18 листопада 2019 року м. Рівне №460/2587/19
Рівненський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Щербакова В.В., розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинення певних дій,
До Рівненського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі іменується - позивач) до Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області (далі іменується - відповідач), в якому позивач просить суд: визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо відмови у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до ст.114 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та не зарахування до страхового та пільгового стажу періодів роботи з 1987 по 1995 роки; зобов'язати відповідача вчинити дії щодо зарахування до страхового та пільгового стажу періоди роботи:
1) з 25.05.1987 по 26.06.1987 на шахті імені XIX з'їзду КПСС об'єднання «Ворошиловградвугілля»;
2) з 09.01.1988 по 05.05.1988 на шахті імені С. В. Косіора виробничого об'єднання «Ворошиловградвугілля»;
3) з 18.08.1988 по 19.10.1988 на шахті імені С. А. Косіора Виробничого об'єднання по видобутку вугілля ордена Леніна «Ворошиловградвугілля»;
4) з 27.11.1988 по 21.01.1991 служба в Радянській Армії;
5) з 01.01.1991 по 16.09.1991 на шахті імені XIX з'їзду КПСС об'єднання «Лугапськвугілля»;
6) з 30.09.1991 по 07.08.1995 на шахті «Луганська» 1 виробничого об'єднання «Луганськвугілля».
Позовні вимоги обґрунтовує тим, що в трудовій книжці містяться відповідні записи, що підтверджують період виконуваної роботи, її характер, та зайнятість за професіями, які віднесені до списку №1. Позивач також вказує, що його трудова книжка містить посилання на відповідні накази, як на підставу внесення записів, вони завірені підписами уповноважених осіб та печаткою, не містять виправлень, тобто оформлені належним чином. Тому вважає, що відповідачем протиправно відмовлено в призначенні пенсії за віком за Списком №1. На підставі викладеного позивач просив задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.
Ухвалою суду від 08.11.2019 відкрито провадження у справі та справу призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Відповідач проти задоволення позову заперечив, у встановлений судом строк подав відзив на позовну заяву. В обґрунтування відзиву зазначає, що відповідно до наданих позивачем документів страховий стаж позивача становить 38 років 4 місяці 11 днів, а пільговий за Списком №1 - 8 років 7 місяців 15 днів, зокрема, до пільгового стажу зараховано період роботи в ВП шахтоуправління "Луганськвугілля" з 17.10.2005 по 31.05.2014 за даними персоніфікованого обліку. У трудовій книжці позивача відсутні відомості, що визначають право на пенсію на пільгових умовах, зокрема, про проведення атестації робочого місця. Відповідач зазначає, що періоди, які позивач хоче зарахувати до пільгового стажу зарахований до загального страхового стажу. Позивач жодної уточнюючої довідки за періоди роботи з 1987 по 1995 роки до управління для призначення пенсії не надавав, тому немає підстав зараховувати даний період роботи до пільгового стажу. Крім того, відповідач зазначає, що згідно з листом управління праці та соціального захисту населення від 24.04.2019 № 09-2017 перевіркою виявлено, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , АДРЕСА_1 на момент складення акта обстеження матеріально-побутових умов відсутній за фактичним місцем проживання/перебування. Комісією Рівненського міськвиконкому з питань призначення усіх видів соціальної допомоги та надання пільг за фактичним місцем проживання 05.07.2019 було прийнято рішення відмовити у призначенні пенсії ОСОБА_1 , оскільки заявник відсутній за фактичним місцем проживання, зазначеним у заяві (витяг № 17635 з рішення від 05.07.2019, протокол № 28). Враховуючи вищевикладене, на момент звернення за призначенням пенсії, управління діяло на підставі в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією за законами України, а тому відповідач просить відмовити в задоволені позову повністю.
У відповіді на відзив позивач зазначає, що основним документом, що підтверджує стаж роботи є трудова книжка. Проте, якщо у трудовій книжці не зазначені відомості про умови праці та характер виконуваної роботи, то для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників. Позивач вказує, що отримати уточнюючі довідки є неможливо, оскільки підприємства на яких він працював знаходяться на тимчасово окупованій території. В свою чергу в трудовій книжці чітко зазначені періоди та характер виконуваної роботи, та належність займаних професій до списку № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію на пільгових умовах (підземні роботи у шахті з повним робочим днем), що також підтверджує шкідливі умови праці та виконання позивачем роботи в таких умовах не менше 80% його трудового часу. Також позивач зазначає, що зареєстрований та фактично проживає за адресою АДРЕСА_1 , однак на момент обстеження матеріально-побутових умов позивач дійсно був відсутній за місцем свого проживання, оскільки працює на роботі з понеділка по п'ятницю з 08 год. 00 хв. по 17 год. 00 хв., відтак при складанні акту обстеження, він дійсно міг бути відсутнім за місцем проживання, що не може слугувати підставою для позбавлення його права на соціальну допомогу, гарантовану державою. На підставі викладеного позивач просив задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.
Відповідно до частини четвертої статті 229 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Розглянувши позовну заяву та відзив на неї, повно і всебічно з'ясувавши всі обставини адміністративної справи в їх сукупності, перевіривши їх дослідженими у судовому засіданні доказами, суд встановив наступне.
27.03.2019 ОСОБА_1 звернувся до Рівненського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Рівненської області із заявою про призначення йому пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до пункту 1 частини другої статті 114 Закону України "Про загальнообов'язкове пенсійне страхування".
Головне управління Пенсійного фонду України в Рівненській області за результатом розгляду вказаної заяви прийняло рішення від 01.07.2019 №67/06-30 про відмову в призначенні пенсії ОСОБА_1 . Обґрунтовуючи відмову відповідач зазначає, що до пільгового стажу заявника за Списком № 1 можливо врахувати період його роботи на ВП шахтоуправління "Луганське" ДП "Луганськвугілля" за даними реєстру застрахованих осіб ДРЗДСС - 8 років 07 місяців15 днів. Згідно з наданими документами страховий стаж ОСОБА_1 становить 38 років 04 місяці 11 днів. Крім того, згідно з листом управління праці та соціального захисту населення за № 09-2017 від 24.04.2019, перевіркою виявлено, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , на момент складання акта обстеження матеріально-побутових умов, відсутній за фактичним місцем проживання/перебування.
Вважаючи таку відмову протиправною позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом.
Вирішуючи вказаний спір по суті та надаючи правову оцінку встановленим обставинам, суд виходить з такого.
Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій встановлені Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 №1058-ІV (далі - Закон №1058), який набрав чинності 01.01.2004.
Відповідно до ч.2 ст.5 Закону №1058, виключно цим Законом визначаються, зокрема, умови набуття права та порядок визначення розмірів пенсійних виплат.
Згідно з ч.1 ст.24 Закону №1058, страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.
За приписами частини другої вказаної статті, страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом.
Також, ч.4 ст.24 Закону №1058 встановлено, що періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше, крім випадків, передбачених цим Законом.
Закон №1058 набрав чинності 01.01.2004, а тому періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу, в порядку та на умовах, передбачених законодавством, що діяло до 01.01.2004.
До 01.01.2014 порядок та умови обчислення стажу роботи, який дає право на пенсію, визначалися Законом України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 №1788-XII (далі - Закон №1788) та Положенням про порядок призначення і виплати державних пенсій, затвердженим постановою Ради Міністрів СРСР від 03.08.1972 №590 (далі - Порядок №590).
Відповідно до частин 1, 2 статті 56 Закону №1788, до стажу роботи зараховується робота, виконувана на підставі трудового договору на підприємствах, в установах, організаціях і кооперативах, незалежно від використовуваних форм власності та господарювання, а також на підставі членства в колгоспах та інших кооперативах, незалежно від характеру й тривалості роботи і тривалості перерв.
При обчисленні стажу роботи в колгоспі за період після 1965 року, якщо член колгоспу не виконував без поважних причин встановленого мінімуму трудової участі в громадському господарстві, враховується час роботи за фактичною тривалістю.
Крім того, пунктом «в» частини третьої вказаної статті визначено, що до стажу роботи зараховується також: військова служба та перебування в партизанських загонах і з'єднаннях, служба в органах державної безпеки, внутрішніх справ та Національної поліції, незалежно від місця проходження служби.
Вказане узгоджується з підпунктом «к» пункту 109 Порядку №590, згідно з якими крім роботи в якості робітника та службовця в загальний стаж роботи зараховується також: перебування в аспірантурі, докторантурі і клінічній ординатурі; служба у складі Збройних Сил СРСР і перебування в партизанських загонах; служба у військах і органах ВЧК, ОГПУ, НКВД, НКГБ, МГБ, Комітету державної безпеки при Раді Міністрів СРСР, Міністерства охорони громадського порядку СРСР, міністерств охорони громадського порядку союзних республік, Міністерства внутрішніх справ СРСР, міністерств внутрішніх справ союзних республік; служба в органах міліції. Перебування військовослужбовця в полоні зараховується до стажу роботи в встановленому порядку.
При цьому, згідно з абзацами 14, 16 п.109 Порядку №590, при призначенні на пільгових умовах або в пільгових розмірах пенсій по старості та інвалідності робітникам і службовцям, які працювали на підземних роботах, на роботах з шкідливими умовами праці та в гарячих цехах і на інших роботах з важкими умовами праці (підпункти "а" і "б" пункту 16), і пенсій у зв'язку з втратою годувальника їх сім'ям, а також пенсій по старості робітницям підприємств текстильної промисловості (підпункт "в" пункту 16) періоди, зазначені в підпунктах "к" і "л", прирівнюються за вибором особи, яка звернулася за призначенням пенсії, до роботи, яка передувала даному періоду, або до роботи, яка слідувала за закінченням цього періоду.
У випадках призначення пенсій на пільгових умовах або в пільгових розмірах (підпункти "а", "б" і "в" пункту 91), робота або інша діяльність, прирівнюється до роботи, що дає право на зазначені пенсії, враховується в розмірі, що не перевищує наявного стажу роботи, що дає право на пенсію на пільгових умовах або в пільгових розмірах.
Відповідно до ст.62 Закону №1788-XII, основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Так, постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 №637 затверджений Порядок підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній (далі - Порядок №637).
Згідно з п.1 Порядку №637, основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка.
За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.
Пунктом 3 Порядку №637 встановлено, що за відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи.
Аналіз вказаних вище норм права дозволяє прийти до висновку, що розрахунок страхового стажу, набутого до 01.01.2004, здійснюється на підставі записів у трудовій книжці, а у разі відсутності в трудовій книжці необхідних записів чи наявності неправильних (неточних) записів про періоди роботи - на підставі даних, наявних в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи.
При цьому, суд зауважує, що військова служба прирівнюється до роботи, що дає право на пенсію на пільгових умовах або в пільгових розмірах, в розмірі що не перевищує наявного стажу роботи, що дає право на пенсію на пільгових умовах або в пільгових розмірах, виключно у разі призначення пенсії на пільгових умовах.
Тобто, у разі призначення пенсії за віком, військова служба має зараховуватися до пільгового стажу в повному обсязі.
За даними відповідача загальний стаж позивача становить 38 років 4 місяці 11 днів. Пільговий стаж позивача становить 8 років 07 місяців 15 днів (період роботи у ВП шахтоуправління "Луганськвугілля" з 17.10.2005 по 31.05.2014).
Відповідачем не зараховано до пільгового стажу позивача наступні періоди:
1) 25.05.1987 - 29.06.1987, 09.01.1988 - 05.05.1988 навчання у Ворошиловградському промислово-економічному технікумі;
2) 18.08.1988 - 19.10.1988 підземний гірничий майстер із зайнятістю повний робочий день під землею на шахті ім. С.В. Косіора
3) 27.11.1988 - 21.01.1991 військова служба згідно з військовим квитком НУ № 2836814
4) 01.04.1991 - 16.09.1991 підземний гірничий майстер на шахті ім. XIX 3"їзду КПСС об'єднання "Луганськуголь"
5) 30.09.1991 - 07.08.1995 підземний електрослюсар на шахті "Луганська" №.1 виробничого об'єднання "Луганськуголь".
Суд звертає увагу, що згідно з записами в трудовій книжці позивача, останній до призову в Радянську Армію та після демобілізації працював підземним гірничим майстром підземної дільниці.
Працівники, зайняті повний робочий день на підземних роботах включалися до Списку №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №773 від 15.11.1994.
Крім того, робітники даної професії включались до Списку №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженого постановою Ради Міністрів СРСР №173 від 22.08.1956, яка діяла у періоди роботи позивача підземним гірничим майстром підземної дільниці.
Враховуючи викладене, суд вважає, що період військової служби позивача має бути зарахований до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії на пільгових умовах, в повному обсязі.
Згідно з даними трудової книжки позивач з 25.05.1987 по 29.06.1987 та з 09.01.1988 по 05.05.1988 навчався у Ворошиловградському промислово-економічному технікумі; з 18.08.1988 по 19.10.1988 працював підземним гірничим майстром із зайнятістю повний робочий день під землею на шахті ім. С.В . Косіора; з 01.04.1991 по 16.09.1991 працював підземним гірничим майстром на шахті ім. XIX 3"їзду КПСС об'єднання "Луганськуголь"; з 30.09.1991 - 07.08.1995 працював підземним електрослюсарем на шахті "Луганська" №1 виробничого об'єднання "Луганськуголь".
Суд відхиляє доводи відповідача, що вказані період роботи позивача не підлягаю зарахуванню до пільгового стажу, оскільки не надано уточнюючих довідок та даних про атестацію робочого місця.
Суд зауважує, що надання уточнюючих довідок підприємств, установ, організацій або їх правонаступників для підтвердження спеціального трудового стажу необхідно лише у випадку відсутності трудової книжки або коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах.
Вказана позиція також узгоджується з висновками Верховного Суду, викладеними в постанові від 22.03.2018 по справі №208/235/17 (2-а/208/105/17) та постанові від 17.04.2018 по справі №668/3386/15-а.
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 07.11.2014 №1085-р затверджено перелік населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та перелік населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення. Згідно з Додатком №1 до вказаного розпорядження місто Донецьк знаходяться на території, де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження.
Суд враховує, що надати відповідачу при призначенні пенсії уточнюючу довідку про шкідливі умови праці та витяг з наказу про атестацію робочих місць за період роботи з 25.05.1987 по 29.06.1987, з 09.01.1988 по 05.05.1988, з 18.08.1988 по 19.10.1988, з 01.04.1991 по 16.09.1991 та з 30.09.1991 по 07.08.1995 позивач не має можливості, оскільки шахти знаходяться на тимчасово окупованій території України.
Таким чином, відсутність у позивача документів, внаслідок проведення антитерористичної операції та знаходження підприємства-роботодавця на тимчасово окупованій території, не може порушувати право позивача на отримання пенсії, гарантоване чинним законодавством.
Згідно з п. п. 4, 23 ч. 1 Європейської соціальної хартії від 03.05.1996 року, ратифікованої Закону України "Про ратифікацію Європейської соціальної хартії (переглянутої)" № 137-V 14.09.2006 усі працівники мають право на справедливу винагороду, яка забезпечить достатній життєвий рівень для них самих та їхніх сімей та кожна особа похилого віку має право на соціальний захист.
Статтею 46 Конституції України визначено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.
Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.
Відповідно до вимог ст.1 Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України", тимчасово окупована територія України є невід'ємною частиною території України, на яку поширюється дії Конституції та законів України.
Статтею 9 Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" передбачено, що будь-які органи їх посадові та службові особи на тимчасово окупованій території та їх діяльність вважаються незаконним, якщо ці органи або особи створені, обрані чи призначені у порядку, не передбаченому законом. Будь - який акт (рішення, документ), виданий органом та/або особами, передбаченими частиною другою цієї статті, є недійсними і не створює правових наслідків.
Таким чином, позивач не має змогу надати запитувані відповідачем документи для підтвердження стажу роботи за Списком №1, позаяк документи, що могли би бути видані підприємствами, які перебувають на тимчасово окупованій території не створюють для ОСОБА_5 правових наслідків по зарахуванню пільгового стажу роботи, відображеного у них.
Разом з тим, суд зауважує, що записи трудової книжки позивача повністю відображають характер виконуваної ОСОБА_1 роботи за Списком №1 в період з 25.05.1987 по 29.06.1987, з 09.01.1988 по 05.05.1988, з 18.08.1988 по 19.10.1988, з 01.04.1991 по 16.09.1991 та з 30.09.1991 по 07.08.1995.
Наявною в матеріалах справи довідкою Управління праці та соціального захисту населення Рівненської районної державної адміністрації від 16.01.2019 №5612-5000013624 встановлено, що ОСОБА_1 взятий на облік як внутрішньо переміщена особа. Вказана довідка не скасована, а тому на позивачку поширюються пільги визначені нормами законодавства.
Суд звертає увагу, що відповідачами не зазначено, яка з обставин, визначених нормами Закону України від 09.07.2003 №1058, стала підставою для відмови у призначенні позивачу пенсії.
Натомість, не призначення позивачу пенсії у зв'язку відсутністю внутрішньо переміщеної особи за фактичним місцем проживання/перебування суперечить принципам, які закріплені в Конституції України та в Законі України від 09.07.2003 № 1058.
Суд вказує на пріоритетність застосування вимог Закону України від 09.07.2003 № 1058, а тому посилання відповідача на норми Порядку призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.06.2016 № 365 як одну із підстав не призначення пенсії ОСОБА_1 - є безпідставними.
Відповідно до частини першої статті 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. Частиною другою статті 77 КАС України встановлено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Враховуючи вищевикладене, задля захисту прав позивача необхідно визнати протиправною відмову управління Пенсійного фонду у призначенні йому пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до статті 114 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та зобов'язати відповідача зарахувати вище зазначені періоди роботи до пільгового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах та призначити позивачу пільгову пенсію з моменту звернення, а саме з 27.03.2019.
Відповідно до ч.1 ст.139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
З огляду на вказане, сплачена сума судового збору у розмірі 768,40грн. згідно з квитанцією від 04.10.2019 №0.0.1483903050.1, оригінал якої знаходиться в матеріалах справи, підлягає стягненню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.
Керуючись статтями 241-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненські області (33028, м. Рівне, вул. Короленка, 7; код ЄДРПОУ 21084076) - задовольнити повністю.
Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області №67/06-30 від 01.07.2019 про відмову в призначенні пенсії ОСОБА_1 .
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Рівненській області зарахувати ОСОБА_1 періоди: з 25.05.1987 по 26.06.1987 робота на шахті імені XIX з'їзду КПСС об'єднання «Ворошиловградвугілля»; з 09.01.1988 по 05.05.1988 робота на шахті імені С .В. Косіора виробничого об'єднання «Ворошиловградвугілля»; з 18.08.1988 по 19.10.1988 робота на шахті імені С.А. Косіора Виробничого об'єднання по видобутку вугілля ордена Леніна «Ворошиловградвугілля»; з 27.11.1988 по 21.01.1991 служба в Радянській Армії; з 01.01.1991 по 16.09.1991 робота на шахті імені XIX з'їзду КПСС об'єднання «Лугапськвугілля»; з 30.09.1991 по 07.08.1995 робота на шахті «Луганська» №1 виробничого об'єднання «Луганськвугілля» до загального та спеціального стажу та призначити пенсію за віком на пільгових умовах відповідно до статті 114 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" з 27.03.2019.
Сягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Рівненській області судовий збір в сумі 768,40грн. (сімсот шістдесят вісім гривень 40 коп.).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повний текст рішення складений 18 листопада 2019 року.
Суддя Щербаков В.В.