому числі розглянути питання про виділення коштів, необхідних на усунення виявлених порушень.

Ухвалою суду від 15.03.2019 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито загальне позовне провадження.

Від заступника керівника Нікопольської місцевої прокуратури надійшло клопотання про закриття провадження у справі.

В обґрунтування клопотання зазначено, що відповідачем вжито заходи на виконання позовних вимог. Зокрема, листом в.о. голови виконавчого комітету Грушівської сільської ради Дніпропетровської області від 31.10.2019 року №75-1106 повідомлено прокуратуру про те, що корпуси №1 та №2 Токівської загальноосвітньої школи I-III ступенів у 2019 році повністю укомплектовано первинними засобами пожежогасіння та обладнано покажчиками “Вихід” на шляхах евакуації. Згідно рішення сесії Грушівської сільської ради №323/ХХІХ-VІІ від 11.11.2019 року, питання виділення грошових коштів на забезпечення системою протипожежної безпеки КЗ Токівська загальноосвітня школа I-III ступенів Грушівської сільської ради Дніпропетровської області з бюджету громади на 2020 рік вирішено позитивно. Таким чином, прокурор просить закрити провадження у цій справі на підставі пункту 8 частини 1 статті 238 Кодексу адміністративного судочинства України.

22.11.2019 року представник відповідача-1 надав до суду клопотання про закриття провадження до суду, у зв'язку з усуненням порушень, які зумовили подання позову. На підтвердження вжиття заходів щодо усунення порушень надано рішення “Про виділення коштів на забезпечення системою протипожежної безпеки Комунального закладу Токівська загальноосвітня школа I-III ступенів Грушівської сільської ради Дніпропетровської області з бюджету громади на 2020 рік”, яке прийнято Грушівською сільською радою на сесії №323/ХХІХ-VІІ від 11.11.2019 року.

В судове засідання 22.11.2019 року учасники справи не з'явилися, про дату, час та місце проведення засідання повідомлені належним чином. Прокурор надав клопотання про розгляд справи без його участі. Неприбуття представників відповідачів та третіх осіб, які належним чином повідомлення про судове засідання, не перешкоджає розгляду заяв про закриття провадження.

На підставі частини 9 статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України, враховуючи відсутність потреби заслухати свідка чи експерта, суд вирішив здійснювати розгляд клопотання про закриття провадження в порядку письмового провадження.

Розглянувши вказані клопотання, суд дійшов висновку про наявність підстав для їх задоволення.

Відповідно до пункту 8 частини 1 статті 238 Кодексу адміністративного судочинства України суд закриває провадження у справі щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності суб'єкта владних повноважень, якщо оскаржувані порушення були виправлені суб'єктом владних повноважень і при цьому відсутні підстави вважати, що повне відновлення законних прав та інтересів позивача неможливе без визнання рішень, дій або бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправними після такого виправлення.

З огляду на те, що після звернення з позовом до суду відповідачами вжито заходи щодо усунення порушень, які стали підставою для звернення прокурора до суду, враховуючи, що вищенаведені дії не суперечать закону, не порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси, суд вважає за можливе задовольнити клопотання про закриття провадження та закрити провадження у справі.

На підставі викладеного, керуючись пунктом 8 частини 1 статті 238 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Клопотання першого заступника керівника Нікопольської місцевої прокуратури та представника виконавчого комітету Грушівської сільської ради Дніпропетровської області про закриття провадження у справі - задовольнити.

Закрити провадження у адміністративній справі №0440/4969/18 за позовом першого заступника керівника Нікопольської місцевої прокуратури в інтересах держави до виконавчого комітету Грушівської сільської ради Дніпропетровської області, Грушівської сільської ради Дніпропетровської області, треті особі, що не заявляють самостійних вимог на предмет спору: Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області, Комунальний заклад Токівська загальноосвітня школа I-III ступенів Грушівської сільської ради Дніпропетровської області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії.

Ухвала суду набирає законної сили відповідно до статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в порядку та у строки, встановлені статтями 295 та 297 Кодексу адміністративного судочинства України.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи ухвала суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 частини 1 розділу VII “Перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя М.В. Бондар