Справа № 643/18757/19
Провадження № 1-кс/643/7363/19
15.11.2019 слідчий суддя Московського районного суду м. Харкова ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні зали суду в м. Харкові погоджене прокурором клопотання слідчого Московського відділу поліції ГУНП в Харківській області ОСОБА_3 , про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні № 12018220470002705 від 16.05.2018 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 185 КК України, -
Слідчий звернувся до суду з клопотанням про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні № 12018220470002705 від 16.05.2018 за ч. 1 ст. 185 КК України, тобто таємне викрадення чужого майна (крадіжка), в обґрунтування якого зазначив, що 15.05.2018 близько 12:00, невстановлена особа, шляхом вільного доступу таємно викрала з прилавку павільйону, розташованого за адресою: м. Харків, вул. Валентинівська, 21, мобільний телефон Samsung Gаlaxy J16, що належать ОСОБА_4 , спричинивши останньому матеріальну шкоду.
В ході досудового розслідування проведено наступні слідчі дії: слідчим прийнято до провадження матеріали досудового розслідування, визнано в якості потерпілого ОСОБА_4 , допитано в якості потерпілого ОСОБА_4 , надано доручення у порядку ст. 40 КПК України оперативному підрозділу, також надано запити згідно ст. 93 КПК України з метою встановлення місця знаходження викраденого майна. Також на цей час підготовлено клопотання про призначення судово-товарознавчої експертизи та залучення експерта.
Ухвалою слідчого судді Московського районного суду м. Харкова ОСОБА_5 від 03.05.2019 продовжений строк досудового розслідування до 16.11.2019.
Жодній особі повідомлення про підозру не вручалось.
В клопотанні слідчий просить продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні до 6 місяців, мотивуючи тим, що не дивлячись на вказаний обсяг проведених слідчих дій, особу причетну до скоєння кримінального правопорушення не встановлено, для закінчення досудового розслідування необхідно провести наступні слідчі дії: провести судово-товарознавчу експертизу, встановити підозрюваного та допитати його, встановити місцезнаходження викраденого майна, а строк досудового розслідування закінчується 16.11.2019.
До суду від слідчого надійшла заява про розгляд клопотання у його відсутність.
Слідчий суддя, вивчивши клопотання та додані нього документи встановив наступне:
Згідно ст. 219 КПК України, строк досудового розслідування обчислюється з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності або до дня ухвалення рішення про закриття кримінального провадження. Строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру у кримінальному провадженні щодо злочину невеликої або середньої тяжкості становить дванадцять місяців.
З часу продовження строків досудового розслідування слідчим суддею, тобто за останні 6 місяців не проведено жодної слідчої дії. Докази проведення будь-яких слідчих (розшукових) дій за останні 6 місяців до клопотання не додані. В обґрунтування доводів клопотання слідчим не додано доказів проведення слідчих дій та об'єктивної неможливості їх провести у встановлений законом строк.
Відповідно до ч. 1 ст. 294 КПК України, якщо досудове розслідування злочину або кримінального проступку до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, зазначений в абзаці другому частини першої статті 219 цього Кодексу, вказаний строк може бути неодноразово продовжений слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором, на строк, встановлений пунктами 1-3 частини другої статті 219 цього Кодексу.
Згідно ч. 2 ст. 295-1 КПК України, у клопотанні про продовження строку досудового розслідування до повідомлення особі про підозру зазначаються: найменування (номер) кримінального провадження; всі слідчі (розшукові) та інші процесуальні дії, проведені під час кримінального провадження; обставини, що перешкоджали здійснити інші необхідні процесуальні дії раніше; строк, необхідний для проведення або завершення процесуальних дій; інші відомості, що обґрунтовують необхідність продовження строку досудового розслідування. До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими прокурор, слідчий обґрунтовує доводи клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання. При цьому слідчий, прокурор зобов'язані зазначити у відповідному клопотанні найкоротший строк, достатній для потреб досудового розслідування.
Враховуючи відсутність доказів проведення слідчих дій по кримінальному провадженню, обґрунтованої неможливості провести слідчі дії у строки, встановлені КПК України, слідчий суддя вважає клопотання слідчого про подовження строку досудового розслідування необґрунтованим та недоведеним.
Як встановлено у ч. 4 ст. 295-1 КПК України слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про продовження строку досудового розслідування до повідомлення особі про підозру у разі його протиправності та необґрунтованості.
На підставі викладеного, суд відмовляє в задоволенні клопотання через його необґрунтованість.
Керуючись ст.ст. 9, 219, 294-295-1 КПК України, -
Клопотання слідчого Московського ВП ГУНП в Харківській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором, про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні № 12018220470002705 від 16.05.2018 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 185 КК України залишити без задоволення.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1