15.11.2019 Справа №607/25348/19
м.Тернопіль
Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Дзюбановський Ю.І., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшли від Управління економіки, промисловості та праці Тернопільської міської ради, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с.Сороцьке Теребовлянського району Тернопільської області, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 , директора приватного підприємства «Граніт-Гарант», постановою Тернопільського міськрайонного суду від 21.02.2019 по справі № 607/2699/19 притягувався до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 41 КУпАП,
за ч. 2 ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Згідно у протоколу про адміністративне правопорушення від 17.10.2019р. №ТР1240/413/АВ/П/ПТ, директором приватного підприємство «Граніт-Гарант» допущено порушення вимог частини шостої статті 95 Кодексу законів про працю України та статті 33 Закону України «Про оплату праці», і не нараховано та не виплачено 6-ти працівникам суми виплат, пов'язаних з індексацією заробітної плати в серпні та вересні 2019 року.
Відповідно до пункту 2.2 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 13.01.2004 року №5, до складу фонду додаткової заробітної плати входять суми виплат, пов'язаних з індексацією заробітної плати працівників. Таким чином, індексація повинна виплачуватися одночасно із виплатою заробітної плати за відповідний місяць.
Збільшення посадових окладів працівників підприємства, які працюють на посаді «начальник відділу охорони» відбулося з 01 січня 2019 року відповідно до штатного розкладу, затвердженого наказом № 5 від 28.12.2018р та станом на дату проведення інспекційного відвідування розмір заробітної плати (грошових доходів) вказаних працівників не змінювався.
Виходячи з наведеного, відповідно до Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 року № 1078 (із змінами), в серпні та вересні 2019 року заробітна плата 6-ти працівників підприємства (а саме: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 ) підлягала індексації відповідно до приросту індексу споживчих цін у серпні та вересні 2019 року на 3,1 % від прожиткового мінімуму для працездатних осіб (базовий місяць - січень 2019 року).
В порушення вимог частини першої та другої статті 115 КЗпП України та ч. 1 статті 24 Закону України «Про оплату праці», заробітна плата працівникам підприємства за першу половину квітня 2019 року виплачена 23.04.2019р., за першу половину вересня - 24.09.2019 року, тобто пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.
В порушення вимог частини першої та другої статті 115 КЗпП України та ч. 1 ст.24 Закону України «Про оплату праці», працівнику підприємства ОСОБА_8 заробітна плата за другу половину серпня і за вересень 2019 року виплачена 16.10.2019р., тобто пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.
ОСОБА_1 , будучи у встановленому законом порядку особисто своєчасно сповіщеним про місце і час розгляду справи, за адресою зазначеною у протоколі, в судове засідання не з'явився, про причини неявки суд не повідомив. Враховуючи вимоги ст. 268 КУпАП та строки розгляду справи, вважаю, що розгляд справи можна провести у відсутності ОСОБА_1 .
Вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення доведена матеріалами дослідженими в судовому засіданні, а саме: даними, які містяться у протоколі про адміністративне правопорушення від 17.10.2019р. №ТР1240/413/АВ/П/ПТ; витяг з акту інспекційного відвідування юридичної особи, яка використовує найману працю № ТР1240/413/АВ від 16.10.2019 року; розрахунковою відомістю за серпень 2019 року ПП «Граніт-Гарант»; розрахунковою відомістю за вересень 2019 року ПП «Граніт-Гарант»; відомістю нарахування коштів на карткові рахунки співробітників №73; відомістю нарахування коштів на карткові рахунки співробітників №74; відомістю нарахування коштів на карткові рахунки співробітників №75; відомістю нарахування коштів на карткові рахунки співробітників №77; штатним розкладом станом на 1 травня 2019 року №6 від 30.04.2019р.; штатним розкладом станом на 1 червня 2019 року №7 від 31.05.2019р.; відомістю нарахування коштів на карткові рахунки співробітників № 33 від 23.04.2019р.; розрахункових листків ОСОБА_8 за серпень і вересень 2019 року.
За таких обставин, вважаю, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 41 КУпАП, тобто - повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, а саме порушення встановлених термінів виплати пенсій, стипендій, заробітної плати, виплата їх не в повному обсязі, терміну надання посадовими особами підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності та фізичними особами - підприємцями працівникам, у тому числі колишнім, на їхню вимогу документів стосовно їх трудової діяльності на даному підприємстві, в установі, організації чи у фізичної особи - підприємця, необхідних для призначення пенсії (про стаж, заробітну плату тощо), визначеного Законом України "Про звернення громадян", або надання зазначених документів, що містять недостовірні дані, порушення терміну проведення атестації робочих місць за умовами праці та порядку її проведення, а також інші порушення вимог законодавства про працю, тому його слід притягнути до адміністративної відповідальності та накласти на нього адміністративне стягнення.
При накладенні адміністративного стягнення, беручи до уваги характер вчиненого правопорушення, обставини справи, за яких було вчинено дане правопорушення, особу яка притягується до адміністративної відповідальності, враховуючи відсутність обставин, що обтяжують та пом'якшують відповідальність за вчинене правопорушення, вважаю, що ОСОБА_1 слід притягнути до адміністративної відповідальності, наклавши на нього адміністративне стягнення у виді штрафу.
Згідно ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення підлягає стягненню з особи, на яку накладено стягнення. Тому, у відповідності до п.5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 слід стягнути судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Керуючись ст.ст. 33, 40-1, ч. 2 ст. 41, ст.ст. 251, 252, 280, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя -
ОСОБА_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 41 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави в розмірі 100 (сто) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 (одна тисяча сімсот) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) гривні 20 копійок.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови. Скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови, а щодо постанов по справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, - протягом десяти днів з дня вручення такої постанови. Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено. Апеляційна скарга подається до Тернопільського апеляційного суду через Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області.
СуддяЮ. І. Дзюбановський