Ухвала від 18.11.2019 по справі 260/1582/19

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про відкриття провадження в адміністративній справі

18 листопада 2019 рокум. Ужгород№ 260/1582/19

Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Ващилін Р.О., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Державної фіскальної служби України (пл. Львівська, буд. 8, м. Київ, 04053), третя особа, Державна казначейська служба України (вул. Бастіонна, буд. 6, м. Київ, 01601) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Державної фіскальної служби України , третя особа, Державна казначейська служба України, в якому просить: 1) визнати протиправною бездіяльність суб'єкта владних повноважень ДФС України стосовно невиконання п. 3 ст. 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; 2) стягнути із розрахункових рахунків суб'єкта владних повноважень ДФС України вартість позивача санаторно-курортного оздоровлення у 2019 році в ДП «Клінічний санаторій Карпати в розмірі 13920,00 грн. згідно п. 3 ст. 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; 3) стягнути із розрахункових рахунків суб'єкта владних повноважень ДФС України матеріальну шкоду в розмірі 1500,00 грн. та моральну шкоду в розмірі 7500,00 грн.

Ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду від 08 листопада 2019 року дану позовну заяву залишено без руху та надано позивачу строк протягом семи днів з дня вручення ухвали для усунення недоліків позовної заяви шляхом надіслання до суду власного письмового підтвердження про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Супровідним листом від 14.11.2019 р. позивач недоліки позовної заяви усунув у строк, наданий судом, а тому підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлені Кодексом адміністративного судочинства України, відсутні.

Разом з позовної заявою позивач заявив клопотання про розгляд справи згідно ст. 10 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) в загальному порядку.

З приводу заявленого клопотання суд зазначає наступне.

Норми ст. 10 КАС України, на які посилається позивач в своєму клопотанні, регламентують принцип гласності судового процесу та передбачають відкритість розгляду справи, якщо відсутні обставини, що передбачають необхідність розгляду справи в закритому судовому засіданні.

Разом з тим, форми, в яких здійснюється адміністративне судочинство, встановлені положеннями ст. 12 КАС України, до яких, зокрема відноситься загальне та спрощене позовне провадження.

Суд звертає увагу позивача, що принципи адміністративного судочинства, до яких, в тому числі, відносить й принцип гласності і відкритості судового процесу, поширюються на всі форми адміністративного судочинства, незалежно від того, розглядається справа в порядку загального чи спрощеного позовного провадження.

Нормами процесуального кодексу з метою забезпечення своєчасного розгляду спорів у сфері публічно-правових відносин визначено категорії справ, які через складність або інші обставини можуть розглядатися виключно за правилами загального позовного провадження, до яких даний адміністративний позов не відноситься.

Одночасно, для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення, положеннями КАС України передбачено спрощене позовне провадження.

Так, перелік справи, які для цілей процесуального кодексу є справами незначної складності, наведено в ч. 6 ст. 12 КАС України, серед яких, інші справи, у яких суд дійде висновку про їх незначну складність, за винятком справ, які не можуть бути розглянуті за правилами спрощеного позовного провадження.

При цьому згідно з ч. 3 ст. 257 КАС України при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує:

1) значення справи для сторін;

2) обраний позивачем спосіб захисту;

3) категорію та складність справи;

4) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо;

5) кількість сторін та інших учасників справи;

6) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес;

7) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

При обрання форми, в якій буде здійснюватися розгляд даної адміністративної справи, враховуючи положення ч. 3 ст. 257 КАС України, суд дійшов висновку, що обставини, які б вказували на необхідність її розгляду в порядку загального позовного провадження, відсутні. Жодних аргументів щодо неможливості розгляду даної справи в порядку спрощеного позовного провадження позивач не навів.

Відповідно до ч. 5 ст. 262 КАС України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.

Враховуючи наведене, суд вважає, що адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до Державної фіскальної служби України, третя особа - Державна казначейська служба України про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії є справою незначної складності та підлягає розгляду у спрощеному позовному провадженні без повідомлення сторін.

На підставі викладеного, керуючись статтями 171, 257, 260 КАС України, суддя, -

УХВАЛИВ:

1. Відкрити спрощене позовне провадження в справі за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Державної фіскальної служби України (пл. Львівська, буд. 8, м. Київ, 04053), третя особа, Державна казначейська служба України (вул. Бастіонна, буд. 6, м. Київ, 01601) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії.

2. Встановити відповідачу 15 (п'ятнадцятиденний) строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 162 КАС України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову.

Відповідно до вимог ч. 3 ст. 162 КАС України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана (надана) іншим учасникам справи.

Повідомити відповідача, що згідно з вимогами ч. 4 ст. 159 КАС України, неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.

3. Встановити позивачу семиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.

4. Встановити відповідачу семиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.

5. Встановити третій особі строк для подання пояснень щодо позову протягом п'ятнадцяти днів з дня отримання даної ухвали. Пояснення подається до суду разом із документами, що підтверджують надіслання (надання) пояснення і доданих до них доказів іншим учасникам справи.

6. Запропонувати позивачу та відповідачу надати відповідь на пояснення третьої особи протягом семи днів з дня отримання пояснень щодо позову разом із документами, що підтверджують надіслання відповіді на пояснення і доданих до неї доказів іншим учасникам справи.

7. Роз'яснити учасникам справи, що відповідно до ч. 5 ст. 262 КАС України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

8. Справу буде розглянуто суддею Ващиліним Р.О. одноособово.

З інформацією по справі учасники можуть ознайомитися за веб-адресою: http://adm.zk.court.gov.ua на офіційному веб-порталі судової влади.

Ухвала підлягає оскарженню до Восьмого апеляційного адміністративного суду лише в частині дотримання правил підсудності у встановлений статтями 295, 297 КАС України строк і порядок (з урахуванням особливостей, що встановлені Розділом VII КАС України). В іншій частині ухвала оскарженню не підлягає. Ухвала набирає законної сили в порядку ст. 256 КАС України.

СуддяР.О. Ващилін