Іменем України
18 листопада 2019 рокуСєвєродонецькСправа № 360/4227/19
Луганський окружний адміністративний суд у складі судді Тихонова І.В.,
при секретарі судового засідання Таращенко О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом Головного управління ДФС у Луганській області
до відповідача - фізичної особи-підприємця ОСОБА_1
про стягнення коштів в рахунок погашення податкової заборгованості у сумі 12324,82 грн,
25 вересня 2019 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Головного управління ДФС у Луганській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 , в якому позивач просить:
- стягнути кошти з відповідача в рахунок погашення податкової заборгованості на загальну суму 12324,82 грн., з яких:
податок на доходи фізичних осіб в сумі 2484,02 грн., з яких 1696,17 грн. основного зобов'язання та 787,85 грн. пені;
штрафні санкції за порушення законодавства про патентування, за порушення норм регулювання обігу готівки та про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг в сумі 2530,80 грн, з яких 1696,17 грн. недоїмки та 787,85 грн. пені;
адміністративні штрафи та інші санкції в сумі 510,00 грн.;
адмінштрафи та штрафні санкції за порушення законодавства у сфері виробництва та обігу алкогольних напоїв та тютюну в сумі 6800,00 грн.
В обґрунтуванням позовних вимог позивач зазначає, що співробітниками ГУ ДФС у Луганській області було проведено фактичну перевірку.
Вищезазначеною перевіркою було встановлено порушення п.12 ст.З Закону України від 06.07.1995 № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» - не ведеться у порядку, встановленому законодавством, обмін запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснюється продаж товарів, які не відображені в такому обміні.
Також, під час перевірки встановлено порушення п.44.3 СТ.44 та п.85.2 ст.85 ПК України - не забезпечено зберігання первинних документів та/або ненадання платником податків контролюючим органам оригіналів документів чи їх копій при здійсненні податкового контролю.
У зв'язку з виявленими під час перевірки порушеннями контролюючим органом складено акт перевірки від 24.09.2018 № 0221/12/32/14/06/ НОМЕР_1 .
З огляду на зазначене, на підставі матеріалів перевірки та у відповідності до норм п.п.54.3.3 п.54.3 ст. 54 ПК України та п.12 ст. 3 Закону України від 06.07.1995 № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» контролюючим органом було прийнято податкове повідомлення- рішення форми «С» від 27.09.2018 № 00003511406, яким до ФОП ОСОБА_1 застосовано штрафні (фінансові) санкції у вигляді штрафу за кодом платежу 21080900 у загальному розмірі 2530,80 грн.
ППР отримано платником податків 02.10.2018.
Також, на підставі акту перевірки від 24.09.2018 № 0221/12/32/14/06/ НОМЕР_1 , за порушення вимог п.44.3 ст.44 та п.85.2 ПК України, контролюючим органом було прийнято податкове повідомлення-рішення форми «ПС» від 27.09.2018 № 00003521406, яким до платника податків застосовано штрафні (фінансові) санкції у вигляді штрафу за кодом платежу 21081100 у загальному розмірі 510,00 грн.
Вищезазначеною перевіркою було встановлено порушення ст. 15-3 Закону № 481/95- ВР, а саме порушено вимоги статті 15-3 за продаж алкогольних напоїв для статусу суб'єкта господарювання та громадського харчування. У зв'язку з цим, контролюючим органом складено акт перевірки від 28.03.2017 № 73/12-32/40-02/ НОМЕР_1 . З огляду на зазначене, на підставі матеріалів перевірки та у відповідності до норм п.п.54.3.3 п.54.3 ст. 54 ПК України та абз.15 ч. 3 ст.17 та абз.15 ч. 3 ст.17 Закону № 481/95-ВР контролюючим органом було прийнято податкове повідомлення-рішення форми «С» від 31.03.2017 № НОМЕР_2 , яким до ФОП ОСОБА_1 застосовано штрафні (фінансові) санкції у вигляді штрафу за кодом платежу 21081500 у загальному розмірі 6800,00 грн.
Податкове повідомлення-рішення отримано платником податків 05.04.2017.
Суми штрафних санкцій у розмірі 9840,80 грн., що визначені в податкових повідомленнях-рішеннях станом на 12.08.2019 є узгодженими та не сплаченими.
Крім того, у відповідності до вимог ч.1 ст.179 ПК України Відповідачем до контролюючого органу подано податкові декларації про майновий стан і доходи за 2017 та 2018 роки.
Пунктом 179.7 ст.179 ПК України передбачено, що фізична особа зобов'язана самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену в поданій нею податковій декларації.
За несвоєчасну сплату податкового зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб контролюючим органом на підставі ст.129 ПК України було нараховано пеню у на суму 787,85 грн.
Станом на 12.08.2019 залишок несплаченого податкового зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб, самостійно визначеного платником податків у податкових деклараціях, складає 1696,17 грн.
З огляду на це, за платником податків станом на 12.08.2019 року рахується заборгованість з податку на доходи фізичних осіб на загальну суму 2484,02 грн., з яких: 1696,17 грн. - основне зобов'язання, 787,85 грн. - пеня.
ГУ ДФС України у Луганській області сформовано податкову вимогу форми «Ф» від 12.03.2019 № 3768-51 та направлено поштою рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення на податкову адресу відповідача. Податкова вимога отримана платником податків 14.03.2019.
Ухвалою суду від 30 вересня 2019 року прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі. Справу вирішено розглядати у порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін, призначено судове засідання (арк.спр. 1-2).
Судове засідання 16.10.2019 відкладено у зв'язку з неявкою відповідача та неподанням ним відзиву.
Судове засідання 04.11.2019 відкладено за клопотанням позивача.
07.11.2019 представником позивача подано уточнений адміністративний позов з огляду на часткове погашення відповідачем податкового зобов'язання, в якому просить:
- стягнути з відповідача податкову заборгованість на загальну суму 10810,66 грн. (десять тисяч вісімсот десять гривень 66 коп.), з яких: податок на доходи фізичних осіб (код 11010500) у сумі 969,86 грн., з них: 182,01 грн. - основне зобов'язання та 787,85 грн. - пеня; штрафні санкції за порушення законодавства про патентування, за порушення норм регулювання обігу готівки та про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг (код 21080900) у сумі 2530,80 грн. (1696,17 грн. - недоїмка та 787,85 грн. - пеня), адміністративні штрафи та інші санкції (код 21081103) у сумі 510,00 грн., адмінштрафи та штрафні санкції за порушення законодавства у сфері виробництва та обігу алкогольних напоїв та тютюну (код 21081500) у сумі 6800,00 грн.
Представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі.
Представник відповідача у судове засідання не прибув, про дату, час та місце судового розгляду справи повідомлений належним чином (арк.спр. 63,92), причини неявки суду не повідомив.
Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог статей 72-77, 90 КАС України, суд дійшов такого.
Судом встановлено, що фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) зареєстроване Кремінським районним управлінням юстиції як фізичною особою-підприємцем 31.01.2002 за № 2366017000000064, перебуває на обліку в Кремінської ДПІ Головного управління ДФС у Луганській області як платник податків за основним місцем обліку (арк. спр. 8-9).
Перевіркою ГУДФС в Луганській області було встановлено порушення п.12 ст.З Закону України від 06.07.1995 № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» - не ведеться у порядку, встановленому законодавством, обмін запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснюється продаж товарів, які не відображені в такому обміні. Також, під час перевірки встановлено порушення п.44.3 ст.44 та п.85.2 ст.85 ПК України - не забезпечено зберігання первинних документів та/або ненадання платником податків контролюючим органам оригіналів документів чи їх копій при здійсненні податкового контролю.
За результатами перевірки складено акт перевірки від 24.09.2018 № 0221/12/32/14/06/2599007117 (а.с. 32-33).
З огляду на зазначене, на підставі матеріалів перевірки та у відповідності до норм п.п.54.3.3 п.54.3 ст. 54 ПК України та п.12 ст. 3 Закону України від 06.07.1995 № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» контролюючим органом було прийнято податкове повідомлення- рішення форми «С» від 27.09.2018 № 00003511406, яким до ФОП ОСОБА_1 застосовано штрафні (фінансові) санкції у вигляді штрафу за кодом платежу 21080900 у загальному розмірі 2530,80 грн. (а.с. 25), яке отримано платником податків 02.10.2018 (а.с.28).
Також, на підставі акту перевірки від 24.09.2018 № 0221/12/32/14/06/ НОМЕР_1 , за порушення вимог п.44.3 ст.44 та п.85.2 ПК України, контролюючим органом було прийнято податкове повідомлення-рішення форми «ПС» від 27.09.2018 № 00003521406, яким до платника податків застосовано штрафні (фінансові) санкції у вигляді штрафу за кодом платежу 21081100 у загальному розмірі 510,00 грн. (а.с. 34), , яке отримано платником податків 02.10.2018 (а.с.28).
Контролюючим органом складено акт перевірки від 28.03.2017 № 73/12-32/40-02/ НОМЕР_1 (а.с.39-42).
З огляду на зазначене, на підставі матеріалів перевірки та у відповідності до норм п.п.54.3.3 п.54.3 ст. 54 ПК України та абз.15 ч. 3 ст.17 та абз.15 ч. 3 ст.17 Закону № 481/95-ВР контролюючим органом було прийнято податкове повідомлення-рішення форми «С» від 31.03.2017 № НОМЕР_2 , яким до ФОП ОСОБА_1 застосовано штрафні (фінансові) санкції у вигляді штрафу за кодом платежу 21081500 у загальному розмірі 6800,00 грн (а.с.43), яке отримано платником податків 05.04.2017 (а.с. 44).
Крім того, у відповідності до вимог ч.1 ст.179 ПК України Відповідачем до контролюючого органу подано податкові декларації про майновий стан і доходи за 2017 та 2018 роки.
Пунктом 179.7 ст.179 ПК України передбачено, що фізична особа зобов'язана самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену в поданій нею податковій декларації.
За несвоєчасну сплату податкового зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб контролюючим органом на підставі ст.129 ПК України було нараховано пеню у на суму 787,85 грн.
З огляду на це, за платником податків станом на 04.11.2019 рахується заборгованість з податку на доходи фізичних осіб на загальну суму 969,86 грн., з яких: 182,01 грн. - основне зобов'язання, 787,85 грн. - пеня.(а.с. 84, 85).
ГУ ДФС України у Луганській області сформовано податкову вимогу форми «Ф» від 12.03.2019 № 3768-51 та направлено поштою рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення на податкову адресу відповідача. Податкова вимога отримана платником податків 14.03.2019 (а.с. 10).
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з такого.
Згідно ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Так, відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, урегульовано Податковим кодексом України.
Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, дистилятом виноградним спиртовим, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України визначає Закон України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 № 481/95-ВР (далі - Закон № 481/95-ВР).
Частиною першою статті 17 Закону № 481/95-ВР встановлено, що за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.
Згідно з абз. 5 частини другої статті 17 Закону № 481/95-ВР до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі: оптової (включаючи імпорт та експорт) і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій (крім випадків, передбачених цим Законом), - 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 17000 гривень
Згідно з частиною п'ятою статті 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» у разі невиконання суб'єктом господарювання рішення органів, зазначених у частині третій цієї статті, сума штрафу стягується на підставі рішення суду.
Пунктом 10 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003 року № 790, визначено, що у разі невиконання суб'єктом господарювання рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду.
Відповідно до п. 6.1 ст. 6 Податкового кодексу України податком є обов'язковий, безумовний платіж до відповідного бюджету, що справляється з платників податку відповідно до цього Кодексу.
Пунктом 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України передбачено, що платник податків зобов'язаний, зокрема, сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо згідно з податковим та іншим законодавством особою, відповідальною за нарахування сум податкових зобов'язань з окремого податку або збору, застосування штрафних (фінансових) санкцій та пені, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, є контролюючий орган (пп. 54.3.3 п. 54.3 ст. 54 Податкового кодексу України).
У разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1-54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу. У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження (п.57.3 ст.57 Податкового кодексу України).
При цьому, згідно із п.56.1 ст.56 Податкового кодексу України рішення, прийняті контролюючим органом, можуть бути оскаржені в адміністративному або судовому порядку.
Згідно із п. 58.3 ст. 58 ПК України податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) платнику податків, якщо його передано посадовій особі такого платника податків під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення. У такому самому порядку надсилаються податкові вимоги та рішення про результати розгляду скарг.
Із матеріалів справи вбачається, що податкові повідомлення-рішення, якими відповідачу визначені суми грошового зобов'язання за штрафними санкціями, направлялись контролюючим органом на його адресу та отримані його уповноваженим представником. Відомостей щодо оскарження цих податкових повідомлень-рішень в адміністративному або судовому порядку та їх скасування суду не надано, а отже суми визначеного податкового зобов'язання є узгодженими, доказів протилежного відповідачем суду не надано.
Згідно з п. 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання (п. 59.3 ст. 59 ПК України).
Відповідно до п. 59.5 ст. 59 Податкового кодексу у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
За змістом пп. 14.1.39 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання (пп.14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу).
Тобто виникнення податкового боргу є юридичним фактом, який пов'язаний із несплатою узгодженої суми податкового зобов'язання протягом установленого строку.
Згідно з пп. 20.1.34 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.
Відповідно до п. 95.1 - 95.4 ст. 95 Податкового кодексу України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги. Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини. Контролюючий орган на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Таким чином, стягнення коштів з рахунків у банках, які обслуговують платника, та за рахунок готівки є заходом погашення податкової боргу шляхом стягнення коштів, передбаченим статтею 95 Податкового кодексу України, якою не передбачено черговості стягнення коштів з рахунків та готівкових коштів, і не міститься заборон щодо одночасного вжиття таких заходів.
На момент розгляду справи в суді податковий борг в сумі 10810,66 грн відповідачем не сплачений, заборгованість перед бюджетом не погашена, доказів протилежного відповідач суду не надав, проти позову не заперечив.
Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Як встановлено частини першої статті 9 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до частини першої статті 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Суд відповідно до статті 90 КАС України, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
На підставі викладеного, суд дійшов висновку, що заявлені позивачем вимоги є доведеними, обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Оскільки відповідно до приписів статті 139 КАС України при задоволенні позову суб'єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб'єкта владних повноважень, пов'язані із залученням свідків та проведенням експертиз, судові витрати у даному випадку з відповідача стягненню не підлягають.
Керуючись статтями 2, 9, 139, 241-246, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Позовні вимоги Головного управління ДФС у Луганській області (код ЄДРПОУ 39591445, місце знаходження: 93401, Луганська область, місто Сєвєродонецьк, вулиця Енергетиків, буд. 72) до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) про стягнення коштів в рахунок погашення податкової заборгованості у сумі 10810,66 грн задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 податкову заборгованість на загальну суму 10810,66 грн. (десять тисяч вісімсот десять гривень 66 коп.), з яких: податок на доходи фізичних осіб (код 11010500) у сумі 969,86 грн., з них: 182,01 грн. - основне зобов'язання та 787,85 грн. - пеня; штрафні санкції за порушення законодавства про патентування, за порушення норм регулювання обігу готівки та про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг (код 21080900) у сумі 2530,80 грн. (1696,17 грн. - недоїмка та 787,85 грн. - пеня), адміністративні штрафи та інші санкції (код 21081103) у сумі 510,00 грн., адмінштрафи та штрафні санкції за порушення законодавства у сфері виробництва та обігу алкогольних напоїв та тютюну (код 21081500) у сумі 6800,00 грн.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд.
Суддя І.В. Тихонов