Постанова від 14.10.2009 по справі 2а-3745/09/2670

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43

Вн. № 16/245

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

14 жовтня 2009 року 12:30 № 2а-3745/09/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Кишинського М.І. при секретарі судового засідання Попадин О.Б. вирішив адміністративну справу

за позовом ОСОБА_1

до Державна податкова інспекція у Подільському районі міста Києва

про скасування податкового повідомлення-рішення №0003041730/2 від 06.02.2009р.

за участю представників сторін:

< тип представника >, < ПІБ представника >, довіреність № < Текст >, від < Дата >, < юр. особа або примітка >

На підставі ч.3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 14.10.2009 р. проголошено вступну та резолютивну частину постанови.

Позивач звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до відповідача про скасування податкового рішення Державної податкової інспекції у Подільському районі м. Києва від 06.02.2009 р. №0003041730/2 про податок з доходів фізичних осіб у розмірі 34820,88 грн.

Позовні вимоги мотивовані тим, що позивач вважає, що контролюючим органом неправомірно прийняте рішення про визнання суми податкового зобов'язання зі сплати податку з доходів фізичних осіб у розмірі 34820,88 грн. відповідно до Рішення від 30.09.2008р., яке внаслідок відмови ДПІ в Подільському районі в задоволенні первинної скарги та ДПА в м. Києві повторної скарги -було замінено на аналогічне Рішення від 06.02.2009р.

Відповідач проти позову заперечує, обґрунтовуючи тим, що повідомлення-рішення ДПІ від 06.02.2009р. №0003041730/2 прийнято відповідно до чинного законодавства оскільки згідно акту перевірки було встановлено, що перебуваючи на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності в період з 01.01.2006р. по 30.06.2006 р. та з 01.01.2008р. по 30.06.2008р., позивач перевищив обсяг виручки від реалізації товарів у ІІ кварталі 2006р. на 845 720,16 грн. (в т.ч. ПДВ -140 953,36 грн.), та у ІІ кварталі 2008р. на 39 024,62 грн. (в т.ч. ПДВ -6504,10 грн.), чим порушив п.1 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування та звітності суб'єктів малого підприємства'від 03.07.1998р. №727/98 (далі -Указ №727) із змінами та доповненнями, ст. 13 Декрету Кабінету Міністрів України «Про прибутковий податок з громадян'від 26.12.1992р. № 13-92 із змінами та доповненнями.

За результатами розгляду матеріалів справи, пояснень сторін, Окружний адміністративний суд міста Києва -встановив:

Державною податковою інспекцією у Подільському районі міста Києва з 22.09.2008-30.09.2008р. було проведено було проведено виїзну позапланову документальну перевірку фінансово-господарської діяльності з питань своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати до бюджету податків, зборів (обов'язкових платежів) суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 за період з 01.10.2005р. по 30.06.2008р.

За результатами перевірки був складений Акт «Про результати позапланової виїзної перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків, зборів (обов'язкових платежів) СПД ОСОБА_1 № 96/17-405/2879405851 від 30.09.2008р.

Відповідно до Акту перевірки Відповідачем було встановлено порушення ст. 1 Указу Президента України від 03.07.1998р. № 727 «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звідності суб'єктів малого підприємництва», а саме, перевищення обсягу виручки від реалізації товарів за рік 500,0 тис. грн. п.1.9.1 ст.19 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб'від 22.05.2003р. № 889-ІV, а саме, зниження валового доходу за 2 кв. 2006р. та за 2кв. 2008р., що призвело до зниження суми чистого оподаткованого доходу на 240606,30 грн. та 23613,72 грн. відповідно. Донараховано податку з доходів з фізичних осіб на суму 34820,88 грн. та направлено податкове повідомлення-рішення №0003041730/0 від 30.09.2008р.

Не погоджуючись з прийнятим рішенням, Позивач СПД ОСОБА_1 20.10.2008р. направив до ДПІ первинну скаргу скасування Рішення від 30.09.2008р.

Рішенням про відмову у задоволенні первинної скарги від 10.11..2008р. за № 15825/Я/25-006, біло отримано позивачем 19.11.2008р.

28.11.2008р. Позивачем було направлено повторну скаргу до ДПІ в м. Києві про скасування Рішення від 30.09.2008р.

06.01.2009р. Позивачем було отримано податкове повідомлення-рішення №0003041730/1 від 30.12.2008р.

Рішення ДПІ м. Києва про відмову у задоволенні повторної скарги від 21.01.2009р. за №40/Я/25-2214 було отримано Позивачем 24.01.2009р.

03.02.2009р. СПД ОСОБА_1 направив ще одну повторну скаргу до Державної податкової адміністрації України.

По результатах Рішення ДПІ в м. Києві від ДПІ в Подільському районі надійшло податкове повідомлення-рішення №0003041730/2 від 06.02.2009р.

Рішення ДПА України про відмову у задоволені повторної скарги від 31.03.2008р. за № 8462/Я/25-0315 було отримано Позивачем 03.04.2009р.

Проте, скарги позивача були залишені без задоволення.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов задоволенню не підлягає з огляду на наступне.

Відповідно до абзацу 1 п.1 Указу №727, спрощена система оподаткування, обліку та звітності запроваджується для таких суб'єктів малого підприємництва, зокрема, фізичних осіб, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і у трудових відносинах з якими, включаючи членів їх сімей, протягом року перебуває не більше 10 осіб та обсяг виручки яких від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за рік не перевищує 500 тис. гривень.

В даному випадку загальна сума виручки за І півріччя 2006 року та І півріччя 2008 року відповідно складає 1 345 720,16грн. та 539 024,62грн.

Відповідно до ст. 5 Указу №727 у разі порушення вимог, установлених статтею 1 цього Указу, платник єдиного податку повинен перейти на загальну систему оподаткування, обліку та звітності, починаючи з наступного звітного періоду (кварталу).

Відповідно до Акту перевірки ДПІ у Подільському районі м. Києва було прийнято повідомлення-рішення № 0003041730/0 від 30.09.2009р. (яке за наслідками адміністративного оскарження змінено на №0003041730/2 від 06.02.2009р.), згідно з яким позивачу донараховано податок з доходів фізичних осіб у сумі 34 820,88 грн., а саме:

- 2006 рік у розмірі 31278,82 грн. (845720,16 грн. -140953,36 (сума ПДВ)= 704766,80грн. (валовий дохід без ПДВ) -464 160,50 (сума валових витрат)= 240 606,30 грн. (оподаткований дохід) х 13% (ставка оподаткування) = 31278,82 грн.);

- 2008 рік у розмірі 3542,06 грн. (39024,62 грн. -6504,10 грн. (сума ПДВ)= 32520,52 грн.(валовий дохід без ПДВ) -8906, грн. (сума валових витрат)=23613,72 грн. (оподаткований дохід) х 15% (ставка оподаткування)=3542,06 грн.).

Відповідно до підпункту «з'п.1.3 Закону «Про прибуток з доходів фізичних осіб'від 22.05.2003 р. № 889-ІV із змінами та доповненнями, доходом з джерелом його походження з України, визначається, як будь-який дохід, одержаний платником податку або нарахований на його користь від здійснення підприємницької діяльності на території України, у тому числі, але не виключно, у вигляді, зокрема, доходів від здійснення підприємницької діяльності, а також незалежної професійної діяльності на території України.

Згідно з пп. 4.2.8 п. 4.2 ст. Закону №889 до складу загального місячного оподаткованого доходу, який входить до складу річного оподаткованого доходу платника податків, включається: оподаткований дохід (прибуток), не включений до розрахунку загальних оподаткованих доходів попередніх податкових періодів та самостійно виявлений у звітному періоді платником податку або нарахований податковим органом згідно із законом.

Відповідно до пункту 22.10. статті 22 Прикінцевих положень Закону №889 визнано таким, що втратив чинність, Декрет №13-92, крім розділу ІV у частині оподаткування доходів фізичних осіб від зайняття підприємницькою діяльністю, який застосовується з урахування положень пункту 9.12 статті 9 Закону №889 та діє до набрання чинності спеціальним законом з питань оподаткування фізичних осіб суб'єктів підприємницької діяльності.

Підпунктом 9.12.1 пункту 9.12 статті 9 Закону №889 передбачено, що оподаткування доходів, отриманих фізичною особою від продажу нею товарів (надання послуг, виконання робіт) у межах її підприємницької діяльності без створення юридичної особи, а також фізичною особою, яка сплачує ринковий збір, здійснюється за правилами, встановленими спеціальним законодавством з цих питань, з урахуванням норм цього пункту.

Відповідно до пп. 9.12.2 п. 9.12 ст. 9 Закону №889 визначено, що якщо фізична особа -суб'єкт підприємницької діяльності або фізична особа, яка сплачує ринковий збір, отримує інші доходи, ніж визначені у підпункті 9.12.1 цього пункту, то такі доходи оподатковуються за загальними правилами, встановленими цим Законом для платників податку, що не є такими суб'єктами підприємницької діяльності.

Таким чином, згідно наведених норм, якщо підприємець від здійснення підприємницької діяльності, отримав інші доходи, які можуть обкладатись єдиним податком згідно з правилами, встановленими спеціальним законодавством з питань спрощеної системи оподаткування такий підприємець повинен сплатити з цих доходів (тобто із суми перевищення 500 тис. грн.) податок з доходів фізичних осіб - СПД.

Згідно з ст. 13 Декрету №13-92 оподаткуванню підлягають доходи громадян, одержані протягом календарного року від здійснення підприємницької діяльності без створення юридичної особи, а також інші доходи громадян, не передбачені як суб'єкти оподаткуванню у розділах ІІ та ІІІ цього Декрету. Оподаткований дохід вважається сукупний чистий дохід, тобто різниця між валовим доходом (виручка у грошовій та натуральній формі) і документально підтвердженими витратами, безпосередньо пов'язаними з одержанням доходу.

Таким чином, зважаючи на викладене вище, донарахування ДПІ у Подільському районі м. Києва податку з доходів фізичних осіб СПД -ФО ОСОБА_1 у розмірі 34 820,88 грн.(31278,82 грн. + 3542,06 грн.) відповідає вимогам чинного законодавства.

Відповідно до ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідач, як суб'єкт владних повноважень, виконав покладений на нього обов'язок щодо доказування правомірності прийнятого ним оскаржуваного рішення.

Оцінивши за правилами, встановленими ст. 86 КАС України наявні у матеріалах справи докази та пояснення сторін, надані під час розгляду справи, суд вважає, що заявлений адміністративний позов є не обґрунтований та такий, що задоволенню не підлягає.

Керуючись ст. 124 Конституції України, ст.ст. 69-71, 94, 160-165, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ПОСТАНОВИВ:

У позові відмовити повністю.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 КАС України шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя Кишинський М.І.

Дата складання та підписання постанови в повному обсязі -21.10.2009р.