Ухвала від 20.11.2019 по справі 820/3193/18

УХВАЛА

20 листопада 2019 року

Київ

справа №820/3193/18

адміністративне провадження №К/9901/24657/19

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:

судді-доповідача - Желєзного І.В.,

суддів: Рибачука А.І., Саприкіної І.В.

перевіривши касаційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "ТСК Рисайклинг групп"

на рішення Харківського окружного адміністративного суду від 30 листопада 2018 року

та постанову Другого апеляційного адміністративного суду від 02 липня 2019 року

у справі №820/3193/18

за позовом Державної екологічної інспекції у Харківській області

до Товариства з обмеженою відповідальністю "ТСК Рисайклинг групп"

про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду

та за зустрічним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ТСК Рисайклинг групп"

до Державної екологічної інспекції у Харківській області

треті особи: Чугуївська районна державна адміністрація Харківської області, Обслуговуючий кооператив "Садівниче товариство "Акація", ОСОБА_1

про скасування припису та визнання дій протиправними,

ВСТАНОВИВ:

Позивач за первісним позовом - Державна екологічна інспекція України в Харківській області звернулась до Харківського окружного адміністративного суду з зазначеним позовом та просить суд: застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду (контролю) до Товариства з обмеженою відповідальністю "ТСК Рисайклинг групп" у вигляді повного зупинення роботи джерел утворення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря.

Товариство з обмеженою відповідальністю "ТСК Рисайклинг групп" в рамках справи № 820/3193/18 звернулось до суду із зустрічним позовом до Державної екологічної інспекції України в Харківській області, в якому просить суд: скасувати припис Державної екологічної інспекції України в Харківській області від 16 квітня 2018 року №82/02-09; визнати дії Державної екологічної інспекції України в Харківській області щодо проведення позапланового заходу державного нагляду незаконними.

Рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 30 листопада 2018 року, залишеним без змін постановою Другого апеляційного адміністративного суду від 02 липня 2019 року, задоволено позов Державної екологічної інспекції України в Харківській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "ТСК Рисайклинг групп" про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду. У задоволенні зустрічного позову Товариства з обмеженою відповідальністю "ТСК Рисайклинг групп" до Державної екологічної інспекції України в Харківській області про скасування припису та визнання дій протиправними відмовлено.

Вважаючи судові рішення такими, що прийняті з порушенням норм процесуального права та неправильним застосуванням судом норм матеріального права, Товариство з обмеженою відповідальністю "ТСК Рисайклинг групп" направило до Верховного Суду касаційну скаргу на рішення Харківського окружного адміністративного суду від 30 листопада 2018 року та постанову Другого апеляційного адміністративного суду від 02 липня 2019 року у справі №820/3193/18 .

Ухвалою Верховного Суду від 15 серпня 2019 року касаційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "ТСК Рисайклинг групп", яка підписана адвокатом Мироненко Ілоною Сергіївною, на рішення Харківського окружного адміністративного суду від 30 листопада 2018 року та постанову Другого апеляційного адміністративного суду від 02 липня 2019 року по справі №820/3193/18 за позовом Державної екологічної інспекції України в Харківській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "ТСК Рисайклинг групп" про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду та за зустрічним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ТСК Рисайклинг групп" до Державної екологічної інспекції України в Харківській області про скасування припису та визнання дій протиправними повернуто особі, яка її подала.

27 серпня 2019 року Товариство з обмеженою відповідальністю "ТСК Рисайклинг групп" повторно направило до Верховного Суду касаційну скаргу на рішення Харківського окружного адміністративного суду від 30 листопада 2018 року та постанову Другого апеляційного адміністративного суду від 02 липня 2019 року у справі №820/3193/18.

Ухвалою від 05 вересня 2019 року Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду залишив без руху касаційну скаргу Товариство з обмеженою відповідальністю "ТСК Рисайклинг групп" у зв'язку з невідповідністю її вимогам ст.ст. 329, 330 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), а саме: ненадання до суду документа про сплату судового збору та пропущення строку на касаційне оскарження.

Суд надав строк десять днів з дня вручення копії ухвали для усунення недоліків.

На виконання вимог ухвали суду про залишення касаційної скарги без руху скаржник надав до Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду документ про сплату судового збору та клопотання про поновлення строку із обґрунтуванням його пропуску.

Відповідно до ч. 2 ст. 329 КАС України, учасник справи, якому повне судове рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на касаційне оскарження, якщо касаційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому такого судового рішення.

Колегія суддів дійшла висновку про поважність причин пропуску строку на касаційне оскарження та наявність підстав для його поновлення, оскільки відповідач повторно звернувся у розумний строк після повернення касаційної скарги.

Касаційна скарга відповідає вимогам ст. 330 КАС України, подана у строк, передбачений ст. 329 цього Кодексу, підстави для залишення її без руху, повернення чи відмови у відкритті касаційного провадження відсутні.

Перешкоди для прийняття касаційної скарги до провадження Верховним Судом та відкриття касаційного провадження відсутні.

Керуючись ст.ст. 330, 331 КАС України, Верховний Суд,

УХВАЛИВ:

Поновити Товариству з обмеженою відповідальністю "ТСК Рисайклинг групп" строк на касаційне оскарження рішення Харківського окружного адміністративного суду від 30 листопада 2018 року та постанови Другого апеляційного адміністративного суду від 02 липня 2019 року у справі №820/3193/18.

Відкрити касаційне провадження за касаційною скаргою Товариству з обмеженою відповідальністю "ТСК Рисайклинг групп" на рішення Харківського окружного адміністративного суду від 30 листопада 2018 року та постанову Другого апеляційного адміністративного суду від 02 липня 2019 року у справі №820/3193/18.

Витребувати з Харківського окружного адміністративного суду справу № 820/3193/18 за позовом Державної екологічної інспекції у Харківській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "ТСК Рисайклинг групп" про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду та за зустрічним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ТСК Рисайклинг групп" до Державної екологічної інспекції у Харківській області треті особи: Чугуївська районна державна адміністрація Харківської області, Обслуговуючий кооператив "Садівниче товариство "Акація", ОСОБА_1 про скасування припису та визнання дій протиправними.

Надіслати учасникам справи копії цієї ухвали разом із копіями касаційної скарги та доданих до неї матеріалів.

Встановити строк для подачі відзиву на касаційну скаргу десять днів з дня отримання копії цієї ухвали та роз'яснити, що до відзиву додаються докази надсилання (надання) його копій та доданих до нього документів іншим учасникам справи.

Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя-доповідач І. В. Желєзний

Судді: А.І. Рибачук

І.В. Саприкіна