Справа № 696/713/19
3/703/1379/19
20 листопада 2019 року суддя Смілянського міськрайонного суду Черкаської області Кирилюк Н.А., розглянувши матеріали справи про притягнення
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 голови Кам'янської АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 ,
до відповідальності за ч. 1 ст. 163-2 КУпАП,
встановив:
20 серпня 2019 року до Смілянського міськрайонного суду Черкаської області надійшов для розгляду адміністративний протокол, у відповідності з яким ОСОБА_1 як голова Кам'янської РДА, порушив пп. 168.4.1, пп. 168.4.2, пп. 168.4.4 та пп.168.4.7 п. 168.4 ст. 168 Податкового кодексу України в частині порядку сплати до відповідного бюджету сум податку на доходи фізичних осіб за період з 01 серпня 2018 року по 02 травня 2019 року, що призвело до втрат бюджету Кам'янської ОТГ та виникнення станом на 02 травня 2019 року податкового боргу перед Кам'янською ОСОБА_2 по сплаті податку на доходи фізичних осіб на загальну суму 156160 грн. 87 коп., в тому числі за травень 2018 року в сумі 7948 грн. 34 коп., за червень 2018 року в сумі 15082 грн. 82 коп., за липень 2018 року в сумі 10950 грн. 93 коп., за серпень 2018 року в сумі 11886 грн. 99 коп., за вересень 2018 року в сумі 13141 грн. 53 коп., за жовтень 2018 року в сумі 11631 грн. 58 коп., за листопад 2018 року в сумі 14967 грн. 00 коп., за грудень 2018 року в сумі 15871 грн. 42 коп., за січень 2019 року в сумі 16316 грн. 91 коп., за лютий 2019 грн. в сумі 11649 грн. 82 коп., за березень 2019 року в сумі 12171 грн. 39 коп. та за квітень 2019 року в сумі 14522 грн. 14 коп.
Таким чином, в його діях було встановлено факт вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-2 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, його представник направив до суду клопотання про закриття провадження у справі у зв'язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення.
Суд, дослідивши матеріали адміністративної справи, приходить до наступного.
Завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством (ст. 1 КУпАП).
Положення ст. 7 КУпАП передбачають, що ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно з ч. 2 ст. 38 КУпАП якщо справа про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду ( судді) стягнення може бути накладено не пізніше як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушення - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення.
У відповідності з протоколом ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення 15 травня 2019 року.
Матеріали справи надійшли до суду 20 серпня 2019 року. Справу було призначено до розгляду на 09 вересня 2019 року, однак в цей день розгляд справи було відкладено за клопотанням представника ОСОБА_1
11 жовтня 2019 року розгляд справи було відкладено у зв'язку з відсутністю відомостей про вручення судової повітки особі, яка притягується до адміністративної відповідальності.
У відповідності із ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю у разі закінчення на момент розгляду справи строків, передбачених ст. 38 КУпАП.
Стаття 247 КУпАП передбачає, що закінчення строків накладення адміністративних стягнень є підставою, що виключає провадження у справі на будь-якій стадії. Після виключення провадження втрачається можливість здійснення будь-яких заходів, спрямованих на притягнення особи до адміністративної відповідальності та, відповідно, встановлення або не встановлення вини.
Отже, приписи 247 статті КУпАП є імперативними і чітко вказують, що суд повинен лише закрити провадження не вирішуючи при цьому жодних інших питань.
Згідно ст.17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» від 23 лютого 2006 року, суди застосовують рішення Європейського суду з прав людини як джерело права.
А тому, під час розгляду справи суд враховує практику Європейського Суду з прав людини (пункт 137 Рішення від 09 січня 2013 року у справі за заявою №21722/11) про те, що строки давності слугують кільком важливим цілям, а саме: забезпеченню юридичної визначеності та остаточності, захисту потенційних відповідачів від не заявлених вчасно вимог, яким може бути важко протистояти, та запобігти будь-якій несправедливості, яка могла б виникнути, якби від судів вимагалося виносити рішення щодо подій, що мали місце у віддаленому минулому, на підставі доказів, які через сплив часу стали ненадійними та неповними.
Таким чином, оскільки на день розгляду справи закінчився визначений законом строк накладення адміністративного стягнення, провадження в справі відносно ОСОБА_1 підлягає закриттю.
Відповідно до вимог ст. 40-1 КУпАП судовий збір стягується лише в разі винесення постанови про накладення адміністративного стягнення. Оскільки адміністративне стягнення на ОСОБА_1 не накладається, то судовий збір не підлягає стягненню.
На підставі наведеного, керуючись ч. 2 ст. 38, ст. 247, 283, 284 КУпАП суддя
постановив:
Адміністративну справу про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 163-2 КУпАП, закрити у зв'язку з закінченням строків, передбачених ч. 2 ст. 38 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Черкаського апеляційного суду через Смілянський міськрайонний суд Черкаської області шляхом подання апеляційної скарги.
Суддя: Н. А. Кирилюк