Рішення від 05.11.2019 по справі 200/5909/19-а

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 листопада 2019 р. Справа№200/5909/19-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

Донецький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Ушенка С.В.,

при секретарі судового засідання - Гуменному М.А.,

за участю

представника позивача - не з'явився,

представника відповідача - Яковлєвої А.С. (за довіреністю),

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Публічного акціонерного товариства “Центральна збагачувальна фабрика “Дзержинська” (ЄДРПОУ 00176495; 85205, Донецька область, м. Торецьк, вул. Історична, 11) до Головного управління Державної фіскальної служби у Донецької області (ЄДРПОУ 39406028; 87526, Донецька область, м. Маріуполь, вул. 130-ї Таганрозької дивізії, 114) про скасування податкових повідомлень-рішень, -

ВСТАНОВИВ:

Публічне акціонерне товариство “Центральна збагачувальна фабрика “Дзержинська” звернулося до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління ДФС у Донецькій області про скасування податкових повідомлень-рішень від 16.01.2019 № 0005934308, № 0005944308, № 0005964308 та №0005984308 про зобов'язання сплати штраф за затримку сплати узгодженого податкового зобов'язання з рентної плати за спеціальне використання води, по податковому повідомленню-рішенню № 0088624303 від 06.11.2018 та згідно податкової декларації з податку на додану вартість, по платі за земельну ділянку та екологічного податку за 2017-2018 роки.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що 16 січня 2019 року відповідачем прийняті оскаржувані податкові повідомлення-рішення про застосування до позивача штрафів за порушення граничних термінів сплати грошових зобов'язань.

Позивач вважає, що податковим органом проведено камеральну перевірку з порушенням норм податкового законодавства, оскільки предметом камеральної перевірки може бути своєчасність подання податкових декларацій (розрахунків) та/або своєчасність реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних, акцизних накладних та/або розрахунків коригування до акцизних накладних у Єдиному реєстрі акцизних накладних, виправлення помилок у податкових накладних та/або своєчасність сплати узгодженої суми податкового (грошового) зобов'язання виключно па підставі даних, що зберігаються (опрацьовуються) у відповідних інформаційних базах. Перелік даних, що використовується при проведенні камеральних перевірок є вичерпний. Таким чином в порушення пп. 75.1.1 п. 75.1 ст. 75 ПК України відповідач здійснив камеральну перевірку з перевищенням наданих йому повноважень.

Також позивач наголошує, що 21 грудня 2016 року до Податкового кодексу України внесені зміни щодо покращення інвестиційного клімату в Україні та установлено, що тимчасово, на період проведення антитерористичної операції, для платників податків, місцезнаходженням (місцем проживання) яких є тимчасово окупована територія, визнана такою відповідно, до Постанови Верховної Ради України “Про визнання окремих районів, міст, селищ і сіл Донецької та Луганської областей тимчасово окупованими територіями”, або населені пункти на лінії зіткнення, та/або платників податків, які мають об'єкти оподаткування, з яких сплачуються місцеві податки, збори, справляння податків і зборів здійснюється з урахуванням особливостей, визначених у цьому пункті. Дія цього пункту не поширюється на територію України, визнану тимчасово окупованою відповідно до Закону України “Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України”. Згідно розпорядження КМУ № 1285-р м.Торецьк (Дзержинськ), в якому розташована ПАТ «ЦЗФ Дзержинська», знаходиться на лінії зіткнення. Враховуючи, що місцезнаходження підприємства (ПАТ «ЦЗФ Дзержинська») станом на 14 квітня 2014 року - була територія населеного пункту, що розташована на лінії зіткнення і станом на 01 січня 2017 року не змінено свого місцезнаходження, то в силу норм п. 38.2 Підрозділу 10 “Інші перехідні положення” розділу XX “Перехідні положення Податкового кодексу України”, з 01.01.2017 року в Головного управління ДФС України відсутні правові підстави для застосування відносно ПАТ «ЦЗФ Дзержинська» штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) та/або пені за несвоєчасне погашення грошових зобов'язань.

Виходячи з наведеного, позивач вважає оскаржувані податкові повідомлення-рішення протиправними та просить їх скасувати.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 19 грудня 2017 року позовна заява залишена без руху і позивачеві надано строк для усунення недоліків позовної заяви.

У встановлений судом строк позивачем усунуті недоліки позовної заяви.

Ухвалою Суду від 03 червня 2019 року відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) учасників справи.

24 червня 2019 року представник відповідача надав відзив на позовну заяву, в якому зазначив, що позивачем в порушення положень п. 31.1. ст. 31 , п. 57.1. ст. 57 ПК України несвоєчасно сплачене самостійно визначене податкове зобов'язання, що відповідно до п.126.1 ст.126 цього Кодексу тягне за собою відповідальність у вигляді штрафу у розмірах в залежності від кількості календарних днів затримки. Хоча м. Торецьк Донецької області, в якому зареєстровано юридичну особу ПАТ «ЦЗФ Дзержинська», включено до Переліку населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, друга обов'язкова умова, а саме визначення грошових зобов'язань станом на 14.04.2014 не дотримана, а тому підпункт 38.2 пункту 38 підрозділу 10 розділу ХХ Перехідні положення ПК України застосуванню не підлягає.

На підставі Акту №614 були сформовані податкові повідомлення рішення від 16.01.2019 № 0005934308, № 0005944308, № 0005964308 та №0005984308, які було направлено згідно вимог чинного законодавства та отримано позивачем 01.02.2019.

Враховуючи наведене представник відповідача вважає, що оскаржувані податкові повідомлення-рішення прийняті у відповідності до вимог чинного податкового законодавства, а відтак позовні вимоги позивача є необґрунтованими та не підлягають задоволенню.

Представник позивача 06.03.2018 через канцелярію суду надав відповідь на відзив, у якій зазначив, що податкові зобов'язання з екологічного податку та з орендної плати за земельну ділянку було сплачено своєчасно, що підтверджується платіжними дорученнями, хоча у відповідності з внесеними змінами у Податковий кодекс України від 21.12.2016 у підприємства виникає право не нараховувати та не сплачувати плату за землю (земельний податок та орендну плату за земельні ділянки державної та комунальної власності) за земельні ділянки населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження та населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення у період з 14 квітня 2014 року до 31 грудня року, в якому завершено антитерористичну операцію.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 25 червня 2019 року судовий розгляд відкладено до 25 липня 2019 року.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 25 липня 2019 року позовну заяву вирішено розглядати за правилами загального позовного провадження. Підготовче засідання призначене на 10 вересня 2019 року.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 10 вересня 2019 року закрито підготовче провадження та призначено справу № 200/5909/19-а до судового розгляду по суті на 03 жовтня 2019 року.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 03 жовтня 2019 року зупинено провадження в адміністративній справі № 200/5909/19-а до 05.11.2019.

Учасники справи примирення не досягли.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення учасників справи, повно, всебічно та об'єктивно дослідивши в судовому засіданні всі обставини справи та оцінивши їх наявними доказами в їх сукупності за своїм внутрішнім переконанням, судом встановлено наступне.

Позивач - Публічне акціонерне товариство “Центральна збагачувальна фабрика “Дзержинська” (ЄДРПОУ 00176495; 85205, Донецька область, м. Торецьк, вул. Історична, 11) , є юридичною особою, перебуває на обліку як платник податків в Головному управлінні ДФС у Донецькій області (Костянтинівсько-Дружківське управління).

Судом встановлено, що відповідачем проведено камеральну перевірку ПАТ «ЦЗФ Дзержинська» з питань своєчасності сплати узгодженої суми грошового зобов'язання з рентної плати за спеціальне використання води, з плати за земельну ділянку та екологічного податку за 2017-2018 р.р., за результатами якої складено Акт №614/05-99-43-08/00176495 від 11.12.2019. В ході перевірки встановлено наступні порушення:

1. термін сплати самостійно визначеного грошового зобов'язання (код території НОМЕР_1 ) по рентній платі за спецвикористання води протягом строків, визначених п.57.1 ст.57 та п.257.05 ст. 257 Податкового кодексу України;

2. термін сплати самостійно визначеного грошового зобов'язання екологічного податку за викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення (код території 1411200000) протягом строків, визначених п.57.1 ст.57 та п.257.05 ст. 257 Податкового кодексу України;

3. термін сплати самостійно визначеного грошового зобов'язання (код території НОМЕР_2 ) з орендної плати за землю протягом строків, визначених п.57.1 ст.57 та п.257.05 ст. 257 Податкового кодексу України;

4. термін сплати самостійно визначеного грошового зобов'язання екологічного податку від розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах, крім розміщення окремих видів відходів як вторинної сировини (код території НОМЕР_2 ), протягом строків, визначених п.57.1 ст.57 та п.257.05 ст. 257 Податкового кодексу України (а.с. 39-44).

У зв'язку із встановленням вказаних порушень, на підставі зазначеного акта перевірки відповідачем 16.01.2019 прийняті наступні податкові повідомлення-рішення (форма “Ш”):

1) № 0005984308, яким до позивача за порушення строку сплати суми грошового зобов'язання з рентної плати за спец використання води застосовано штрафні санкції у розмірі 20 відсотків на суму 96,62 грн.;

2) № 0005934308, яким до позивача за порушення строку сплати суми грошового зобов'язання по орендній платі з юридичних осіб застосовано штрафні санкції у розмірі 20 відсотків на суму 2166,85 грн.;

3) № 0005944308, яким до позивача за порушення строку сплати суми грошового зобов'язання надходження від розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах застосовано штрафні санкції у розмірі 20 відсотків на суму 91 954,31 грн.;

4) № 0005964308, яким до позивача за порушення строку сплати суми грошового зобов'язання надходження від викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення застосовано штрафні санкції у розмірі 20 відсотків на суму 3 962,51 грн.

Позивач, не погодившись з вищевказаними податковими повідомленнями-рішеннями, оскаржив їх в адміністративному порядку до Державної фіскальної служби України, рішенням якої скаргу залишено без задоволення, а рішення - без змін.

Позивач оскаржує вищевказані податкові повідомлення-рішення, як такі, що прийняті з порушенням вимог чинного законодавства.

Надаючи правову оцінку встановленим обставинам справи, суд зазначає наступне.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулюються Податковим кодексом України.

Відповідно до пп. 41.1.1 п. 41.1 ст. 41 Податкового кодексу України контролюючими органами щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби, є органи державної податкової служби.

За приписами пп. 75.1.1. п.75.1 ст. 75 Податкового кодексу України, (із змінами і доповненнями, внесеними згідно із Закону України від 21.12.2016 р. N 1797-УІІІ) камеральною вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні контролюючого органу виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків та даних системи електронного адміністрування податку на додану вартість (даних центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриваються рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, даних Єдиного реєстру податкових накладних та даних митних декларацій), а також даних Єдиного реєстру акцизних накладних та даних системи електронного адміністрування реалізації пального.

Предметом камеральної перевірки також може бути своєчасність подання податкових декларацій (розрахунків) та/або своєчасність реєстрації податкових накладних та/або розрахунків зригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних, акцизних накладних та/або розрахунків коригування до акцизних накладних у Єдиному реєстрі акцизних накладних, виправлення помилок у податкових накладних та/або своєчасність сплати узгодженої суми податкового (грошового) зобов'язання виключно на підставі даних, що зберігаються (опрацьовуються) у відповідних інформаційних базах.

Отже, наведеними нормами податкового законодавства відповідачу надано право, в рамках камеральної перевірки, здійснювати контроль своєчасності сплати узгодженої суми податкового (грошового) зобов'язання виключно на підставі даних, що зберігаються (опрацьовуються) у відповідних інформаційних базах.

Судом встановлено, що відповідачем сформовані спірні податкові повідомлення-рішення на підставі інформації з бази даних про зарахування податків, яка відображена в інтегрованих картках платника, здійснювався розрахунок штрафних санкцій за несвоєчасну сплату податкових зобов'язань.

Таким чином, посилання позивача на проведення камеральної перевірки з порушенням норм податкового законодавства є помилковими.

Статтею 67 Конституції України передбачено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно п. 15.1 ст. 15 Податкового кодексу України платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.

Податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк) (п.п. 14.1.156 п. 14.1 ст. 14 ПК України).

Погашення податкового боргу - зменшення абсолютного значення суми такого боргу, підтверджене відповідним документом (п.п. 14.1.152 п. 14.1 ст. 14 ПК України).

Пунктом 110.1 статті 110 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) платники податків, податкові агенти та/або їх посадові особи несуть відповідальність у разі вчинення порушень, визначених законами з питань оподаткування та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, зокрема: фінансову відповідальність (пп. 111.1.1 п. 111.1 ст. 111 ПКУ).

Фінансова відповідальність за порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства встановлюється та застосовується згідно з Податковим кодексом України та іншими законами. Фінансова відповідальність застосовується у вигляді штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) та/або пені (п. 111.2 ст. 111 ПКУ).

Згідно з пп. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює: календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).

В ході розгляду справи судом встановлено порушення позивачем строків сплати вищезазначених грошових зобов'язань.

Окрім того, щодо посилань позивача на нормативно-правові акти, якими його звільнено від відповідальності за порушення граничних строків сплати грошових зобов'язань, суд зазначає таке.

Позивачем згідно п.286.2 ст. 286 Кодексу самостійно подано податковий розрахунок земельного податку № 9019780823 від 13.02.2018 за земельну ділянку, розташовану на території Катеринівської сільської ради Костянтинівського району.

Статтею 6 Закону України “Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції” від 02.09.2014 року №1669-VII (далі ЗУ 1669-VII) суб'єктів господарювання звільнено від плати за користування земельними ділянками державної та комунальної власності в населених пунктах згідно з переліками, передбаченими частиною четвертою статті 4 цього Закону. Перелік населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та перелік населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, затверджуються Кабінетом Міністрів України, який забезпечує своєчасну їх актуалізацію.

Перелік населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження та населених пунктів на лінії зіткнення, визначено розпорядженням КМУ від 07.11.2014 № 1085-р “Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та перелік населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення”.

Село Катеринівка Костянтинівського району до зазначеного переліку не включено.

Окрім цього, положення статті 10 ЗУ 1669-VII застосовується до спірних правовідносин та є спеціальною нормою закону, яка поширюється на суб'єктів господарювання, які здійснюють свою діяльність на певній території протягом певного періоду в часі, в силу об'єктивних обставин - проведення антитерористичної операції, факти про які в свою чергу, підлягають підтвердженню належними засобами та у передбачений чинним законодавством спосіб, що відповідно встановлює підстави для звільнення від відповідальності цих платників податків.

Отже, стаття 10 ЗУ 1669-VII передбачає, що єдиним належним та достатнім документом, що підтверджує форс-мажорні обставин, як підставу для звільнення від відповідальності за невиконання (не належне виконання) своїх податкових зобов'язань є наявність у такого суб'єкта господарювання Сертифікату ТПП про засвідчення форс-мажорних обставин.

Позивачем до суду не надано сертифікату ТПП, а тому норми ЗУ 1669-VII на нього не розповсюджуються.

Підпунктом 5 пункту 135 Закону України від 21.12.2016 № 1797-VIII “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні” (далі - Закон № 1797-VIII) у розділі ХХ “Перехідні положення” підрозділ 10 Податкового кодексу України доповнено пунктом 38, яким установлено, що тимчасово, на період проведення антитерористичної операції, для платників податків, які станом на 14 квітня 2014 року мали місцезнаходження (місце проживання) на тимчасово окупованій території, що визнана такою відповідно до Постанови Верховної Ради України “Про визнання окремих районів, міст, селищ і сіл Донецької та Луганської областей тимчасово окупованими територіями”, або в населених пунктах на лінії зіткнення, та/або платників податків, які мають об'єкти оподаткування місцевими податками, зборами на цих територіях, справляння податків і зборів здійснюється з урахуванням особливостей, визначених у цьому пункті. Дія цього пункту не поширюється на територію України, визнану тимчасово окупованою відповідно до Закону України “Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України”.

Населені пункти на лінії зіткнення - населені пункти, що розташовані на лінії зіткнення, перелік яких визначений Кабінетом Міністрів України (п.38.1 п. 38 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України).

Відповідно до підпункту 38.2 пункту 38 підрозділу 10 розділу ХХ “Перехідні положення” Податкового кодексу України на період проведення антитерористичної операції для платників податків, місцезнаходженням (місцем проживання) яких станом на 14 квітня 2014 року була тимчасово окупована територія та/або територія населених пунктів на лінії зіткнення і які станом на 1 січня 2017 року не змінили своє місцезнаходження (місце проживання) із зазначених територій на іншу територію України:

1) зупиняється нарахування штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) та/або пені за несвоєчасне погашення визначених станом на 14 квітня 2014 року грошових зобов'язань;

2) зупиняється застосування норм статей 59, 60 (в частині податкових вимог), 87-101 цього Кодексу.

Відлік строку давності, визначений статтею 102 цього Кодексу, зупиняється на період, протягом якого до платників податків, зазначених у цьому підпункті, не застосовувалися заходи стягнення, передбачені статтями 59, 60, 87-101 цього Кодексу.

Норми цього підпункту не застосовуються:

з дати реєстрації зміни місця проживання фізичною особою - платником податків і переселення на іншу територію України на постійне місце проживання, місце проживання внутрішньо переміщеної особи та проведення реєстраційної дії щодо зміни місця проживання фізичної особи - підприємця;

з дати реєстрації зміни місцезнаходження юридичної особи на іншу територію України.

Таким чином, передумовами для застосування абзацу 2 п.п. 38.2 п. 38 підрозділу 10 розділу ХХ “Перехідні положення” Податкового кодексу України є: 1) місцезнаходження платника податків станом на 14.04.2014 і до 01.01.2017 включно на тимчасово окупованій території та/або території населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення; 2) грошові зобов'язання мають бути визначені станом на 14.04.2014.

Відповідно до постанови Верховної Ради України від 17.03.2015 № 254-VIII визнано тимчасово окупованими територіями окремі райони, міста, селища і села Донецької та Луганської областей, в яких відповідно до Закону України "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей" запроваджується особливий порядок місцевого самоврядування, до моменту виведення усіх незаконних збройних формувань, російських окупаційних військ, їх військової техніки, а також бойовиків та найманців з території України та відновлення повного контролю України за державним кордоном України.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 07.11.2014 № 1085-р (зі змінами, внесеними розпорядженням Кабінету Міністрів України від 02.12.2015 276-р) затверджено Перелік населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення та Перелік населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження.

Суд звертає увагу, що м.Торецьк відноситься до населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення. Водночас, відповідно до пп. 14.1.39 п. 14.1. ст. 14 Податкового кодексу України грошове зобов'язання платника податків - це сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Отже, для платників податків, місцезнаходженням (місцем проживання) яких станом на 14 квітня 2014 року була тимчасово окупована територія та/або територія населених пунктів на лінії зіткнення і які станом на 01 січня 2017 року не змінили своє місцезнаходження (місце проживання) із зазначених територій на іншу територію України, зупиняється нарахування лише тих штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) та/або пені за несвоєчасне погашення грошових зобов'язань, які були визначені станом на 14 квітня 2014 року.

При цьому, як підтверджено матеріалами справи та не заперечувалось сторонами, грошові зобов'язання щодо своєчасності сплати яки виник спір, визначені станом на 2017 - 2018 р.р., тобто після 14.04.2014, у зв'язку з чим підпункт 38.2 пункту 38 підрозділу 10 розділу ХХ Перехідні положення Податкового кодексу України застосуванню до спірних правовідносин не підлягає.

Відповідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно з частинами 1 і 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Приймаючи до уваги вищенаведене в сукупності, проаналізувавши матеріали справи та надані сторонами докази, суд дійшов висновку, що податкові повідомлення-рішення від 16.01.2019 № 0005934308, № 0005944308, № 0005964308 та №0005984308 прийняті ГУ ДФС у Донецькій області на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття відповідного рішення.

Таким чином, позовні вимоги Публічного акціонерного товариства “Центральна збагачувальна фабрика “Дзержинська” до Головного управління ДФС у Донецькій області про скасування податкових повідомлень-рішень від 16 січня 2019 року № 0005934308, №0005944308, № 0005964308 та №0005984308 є необґрунтованими та не підлягають задоволенню.

Відповідно до частини 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, судові витрати відшкодуванню не підлягають.

На підставі викладеного, керуючись нормами Конституції України та Кодексу адміністративного судочинства, суд, -

ВИРІШИВ:

У задоволенні позовних вимог Публічного акціонерного товариства “Центральна збагачувальна фабрика “Дзержинська” (ЄДРПОУ 00176495; 85205, Донецька область, м.Торецьк, вул. Історична, 11) до Головного управління Державної фіскальної служби у Донецької області (ЄДРПОУ 39406028; 87526, Донецька область, м. Маріуполь, вул. 130-ї Таганрозької дивізії, 114) про скасування податкових повідомлень-рішень від 16.01.2019 №0005934308, № 0005944308, № 0005964308 та №0005984308 - відмовити у повному обсязі.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Першого апеляційного адміністративного суду через Донецькій окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повний текст рішення складено 15.11.2019.

Суддя С.В. Ушенко