18 листопада 2019 року ЛуцькСправа № 140/2661/19
Волинський окружний адміністративний суд у складі судді Валюха В.М., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 (військова частина НОМЕР_1 ) про визнання протиправним та скасування наказу,
ОСОБА_1 звернулася з позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 (військова частина НОМЕР_1 ) (далі - ІНФОРМАЦІЯ_2 ) про визнання протиправним та скасування наказу.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач ОСОБА_1 з грудня 2016 року проходить військову службу за контактом у Луцькому прикордонному загоні на посаді заступника начальника відділення з персоналу відділення інспекторів прикордонної служби «Висоцьк» відділу прикордонної служби «Римачі» у військовому званні лейтенант.
03.08.2019 позивачу було доведено наказ начальника Луцького прикордонного загону від 01.08.2019 № 1270-аг «Про результати службового розслідування», відповідно до пункту 2 якого за особисту недисциплінованість, безвідповідальність, що виразилося у вживанні спиртних напоїв 30.06.2019, у порушення статей 11, 13, 49 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, затвердженого Законом України від 24.03.1999 № 548-XIV (далі - Статут внутрішньої служби ЗСУ), статті 4 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України, затвердженого Законом України 24.03.1999 № 551-XIV (далі - Дисциплінарний статут ЗСУ), на позивача накладено дисциплінарне стягнення у вигляді суворої догани.
Позивач не погоджується із вказаним наказом від 01.08.2019 № 1270-ог з тих підстав, що дисциплінарне стягнення накладено на неї неправомірно, проведеним службовим розслідуванням не встановлено факту порушення військової дисципліни або громадського порядку, підстави накладення стягнення є надуманими та необґрунтованими.
Позивач просить визнати протиправним та скасувати пункт 2 наказу начальника Луцького прикордонного загону від 01.08.2019 № 1270-ог «Про результати службового розслідування» в частині накладення на ОСОБА_1 дисциплінарного стягнення у вигляді суворої догани.
Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 17.09.2019 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у даній справі, судовий розгляд справи ухвалено проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін суддею одноособово (а. с. 1).
В поданому до суду відзиві на позовну заяву від 23.09.2019 № 14/108800 (а. с. 18-26) відповідач Луцький прикордонний загін позов не визнав та просить відмовити у його задоволенні з таких підстав.
Наказом начальника Луцького прикордонного загону від 23.07.2019 № 1207-аг «Про призначення службового розслідування» призначено службове розслідування з метою з'ясування причин та обставин, що призвели до виникнення 30.06.2019 негативних явищ, які підривають імідж Державної прикордонної служби України та негативно впливають на рівень особистої дисципліни особового складу підрозділу охорони державного кордону за участі військовослужбовців відділення інспекторів прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_3 » відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_4 ».
В ході проведення службового розслідування було відібрано письмове пояснення у позивача, долучено копії службової документації, надано копію службової характеристики на позивача, групою, яка проводила службове розслідування, було запропоновано притягнути до дисциплінарної відповідальності. На підставі доданих документів, начальник Луцького прикордонного загону володів усіма необхідними відомостями (даними, інформацією) ситуації, а тому мав можливість об'єктивно та незалежно стосовно кожної винної особи прийняти відповідне правове рішення. В основу службового розслідування лягли наступні документи: пояснення причетних до ситуації осіб; службова характеристика позивача; аркуш бесіди з військовослужбовцем, якого було притягнуто до дисциплінарної відповідальності.
Група офіцерів прикордонного загону, якою було проведено службове розслідування, розглянувши та вивчивши всі наявні матеріали службового розслідування підтвердила факт виникнення негативних явищ 30.06.2019, які підривають імідж Державної прикордонної служби України та негативно впливають на рівень особистої дисципліни особового складу підрозділу охорони державного кордону за участі військовослужбовців відділення інспекторів прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_3 » відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_4 », що виразилось у вживанні алкогольних напоїв заступником начальника відділення з персоналу відділення інспекторів прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_3 » відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_4 » лейтенантом ОСОБА_1 з іншими військовослужбовцями.
У висновку службового розслідування детально описано сутність вчинення дисциплінарного проступку лейтенанта ОСОБА_1 , що полягало в її особистій недисциплінованості, безвідповідальності, порушенні вимог статей 11, 13, 49 Статуту внутрішньої служби ЗСУ, статті 4 Дисциплінарного статуту ЗСУ. Висновок службового розслідування командиром загону був затверджений 31.07.2019, де зазначено про накладення на позивача дисциплінарного стягнення «сувора догана».
31.07.2019 начальником загону було проведено бесіду з позивачем щодо притягнення її до дисциплінарної відповідальності, за результатами якої ОСОБА_1 в аркуші бесід зазначила, що заперечень, заяв та клопотань не має, та проставила особистий підпис.
Згідно з наказом начальника Луцького прикордонного загону від 01.08.2019 № 1270-аг «Про результати службового розслідування» за особисту недисциплінованість, безвідповідальність, що виразилось у вживанні спиртних напоїв 30.06.2019, порушення статей 11, 13, 49 Статуту внутрішньої служби ЗСУ, статті 4 Дисциплінарного статуту ЗСУ заступнику начальника відділення з персоналу відділення інспекторів прикордонної служби «Висоцьк» відділу прикордонної служби «Римачі» лейтенанту ОСОБА_1 оголошено «сувору догану». Даний наказ до позивача було доведено, про що свідчить підпис на зворотній стороні останньої сторінки наказу від 01.08.2019 № 1270-аг.
Таким чином, проведеним службовим розслідуванням однозначно і беззаперечно доведено факт вчинення позивачем дисциплінарного проступку, а встановлені терміни проведення службового розслідування порушено не було.
Інших заяв по суті справи чи клопотань про розгляд справи у судовому засіданні від учасників справи до суду не надходило.
Ухвалою суду від 26.09.2019 відмовлено в задоволенні клопотання Луцького прикордонного загону про залишення позовної заяви без розгляду (а. с. 54).
Відповідно до частини другої статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) розгляд справи по суті за правилами спрощеного позовного провадження починається з відкриття першого судового засідання. Якщо судове засідання не проводиться, розгляд справи по суті розпочинається через тридцять днів, а у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу, - через п'ятнадцять днів з дня відкриття провадження у справі. Згідно із частиною першою статті 258 КАС України суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.
Відтак, справу розглянуто по суті у межах строків, визначених частиною першою статті 258, частиною другою статті 262 КАС України.
Дослідивши письмові докази та письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, суд дійшов висновку, що позов необхідно задовольнити повністю з таких мотивів та підстав.
Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 з 2016 року по 06.08.2019 проходила військову службу за контрактом у званні лейтенанта на посаді заступника начальника відділення з персоналу відділення інспекторів прикордонної служби «Висоцьк» (тип В) відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_4 » І категорії (тип Б), що підтверджується контрактом про проходження військової служби від 05.04.2019 (а. с. 30-31), наказами начальника Луцького прикордонного загону від 01.08.2019 № 408-ос, від 06.08.2019 № 415-ос (а. с. 28-29), службовою характеристикою ОСОБА_1 (а. с. 46).
Як вбачається з висновку службового розслідування, проведеного на підставі наказу начальника Луцького прикордонного загону від 23.07.2019 № 1207-аг, з метою з'ясування причин та обставин, що призвели до виникнення 30.06.2019 негативних явищ, які підривають імідж Державної прикордонної служби України та негативно впливають на рівень особистої дисципліни особового складу підрозділу охорони державного кордону за участі військовослужбовців відділення інспекторів прикордонної служби «Висоцьк» відділу прикордонної служби «Римачі», факт виникнення негативних явищ 30.06.2019, які підривають імідж Державної прикордонної служби України та негативно впливають на рівень особистої дисципліни особового складу підрозділу охорони державного кордону за участі військовослужбовців відділення інспекторів прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_3 » відділу прикордонної служби «Римачі», що виразилось у вживанні алкогольних напоїв, в тому числі заступником начальника відділення з персоналу відділення інспекторів прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_3 » відділу прикордонної служби «Римачі» лейтенантом ОСОБА_1 та іншими військовослужбовцями підтвердився, у зв'язку із чим запропоновано позивача притягнути до дисциплінарної відповідальності (а. с. 32-36).
Пунктом 2 наказу начальника Луцького прикордонного загону від 01.08.2019 № 1270-аг «Про результати службового розслідування» за особисту недисциплінованість, безвідповідальність, що виразилося у вживанні спиртних напоїв 30.06.2019, порушення статей 11, 13, 49 Статуту внутрішньої служби ЗСУ, статті 4 Дисциплінарного статуту ЗСУ, заступнику начальника відділення інспекторів прикордонної служби «Висоцьк» з персоналу відділу прикордонної служби «Римачі» лейтенанту ОСОБА_1 оголошено сувору догану (а. с. 32-33).
При вирішенні даного спору суд застосовує такі нормативно-правові акти.
Преамбулою (вступом) Статуту внутрішньої служби ЗСУ визначено, що цей Статут визначає загальні права та обов'язки військовослужбовців Збройних Сил України і їх взаємовідносини, обов'язки основних посадових осіб полку і його підрозділів, правила внутрішнього порядку у військовій частині та її підрозділах. Дія Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України поширюється на Державну прикордонну службу України, Службу безпеки України, Національну гвардію України та на інші військові формування, створені відповідно до законів України, Державну спеціальну службу транспорту, Державну службу спеціального зв'язку та захисту інформації України.
Відповідно до статті 11 Статуту внутрішньої служби ЗСУ необхідність виконання завдань оборони України, захисту її суверенітету, територіальної цілісності та недоторканності, а також завдань, визначених міжнародними зобов'язаннями України, покладає на військовослужбовців такі обов'язки: свято і непорушно додержуватися Конституції України та законів України, Військової присяги, віддано служити Українському народові, сумлінно і чесно виконувати військовий обов'язок; бути хоробрим, ініціативним і дисциплінованим; беззастережно виконувати накази командирів (начальників) і захищати їх у бою, як святиню оберігати Бойовий Прапор своєї частини; постійно підвищувати рівень військових професійних знань, вдосконалювати свою виучку і майстерність, знати та виконувати свої обов'язки та додержуватися вимог статутів Збройних Сил України; знати й утримувати в готовності до застосування закріплене озброєння, бойову та іншу техніку, берегти державне майно; дорожити бойовою славою Збройних Сил України та своєї військової частини, честю і гідністю військовослужбовця Збройних Сил України; поважати бойові та військові традиції, допомагати іншим військовослужбовцям, що перебувають у небезпеці, стримувати їх від вчинення протиправних дій, поважати честь і гідність кожної людини; бути пильним, суворо зберігати державну таємницю; вести бойові дії ініціативно, наполегливо, до повного виконання поставленого завдання; виявляти повагу до командирів (начальників) і старших за військовим званням, сприяти їм у підтриманні порядку і дисципліни.
Згідно із статтею 13 Статуту внутрішньої служби ЗСУ військовослужбовець зобов'язаний додержуватися вимог безпеки, вживати заходів до запобігання захворюванню, травматизму, повсякденно підвищувати фізичну загартованість і тренованість, утримуватися від шкідливих для здоров'я звичок.
За приписами статті 49 Статуту внутрішньої служби ЗСУ військовослужбовці повинні постійно бути зразком високої культури, скромності й витримки, берегти військову честь, захищати свою й поважати гідність інших людей, зобов'язані завжди пам'ятати, що за їх поведінкою судять не лише про них, а й про Збройні Сили України в цілому.
Відповідно до преамбули Дисциплінарного статуту ЗСУ цей Статут визначає сутність військової дисципліни, обов'язки військовослужбовців, а також військовозобов'язаних та резервістів під час проходження зборів щодо її додержання, види заохочень та дисциплінарних стягнень, права командирів щодо їх застосування, а також порядок подання і розгляду заяв, пропозицій та скарг. Дія Дисциплінарного статуту Збройних Сил України поширюється на Державну прикордонну службу України, Службу безпеки України, Національну гвардію України та інші військові формування, створені відповідно до законів України, Державну спеціальну службу транспорту, Державну службу спеціального зв'язку та захисту інформації України.
Згідно із статтями 1, 2 Дисциплінарного статуту ЗСУ військова дисципліна - це бездоганне і неухильне додержання всіма військовослужбовцями порядку і правил, встановлених військовими статутами та іншим законодавством України. Військова дисципліна ґрунтується на усвідомленні військовослужбовцями свого військового обов'язку, відповідальності за захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, на їх вірності Військовій присязі.
Як передбачено статтю 4 Дисциплінарного статуту ЗСУ, військова дисципліна зобов'язує кожного військовослужбовця: додержуватися Конституції та законів України, Військової присяги, неухильно виконувати вимоги військових статутів, накази командирів; бути пильним, зберігати державну та військову таємницю; додержуватися визначених військовими статутами правил взаємовідносин між військовослужбовцями, зміцнювати військове товариство; виявляти повагу до командирів і один до одного, бути ввічливими і додержуватися військового етикету; поводитися з гідністю й честю, не допускати самому і стримувати інших від негідних вчинків; не вживати під час проходження військової служби (крім медичного призначення) наркотичні засоби, психотропні речовини чи їх аналоги, а також не вживати спиртні напої під час виконання обов'язків військової служби.
За правилами частини першої статті 45 Дисциплінарного статуту ЗСУ у разі невиконання (неналежного виконання) військовослужбовцем своїх службових обов'язків, порушення військовослужбовцем військової дисципліни або громадського порядку командир повинен нагадати йому про обов'язки служби, а за необхідності - накласти дисциплінарне стягнення.
Статтями 83 - 86 Дисциплінарного статуту ЗСУ передбачено, зокрема, що на військовослужбовця, який порушує військову дисципліну або громадський порядок, можуть бути накладені лише ті дисциплінарні стягнення, які визначені цим Статутом і відповідають військовому званню військовослужбовця та дисциплінарній владі командира, що вирішив накласти на винну особу дисциплінарне стягнення. Прийняттю рішення командиром про накладення на підлеглого дисциплінарного стягнення може передувати службове розслідування. Воно проводиться з метою уточнення причин і умов, що сприяли вчиненню правопорушення, та ступеня вини. Службове розслідування призначається письмовим наказом командира, який вирішив притягти військовослужбовця до дисциплінарної відповідальності. Воно може бути проведено особисто командиром, доручено офіцерові чи прапорщикові (мічманові), а у разі вчинення правопорушення солдатом (матросом) чи сержантом (старшиною) - також сержантові (старшині). Службове розслідування має бути завершене протягом одного місяця з дня його призначення командиром (начальником). У необхідних випадках цей термін може бути продовжено командиром (начальником), який призначив службове розслідування, або старшим командиром (начальником), але не більш як на один місяць. Порядок проведення службового розслідування у Збройних Силах України встановлюється наказом Міністерства оборони України, в інших військових формуваннях - центральними органами виконавчої влади, яким вони підпорядковані. Якщо вину військовослужбовця повністю доведено, командир приймає рішення про накладення дисциплінарного стягнення. Під час накладення дисциплінарного стягнення та обрання його виду враховується: характер та обставини вчинення правопорушення, його наслідки, попередня поведінка військовослужбовця, а також тривалість військової служби та рівень знань про порядок служби.
Відповідно до пункту 1 Інструкції про порядок проведення службового розслідування у Державній прикордонній службі України, затвердженої наказом Адміністрації Державної прикордонної служби України від 14.02.2005 № 111, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 23.02.2005 за № 261/10541 (далі - Інструкція № 111), ця Інструкція визначає підстави, порядок призначення і проведення службового розслідування за фактами невиконання (неналежного виконання) військовослужбовцями своїх службових обов'язків, порушення військової дисципліни, порядку несення служби або громадського порядку.
Пунктом 17 Інструкції № 111 передбачено, що розслідування має встановити: наявність чи відсутність події, з приводу якої було призначено розслідування, та її обставини (час, місце) і наслідки; осіб, з вини яких трапилася подія, та осіб, дії чи бездіяльність яких сприяли шкідливим наслідкам або створювали загрозу для їх спричинення; наявність причинного зв'язку між подією, з приводу якої було призначено службове розслідування, та неправомірними діями військовослужбовця; конкретні неправомірні дії або бездіяльність військовослужбовця, який вчинив правопорушення; вимоги законів чи інших нормативно-правових актів та керівних документів або посадових інструкцій, які було порушено; ступінь провини кожної з осіб, причетних до правопорушення; форму провини (навмисно чи з необережності) та мотиви протиправної поведінки військовослужбовця і його ставлення до скоєного; причини правопорушення та умови, що сприяли правопорушенню; чи вчинено правопорушення під час виконання військовослужбовцем службових обов'язків.
Згідно із пунктом 18 Інструкції № 111 за результатами службового розслідування складається висновок, у якому, крім положень, визначених пунктом 17 цієї Інструкції, обов'язково зазначаються: посада, військове звання, прізвище, ім'я та по батькові, рік народження, освіта, термін військової служби та термін перебування на останній посаді особи, стосовно якої проведено службове розслідування; підстави службового розслідування; час, місце, суть порушення; які вимоги законів чи інших нормативно-правових актів та керівних документів або посадових інструкцій, які було порушено кожним із військовослужбовців; обставини, що пом'якшують або обтяжують відповідальність чи знімають вину; заперечення, заяви та клопотання особи, стосовно якої проведено службове розслідування, мотиви їх відхилення чи підстави для задоволення; висновок щодо наявності чи відсутності в діянні військовослужбовця складу дисциплінарного правопорушення та в чому воно (за наявності такого) полягало; пропозиції щодо притягнення винних осіб до відповідальності правами відповідного начальника (командира) без зазначення конкретного виду стягнення; інші заходи, які пропонується здійснити для усунення причин правопорушення та умов, що йому сприяли; дата складання висновку. Висновки щодо допущених військовослужбовцем порушень в обов'язковому порядку повинні підтверджуватися посиланнями на наявні докази.
За правилами пунктів 24, 25, 27 Інструкції № 111 начальник (командир), який призначив службове розслідування, у 10-денний строк розглядає висновок та всі інші матеріали службового розслідування. Якщо розслідування проведено повно, всебічно й об'єктивно, а пропозиції щодо усунення причин та умов, що сприяли вчиненню правопорушення, відповідають вимогам чинного законодавства, начальник (командир) затверджує його. Після розгляду письмової доповіді про проведення службового розслідування начальник (командир) проводить бесіду з військовослужбовцем, який вчинив правопорушення. Під час бесіди до військовослужбовця доводяться суть учиненого ним порушення, які вимоги законів чи інших нормативно-правових актів та керівних документів або посадових інструкцій він порушив. За результатами бесіди оформляється аркуш бесіди із зазначенням дати її проведення, а також заперечень, заяв та клопотань особи, стосовно якої проведено службове розслідування. Він підписується особою, яка проводила бесіду, присутніми посадовими особами та військовослужбовцем, з яким проводилась бесіда. Аркуш бесіди долучається до матеріалів розслідування. Якщо провину військовослужбовця повністю доведено, начальник (командир) приймає рішення про притягнення військовослужбовця до дисциплінарної відповідальності та визначає вид дисциплінарного стягнення, а також особу, якій доручає підготувати проект відповідного наказу. Вид стягнення зазначається начальником (командиром) особисто на висновку службового розслідування. Якщо за результатами розслідування встановлено відсутність провини військовослужбовця, стосовно дій якого воно проводилось, начальник (командир) доручає підлеглій посадовій особі довести до військовослужбовця результати розслідування.
Як вбачається із оскаржуваного наказу начальника Луцького прикордонного загону від 01.08.2019 № 1270-ог «Про результати службового розслідування», заступнику начальника відділення інспекторів прикордонної служби «Висоцьк» з персоналу відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_4 » лейтенанту ОСОБА_1 оголошено сувору догану за особисту недисциплінованість, безвідповідальність, що виразилося у вживанні спиртних напоїв 30.06.2019, порушення статей 11, 13, 49 Статуту внутрішньої служби ЗСУ, статті 4 Дисциплінарного статуту ЗСУ (а. с. 32-33).
На думку суду, дисциплінарне стягнення на позивача ОСОБА_1 у вигляді суворої догани наказом начальника Луцького прикордонного загону від 01.08.2019 № 1270-ог «Про результати службового розслідування» накладено безпідставно, з огляду на таке.
Так, у письмових поясненнях від 25.07.2019 ОСОБА_1 повідомила, що 30.06.2019 перебувала на вихідному дні, на території військового містечка разом з іншими військовослужбовцями строкової служби пила каву (а. с. 43-44). Вказані пояснення підтверджуються також поясненнями інших військовослужбовців ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 (а. с. 37-40), які відображені у висновку службового розслідування (а. с. 34 зворот).
Суд звертає увагу, що висновок службового розслідування від 31.07.2019, проведений на підставі наказу начальника Луцького прикордонного загону від 23.07.2019 № 1207-аг, з метою з'ясування причин та обставин, що призвели до виникнення 30.06.2019 негативних явищ, які підривають імідж Державної прикордонної служби України та негативно впливають на рівень особистої дисципліни особового складу підрозділу охорони державного кордону за участі військовослужбовців відділення інспекторів прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_3 » відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_4 » складено з порушенням вимог пункту 18 Інструкції № 111, оскільки у ньому відсутні посилання на докази, які підтверджують висновки щодо допущених позивачем порушень.
Отже, жодними доказами не підтверджується ані факт виконання 30.06.2019 позивачем обов'язків військової служби, а ні факт вживання нею того дня спиртних напоїв з іншими військовослужбовцями.
На думку суду, наявність в аркуші бесіди від 31.07.2019 запису про відсутність заперечень, заяв та клопотань (а. с. 47) не свідчить про визнання позивачем своєї вини та не позбавляє її права звертатися до суду за захистом своїх прав.
З урахуванням встановлених обставин справи та наведених норм чинного законодавства України, суд дійшов висновку про те, що відповідач не довів факту невиконання (неналежного виконання) позивачем своїх службових обов'язків, порушення нею військової дисципліни, порядку несення служби або громадського порядку (зокрема, факту вживання спиртних напоїв 30.06.2019 з іншими військовослужбовцями), у зв'язку із чим дисциплінарне стягнення у вигляді суворої догани згідно із оскаржуваним наказом накладено безпідставно. Відтак, з наведених вище мотивів та підстав, виходячи із наданих суду статтею 245 КАС України повноважень, позовні вимоги підлягають до задоволення повністю.
Відповідно до частин першої, третьої статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа. При частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.
Отже, оскільки при зверненні до суду з цим позовом позивач сплатила судовий збір у сумі 770,00 грн. згідно з квитанцією від 16.09.2019 № 57 (а. с. 14, 15), при цьому, судовий збір необхідно було сплатити в розмірі 768,40 грн., тому за рахунок бюджетних асигнувань відповідача на користь позивача необхідно стягнути витрати на сплату судового збору у сумі 768,40 грн.
Керуючись статтями 243 - 246, 262 КАС України, суд
Позов задовольнити повністю.
Визнати протиправним та скасувати пункт 2 наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 (військова частина НОМЕР_1 ) від 01 серпня 2019 року № 1270-аг «Про результати службового розслідування» в частині оголошення суворої догани заступнику начальника відділення інспекторів прикордонної служби «Висоцьк» з персоналу відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_4 » лейтенанту ОСОБА_1 .
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань ІНФОРМАЦІЯ_1 (військова частина НОМЕР_1 ) ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний код НОМЕР_2 ) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_3 ) судовий збір в розмірі 768 гривень 40 копійок (сімсот шістдесят вісім гривень сорок копійок).
Рішення набирає законної сили в порядку та строки, визначені статтею 255 КАС України, та може бути оскаржене в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Суддя В.М.Валюх