справа №1.380.2019.002358
06 листопада 2019 року
Львівський окружний адміністративний суд в складі:
головуючий-суддя Гулкевич І.З.
секретар судового засідання Іванес Х.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Львівавтокомплектація" про стягнення коштів та зобов'язання здійснити перерахунок,-
Головне управління Держпродспоживслужби у Львівській області звернулося до Львівського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Львівавтокомплектація", в якій просить :
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Львівавтокомплектація" (79026, м. Львів, вул. Стрийська,45, ЄДРПОУ33982081) на користь Державного бюджету України 274 015,40 (двісті сімдесят чотири тисячі п'ятнадцять гривень) 40 коп.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Львівавтокомплектація" (79026, м. Львів, вул. Стрийська,45, ЄДРПОУ33982081) на користь споживачів суму необґрунтовано одержаної виручки у розмірі 274 015,40 (двісті сімдесят чотири тисячі п'ятнадцять гривень) 40 коп.
Зобов'язати здійснити перерахунок зайво нарахованої плати за послуги з утримання будинків та прибудинкових територій мешканцям гуртожитків по АДРЕСА_1, АДРЕСА_2, АДРЕСА_3 у розмірі 116 013,72 (сто шістнадцять тисяч тринадцять гривень) 72 коп (в т.ч. перерахунок пільг та субсидій).
Позовні вимоги обґрунтовує тим, що позивачем на підставі колективних звернень проведено позапланову перевірку ТзОВ "Львівавтокомплектація" за період 01.01.2017 по 01.12.2018. Перевіркою встановлено, що ТзОВ "Львівавтокомплектація" в порушення вимог постанови КМУ №869 від 01.06.2011 та рішенням виконкому Львівської міської ради від 03.02.2012 №63 в період з 01.12.2017-01.12.2018, понад встановлений розмір тарифу та послуги з утримання будинків та прибудинкових територій необґрунтовано включаються до його розміру додаткові плати за "адмінвитрати, банківські послуги, дератизацію, інші витрати", тощо (без додатково укладених з мешканцями на ці послуги договорів), що вже враховані у тарифі на послуги з утримання будинків і прибудинкових територій, який встановлений Львівською міською радою або нарахування яких не передбачено постановою КМУ №869 від 01.06.2011 та рішенням виконкому Львівської міської ради від 03.02.2012 №63.
За результатами перевірки встановлено, що ТзОВ "Львівавтокомплектація" порушено порядок застосування державних регульованих цін - тарифів на послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій в період з 01.01.2017 по 01.12.2018, чим порушено вимоги ч.1 ст. 13 Закону України "Про ціни і ціноутворення", п.2 постанови КМУ від 01.06.2011 №869 "Про забезпечення єдиного підходу до формувань тарифів на житлово-комунальні послуги" та рішення Львівської міської ради від 03.02.2012 №63 "Про встановлення ТзОВ "Львівавтокомплектація" тарифів на послуги утримання будинків та прибудинкових територій".
Відповідно до ст.20 Закону України "Про ціни і ціноутворення" винесено рішення №8/19 від 25.02.2019 про застосування до ТзОВ "Львівавтокомплектація" адміністративно-господарських санкцій у розмірі 3400 грн, яке було ним оплачено 25.02.2019.
Відтак, позивач вважає, що відповідачем необґрунтовано отримано виручку за період з 01.01.2017-01.12.2018 внаслідок застосування завищених тарифів на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій при нарахуванні плати мешканцям гуртожитків по АДРЕСА_1, АДРЕСА_2 АДРЕСА_3 , відповідно така підлягає поверненню.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, подав заяву про розгляд справи без участі уповноваженого представника, позовні вимоги підтримує повністю, просить задовольнити.
Відповідач в судове засідання не з'явився, на адресу суду без вручення адресату з відміткою відділення поштового зв'язку повернувся конверт з зазначенням "інші причини, що не дали змоги виконати обов'язки щодо пересилання поштового відправлення". Відповідач правом на подання відзиву на позовну заяву, не скористався.
Відповідно до частини 11 статті 126 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) розписку про одержання повістки (повістку у разі неможливості вручити її адресату чи відмови адресата її одержати) належить негайно повернути до адміністративного суду. У разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Суд, вивчивши доводи позову, дослідивши зібрані по справі докази в їх сукупності, проаналізувавши зміст норм матеріального і процесуального права, які врегульовують спірні правовідносини, прийшов до наступник висновків.
На підставі колективного звернення гр. ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 та народного депутата України ОСОБА_5, на підставі наказу Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області № 2318 від 17.12.2018 р. про проведення позапланового заходу державного контролю (перевірки), направлення № 2015 від 17.12.2018 р. щодо проведення позапланової перевірки у строк 19.12.2018 р. - 20.12.2018 р. було призначено проведення позапланової перевірки відповідача.
19.12.2018 посадовими особами Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області здійснено вихід на перевірку за адресою : АДРЕСА_1 , про що директор ТзОВ "Львівавтокомплектація" ОСОБА_6 повідомлялась рекомендованим листом від 12.12.2018 №7-1-13/10011, телефонному режимі та електронною поштою. Однак, 19.12.2018 директор ОСОБА_6 за адресою : АДРЕСА_1 була відсутня.
Перед початком здійснення заходу посадові особи Головного управління Держспоживслужби у Львівській області пред'явили коменданту гуртожитку ОСОБА_7 та паспористу ОСОБА_8 на правлення на перевірку від 17.12.2018 №2015, погодження Державної регуляторної служби України від 07.12.2018 №11841 та службові посвідчення. Копія направлення на перевірку та вимога про надання інформації (документів) була вручена коменданту гуртожитку ОСОБА_7 під розписку.
Сканкопії направлення на перевірку від 17.12.2018 №2015 та вимоги про надання інформації (документів) були направлені 19.12.2018 паспортистом ОСОБА_8 на електронну адресу директора ТзОВ "Львівавтокомплектація" ОСОБА_6 та повідомили про це в телефонному режимі.
Директором ТзОВ "Львівавтокомплектація" ОСОБА_6 19.12.2018 в телефоному режимі проінформовано посадових осіб позивача про надання згоди на проведення перевірки без її присутності на підставі документів необхідних для проведення перевірки, які скеровані нею кур'єром у м. Львів та згідно актів приймання-передачі від 19.12.2018 були переданні посадовим особам Головного управління Держспоживслужби у Львівській області.
Головним управлінням Держспоживслужби у Львівській області проведено перевірку ТзОВ "Львівавтокомплектація", про що складено акт №16/2015-ПЗ від 19.12.2018.
Згідно акту №16/2015-ПЗ було виявлено порушення, зокрема, відповідачем порушено порядок застосування державних регульованих цін-тарифів на послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій в період з 01.01.2017 по 01.12.2018, чим порушено вимоги ч.1 ст. 13 Закону України "Про ціни і ціноутворення", п.2 постанови КМУ від 01.06.2011 №869 "Про забезпечення єдиного підходу до формувань тарифів на житлово-комунальні послуги" та рішення Львівської міської ради від 03.02.2012 №63 "Про встановлення ТзОВ "Львівавтокомплектація" тарифів на послуги утримання будинків та прибудинкових територій".
Внаслідок вищевказаного порушення, сума зайво нарахованої ТзОВ "Львівавтокомплектація" плати за послуги з утримання будинків та прибудинкових територій мешканцям гуртожитків по АДРЕСА_1, АДРЕСА_2 АДРЕСА_3 за період 01.01.2017-01.12.2018 становить 390029,12 грн. Сума необґрунтованої виручки одержаної ТзОВ "Львівавтокомплектація" за період 01.12.2017 по 01.12.2018, внаслідок застосування завищених тарифів на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій мешканцям гуртожитків по АДРЕСА_1, АДРЕСА_2 АДРЕСА_3 становить 274015,40 грн.
26.12.2018 Головним управлінням Держпродспоживслужби у Львівській області було видано припис № 9/18 про виконання законних вимог щодо порушення порядку формування, встановлення та застосування державних регульованих цін відповідно до змісту якого зобов'язано ТзОВ "Львівавтокомплектація" в місячний термін здійснити перерахунок зайво нарахованої плати за послуги з утримання будинку, прибудинкових територій мешканцям гуртожитків по АДРЕСА_1, АДРЕСА_2 АДРЕСА_3 за період з 01.01.2017 по 01.12.2017 у розмірі 116013,72 грн ( в т.ч. перерахунок пільги та субсидії); усунути порушення порядку застосування тарифів на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій при нарахуванні плати мешканцям гуртожитків по АДРЕСА_1, АДРЕСА_2 АДРЕСА_3 шляхом забезпечення застосування тарифів на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій у розмірах встановлених рішенням Львівської міської ради від 03.02.2012 №63 про встановлення ТзОВ "Львівавтокомплектація" тарифів на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій; у триденний термін з моменту виконання припису повідомити Головне управління Держспоживслужби у Львівській області Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів про вжиті заходи.
Крім того, Головним управлінням Держпродспоживслужби у Львівській області 26.12.2018 прийнято рішення № 11/18 про застосування адміністративно-господарських санкцій за порушення законодавства про ціни та ціноутворення, яким застосовано до ТзОВ "Львівавтокомплектація" штраф у розмірі 274015,40 грн. та зобов'язано ТзОВ "Львівавтокомплектація" повернути споживачам необґрунтовано одержаної виручки у розмірі 274 015,40 грн.
У зв'язку з несплатою відповідачем вказаної заборгованості у добровільному порядку, позивач звернувся із даним позовом до суду.
Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та способом, передбаченими Конституцією та законами України.
Згідно ч. 1 ст. 6 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" підставою для здійснення позапланових заходів є, зокрема, звернення фізичної особи (фізичних осіб) про порушення, що спричинило шкоду її (їхнім) правам, законним інтересам, життю чи здоров'ю, навколишньому природному середовищу чи безпеці держави, з додаванням документів чи їх копій, що підтверджують такі порушення (за наявності). Позаплановий захід у такому разі здійснюється виключно за погодженням центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у відповідній сфері державного нагляду (контролю), або відповідного державного колегіального органу.
Відповідно до ч. 6 ст. 6 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" за результатами здійснення планового або позапланового заходу посадова особа органу державного нагляду (контролю) складає акт, який повинен містити такі відомості: дату складення акту; тип заходу (плановий або позаплановий); форма заходу (перевірка, ревізія, обстеження, огляд тощо); предмет державного нагляду (контролю); найменування органу державного нагляду (контролю), а також посаду, прізвище, ім'я та по батькові посадової особи, яка здійснила захід; найменування юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи - підприємця, щодо діяльності яких здійснювався захід. Посадова особа органу державного нагляду (контролю) зазначає в акті стан виконання вимог законодавства суб'єктом господарювання, а в разі невиконання - детальний опис виявленого порушення з посиланням на відповідну вимогу законодавства. В останній день перевірки два примірники акту підписуються посадовими особами органу державного нагляду (контролю), які здійснювали захід, та суб'єктом господарювання або уповноваженою ним особою, якщо інше не передбачено законом. Якщо суб'єкт господарювання не погоджується з актом, він підписує акт із зауваженнями. Зауваження суб'єкта господарювання щодо здійснення державного нагляду (контролю) є невід'ємною частиною акту органу державного нагляду (контролю). У разі відмови суб'єкт господарювання підписати акт посадова особа органу державного нагляду (контролю) вносить до такого акту відповідний запис. Один примірник акту вручається керівнику чи уповноваженій особі суб'єкта господарювання - юридичної особи, її відокремленого підрозділу, фізичній особі - підприємцю або уповноваженій ним особі в останній день заходу державного нагляду (контролю), а другий зберігається в органі державного нагляду (контролю).
Згідно ч. 7 ст. 6 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" на підставі акту, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду. У разі необхідності вжиття інших заходів реагування орган державного нагляду (контролю) протягом п'яти робочих днів з дня завершення здійснення заходу державного нагляду (контролю) складає припис, розпорядження, інший розпорядчий документ щодо усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу.
Як встановлено судом, Головним управлінням Держспоживслужби у Львівській області відповідно до погодження Державної регуляторної служби України від 07.12.2018 №11841 на обгрунтоване колективне звернення громадян та народного депутата України проведено перевірку ТзОВ "Львівавтокомплектація" за період 0.01.2017-01.12.2018.
На підставі документів наданих ТзОВ "Львівавтокомплектація" до перевірки (квитанцій та відомостей нарахувань) встановлено, що мешканцями гуртожитків по АДРЕСА_1, АДРЕСА_2 АДРЕСА_2 крім плати за централізоване опалення, електропостачання, водопостачання та водовідведення відповідно до рахунків виробників послуг, підприємством нараховується плата за послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій.
Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 27.04.2015 №84 затверджене "Положення про гуртожитки", згідно з пунктом 7 розділу ІІІ якого, особа, яка проживає в гуртожитку, сплачує також за житлово-комунальні послуги, які їй надаються у зв'язку з проживанням в гуртожитку. Розмір сплати за житлово-комунальні послуги визначається відповідно до встановлених уповноваженим органом цін/тарифів на такі послуги.
Відповідно до ст. 6 Закону України "Про державне регулювання у сфері послуг", Закону України "Про житлово-комунальні послуги", ст. 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", тарифи на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій встановлюється виключно органом місцевого самоврядування.
Окрім цього визначено, що тарифи на послуги з утримання будинків і споруд та при будинкових територій розраховуються та встановлюються відповідно до "Порядку формувань тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та при будинкових територій" затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №869 від 01.06.2011.
Згідно пункту 2 Порядку формувань тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та при будинкових територій - послуги надаються з урахуванням встановленого рішенням органу місцевого самоврядування тарифу, його структури, періодичності та строків надання послуг.
Відповідно до пункту 25 Порядку формувань тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та при будинкових територій - вартість інших послуг (утримання службових консьєржів, вбудованих парканів, установлення і утримання пристроїв замково-переговорного зв'язку тощо) сплачується понад розмір плати за послуги на підставі договорів, укладених між власниками житлових будинків (гуртожитків), власниками (наймачами квартир, нежитлових приміщень у гуртожитку), власниками нежитлових приміщень у житловому будинку (гуртожитку) та відповідними надавачами послуг.
Рішенням Львівської міської ради від 03.02.2012 №63 "Про встановлення ТзОВ "Львівавтокомплектація" тарифів на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій", згідно п.1 та додатку до рішення встановлено тарифи на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій : по АДРЕСА_2-1,61 грн за кВ .м . з ПДВ; по АДРЕСА_1-1,58 грн за кВ.м . з ПДВ; по АДРЕСА_3 - 1,57 грн за кВ .М . з ПДВ.
Згідно п.2 вищезазначеного рішення нарахування плати за вивезення побутових відходів, споживання електроенергії у місцях загального користування, технічне обслуговування і диспетчеризацію ліфтів та електроенергію ліфтів ТзОВ "Львівавтокомплектація" проводити за фактом згідно щомісячними актами виконаних робіт і встановлених рахунків підприємствами-організаціями, які надають послуги.
В матеріалах справи наявні документи, які надані Львівською міською радою вбачається, що тарифи на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій ТзОВ "Львівавтокомплектація" встановленні рішенням виконкому Львівської міської ради від 03.02.2012 №63, і у даних тарифах вже враховані витрати по дератизації, обслуговування димоветканалів та інших послуг, а також адміністративні, загальновиробничі-тобто накладні витрати в розмірі 50% до фонду оплати праці основних працівників, матеріальні витрати та витрати на відрахування в соцфонди, тощо, як це передбачено постановою КМУ №869 від 01.06.2011.
Крім цього, пунктом 36 Порядку формувань тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та при будинкових територій передбачено коригування тарифів на послуги : механізм коригування тарифів на послуги запроваджується у разі, коли протягом строку дії таких тарифів змінюються ставки податків і зборів (обов'язкових платежів), рівень заробітної плати у виконавця відповідно до законодавства, Генеральної та галузевої угод, ціни (тарифів) на паливно-енергетичні та матеріальні ресурси; коригуванню підлягають лише складові витрат, за якими відбулись цінові зміни у бік збільшення (зменшення), що сприятиме забезпеченню економічної обгрунтованості та прозорості запровадження механізму коригування тарифів на послуги.
Як встановлено судом, ТзОВ "Львівавтокомплектація" не зверталась до Львівської міської ради для встановлення відкоригованих в частині заробітної плати тарифів на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій, відповідно станом на час проведення перевірки діючими були тарифи встановлені рішенням виконкому Львівської міської ради від 03.02.2012 №63 відповідно до постанови КМУ №869 від 01.06.2011.
Під час проведення перевірки, посадовими особами Головного управління Держспоживслужби у Львівській області встановлено, що ТзОВ "Львівавтокомплектація" в порушення вимог постанови КМУ №869 від 01.06.2011 та рішення виконкому Львівської міської ради від 03.02.2012 №63 в період з 01.01.2017-01.12.2018 понад встановлений розмір тарифу на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій необґрунтовано включалися до його розміру додаткові плати за "адмінвитрати, банківські послуги, дератизацію, інші витрати" тощо без додатково укладених з мешканцями на ці послуги договорів, що вже враховані у тарифі на послуги з утримання будинків і прибудинкових територій, який встановлений Львівською міською радою та нарахування яких не передбачено постановою КМУ №869 від 01.06.2011 та рішенням виконкому Львівської міської ради від 03.02.2012 №63.
Наприклад, ТзОВ "Львівавтокомплектація" при нарахуванні плати за послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій за червень 2018 по АДРЕСА_4 застосовано тариф 4,50 грн м.кв. з ПДВ, в який включено: адміністративні витрати -1.604 грн/м.кв (без ПДВ); банківське обслуговування -0,01723 грн/м.кв (без ПДВ); інші послуги-0,40023 грн/м.кв (без ПДВ); вивезення ТПВ-0,40023 грн/м.кв. (без ПДВ); сталий тариф - 1,31 грн/м.кв (без ПДВ).
Тоді, як згідно постанови КМУ №869 від 01.06.2011 та рішення виконкому Львівської міської ради від 03.02.2012 №63 тарифу на послуги з утримання будинку та прибудинкових територій має становити 2,06 грн/м.кв. (з ПДВ).
За результатами перевірки встановлено, що ТзОВ "Львівавтокомплектація" порушено порядок застосування державних регульованих цін - тарифів на послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій в період з 01.01.2017 по 01.12.2018, чим порушено вимоги ч.1 ст. 13 Закону України "Про ціни і ціноутворення", п.2 постанови КМУ від 01.06.2011 №869 "Про забезпечення єдиного підходу до формувань тарифів на житлово-комунальні послуги" та рішення Львівської міської ради від 03.02.2012 №63 "Про встановлення ТзОВ "Львівавтокомплектація" тарифів на послуги утримання будинків та прибудинкових територій".
Внаслідок вищевказаного порушення, сума зайво нарахованої ТзОВ "Львівавтокомплектація" плати за послуги з утримання будинків та прибудинкових територій мешканцям гуртожитків по АДРЕСА_1, АДРЕСА_2 АДРЕСА_3 за період 01.01.2017-01.12.2018 становить 390029,12 грн. Сума необґрунтованої виручки одержаної ТзОВ "Львівавтокомплектація" за період 01.12.2017 по 01.12.2018, внаслідок застосування завищених тарифів на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій мешканцям гуртожитків по АДРЕСА_1, АДРЕСА_2, АДРЕСА_2 становить 274015,40 грн.
За наслідками перевірки відповідно до ст. 20 Закону України "Про ціни та ціноутворення" винесено рішення №8/19 від 25.02.2019 про застосування до ТзОВ "Львівавтокомплектація" адміністративно-господарських санкцій у розмірі 3400 грн.
Вищезазначене рішення відповідачем виконано добровільно, про що свідчить платіжне доручення №963 від 25.02.2019.
Також позивачем було 26.12.2018 винесено припис № 9/18 про виконання законних вимог щодо порушення порядку формування, встановлення та застосування державних регульованих цін відповідно до змісту якого зобов'язано ТзОВ "Львівавтокомплектація" в місячний термін здійснити перерахунок зайво нарахованої плати за послуги з утримання будинку, прибудинкових територій мешканцям гуртожитків по АДРЕСА_1, АДРЕСА_2 АДРЕСА_3 за період з 01.01.2017 по 01.12.2017 у розмірі 116013,72 грн ( в т.ч. перерахунок пільги та субсидії); усунути порушення порядку застосування тарифів на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій при нарахуванні плати мешканцям гуртожитків по АДРЕСА_1, АДРЕСА_2 АДРЕСА_3 шляхом забезпечення застосування тарифів на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій у розмірах встановлених рішенням Львівської міської ради від 03.02.2012 №63 про встановлення ТзОВ "Львівавтокомплектація" тарифів на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій; у триденний термін з моменту виконання припису повідомити Головне управління Держспоживслужби у Львівській області Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів про вжиті заходи.
Однак, як встановлено з матеріалів справи такий ТзОВ "Львівавтокомплектація" не виконано.
Крім того, Головним управлінням Держпродспоживслужби у Львівській області 26.12.2018 прийнято рішення № 11/18 про застосування адміністративно-господарських санкцій за порушення законодавства про ціни та ціноутворення, яким застосовано до ТзОВ "Львівавтокомплектація" штраф у розмірі 274015,40 грн. та зобов'язано ТзОВ "Львівавтокомплектація" повернути споживачам необґрунтовано одержаної виручки у розмірі 274 015,40 грн, яке також відповідачем не виконано добровільно.
Згідно до ст. 20 абз. 4 Закону України "Про ціни та ціноутворення" до суб'єктів господарювання застосовуються адміністративно-господарські санкції за невиконання приписів уповноважених органів або створення перешкод для виконання покладених на них функцій - штраф у розмірі 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Суд дійшов до висновку, що відповідач неправомірно завищував тарифи на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій при нарахуванні плати мешканцям гуртожитків по АДРЕСА_1, АДРЕСА_2 АДРЕСА_3 та необґрунтовано отримав виручку у розмірі 274 015,40.
На час розгляду справи та винесення рішення по суті заявлених позовних вимог доказів сплати зазначеної суми відповідачем суду надано не було.
Відповідно до пункту 6 частини 1 ст. 18 уповноважені органи мають право - приймати рішення про застосування адміністративно-господарських санкцій за порушення вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін.
Приймаючи до уваги наведене, а також те що відповідачем було допущено вказане вище порушення, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають до задоволення.
Відповідно до приписів статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову суб'єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб'єкта владних повноважень, пов'язані із залученням свідків та проведенням експертиз, тому судові витрати у даному випадку з відповідача стягненню не підлягають.
Керуючись ст.ст. 19, 22, 25,72-77, 90, 139, 241-246, 250, пп. пп. 15.5 п. 15 розділу VІІ "Перехідні положення" КАС України, суд -
Вирішив:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Львівавтокомплектація" (79026, м. Львів, вул. Стрийська,45, ЄДРПОУ33982081) на користь Державного бюджету України 274 015,40 (двісті сімдесят чотири тисячі п'ятнадцять гривень) 40 коп.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Львівавтокомплектація" (79026, м. Львів, вул. Стрийська,45, ЄДРПОУ33982081) на користь споживачів суму необ ґрунтовано одержаної виручки у розмірі 274 015,40 (двісті сімдесят чотири тисячі п'ятнадцять гривень) 40 коп.
Зобов'язати здійснити перерахунок зайво нарахованої плати за послуги з утримання будинків та прибудинкових територій мешканцям гуртожитків по АДРЕСА_1, АДРЕСА_2 АДРЕСА_3 у розмірі 116 013,72 (сто шістнадцять тисяч тринадцять гривень) 72 коп (в т.ч. перерахунок пільг та субсидій).
Судові витрати з сторін не стягуються.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повний текст рішення виготовлено 15 листопада 2019 року.
Суддя Гулкевич І.З.