Іменем України
21 листопада 2019 року
м. Київ
справа №809/1628/17
адміністративне провадження №К/9901/51575/18
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:
судді-доповідача Кравчука В.М., суддів Берназюка Я.О., Коваленко Н.В.,
розглянув у попередньому судовому засіданні адміністративну справу
за касаційною скаргою ОСОБА_1
на рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 26.01.2018 (головуючий суддя Главач І.А.) та постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 19.04.2018 (колегія суддів у складі головуючого судді Макарика В.Я., суддів Судової-Хомюк Н.М., Глушка І.В.)
у справі №809/1628/17
за позовом ОСОБА_1
до Ліквідаційної комісії Управління МВС України в Івано-Франківській області
про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії.
I. РУХ СПРАВИ
1. ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до відповідача Ліквідаційної комісії Управління МВС України в Івано-Франківській області про:
- визнання неправомірними дій щодо надання довідки про грошове забезпечення без внесення змін до наказу Управління МВС України в Івано-Франківській області про звільнення позивача, без врахування надбавки за особливо важливі завдання, надбавки за оперативно-розшукову діяльність, надбавки за таємність та зменшення премії для перерахунку пенсії;
- зобов'язання відповідача провести зміни в наказі Управління МВС України в Івано-Франківській області про звільнення позивача, вказавши правильно посаду, з якої його звільнено на пенсію та провести перерахунок грошового забезпечення позивача із врахуванням: посадового окладу - 3 400,00 грн.; окладу за військове звання - 2 200,00 грн.; надбавки за стаж служби - 2 800,00 грн.; надбавки за виконання особливо важливих завдань - 4 200,00 грн. (50%); надбавки за оперативно-розшукову діяльність - 1 258,00 грн. (37%); надбавки за таємність - 510,00 грн. (15%); премії - 77.1 %.
2. Рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 26.01.2018, залишеним без змін постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 19.04.2018, у задоволенні позову відмовлено.
3. У касаційній скарзі ОСОБА_1 із посиланням на порушення судами першої та апеляційної інстанцій норм матеріального та процесуального права, просив скасувати оскаржувані судові рішення та постановити нове, яким позов задовольнити.
II. ОБСТАВИНИ СПРАВИ
4. Судами попередніх інстанцій встановлено та матеріалами справи підтверджено, що ОСОБА_1 , з 1978 року проходив службу в органах внутрішніх справ.
5. Наказом Управління МВС України в Івано-Франківській області від 22.12.2003 №128о/с "По особовому складу" підполковника міліції ОСОБА_1 , звільнено з органів внутрішніх справ з посади заступника начальника відділу-начальника кримінальної міліції Богородчанського РВ УМВС, з 22.12.2003 за статтею 65 "А" Положення про проходження служби рядовим та начальницьким складом ОВС.
6. З 23.12.2003 ОСОБА_1 є пенсіонером Міністерства внутрішніх справ та отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
7. У травні 2017 позивач звернувся до Ліквідаційної комісії Управління МВС України в Івано-Франківській області із заявою про видачу довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсії.
8. 01.06.2017 відповідачем видано ОСОБА_1 довідку за №1098/108/05/8-17 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, згідно якої розмір грошового забезпечення за нормами, чинними на 01.01.2016, за посадою заступник начальника відділу, начальник КМ Богородчанського РВ УМВС в області прирівняною до посади заступник начальника ВП становить 8429,24 гривень, з яких посадовий оклад - 3250,00 гривень, оклад за військовим (спеціальним) званням - підполковник поліції 2200,00 гривень, надбавка за стаж служби (50%) - 2725,00 гривень та премія (3,11%) - 254,24 гривень.
9. 15.09.2017 позивач звернувся до Ліквідаційної комісії Управління МВС України в Івано-Франківській області із заявою про видачу довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсії з врахуванням надбавки за виконання особливо важливих завдань, надбавки за оперативно-розшукову діяльність, надбавки за таємність, а також премії у більшому розмірі .
10. 27.09.2017 відповідачем відмовлено у внесенні уточнюючих даних до довідки від 01.06.2017 про розмір грошового забезпечення позивача для перерахунку пенсії .
11. 11.10.2017 позивач звернувся до Ліквідаційної комісії Управління МВС України в Івано-Франківській області із заявою про внесення змін до наказу Управління МВС України в Івано-Франківській області від 22.12.2003 №128о/с про його звільнення, вказавши правильно посаду, з якої його звільнено на пенсію. Підставою для внесення змін до наказу від 22.12.2003 в цій частині зазначив те, що до звільнення він фактично обіймав посаду першого заступника начальника - начальника кримінальної міліції Борогодчанського РВ УМВС, тоді як згідно наказу його звільнено з посади заступника начальника відділу - начальника кримінальної міліції Богородчанського РВ УМВС. Різниця у посадових окладах за вказаними посадами впливає на визначення розміру грошового забезпечення, з якого проводиться перерахунок пенсії. У зв'язку з наведеним просив також видати нову довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
12. Ліквідаційною комісією Управління МВС України в Івано-Франківській області відмовлено позивачу у видачі довідки за посадою першого заступника начальника - начальника кримінальної міліції Борогодчанського РВ УМВС з тих підстав, що структурою Національної поліції України, затвердженою наказом голови Національної поліції України 06.11.2015, у територіальних підрозділах поліції (відділах і відділеннях поліції) серед посад керівного складу не передбачена посада "перший заступник начальника відділу (відділення)".
13. Вважаючи незаконними зазначені дії відповідача щодо відмови видати оновлену довідку та відмови внести зміни до наказу, позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом.
IІІ. ОЦІНКА СУДІВ ПЕРШОЇ ТА АПЕЛЯЦІЙНОЇ ІНСТАНЦІЙ
14. Відмовляючи у задоволенні позову, суд першої інстанції, з позицією якого погодився суд апеляційної інстанції, виходив з того, що ОСОБА_1 не обіймав посаду першого заступника начальника - начальника кримінальної міліції Борогодчанського РВ УМВС, тому немає підстав для внесення змін до наказу Управління МВС України в Івано-Франківській області від 22.12.2003 №128о/с в частині зазначення посади, з якої його звільнено на пенсію - "перший заступник начальника - начальник кримінальної міліції Борогодчанського РВ УМВС".
15. Також суди зазначили, що виплата пенсії позивачу обґрунтовано здійснюється відповідно до статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.
IV. ДОВОДИ КАСАЦІЙНОЇ СКАРГИ
16. Позивач у своїй касаційній скарзі наголошує, що рішення судів попередніх інстанцій в частині відмови врахувати додаткові види грошового забезпечення, які отримував позивач під час служби, суперечать судовій практиці Верховного Суду України.
17. На думку позивача, спірні дії відповідача є дискримінаційними по відношенню до нього, як до пенсіонера ОВС (міліції).
18. Відповідач відзиву на касаційну скаргу до суду не подав.
V. ВИСНОВКИ ВЕРХОВНОГО СУДУ
19. Верховний Суд, перевіривши і обговоривши доводи касаційної скарги, виходячи з меж касаційного перегляду, визначених ст. 341 КАС України, вважає за необхідне зазначити наступне.
20. Ключовим правовим питання у цій справі є наявність/відсутність підстав для внесення змін до наказу про звільнення позивача в частині зазначення посади, з якої його звільнено на пенсію - "перший заступник начальника - начальник кримінальної міліції Борогодчанського РВ УМВС"; зміст довідки про грошове забезпечення, що видана відповідачем позивачу для подальшого перерахунку пенсії.
21. Судами встановлено, що наказом Управління МВС України в Івано-Франківській області від 29.01.2003 №8о/с "По особовому складу" підполковника міліції ОСОБА_1 призначено виконуючим обов'язки заступника начальника відділу - начальника кримінальної міліції Богородчанського РВ УМВС з 28.01.2003.
22. Згідно з наказом Управління МВС України в Івано-Франківській області від 22.12.2003 №128о/с позивача звільнено з посади заступника начальника відділу - начальника кримінальної міліції Богородчанського РВ УМВС з 22.12.2003.
23. З наведеного суди встановили, що ОСОБА_1 не обіймав посаду першого заступника начальника - начальника кримінальної міліції Борогодчанського РВ УМВС. Доказів протилежного позивачем судам не подано.
24. Відповідно до ст. 24 КАС України Верховний Суд переглядає судові рішення місцевих та апеляційних адміністративних судів у касаційному порядку як суд касаційної інстанції.
25. Як зазначено у ч. 4 ст. 328 КАС України, підставами касаційного оскарження є неправильне застосування судом норм матеріального чи порушення норм процесуального права.
26. Відповідно до ч. 1 ст. 36 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» Верховний Суд є найвищим судом у системі судоустрою України, який забезпечує сталість та єдність судової практики у порядку та спосіб, визначені процесуальним законом.
27. До повноважень Верховного Суду не входить дослідження доказів, встановлення фактичних обставин справи або їх переоцінка, тобто об'єктом перегляду касаційним судом є виключно питання застосування права.
28. Таким чином, в частині оскарження судових рішень судів попередніх інстанцій щодо відмови у задоволенні позовних вимог про зобов'язання відповідача внести зміни до наказу по звільнення позивача з займаної посади касаційна скарга є необґрунтованою та задоволенню не підлягає.
29. Щодо змісту довідки про грошове забезпечення, що видана відповідачем позивачу для подальшого перерахунку пенсії, колегія суддів зазначає наступне.
30. Так, довідка Ліквідаційної комісії ГУМВС України в Івано-Франківській області від 01.06.2017 №1098/108/05/8-17 про грошове забезпечення містить такі відомості: посадовий оклад 3250,00 грн.; оклад за спец. званням підполковник міліції 2200 грн.; надбавка за вислугу років 50% 1800 грн.; премія 3,11 % - 254,24 грн.;
31. ОСОБА_1 вважає, що зазначена довідка має містити наступні складові: посадовий оклад - 3400,00 грн.; оклад за спец. званням підполковник міліції 2200 грн.; надбавка за вислугу років - 2800,00 грн.; надбавка за виконання особливо важливих завдань 50% (ПЗВ) - 4200,00 грн.; надбавки за оперативно-розшукову діяльність 37% - 1 258,00 грн.; надбавки за таємність - 510,00 грн.; премія - 77,1 % (від грошового забезпечення).
32. Тобто спір у справі торкається того, чи має позивач право на включення до довідки про грошове забезпечення таких складових як надбавка за виконання особливо важливих завдань, надбавка за оперативно-розшукову діяльність, надбавка за таємність та премія у розмірі 77,1 %.
33. Відповідно до частини четвертої статті 63 Закону №2262-XII (у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
34. Частиною другою статті 51 Закону №2262-XII передбачено, що перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.
35. 07 листопада 2015 року набрав чинності Закон №580-VIII, крім окремих положень, визначених у пункті 1 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» цього Закону.
36. 29 грудня 2015 року набрав чинності Закон України від 23 грудня 2015 року №900-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» (далі - Закон № 900-VIII).
37. Цим Законом статтю 63 Закону №2262-XII доповнено новою частиною третьою, згідно з якою перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.
38. Законом №900-VIII доповнено також пункт 12 розділу ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №580-VIII абзацом другим, відповідно до якого за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.
39. Статтею 102 Закону №580-VIII передбачено, що пенсійне забезпечення поліцейських та виплата одноразової грошової допомоги після звільнення їх зі служби в поліції здійснюються в порядку та на умовах, визначених Законом №2262-XII.
40. Кабінет Міністрів України постановою №988 встановив розміри грошового забезпечення працівникам поліції за посадовими окладами і спеціальними званнями, що значно перевищують посадові оклади та оклади за спеціальні звання колишніх працівників міліції.
41. Ця постанова набрала чинності 02 грудня 2015 року.
42. Таким чином, у зв'язку із змінами в грошовому забезпеченні поліцейських, передбаченими постановою № 988, та враховуючи зазначені вище положення частини другої статті 51 Закону № 2262-XII, у колишніх працівників міліції виникло право на перерахунок пенсії з 01 січня 2016 року.
43. Відповідно до пункту 2 постанови № 988 виплата грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання здійснюється в порядку, що затверджується МВС.
44. На виконання вимог статті 94 Закону № 580-VIII та постанови № 988 МВС видало наказ №260, яким затвердило Порядок та умови виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання (далі - Порядок та умови виплати грошового забезпечення поліцейським)
45. Пунктом 2 наказу № 260 визначено, що цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування (27 травня 2016 року) та застосовується з дня набрання чинності Законом №580-VIII, тобто з 07 листопада 2015 року
46. Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45.
47. Згідно з положеннями пунктів 1- 3 Порядку № 45 (тут і далі - у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) перерахунок раніше призначених відповідно до Закону № 2262-XII пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
48. На підставі зазначеного в пункті 1 цього Порядку рішення Кабінету Міністрів України державні органи повідомляють у п'ятиденний строк ПФУ про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям. ПФУ повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки). Головні управління ПФУ складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
49. На підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 (далі - довідка) та у місячний строк подають їх головним управлінням ПФУ. Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком. У разі ліквідації таких органів, установ, організацій чи підприємств довідки видаються правонаступниками.
50. Відповідно до абзаців першого - шостого пункту 5 Порядку № 45 для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів:
посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України або керівником державного органу у межах його повноважень на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та військовим (спеціальним) званням;
надбавки за знання та використання в роботі іноземної мови, почесне звання «заслужений» чи «народний», службу в умовах режимних обмежень, спортивні звання, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук та вчене звання - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок, якщо вони були фактично встановлені особі;
щомісячні надбавки, доплати та підвищення, конкретні розміри яких за відповідними посадами (категоріями) установлені Кабінетом Міністрів України - у зазначених розмірах на момент виникнення права на перерахунок;
інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію;
щомісячні надбавки за особливі умови служби (крім надбавки за службу у віддаленій місцевості) особам, звільненим з військової служби, які проходили службу та обслуговували ядерну зброю на об'єктах «С», у складальних бригадах ремонтно-технічних баз, у складі екіпажів атомних підводних човнів, на території військових полігонів, де проводилися випробування ядерної зброї або навчання із застосуванням такої зброї, та у військових частинах, що обслуговували космодром «Байконур», якщо такі надбавки виплачувалися їм на день звільнення зі служби у відсотках посадового окладу, що встановлювалися до 1 січня 2008 року для обчислення розміру пенсії, але не більше розміру надбавок за особливі умови служби відповідно до законодавства
51. Абзацом сьомим пункту 5 Порядку № 45 установлено, що додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються.
52. До змін в грошовому забезпеченні поліцейських, встановлених постановою № 988 та наказом № 260, чинним законодавством України, а саме постановою № 1294 та наказом №499, було передбачено, що особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ установлюється надбавка за виконання особливо важливих завдань під час проходження служби в розмірі до 50 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за вислугу років, а тим, що безпосередньо розробляють, проводять експертизу проектів нормативно-правових актів, які передбачено положеннями про відповідні структурні підрозділи, особам рядового і начальницького складу за виконання спеціальних завдань, пов'язаних з антитерористичною діяльністю, особам начальницького складу слідчих підрозділів органів внутрішніх справ за службу на посадах слідчих, особам рядового і начальницького складу підрозділів міліції громадської безпеки за службу на посадах старших дільничних, дільничних і помічників дільничних інспекторів міліції та підрозділів з керівництва дільничними інспекторами міліції - у розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за вислугою років.
53. Судами встановлено, що надбавки за виконання особливо важливих завдань, за оперативно-розшукову діяльність, за таємність, які отримував позивач на момент звільнення з органів внутрішніх справ, на час виникнення у нього права на перерахунок пенсії вже не були встановлені законодавством для поліцейських та не виплачувались.
54. Відповідно до положень пункту 4 постанови №988 надано право керівникам органів, закладів та установ Національної поліції в межах затверджених для них асигнувань на грошове забезпечення:
1) установлювати, зокрема, надбавку за специфічні умови проходження служби в поліції в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за стаж служби. Установлення зазначеної надбавки Голові Національної поліції та заступникам Голови здійснюється з дозволу Прем'єр-міністра України або Першого віце-прем'єр-міністра України, Віце-прем'єр-міністра України за погодженням з Міністром внутрішніх справ;
2) здійснювати преміювання поліцейських відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби.
55. Ураховуючи наведене, Кабінет Міністрів України цією постановою делегував своє право керівникам органів, закладів та установ Національної поліції, зокрема, установлювати надбавку за специфічні умови проходження служби в поліції в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за стаж служби, а також здійснювати преміювання поліцейських відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби в межах затверджених для них асигнувань на грошове забезпечення.
56. Так, положеннями пункту 4 розділу ІІ Порядку та умов виплати грошового забезпечення поліцейським, затвердженого наказом №260, передбачено, що розмір надбавки за специфічні умови проходження служби в поліції встановлюється кожному поліцейському індивідуально залежно від специфіки умов проходження служби (успішне виконання повноважень, якість, складність, обсяг та важливість виконуваних завдань, залучення до розробки проектів нормативно-правових актів тощо) на підставі мотивованого подання керівника структурного підрозділу відповідного органу поліції та оголошується наказом по особовому складу; виплата надбавки проводиться на підставі наказу про її встановлення з дня, зазначеного в наказі, у разі відсутності дати - з дня підписання наказу.
57. Відповідно до положень пункту 12 розділу ІІ Порядку та умов виплати грошового забезпечення поліцейським, затвердженого наказом № 260, розміри премії встановлюються за рішенням керівників органів поліції відповідно до затверджених ними положень про преміювання та наявного фонду грошового забезпечення. Виплата премій поліцейським здійснюється за наказами керівників органів поліції. Накази про преміювання поліцейських видаються до 25 числа кожного місяця на підставі списків начальників структурних підрозділів органу поліції, погоджених з фінансовим підрозділом у частині розміру фонду преміювання. Виплата премії проводиться щомісяця в останній день місяця за поточний місяць разом з виплатою грошового забезпечення.
58. З довідки №1098/108/05/8-17 про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії за посадою, яку займав позивач, вбачається, що середній розмір премії за місяць, у якому у позивача виникло право на перерахунок пенсії, становить 3,11 %.
59. Подібні правовідносини вже були предметом розгляду у Верховному Суді.
60. У постанові Великої Палати Верховного Суду від 12.12.2018 (справа №802/2196/17) колегія суддів на підставі аналізу норм статті 63 Закону № 2262-XII та інших зазначених вище нормативно-правових актів дійшла наступних висновків:
1) у довідці про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії не належить вказувати надбавку за виконання особливо важливих завдань, яку отримував позивач під час проходження служби та яка була включена до грошового забезпечення при обрахунку пенсії, оскільки така надбавка вже не була встановлена законодавством для поліцейських та не виплачувалась;
2) у довідці про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії належить вказати розмір премії, визначений у середньому розмірі, що фактично виплачений за відповідною посадою поліцейського за січень 2016 року.
61. Колегією суддів не встановлено підстав для відступлення від зазначеного правового висновку.
62. З урахуванням викладеного, зважаючи на встановлені судами попередніх інстанцій обставини, висновок судів першої та апеляційної інстанцій про відмову в задоволенні позовних вимог є правильним.
63. Відповідно до ст. 343 КАС України суд касаційної інстанції залишає касаційну скаргу без задоволення, а рішення без змін, якщо відсутні підстави для скасування судового рішення.
64. З огляду на результат касаційного розгляду та відсутність документально підтверджених судових витрат, понесених учасниками справи у зв'язку з переглядом справи в суді касаційної інстанції, судові витрати розподілу не підлягають.
65. З огляду на результат касаційного розгляду та відсутність документально підтверджених судових витрат, понесених учасниками справи у зв'язку з переглядом справи в суді касаційної інстанції, судові витрати розподілу не підлягають.
Керуючись ст. 341, 343, 356 КАС України, Суд -
Касаційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення, а рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 26.01.2018 та постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 19.04.2018 у справі №809/1628/17 - без змін.
Постанова набирає законної сили з дати її прийняття, є остаточною і оскарженню не підлягає.
Суддя-доповідач В.М. Кравчук
Суддя Я.О. Берназюк
Суддя Н.В. Коваленко