Справа № 521/16488/19
15 листопада 2019 року суддя Одеського окружного адміністративного суду, Бжассо Н.В., дослідив адміністративний позов ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Департаменту надання адміністративних послуг Одеської міської ради про скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії
До Одеського окружного адміністративного суду за підсудністю з Малиновського районного суду м. Одеси надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Департаменту надання адміністративних послуг Одеської міської ради, за результатом розгляду якого позивачі просять суд:
Скасувати рішення Департаменту надання адміністративних послуг щодо відмови в реєстрації ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1 , 5-С;
Зобов'язати Департамент надання адміністративних послуг зареєструвати ОСОБА_3 за адресою: АДРЕСА_1 , 5-С.
Відповідно до п.п.3,5,6 ч.1 ст.171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 171 цього Кодексу; чи позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ч. 1, п. п. 4, 5, 9 ч. 5 ст. 160 КАС України, у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.
В позовній заяві зазначаються: 4) зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; 5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; 9) у справах щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб'єкта владних повноважень - обґрунтування порушення оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю прав, свобод, інтересів позивача.
Суддя зазначає, що у якості позивачів у справі представник ОСОБА_4 , який підписав адміністративний позов вказав ОСОБА_3 та ОСОБА_2 , тоді як, позовні вимоги заявлені лише від імені ОСОБА_1 до Департаменту надання адміністративних послуг Одеської міської ради, а позов ОСОБА_5 знаходиться у провадженні Одеського окружного адміністративного суду (справа № 521/16487/19).
Тобто, суд зазначає, що визначений суб'єктний склад сторін не відповідає змісту заявлених позовних вимог, оскільки вимоги до відповідача, з огляду на зміст вказаного позову, заявлені лише ОСОБА_6 .
Крім цього, в прохальній частині позову не вказано дату прийняття оскаржуваного рішення Департаменту надання адміністративних послуг Одеської міської ради.
Таким чином, позивач має конкретизувати зміст позовних вимог.
Згідно з п. 2 ч. 5, ч. 6 ст. 160 КАС України, в позовній заяві зазначаються: повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
Якщо позовна заява подається представником, то у ній додатково зазначаються відомості, визначені у пункті 2 частини п'ятої цієї статті стосовно представника.
Суд зазначає, що з огляду на наявну в матеріалах справи копію паспорта серії НОМЕР_1 , повне ім'я позивачки - ОСОБА_7 , тоді як представник позивача зазначив прізвище позивачки невірно « ОСОБА_8 ».
Крім цього, у позові відсутнє зазначення реєстраційного номеру облікової картки платника податку ОСОБА_9 , представника позивача ОСОБА_4 , який підписав адміністративний позов, не вказано код Департаменту надання адміністративних послуг Одеської міської ради в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, не зазначено поштові індекси позивача та її представника та вказана неповна адреса відповідача.
Згідно з ч. 1 ст. 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищевикладене, суддя дійшов висновку, що позовну заяву слід залишити без руху, встановивши позивачу строк для усунення недоліків.
Виявлені недоліки повинні бути усунені шляхом визначення суб'єктного складу сторін, конкретизації позовних вимог, зазначення вірного прізвища позивачки, РНОКПП позивачки та ї представника позивача, коду ЄДРПОУ відповідача, поштових індексів позивачки та її представника, повної адреси відповідача.
Керуючись ст.ст. 160,161, 169 КАС України, суддя
Залишити без руху адміністративний позов заяви ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Департаменту надання адміністративних послуг Одеської міської ради про скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії.
Повідомити позивача про необхідність у термін протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали про залишення адміністративного позову без руху усунути недоліки та роз'яснити, що у разі не усунення у визначений судом термін недоліків, позов буде повернуто позивачеві.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала окремо від рішення суду не належить до оскарження.
Суддя Н.В. Бжассо