ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
про залишення позовної заяви без руху
"19" листопада 2019 р. Справа № 300/2247/19
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Кафарський В.В., розглянувши матеріали адміністративного позову громадянина Сирійської Арабської Республіки ОСОБА_1 до Державної міграційної служби України про визнання неправомірним та скасування рішення від 25.02.2019 та зобов'язання до вчинення дій,-
Громадянин Сирійської Арабської Республіки ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою до Державної міграційної служби України про визнання неправомірним та скасування рішення від 25.02.2019 про відмову у визнанні позивача біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту та зобов'язання відповідача визнати позивача біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту.
Пунктом 3 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Так, частинами 1, 3 статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до частини 1 статті 12 Закону України «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту», рішення про відмову в прийнятті заяви про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, про відмову в оформленні документів для вирішення питання щодо визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, протягом п'яти робочих днів з дня отримання повідомлення про відмову можуть бути оскаржені в установленому законом порядку до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту, а також до суду у строки, встановлені цим Законом.
Отже, встановленим строком для звернення до адміністративного суду із зазначеними вище позовними вимогами є п'ять робочих днів з дня отримання повідомлення про відмову у визнанні позивача біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту.
Як слідує із змісту позову та доданих до нього документів, відповідач виніс оскаржене рішення 25.02.2019, а повідомлення позивача про відмову у визнанні позивача біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту та супровідний лист, яким направлено позивачу вказане повідомлення датується 06.03.2019.
Таким чином, позивач звернувся з пропуском встановленого строку на звернення до суду з даною позовною заявою, однак не зазначив жодних обґрунтувань з посиланням на належні письмові докази щодо пропуску вказаного строку звернення до суду.
В свою чергу, частиною 6 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов'язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
Однак, як судом встановлено, такої зави позивач не подав разом із позовною заявою.
За таких обставин, позовну заяву подано без додержання вимог статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до частини 1 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно частини 2 статті 169 Кодексу в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
У зв'язку із вищевикладеним, відповідно до частин 1, 2 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу строк, достатній для усунення вищевказаних недоліків шляхом приведення у відповідність адміністративного позову до встановлених статтею 161 Кодексу адміністративного судочинства України вимог.
На підставі наведеного, керуючись статтями 161, 171, частинами 1, 2 статті 169 та статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
Позовну заяву громадянина Сирійської Арабської Республіки ОСОБА_1 до Державної міграційної служби України про визнання неправомірним та скасування рішення від 25.02.2019 та зобов'язання до вчинення дій - залишити без руху.
Надати позивачу десятиденний строк з дня вручення (отримання) копії цієї ухвали для усунення недоліків позовної заяви шляхом заяви про поновлення строку звернення до суду з обгрунтуванням пропуску звернення з даним позовом та доказів поважності причин його пропуску.
Роз'яснити позивачу, що в разі не усунення недоліків у вищезазначений строк позовна заява буде повернена.
Ухвала окремо від рішення суду оскарженню не підлягає.
Відповідно до статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя Кафарський В.В.