Справа № 761/33535/19
Провадження № 3/761/7224/2019
24 жовтня 2019 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Трубніков Андрій Володимирович, за участю прокурора Київської місцевої прокуратури №10 Прядко Р.В., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали, які надійшли зКиївського міського управління Депратаменту внутрішньої безпеки НПУ, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Києва, українця, громадянина України, тимчасово не працюючого, зареєстрованого та проживаючого: АДРЕСА_1 , не є особою, звільненою від сплати судового збору , -
за ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ОСОБА_1 , будучи звільненим 03.09.2018 року з посади інспектора поліцейський штурмового взводу № 3 роти швидкого реагування полку патрульної служби поліції особливого призначення «Київ» Головного управління Національної поліції у місті Києві, будучи суб'єктом декларування, не своєчасно, без поважних причин, 19.07.2019 року, подав декларацію особи (після звільнення), за минулий рік, яка припинила діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, чим порушив вимоги ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
У судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні правопорушення визнав, при цьому надав пояснення про те, що дане діяння вчинено ним було не умисно, оскільки перед звільненням у серпні 2018 р. він подавав декларацію та помилково вважав, що на нього вже дія ЗУ «Про запобігання корупції» не поширюється. У той же час будь-якого умислу на уникнення від декларування він не мав, змін у його майновому стані не відбулось, а таке порушення відбулось внаслідок його неуважності.
Суд, заслухавши ОСОБА_1 , думку прокурора, яка вказав на наявність підстав для визнання ОСОБА_1 винним та для його притягнення до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, приходить до наступних висновків.
Встановлено, що Наказом Головного управління Національної поліції у місті Києві від 17.05.2016 року № 440 о/с, рядового поліції ОСОБА_1 призначено на посаду поліцейського штурмового взводу № 3 роти швидкого реагування полку патрульної служби поліції особливого призначення «Київ».
Відповідно до наказу Головного управління Національної поліції у місті Києві від 27.04.2018 за № 421 о/с, ОСОБА_1 присвоєно чергове спеціальне звання - сержант поліції.
Наказом Головного управління Національної поліції у місті Києві від 27.08,2018 року № 864 о/с, згідно з пунктом 7 (за власним бажанням) частини 1 статті 77 Закону України «Про Національну поліцію», поліцейського штурмового взводу № 3 роти швидкого реагування полку патрульної служби поліції особливого призначення «Київ» сержанта поліції ОСОБА_1 , 03.09.2018 звільнено з займаної посади та зі служби в органах Національної П оліції України на підставі рапорта ОСОБА_1 від 13.08.2018.
ОСОБА_1 прийнято присягу Працівника Національної поліції України. ОкрімІЛго ОСОБА_1 підписано пам'ятку - застереження працівника органів внутрішніх справ України про спеціальні обмеження, передбачені законодавством України та зобов'язання щодо дотримання вимог Закону України «Про запобігання корупції», зокрема з дотриманням вимог ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції».
Згідно ст. 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Пунктом 9 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, - що правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною ч. 1 ст. З цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
У відповідності до ч. 1 ст. 65 даного Закону за вчинення корупційного або пов'язаного з корупцією правопорушення особи, зазначені в частині першій статті З цього Закону, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно- правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.
Згідно п. 1.2 «Положення про полк патрульної служби поліції особливого призначення «Київ» Головного управління Національної поліції у м. Києві», затвердженого Наказом ГУ НІ І у м. Києві № 612 від 19.07.2016 року, полк патрульної служби поліції особливого призначення «Київ» Головного управління Національної поліції у м. Києві є структурним підрозділом Головного управління Національної поліції у м. Києві.
Із викладеного, відповідно до п. п. «з», п. ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції», поліцейський штурмового взводу № 3 роги швидкого реагування полку патрульної служби поліції особливого призначення «Київ» сержант поліції ОСОБА_1 є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушення пов'язаного з корупцією.
Згідно ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і V пункту 2, пункті 5 частини першої статті З цього Закону, які припиняють діяльність пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Особи, які припинили діяльність пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зобов'язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік, що подається до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком, у якому було припинено таку діяльність.
У свою чергу, поліцейський штурмового взводу № 3 роти швидкого реагування полку патрульної служби поліції особливого призначення «Київ» Головного управління Національної поліції у місті Києві сержант поліції ОСОБА_1 є суб'єктом декларування, який зазначений у абзаці 15, ч. 1, ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції».
Отже, поліцейський, як суб'єкт декларування має в обов'язковому, визначеному законом порядку, подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функції держави.
За даними публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функції держави або місцевого самоврядування ОСОБА_1 , 19.07.2019 подав декларацію особи, яка припинила діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, тоді коли повинен був подати вказану декларацію не пізнше як, до 00:00:00 год. 01 квітня 2019 року.
Таким чином ОСОБА_1 , 03.09.2019 р. фактично припинивши діяльність, пов'язану із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, будучи суб*єктом декларування, подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік (після звільнення), лише 19.07.2019, тобто не своєчасно без поважних причин.
При цьому як встановлено судом, моментом виявлення адміністративного правопорушення, пов*язаного з корупцією, вчиненого ОСОБА_1 , є 23.07.2019 р., а саме витребування інформації КМУ ВБ НПУ щодо остаточного розрахунку після звільнення з ОСОБА_1 .
При цьому слід зауважити, що інкриміноване ОСОБА_1 правопорушення за ч.1 ст. 172-6 КУпАП, у даному випадку не є триваючим, а подія адміністративного правопорушення є разовою і строк для накладення такого адміністративного стягнення має обраховуватись з дня його виявлення, як це передбачено ч.3 ст.38 КУпАП.
Відповідно до ч.3 ст. 38 КУпАП, адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення може бути накладено протягом трьох місяців з дня виявлення, але не пізніше одного року з дня його вчинення.
Згідно до п.7 ч.1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
У зв'язку із зазначеним суд приходить до висновку, що оскільки з дня виявлення адміністративного корупційного правопорушення, а саме з 23.07.2019 року, минуло понад три місяці, то відповідно до ч.3 ст. 38 КупАП адміністративне стягнення на особу, яка притягується до відповідальності не може бути накладено, а провадження у справі у відповідності до ст.247 п.7 КУпАП підлягає закриттю.
Судовий збір, у зв*язку із закриттям провадження у справі, з винної особи стягненню не підлягає
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 38, 40-1, ч.1 ст.172-6, 221, 247, 279-280, 283-285 Кодексу України про Адміністративні правопорушення, Законому України «Про запобігання корупції», суд -
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП
Провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст. 172-6 КУпАП закрити, у зв*язку із закінченням на час розгляду справи строків накладення адміністративного стягнення.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги до Шевченківського районного суду м.Києва протягом 10 днів дня винесення постанови.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційна скарга не була подана протягом 10 днів. У разі подання апеляційної скарги, постанова, якщо вона не скасована, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя А.В.Трубніков