Ухвала від 18.11.2019 по справі 360/4227/19

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

18 листопада 2019 року СєвєродонецькСправа № 360/4227/19

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Тихонова І.В., розглянувши у письмовому провадженні клопотання представника позивача про заміну сторони у справі за адміністративним позовом Головного управління ДФС у Луганській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення коштів в рахунок погашення податкової заборгованості у сумі 12324,82 грн, -

ВСТАНОВИВ:

25 вересня 2019 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Головного управління ДФС у Луганській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 , в якому позивач просить:

- стягнути кошти з відповідача в рахунок погашення податкової заборгованості на загальну суму 12324,82 грн., з яких:

податок на доходи фізичних осіб в сумі 2484,02 грн., з яких 1696,17 грн. основного зобов'язання та 787,85 грн. пені;

штрафні санкції за порушення законодавства про патентування, за порушення норм регулювання обігу готівки та про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг в сумі 2530,80 грн, з яких 1696,17 грн. недоїмки та 787,85 грн. пені;

адміністративні штрафи та інші санкції в сумі 510,00 грн.;

адмінштрафи та штрафні санкції за порушення законодавства у сфері виробництва та обігу алкогольних напоїв та тютюну в сумі 6800,00 грн.

В обґрунтуванням позовних вимог позивач зазначає, що співробітниками ГУ ДФС у Луганській області було проведено фактичну перевірку.

Вищезазначеною перевіркою було встановлено порушення п.12 ст.З Закону України від 06.07.1995 № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» - не ведеться у порядку, встановленому законодавством, обмін запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснюється продаж товарів, які не відображені в такому обміні.

Також, під час перевірки встановлено порушення п.44.3 СТ.44 та п.85.2 ст.85 ПК України - не забезпечено зберігання первинних документів та/або ненадання платником податків контролюючим органам оригіналів документів чи їх копій при здійсненні податкового контролю.

У зв'язку з виявленими під час перевірки порушеннями контролюючим органом складено акт перевірки від 24.09.2018 № 0221/12/32/14/06/ 2599007117 .

З огляду на зазначене, на підставі матеріалів перевірки та у відповідності до норм п.п.54.3.3 п.54.3 ст. 54 ПК України та п.12 ст. 3 Закону України від 06.07.1995 № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» контролюючим органом було прийнято податкове повідомлення- рішення форми «С» від 27.09.2018 № 00003511406, яким до ФОП ОСОБА_1 застосовано штрафні (фінансові) санкції у вигляді штрафу за кодом платежу 21080900 у загальному розмірі 2530,80 грн.

ППР отримано платником податків 02.10.2018.

Також, на підставі акту перевірки від 24.09.2018 № 0221/12/32/14/06/ 2599007117 , за порушення вимог п.44.3 ст.44 та п.85.2 ПК України, контролюючим органом було прийнято податкове повідомлення-рішення форми «ПС» від 27.09.2018 № 00003521406, яким до платника податків застосовано штрафні (фінансові) санкції у вигляді штрафу за кодом платежу 21081100 у загальному розмірі 510,00 грн.

Вищезазначеною перевіркою було встановлено порушення ст. 15-3 Закону № 481/95- ВР, а саме порушено вимоги статті 15-3 за продаж алкогольних напоїв для статусу суб'єкта господарювання та громадського харчування. У зв'язку з цим, контролюючим органом складено акт перевірки від 28.03.2017 № 73/12-32/40-02/ 2599007117 . З огляду на зазначене, на підставі матеріалів перевірки та у відповідності до норм п.п.54.3.3 п.54.3 ст. 54 ПК України та абз.15 ч. 3 ст.17 та абз.15 ч. 3 ст.17 Закону № 481/95-ВР контролючим органом було прийнято податкове повідомлення-рішення форми «С» від 31.03.2017 № 0000734002 , яким до ФОП ОСОБА_1 застосовано штрафні (фінансові) санкції у вигляді штрафу за кодом платежу 21081500 у загальному розмірі 6800,00 грн.

ППР отримано платником податків 05.04.2017.

Суми штрафних санкцій у розмірі 9840,80 грн., що визначені в податкових повідомленнях-рішеннях станом на 12.08.2019 є узгодженими та не сплаченими.

Крім того, у відповідності до вимог ч.1 ст.179 ПК України Відповідачем до контролюючого органу подано податкові декларації про майновий стан і доходи за 2017 та 2018 роки.

Пунктом 179.7 ст.179 ПК України передбачено, що фізична особа зобов'язана самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену в поданій нею податковій декларації.

За несвоєчасну сплату податкового зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб контролюючим органом на підставі ст.129 ПК України було нараховано пеню у на суму 787,85 грн.

Станом на 12.08.2019 залишок несплаченого податкового зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб, самостійно визначеного платником податків у податкових деклараціях, складає 1696,17 грн.

З огляду на це, за платником податків станом на 12.08.2019 року рахується заборгованість з податку на доходи фізичних осіб на загальну суму 2484,02 грн., з яких: 1696,17 грн. - основне зобов'язання, 787,85 грн. - пеня.

ГУ ДФС України у Луганській області сформовано податкову вимогу форми «Ф» від 12.03.2019 № 3768-51 та направлено поштою рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення на податкову адресу відповідача. Податкова вимога отримана платником податків 14.03.2019.

Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 30.09.2019 позовна заява прийнята до розгляду та відкрито провадження по справі в порядку спрощеного позовного провадження.

24.10.2019 представником позивача було подано клопотання про заміну сторони у справі. Дане клопотання з посиланням на ст. 52 КАС України обґрунтоване тим, що Постановою Кабінету Міністрів України від 18.12.2018 № 1200 було прийнято рішення про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України. Зазначеною постановою передбачено, що реорганізація Державної фіскальної служби України відбувається шляхом її поділу на дві служби: Державну податкову службу України, Державну митну службу України та служби є правонаступниками прав та обов'язків реорганізованої ДФС у відповідних сферах діяльності. Державна фіскальна служба, відповідно до зазначеної постанови, здійснювала повноваження та виконувала функції у сфері реалізації державної податкової політики, державної політики з адміністрування єдиного внеску, державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового законодавства до завершення здійснення заходів з утворення Державної податкової служби. З 28.08.2019 відповідно до Розпорядження Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 № 682-р розпочала свою роботу Державна податкова служба України, якій Кабінет Міністрів України передав функції з реалізації державної податкової політики. З метою забезпечення реалізації вимог викладених у постанові Кабінету Міністрів України від 19.06.2019 № 537 «Про утворення територіальних органів Державної податкової служби», керуючись Положенням про Головне управління ДПС у Луганській області, затвердженим наказом ДПС України «Про затвердження положень про територіальні органи ДПС» від 12.07.2019 № 14 та наказом ДПС України від 28.08.2019 №36 «Про початок діяльності Державної податкової служби України» Головне управління ДПС у Луганській області розпочало виконання функцій і повноважень Головного управління ДФС у Луганській області. Отже, Головне управління ДПС у Луганській області є правонаступником усіх прав та обов'язків Головного управління ДФС у Луганській області.

Вирішуючи дане клопотання суд виходив з наступного.

Згідно зі ст. 52 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії судового процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов'язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов'язкові для особи, яку він замінив.

Проте, відповідно до абзацу 6 пункту 2 зазначеної Постанови Державна фіскальна служба, відповідно до зазначеної постанови, здійснювала повноваження та виконувала функції у сфері реалізації державної податкової політики, державної політики з адміністрування єдиного внеску, державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового законодавства.

Відповідно до ч. 2 ст. 104 Цивільного кодексу України юридична особа є такою, що припинилася, з дати внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення юридичної особи.

Згідно з інформацією, яка зазначена в Єдиному державному реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, Головне управління ДФС у Луганській області перебуває в стані припинення, проте запису про державну реєстрацію припинення юридичної особи до реєстру на цей час не внесено.

Таким чином, з огляду на вищевикладене, суд вважає, що доводи представника відповідача, що в даному випадку відбулося передача адміністративної компетенції від одного суб'єкту до іншого є безпідставними.

Враховуючи наведене, керуючись ст.ст. 44, 47, 52, 173, 241, 248, 294 КАС України, суд,-

УХВАЛИВ:

У задоволенні клопотання представника позивача про заміну сторони у справі - відмовити.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення або підписання та оскарженню окремо від рішення суду не підлягає. Заперечення на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя І.В. Тихонов